20.10.15, 10:20

Bodnar - rzecznik tęczowej rewolucji!

A także rzecznik praw Unii Europejskiej. Okazuje się, że polskie przepisy w zakresie "małżeństw homoseksualnych" nie są dostatecznie dostosowane do prawa panującego w Unii. Co robi w tej sprawie Rzecznik Praw Obywatelskich? Staje po stronie  LGBT i posłusznie wykonuje unijne zalecenia.

Wszystko rozbija się o sprawę, która niedawno trafiła do jednego z polskich sądów. Wnioskodawca zaskarżył decyzję Kierownika Urzędu Cywilnego miasta stołecznego Warszawy dotyczącą wydania zaświadczenia pozwalającego na zawarcie związku małżeńskiego za granicą. Powodem odmowy był fakt, że wspomniane małżeństwo miałoby być związkiem jednopłciowym, a takie praktyki są wciąż nielegalne wg polskiego prawa.

Sprawę w swoje ręce wziął Adam Bodnar. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że postępowanie Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, choć zgodne z polskim prawem, nie jest zgodne z prawem europejskim, bowiem takie działania ograniczają swobodę przemieszczenia się oraz naruszają przepisy Karty Praw Podstawowych i Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Rzecznik uważa, że sąd powinien przyznać rację wnioskodawcy, jak napisał w komunikacie:

"Jak wynika z orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nie tylko sądy, ale również organy administracji zobowiązane są bowiem do stosowania zasady pierwszeństwa prawa unijnego i tym samym zapewnienia jego pełnej efektywności".

emde/pch24.pl

Komentarze

anonim2015.10.20 10:29
Nie lękajcie sie w IV RP tylko ultrakonserwatywni katolicy bedą mieli prawo zasiadać na publicznych stołkach ;) a na poważnie dobrze ze sie tym zajął w końcu homoseksualiści tez obywatele wiec rzecznik praw obywatelskich powinien zajmować sie rownież prawami tej mniejszości
anonim2015.10.20 10:52
Tak właśnie sprawdzają się wyśmiewane przez Wyborczą i główny ściek przestrogi wielu ludzi, że tracimy suwerenność na rzecz Unii.
anonim2015.10.20 11:05
Bo obywatel powinien być własnością państwa.
anonim2015.10.20 11:07
Pamiętam, że przed referendum decydującym o wejściu Polski do UE jego zwolennicy przekonywali Polaków, że z członkostwo w tej strukturze nie będzie oznaczać narzucania Polsce decyzji w sprawach światopoglądowych. Przeciwnicy tej argumentacji byli zaś wyśmiewani. Tymczasem z orzecznictwa tzw. Europejskiego Trybunał Sprawiedliwości wynika coś zupełnie przeciwnego. Zostaliśmy więc jako naród po prostu oszukani, a może nawet chcieliśmy być oszukiwani. Do czego zatem zmierzamy ?
anonim2015.10.20 11:17
@Eccehomo Zmierzamy do zbiorowego szaleństwa. Też pamiętam te zapewnienia...
anonim2015.10.20 11:37
Na szczęście rozpad UE zbliża się szybkimi krokami więc się nie martwię... Dawno temu czytałem analizę Friedmana ze Stratforu, który w dwunastu punktach argumentował, ze projekt UE nie ma prawa przetrwać. Coś tam było o Turcji...
anonim2015.10.20 12:11
Od dzisiaj skrót RPO (Rzecznik Praw Obywatelskich) na nowe tłumaczenie Rzecznik Pederastów i Oszołomów. No ale cóż, przecież wiadomo kto tego pana zdłosił na tę funkcję - PO - Partia Oszustów
anonim2015.10.20 12:33
Język diakona jest naprawdę inspirujący. Niesie ukojenie i nadzieję. Dziękuję!!!
anonim2015.10.20 13:17
Miłosierni i bogobojni chrześcijanie, okażą miłosierdzie LGBT, strzelając bez ostrzeżenia ;)
anonim2015.10.21 8:38
".....dobrze ze sie tym zajął w końcu homoseksualiści tez obywatele wiec rzecznik praw obywatelskich powinien zajmować sie rownież prawami tej mniejszości"....POmijając uroczyste przyrzeczenie "najmniejsza komórka społeczna - kobieta i mężczyzna"..., a kto zajmie się smrodem w USC? Jedną z przypadłości pederastów jest nietrzymanie kału......