06.09.15, 09:32

Bp Depo: Nie możemy zgodzić się na deprawację naszych dzieci

- Nie możemy zgodzić się na programy, które są deprawacją naszych dzieci – apelował abp Wacław Depo w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym w archidiecezji przemyskiej.

W pierwszą sobotę września metropolita częstochowski przewodniczył nabożeństwu fatimskiemu w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza.

Jak podkreślił, najbardziej dramatycznym zjawiskiem w Polsce jest fakt, że zbyt wielu Polaków i Polek pogodziło się z tym, że „życie w wolności można budować na kłamstwie i że grzech wszelkiego wymiaru jest normą człowieczeństwa podyktowaną na co dzień”.

- Grzech nie może być normą dla naszego życia. Nie można wybierać grzechu, bo on jest zawsze ciosem, nie tylko skierowanym przeciwko Chrystusowi i Jego Matce, ale ciosem przeciwko nam samym – mówił.

Metropolita częstochowski skierował swoje słowa także do rodziców.

- Nie możemy zgodzić się na programy, które są deprawacją naszych dzieci, które pod płaszczykiem wychowania do życia w rodzinie są seksedukacją, która jest przeciwko godności każdego dziecka i każdej rodziny – mówił.

Abp Depo odniósł się także do decyzji papieża Franciszka, pozwalającej w Roku Miłosierdzia na rozgrzeszenie z aborcji przez każdego kapłana.

– Nie można trwać w fałszywym przekonaniu, że skoro Bóg Ojciec jest bogaty w miłosierdzie, to i tak wszystko rozgrzeszy i nieważne, czy żyjesz dobrze, czy źle – przestrzegał hierarcha.

Jak podkreślił, kryterium sumienia powinien być Duch Święty, Ewangelia i Dekalog, a nie opinia publiczna.

Od ponad 30 lat odprawiane są Nabożeństwa Fatimskie w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Ich celem jest wynagradzanie Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Najświętszej za grzechy, jakich dopuszczają się ludzie.

KZ/Niedziela.pl

Komentarze

anonim2015.09.6 10:30
Szczęść Boże! Mądre słowa!