30.11.19, 11:47(fot. screen/Twitter)

Brawo! Polak bohater! Obezwładnił terrorystę w Londynie!

Wczoraj w centrum Londynu doszło do ataku nożownika. Zmarły dwie osoby, a trzy zostało ranne. Brytyjskie media zwracają uwagę na odważne zachowanie jednego ze świadków zamachu.... Bohaterem jest polski szef kuchni o imieniu Łukasz, który pomógł obezwładnić terrorystę.

 

– Mężczyzna z kłem narwala to polski szef kuchni o imieniu Łukasz. Warto odnotować, gdy następnym razem ktoś powie: „wpuściliśmy zbyt wielu mieszkańców Europy Wschodniej do tego kraju” – napisał dziennikarz Piers Morgan na Twitterze.

 

 

Sprawca zdarzenia na Moście Londyńskim to 28-letni Usman Khan. Mężczyzna został skazany za przestępstwa związane z terroryzmem i zwolniony warunkowo z zakładu karnego rok temu. – Był on znany władzom, ponieważ został skazany w 2012 roku za przestępstwa związane z terroryzmem, a w grudniu 2018 roku warunkowo zwolniony z więzienia – poinformował szef policji antyterrorystycznej Neil Basu.

 

bz/TT/tvp info

Komentarze

Klapaucjusz2019.12.1 0:49
"Brawo! Polak bohater! Obezwładnił terrorystę w Londynie!" Sam jeden! A ten frajer z gaśnicą i ten drugi z gołymi rękami tylko przyglądali się bohaterstwu naszego rodaka. Naprawdę Frondo, w niczym nie ujmiecie postawie Łukasza jeśli dodacie, że było tam trzech odważnych obywateli, ktorzy działali razem.
Mirrro2019.11.30 18:35
Wstęp do tego co może ich czekać jak zaczną biegać z nożami po Polsce.... Tylko że u nas byłoby nadużycie obrony własnej, a w zasadzie to on zaatakował biednego terrorystę. Powinien się schować w mysiej dziurze, płakać i dzwonić na 112.
rebeliant2019.11.30 17:00
Ten typ powinien być zaciukany nie przez policję, ale przez ludzi ciężko harujących - tak aby ludzie wobec braku policji (bo tak należy nazwać ten stan narażający nas zwykłych ludzi na zbrodnie bandziorów) zaznajomili się z tym do czego służy nóż myśliwski, okuty kij, Walther PPK. Mamy bowiem do czynienia ze zorganizowanym rasizmem wymierzonym w białego człowieka, który jest stosowany na masową skalę. Nie liczcie na to, że ktokolwiek z tzw. władz was obroni (taki stan to fikcja i musicie sami powoli zaznajamiać się z czymś takim jak ukręcić napastnikowi łeb i cicho SZA, bo sprawiedliwości od policji i "antyfaszystowskich" sądów nie zaznacie). Co bowiem zrobicie jeżeli wasze dzieci będą w sposób postępowy prześladowane w szkołach, dziewczynki molestowane (przecież człowiek w takich warunkach nabywa lęków i się nie rozwija) ? Czy nie wypadało by wówczas odłożyć wiertarki, odłożyć aktówki chwycić za szabelki, zebrać się w grupę i w sposób konkretny odeprzeć atak ? To są przecież naturalne zachowanie człowieka, a nie jakiś tam rasizm. Dając rozwój takiemu postępowi, że my będziemy stawać na głowie, aby krzywda bandziorowi się nie stała, a oni czy wojna czy nie wojna lęgną się i szkolą w zabijaniu biała człowiek, to w końcu dojdzie do punktu przełamania liczebności, a wtedy pokarzą oni swoją prawdziwą twarz niefaszystowską. Przecież te nasze elity (europejskie, nie tylko w Polsce) wylądowały na Księżycu, czyli że mają na łby ponakładane monitory, które oderwały ich od rzeczywistości. Te nasze elity to są k***y, którym na niczym nie zależy oprócz tego, aby nadal na tym Księżycu być i dlatego wielce prawdopodobne, że oni już dawno są w kieszeni panów trzeciego świata - stąd ta promocja "antyfaszyzmu", tzw. "tolerancji" i innego rozmemłania. Lud z dołu wpatrzony w swoich władców idzie za ich głosem nie wiedząc, że ci władcy już dawno stoją nierządem. Dam przykład USA - jest tam coraz więcej dzielnic czarnoskórych, ci straszni biali ludzie cofają się na całej linii dając pole do działania czarnym. Niebiali urządzają tam sobie gangsterskie dzielnice, które jak zwykle winią za to białych. Niedługo białym pozostanie jeden stan, a mimo to nadal będą oskarżani o to, że biali mają coś co można im zabrać. Taki postęp jest wyraźnym rasizmem wymierzonym w białą ludność.
Nie sądzę.2019.11.30 17:04
- "Dam przykład USA - jest tam coraz więcej dzielnic czarnoskórych, ci straszni biali ludzie cofają się na całej linii dając pole do działania czarnym."- Byłeś, widziałeś, przeżyłeś ....? Nie sądzę.
rebeliant2019.11.30 17:09
No zaprzecz, że tak nie jest
