09.01.22, 18:17fot. yt/U.S. Department of State/screen

Blinken: Rosja jest podobna do lisa, który zaatakował kurnik, mówiąc, że kurczaki stanowią dla niego zagrożenie

 

 

Sekretarz stanu USA Antony Blinken dał do zrozumienia, że Putin rażąco kłamie, że rzekomo złożono Moskwie pewne obietnice nierozszerzania NATO. NATO nigdy nie obiecywało, że nie przyjmie nowych członków – oświadczył sekretarz stanu podaczas konferencji prasowej po spotkaniu szefów dyplomacji państw członkowskich NATO, które odbyło się wczoraj w trybie online, informuje News.liga.net.

NATO nigdy nie obiecywało, że nie będzie przyjmować nowych członków” – podkreślił Antony Blinken, sekretarz stanu USA

Rosja od lat prowadziła wywrotową działalność przeciwko demokratycznym instytucjom na Ukrainie, interweniując w jej politykę i gospodarkę, i prowokując powstawanie i wzrost nieufności poprzez propagandę i dezinformację – podkreślił Blinkien.

Rosja rozmieściła około 100 tys. żołnierzy w pobliżu granicy z Ukrainą, planuje zmobilizować dwa razy więcej w bardzo krótkim czasie i „uzasadnia” to rażącym kłamstwem, że Ukraina rzekomo próbuje sprowokować konflikt

To jak lis mówiący, że musiał zaatakować kurnik, ponieważ jego mieszkańcy są dla niego zagrożeniem. Już wcześniej widzieliśmy takie gaslighting”
– powiedział Blinken, przypominając o bezprawnej okupacji ukraińskiego Krymu przez Rosję w 2014 r. i wojnie hybrydowej w Donbasie.

Pomysł, że Ukraina jest agresorem w tej sytuacji, jest absurdalny”
– powiedział Blinken, dodając, że Moskwa jednocześnie promuje fałszywą narrację, że NATO zagraża Rosji.

Jednocześnie sekretarz stanu USA uważa, że ​​dyplomatyczne rozwiązanie jest nadal możliwe i preferowane, a na spotkaniach z Rosją w przyszłym tygodniu są obszary potencjalnego postępu.

Jesteśmy gotowi zdecydowanie odpowiedzieć na dalszą rosyjską agresję, ale dyplomatyczne rozwiązanie jest nadal możliwe i preferowane, jeśli wybierze je Rosja”
– powiedział Blinken.

Sekretarz stanu USA oskarżył Putina o wysuwanie fałszywego argumentu, że rzekomo kiedyś Moskwie obiecano nieprzyjmowanie nowych członków sojuszu. Podkreślił, że gospodarz Kremla rażąco kłamie w celu odwrócenia uwagi od rosyjskich wojsk skoncentrowanych wzdłuż granicy z Ukrainą. Domagając się niewykonalnych gwarancji od Stanów Zjednoczonych i Sojuszu, że NATO nie rozszerzy się na wschód, Rosja stara się skupić na debacie o Sojuszu Północnoatlantyckim zamiast rozmawiać o palącej kwestii jej agresji przeciwko Ukrainie, zaznaczył Antony Blinken.

Myślę, że to zdecydowanie część scenariusza – sporządzenie listy absolutnie bezużytecznych żądań, a następnie zadeklarowanie, że druga strona nie wykazuje zainteresowania, a następnie wykorzystanie tego jako wymówki do działania agresywnego. Ale faktem jest, że w Rosji bardzo dobrze wiedzą, które propozycje są z góry skazane na niepowodzenie”
– zaznaczył Blinken.

Według niego, podczas rozmów z Federacją Rosyjską uwaga skupi się na „agresji Rosji przeciwko Ukrainie”.

Chcą wciągnąć nas w debatę o NATO, a nie skupiać się na omawianej kwestii, czyli na ich agresji wywołanej przeciwko Ukrainie. Ale nie będziemy odwracać uwagi od tej kwestii. Bo to, co dzieje się na Ukrainie, to nie tylko Ukraina, to część szerszego modelu destabilizujących, niebezpiecznych i często nielegalnych zachowań Moskwy, która stara się stworzyć strefę wpływów obejmującą państwa będące niegdyś pod rządami sowieckimi i nie pozwala im realizować swoje demokratyczne aspiracje suwerennych i niepodległych krajów”
– podkreślił sekretarz stanu USA.

