30.07.15, 18:15Bp Dajczak i bp Ryś

Bp. Ryś z Przystanku Jezus: Kościół jest przepiękny w swojej różnorodności

Ewangelizatorzy od wspólnej Eucharystii rozpoczęli już trzeci dzień ewangelizacji, choć tak naprawdę dopiero dziś oficjalnie rozpoczyna się Przystanek Woodstock. Dzisiejszy program także będzie obfitował w różne wydarzenia. Gościem specjalnym drugiego dnia ewangelizacji będzie Monika Bartoszewicz, mówiąca o prześladowaniu chrześcijan. Wcześniej na polu Przystanku Jezus pojawią się Jezuici z programem „Browary wiary – sens życia”. Podobnie jak wczoraj – nie zabraknie wspólnej modlitwy przy krzyżu (koronka do Bożego Miłosierdzia, dziesiątka różańca, Apel Jasnogórski) czy trudnych pytań do kapłanów (Zagnij księdza – część 2). O tym, że sex jest piękny, także będzie można dowiedzieć się na jednym ze spotkań. Będzie też wieczorynka, jak i kino nocne.

W czwartkowej homilii bp Grzegorz Ryś, odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii (), podkreślił między innymi różnice i podobieństwa między przypowieścią o sieci i chwaście. Wyakcentował również, że „człowiek musi być uczyniony uczniem. Nikt z nas samemu nie staje się uczniem. Chrystus czyni nas uczniami. (…) my rzucamy sieci, Chrystus da nam za to ryby”.

Kaznodzieja odwołał się również do problemów z postrzeganiem jednolitości i jedności w Kościele: „O wiele bardziej miarą naszej otwartości na innych może być to, że przyjmujemy faryzeusza nawróconego niż ciężkiego grzesznika. (…) Szacunek dla tego, że jesteśmy w tym Kościele rożni jest szacunkiem dla Chrystusa, który łowi z całej mnogości ryb. Kościół jest przepiękny w swojej różnorodności. (…) Nie mylcie jedności i jednolitości. Jak chcesz mieć wszystko jednolite – nie jednoczysz, dzielisz. Kościół przerobił to tysiąc razy a niewiele się z tego uczy. Jedność to nie jest jednolitość! (…) Cieszcie się Kościołem, który jest różnorodny. Cieszcie się różnorodnością Ducha Świętego!”.

W dalszej części homilii ks. bp Grzegorz Ryś odwołał się również do tego, że nasze ciało jest miejscem obecności Boga: „święty Bóg jest w nas. Wypełnia nas swoją obecnością. Dobrze jest skupić się na tej obecności. Zwłaszcza, kiedy jest noc. Kiedy wchodzisz w rzeczywistość, która jest w sobie ciemna warto odkryć obecność ognia w sobie – Boga, który rozświetli Twoją ciemność. Jesteśmy namiotem Boga w sobie. Każdy z nas jest miejscem Jego przebywania”.

Przystankową Mszę św. koncelebrował ks. Jan Kaczkowski, z którym odbędzie się dziś spotkanie w ramach Akademii Sztuk Przepięknych na „Przystanku Woodstock”.

Bądź z nami. Relację na żywo z XVI Przystanku Jezus śledzić można za pośrednictwem radia Profeto.pl i radia Przystanek Jezus.

Źródło: http://www.przystanekjezus.pl/


Komentarze

anonim2015.07.31 14:55
Według biskupa heretycy są tą różnorodnością!? Powstali pod działaniem Ducha św.? Na Henryka VIII też działał Duch św.? Morderca 6-ciu żon i psychopata! Luter twierdzący, ze Bóg najpierw był szatanem. Kalvin zbrodniarz. I setki innych podobnych kierunków heretyckich. I to jest ta różnorodność w jedności. Róbta co chceta abyś tylko wierzył. A gdzie jest w tym wszystkim Matka Boska, Najświętszy Sakrament, Sakrament Pokuty, Msza św. (ofiara bezkrwawa Pana Jezusa), wszyscy świeci w niebie? Czyżby przyszły Kościół Powszechny to - Goło i wesoło????