03.08.15, 15:42

Wojciechowski: Bóg daje dzieciom matkę, sąd odbiera

Dla sądu w Nisku dom dziecka jest oazą szczęścia, miłości i zrozumienia. Dlatego tak chętnie tym domem dzieci uszczęśliwia.

1. Małoletnie dzieci potrzebują szczególnej ochrony i pomocy ze strony dorosłych, środowiska rodzinnego, atmosfery szczęścia, miłości i zrozumienia, w trosce o ich harmonijny rozwój i ich przyszłą samodzielność życiową....

Wzruszyłem się, czytając te słowa, które Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie skierował do sądu w Nisku, prosząc o umieszczenie w domu dziecka dwójki rodzeństwa w wieku 7 i 5 lat. Szczęścia, miłości... pięknie napisane!

Sąd uwzględnił prośbę kierownika i dodał własne, też jakże piękne słowa – że to zapewni dzieciom ciepło i domowa atmosferę, co jest ważne ze względu na ich wiek i prawidłowy rozwój.

2. Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł matkę – napisał Matthew Arnold.

W postanowieniu sądu matki nie ma, sąd o tym wynalazku Pana Boga nawet się nie zająknął.

A matka jest,tyle tylko, że Bóg ja dzieciom dał, a sąd zabrał.

Matkę zabrano dzieciom kilka miesięcy wcześniej. Sad umieścił dzieci w domu dziecka, chociaż matka w żaden sposób nie krzywdziła ani nie zaniedbywała swoich dzieci. Owszem, sama była ofiarą przemocy ze strony jej partnera, ale dzieci kochała, psycholodzy z RODK stwierdzili między matką i dziećmi „wzajemnie pozytywna więź emocjonalna”.

Tej matce dzieci zabrano najpierw do domu dziecka odległego o 15 kilometrów od domu. Zrozpaczona kobieta odwiedzała swoje dzieci codziennie, okazyjnymi samochodami jeździła tam nawet w zaawansowanej ciąży z kolejnym dzieckiem. I błagała, by jej oddać dzieci.

Wtedy, w celu zapewnienia dzieciom szczęścia, miłości i zrozumienia, dla dostarczenia im ciepła i domowej atmosfery – dzieci zostały umieszczone w domu dziecka odległym 80 kilometrów od domu. Teraz matka – ten przedziwny wynalazek Pana Boga - bierze na ręce najmłodsze niemowlę, zatrzymuje okazyjne samochody - i jedzie do swoich dzieci, mimo wszystko jedzie. Płacze, czasem wyje z bezsilności – ale jedzie.

Być może wkrótce i najmniejsze dziecko jej zabiorą. Uznają, że się z nim szlaja, zatrzymuje w lesie samochody...

Matka błaga sąd w Nisku, żeby jej oddał dzieci. Cała Polska słyszała to błaganie, w programie „Sprawa dla reportera”. A sąd jest nieugięty, trzyma dzieci i nie puszcza, a wszystko to w imię szczęścia, miłości i zrozumienia.

3. Ja już nie wiem - świat oszalał, czy może ja sam zwariowałem. Strach się bać, jeśli o losach dzieci decydują ludzie, dla których dom dziecka, jest oazą szczęścia, miłości i zrozumienia.

Dlatego tak chętnie te dzieci uszczęśliwiają, a one głupie płaczą, nie rozumiejąc, że są szczęśliwe.

Janusz Wojciechowski

PS. Proszę Kolegium Sędziów w Tarnobrzegu, by i tej mojej publikacji nie przeoczyło i koniecznie zapisało ją w księdze nienawiści, którą to nienawiść zdaniem kolegium rozsiewam.

PS. PS. Pani Katarzyna powiadomiła mnie, że jedno z jej dzieci ma w domu szczęścia i zrozumienia naderwane uszy. Przysłała zdjęcia. Zawiadomiłem prokuraturę.

Komentarze

anonim2015.08.3 16:38
Mam nadzieję, że Pan rozumie, dlaczego Polacy nie dostaną prawa do powszechnego posiadania broni. To przeszkodziłoby w kontynuowaniu rewolucji, której częścią jest zniszczenie rodziny, a co za tym idzie upaństwowienie dzieci. Nękanie polskich rodzin będzie trwało tak długo, aż Polacy albo tych skurw...nów wyrżną, albo też z tą rzeczywistością się całkowicie pogodzą.
anonim2015.08.3 16:38
Mam nadzieję, że Pan rozumie, dlaczego Polacy nie dostaną prawa do powszechnego posiadania broni. To przeszkodziłoby w kontynuowaniu rewolucji, której częścią jest zniszczenie rodziny, a co za tym idzie upaństwowienie dzieci. Nękanie polskich rodzin będzie trwało tak długo, aż Polacy albo tych skurw...nów wyrżną, albo też z tą rzeczywistością się całkowicie pogodzą.
anonim2015.08.3 17:38
Nawet hitlerowcy bez powodu nie zabierali matkom dzieci. Unia europejska jest gorsza od faszyzmu. A wszyscy się dziwią, że Korwin komentując działanie UE (w sprawie ujednolicenia biletów) robił heil - Hitler - pokazywał ten gest mówiąc, że UE wprowadza faszystowski socjalizm. I jeszcze jedno, ostatnio zabito jakiegoś lwa i podniósł się wielki szum na świecie. Zabicie tego lwa jest niczym w porównaniu z WIELKIM BÓLEM jaki musi czuć ta matka po zabraniu jej dzieci. Ale w jej przypadku nikt światowego szumu nie robi, sędziemu nikt nie grozi (jak temu dentyście od lwa). Dobrze, że chociaż pan Janusz zajmuje się tą sprawą. Modlę się, aby z pozytywnym skutkiem.
anonim2015.08.3 19:29
@Max - wiesz o co mi chodziło i proszę nie żartuj z tak poważnego tematu. Mam dwójkę dzieci i nie wyobrażam sobie aby jakiś urzędnik mi i żonie je zabrał. Nie wyobrażam sobie traumy przez jaką te dzieciaki przechodzą. A wszystko to przez bezdusznych urzędników PAŃSTWOWYCH. I w dodatku twierdzą oni, że dzieci nie będą przy kochającej matce "DLA ICH DOBRA". Kuźwa, jakim trzeba być bydlakiem, żeby doprowadzić do rodzinnej tragedii (rozłączenie dzieci od matki to TRAGEDIA) i tłumaczyć to, że tak będzie lepiej. :( Pozdrawiam.
anonim2015.08.3 22:55
~Lubiniak - w pełni cię popieram !!! A co do tego wpisu, "Unia europejska jest gorsza od faszyzmu." Bo unią rządzą Niemcy i przez tyle lat od wojny, udoskonalili się.