Przypomnijmy, Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła 14 tys. Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o przystąpienie do NATO, bo Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Chce, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma bezczelność otwarcie i bezwstydnie stawiać takie roszczenia i żądania!
W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Kijowa zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Przypomnijmy, Rosja rozmieściła w pobliżu granicy z Ukrainą około 115 tys. żołnierzy – oświadczył Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, podaje portal programu „TSN” ukraińskiej telewizji 1+1. Według szefa MSZ Ukrainy, Rosja koncentruje swoją armię w pobliżu ukraińskich granic od wiosny bieżącego roku.

Ostatnio propagandyci i urzędnicy państwa-agresora wzniecają histerię i sieją kłamstwo przy pomocy zakrojonej na dużą skalę kampanii dezinformacyjnej, twierdząc, że Ukraina rzekomo planuje za pomocą środków wojskowych wyzwoliać okupowane przez Rosję terytoria Donbasu. Eksperci skłonni są sądzić, że w ten sposób Kreml szuka casus belli czyli pretekst do rozpętania zakrojonej na dużą skalę agresji przeciwko Ukrainie.

Niemal w tym samym czasie eksperci i dziennikarze zauważyli znaczny wzrost poziomu antyukraińskiej histerii w rosyjskich mediach.

Brytyjscy przywódcy wojskowi ostrzegają, że ryzyko konfliktu zbrojnego jest teraz większe niż podczas zimnej wojny.

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar powiedziała Financial Times, że zachodni wywiad ostrzegał przed wysokim prawdopodobieństwem destabilizacji przez Rosję już zimą. Według niej potwierdzają to również dane ukraińskich służb specjalnych.

Partnerzy Ukrainy wyciągnęli takie wnioski nie tylko na podstawie informacji o liczebności wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą, twierdzi Maliar. Oznacza to, że Waszyngton ma dodatkowe informacje o intencjach Władimira Putina.

Jak informowaliśmy wcześniej, na początku listopada szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem w celu ostrzeżenia Kremla przed konsekwencjami nowej ofensywy przeciwko Ukrainie.

Jagiellonia.org

Komentarze

Bogusław2022.01.15 10:54
Nie wiem dlaczego od dłuższego casu trwa zmasowany atak trolli wszelkiej maści na forum Frondy ?!
Skrzypek na dachu2022.01.13 18:59
Brawo NATO . Moskale to mordercy , zlodzieje i klamcy .
Skrzypek na dachu2022.01.13 18:57
Brawo NATO . Kacapy to kanibale .
Rosja...2022.01.11 11:50
...kraj dróg gruntowych, zacofania i biedy, strzech na drewnianych domach, ludzi o mentalności człowieka średniowiecza. Wrzód na tyłku dzisiejszego świata.
Europa2022.01.11 11:02
a uisrael globalny bandyta niby kim jest co za hipokryzja
[email protected]2022.01.11 9:31
Oficjalnie Ameryka będzie groźnie kiwała palcem w bucie, ale nie ma wyjścia, musi iść Putinowi na rękę. USA przygotowuje się do nieuniknionej wojny z Chinami, które jeśli uwzględnimy siłę nabywczą ma większą gospodarkę niż Stany Zjednoczone. Jankesi nigdy w historii nie mieli takiego przeciwnika! Rosja wobec Chin, które maja dziesięciokrotnie większą gospodarkę pełni rolę przydawki surowcowej. Jeśli Rosja zablokuje Chinom surowce, Chiny tę wojnę przegrają, ale i odwrotnie. Putin wie, że pełni rolę języczka u wagi i w zamian chce Ukrainy, NS2 i wycofania się NATO z Europy Środkowej. I dostanie to!
Po 11 ... el.commendante2022.01.10 21:37
NATO to zimnowojenny relikt który powinien zostać rozwiązany! Rosja do UE nic niema i tego się trzymajmy, trzeba iść z Europą a nie robić za harcownika Waszyngtonu w regionie i samemu sobie sprowadzać problem na głowę!
Anonim2022.01.10 14:38
Trzeba mieć ja-ja, a raczej potencjał (armię), aby być lisem w kurniku USA?
Skrzypek na dachu2022.01.10 14:15
Brawo byly premier Israela Netanyahüj ! Jedyny obronca interesow zydo - bolszewickich w Polinie . Premier Netanyahüj nie dal sie zaszczepic genetyczno - bezgotowkowo - masonska trucizna swego ziomala z Fajzer tylko dostal specjalna przesylke od osobistego przyjaciela Putina ze Sputnikiem V .
Skrzypek na dachu2022.01.13 18:56
Asio podszywaczu , nudzisz tym belkotem .
Skrzypek na dachu2022.01.10 8:04
Zgadza sie ale to kury nie kurczaki .
Dlaczego Fronda nie napisze, że...2022.01.10 5:20
Jeśli PiS naprawdę sprzedał stacje Lotosu węgierskiej firmie MOL, politycznie związanej z Moskwą, to znaczy, że Ład Kaczyńskiego jest bardziej rosyjski, niż sądzili najwięksi pesymiści...
Le Cabaret...2022.01.10 5:39
Mieliśmy swój koncern paliwowy, PiS wpuścił dwa lisy do kurnika, zostaną tylko obgryzione kości...
Ela2022.01.10 5:46
Komisja Europejska, wydając zgodę na fuzję PKN ORLEN z Lotosem, postawiła warunek znalezienia partnera, który przejmie 80% stacji Lotosu i 30% udziałów w rafinerii. Orlen dogadał się z Saudi Aramco i MOL-em. Jednym z głównych udziałowców MOLa jest rosyjski oligarcha objęty sankcjami USA (tu więcej o nim: https://en.wikipedia.org/wiki/Megdet_Rahimkulov). Nie wiem jak PiS mógł na to pozwolić...
Anonim2022.01.10 5:58
Co komu przeszkadza Lotos? Nic na fuzji nie zyskujemy. Za to Rosjanie wchodzą na Polski rynek przejmując intratny kąsek. Sprzedaż Rosji to jest zdrada Ojczyzny!
Jan2022.01.10 6:05
Jakie korzyści przyniesie ta fuzja dla Polski? Wstaliśmy z kolan? teraz wyprzedajemy majątek? Mieliśmy w 100% dwie firmy kontrolowane przez państwo a potem jedna kontrolowana w 70% - jest jakiś zysk?
Z dziejów pislandii...2022.01.10 6:25
Węgiel kupimy od Rosji, Lotos de facto oddamy Rosji, a przy okazji będziemy pieprzyć o bezpieczeństwie energetycznym i zabezpieczaniu naszej narodowej suwerenności... Program Głupek +
Skrzypek na dachu2022.01.9 23:08
Znam te zydowskie bajke , ale to kury nie kurczaki .
Anonim2022.01.9 22:20
W pis pokłady idiotów są niewyczerpane !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Anonim2022.01.9 22:04
mylisz sie blinek ,rosja to raczej ,świnia s.rająca włażąca wszedzie tam gdzie jej nie zapraszają
Po 11 ...2022.01.9 20:48
Rosja jest podobna do lisa, który zaatakował kurnik, mówiąc, że kurczaki stanowią dla niego zagrożenie --- coś jak PiS atakujący opozycję Pegasusem.
sanitariusz pogotowia Tworki2022.01.9 20:54
Pis, hej PiS, PiS! O widzisz już pędzisz na elektrowstrząsy.
Anonim2022.01.9 20:55
Masz wybujałą wyobraźnię, jak kiedyś UB? Czy jesteś emerytowanym ubekiem?
Felek2022.01.9 20:27
Bardzo podobna retoryka do pisowcow. Wieczne odwracanie kota ogonem i zwalanie winy na innych.
A co ty w tym artykule widzisz pisowskiego?2022.01.9 20:44
Czyś ty to w ogóle przeczytał?
Si vis pacem , para bellum .2022.01.9 20:09
To wielki błąd prowadzić dialog z cynicznym agresorem . Moskal rozumie tylko argument siły i tak należy postępować . Polska ma teraz niewiele czasu aby się zbroić! O tych problemach też dr Jacek Bartosiak na you tubie .
Żyd Anonim - wieczny nudziarz2022.01.9 20:08
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
YORK2022.01.9 19:22
Bo ludzie zachodu mają syndrom pomroczności od tęczowych myśli, fałszywie pojmowanej wolności i narkotyków.
smutas2022.01.9 19:33
i dlatego zachód tak się rozwiną, że za 30 lat ich nie dogonimy ale pouczać to już mistrzowie z PL
Bolek to nie ja, kostytucja to ja OTUA2022.01.9 20:52
Ja ci dam pomroczności. Idęm tera dzielić śledzia na cztery, oo.
Anonim2022.01.9 19:13
https://www.paulcraigroberts.org/2022/01/09/americans-do-not-know-that-january-10-is-an-important-day-accommodation-or-conflict/, są i takie głosy.
nic nowego2022.01.9 19:09
A mimo to , Zachód daje się kacapom wodzić za nos !
Yaroslaw2022.01.9 19:32
to uświadamiaj zachód, jedyny mądry się znalazł, na 100% pisowiec bo tylko pisowcy są najmądrzejsi na świecie jedynie co potrafią to pouczać innych i się wywyższać i w efekcie same zera polityczne, 3 razy spotkano się w sprawie Ukrainy w Mińsku bez polski choć krzyczeli - nic o Ukrainie bez nas i usłyszeli wyp**lać a tak pouczali innych, teraz też szczekają jak możni rozmawiają i będzie tak jak oni ustalą a nie tak jak sobie pisowcy poszczekają
)()()(2022.01.9 19:08
W Polsce i Europie środkowej ten pogląd podziela 90 % społeczeństwa . Reszta to V kolumna Moskwy czyli potomkowie tych , których Moskwa nawiozła na tankach do Europy w 1945 roku w czasie tzw. wyzwolenia .
alladyna2022.01.9 19:26
przedstaw źródła twoich pisowskich kłamstw
Tylko Prawda z KGB2022.01.9 20:06
Wiem, że tam na wschodzie w waszej Barbarii moskiewskiej macie inne zródła .
uczą się od najlepszych2022.01.9 22:23
opierają się na tubie propagandowej zażydzonego tvPIS i agendy Mosadu Frondzie
alladyna2022.01.9 22:26
niedouczony pisowski tępaku KGB zlikwidowano w 1991 roku, w PIS-tvp ci tego nie powiedzieli? widocznie uznali, że jesteś za głupi na takie informacje, żyj w dalej w pisowskim matriksie i pisz komentarze pokazując światu jaki jesteś niedouczony pisowiec, ty nic nie wiesz
idiocie ad rem :2022.01.9 23:43
Kontynuacją KGB jest FSB czyli to samo bagno .
Skrzypek na dachu2022.01.10 8:01
Nkwdzisci do dzisiaj trzymaja sie mocno na poststalinowskim kremlu . Tam nie ma reform .
Anonim2022.01.9 19:02
Pożegnajcie zawód prawnika, lekarza, doradcy podatkowego itp. Nadchodzi AI i obrót bezgotówkowy. Niewolnictwo u bram
Krakus2022.01.9 18:59
PiS już myśli, jak tu Tuska w ten temat umoczyc :P
Marnujesz swój talent!2022.01.9 19:12
Skoro wiesz co kto myśli, ho ho ... Możesz być najbogatszym na świecie ludziem.
Krakus2022.01.9 19:29
Czytam/słucham/oglądam tylko co te pisiory wygaduja - zaprzeczysz? Wszystko co złe, to Tusk :D :D :D Zaprzeczysz?
Marnujesz swój talent!2022.01.9 20:37
PiS już myśli, jak tu ....
Henia Tramwajarka2022.01.9 20:55
Nie!
a jankeski bandyta swoje2022.01.9 18:37
to samo zrobiliście z Afganistanem i Irakiem zabijając bandyto ponad milion ludzi,
Anonim2022.01.9 18:59
Ale w słusznej sprawie?
a jankeski bandyta swoje2022.01.9 19:23
wszystkie morderstwa i bandyctwo USA jest w słusznej sprawie, innych spraw tam nie ma, gdzie 140 ton złota z Libii? gdzie całe złoto Ukrainy? w słusznej sprawie zabezpieczone w USA a teraz jak na nich wymusić aby oddali?
Związek Radziecki z braterską pomocą:2022.01.9 19:02
2 miliony cywili zamordowanych, 5 milionow uchodźców, 2 miliony zaginionych, 3 miliony rannych w tym dzieci (wybuchające zabawki produkcji radzieckiej), kraj kompletnie zniszczony
zakiwany pis2022.01.9 19:25
nauczyli się od jankesów, którzy tego typu zabawki stosowali na masową skalę w Wietnamie, nie wiedziałeś o tym czy celowo nie chcesz o tym pisać? o wizerunek amerykańskiego PANA musisz dbać, taki jest twój goja polskiego obowiązek
A jankesi nauczyli się od was w Korei2022.01.9 20:42
Nie lubisz Ameryki, proszę bardzo, ale dlaczego używasz ich internetu?
koreańczyk2022.01.9 22:36
nie kłam pisiorze, wy w tym PIS bez kłamstwa już żyć nie potraficie