i wiem napewno2019.11.30 17:15
Zaprzeczam!
rebeliant2019.11.30 17:07
Ciemnoskórzy sami są rasistami. Jeżeli przyjmiemy, że ludzie wszyscy ludzie pochodzą od rdzennych mieszkańców Afryki, to dojdziemy do wniosku mocno uzasadnionego wniosku, że jesteśmy potomkami najbardziej prześladowanych ludzi. Skąd to wiemy ? A no stąd, że to zawsze prześladowani odchodzą w inne, często cięższe do życia terytoria. Taki terytorium była objęta lodowcem Europa. Ludzie Europy muszą to sobie wreszcie wbić do głowy, że staje się zwierzyną łowną i jednocześnie, że nie jest gorsza od innych Afrykańczyków, Hindusów, abdullahów, azjatów. Problem w tym, że Europa stoi nierządem i nie ma komu strącać łbów niegrzecznym gościom.
Żal pl2019.11.30 16:39
I takich ludzi PO wyrzucało z kraju. To się w głowie nie mieści
\327\236\327\251\327\2242019.11.30 16:47
Ty nie żałuj. Ty cwałuj.
rebeliant2019.11.30 16:35
A dodam jeszcze do tego, że tzw. trzeci świat to my znamy tylko z TV, jako ludzi ułomnych. Tym czasem oni mają i swoich mistrzów, sprytnych, inteligentnych i bezwzględnych. Właśnie to że są trzecim światem może świadczyć o tym, że w centrach tych światów są właśnie tacy mistrzowie. Np. Chiny mają całą paletę społeczności od prężnych wyrobników poprzez wojskowych (w tym komanda śmierci) aż po bezwzględnych mistrzów. Europa nie ma ani prężnych wyrobników, ani mistrzów. Europa jest z dwóch stron ogryzana. Ale czy Europa zasługuje na taki los ??? Nie !!! Trzeci świat sam jest sobie winien, że tyranów dźwiga. Europa nie jest temu winna. Mimo wszystko cykliczny konflikt zbrojny z tym światem powinien być nauczany w szkołach, gdyż nie trzeba zaczepiać ich zaczepiać, aby oni nie zaczepili nas. Grunt w tym, aby w takim przypadku odpowiadać ogniem. "Albo my albo oni" co raz bardziej się zarysowuje, a na szali postawiony jest los naszych dzieci. Czy po to im puszczamy bajki o misiach, aby później ich zarżnął jakiś Hindus bądź abdullah ? Wpatrzeni jesteśmy w te obce kultury hipnotycznie i pod komendę "bądźcie otwarci na inne kultury". Tym czasem ludzie nie zdają sobie sprawy, że patrzą drapieżnikowi na szpony, patrzą prosto w wymierzony w nich pocisk. Bo co mają myśleć ci otwierający się na obce kultury... że oni zawrą z nim jakiś sojusz? Bzdura - przecież w ich centrach są wspomniani wyżej bezwzględni mistrzowie, którzy nie dopuszczą do tego, aby nie nakarmić swoich kóz (- tych biednych... gotowych nam urżnąć łby). Trzeba doceniać prostą polską babę wiejską, która z siebie tyle daje, a cygańską piękną muzykę spuścić w klozecie - niech się ta muzyką cygan nakarmi (- mają swoją ojczyznę w Indiach, tam się uwolnią od białych k***w).
rebeliant2019.11.30 16:34
Napisze wam to jeszcze raz: "Przed nami zderzenie z coraz bardziej napierającymi na Europę brutalnymi cywilizacjami (Chiny, Indie, banda muzułmańska). Już teraz wątłe potomstwo rdzennych Europejczyków jest między kalifatem (prześladującymi je gangami ciapatych) a głuchym na to homolandem. U nas jest nie wiele lepiej gdyż jak widać policja w Puławach jest bezsilna wobec bandy cygańskiej atakującej Polaków właśnie według schematu rasistowskiego. Polacy ponadto są pod największym uciskiem, gdyż harują jak woły i za najmniejsze uchybienie tracą dzieci (- jak zwykle ta sama morda to czyni, czyli starej zdewociałej lewicowej rury), zaś nasi okupanci ( - bo tak trzeba nazwać tych co zajadają się z naszego wysiłku i nie dają w zamian najmniejszego owocu) są chronieni parasolem "rasizmu"/"mniejszości etnicznej", mogą łazić z dziećmi po tramwajach i żadna opieka ich prześladować nie będzie (za czym tak na prawdę nie jestem, chodzi mi oto, że od Polaków też niech się odp***ą). Stara zdewociała lewacka rura to morda dzisiejszych włodarzy Europy. Być może nie mamy pojęcia, że ci "włodarze" już dziś są na garnuszku trzeciego świata (który jak by nie patrzyć jest od nas biologicznie silniejszy). Cała masa uśpionego ludu Europy jest wpatrzona w tych włodarzy, a oni w tym czasie sprzedają rdzennych Europejczyków w jasyr. I ten stan można określić stwierdzeniem, że "wylądowaliśmy na Księżycu" - czyli, że jesteśmy oderwani od rzeczywistości i w takim stanie zastaną nas bandy najeźdźców. Zobaczcie tylko jaka jest odległość między pomyśleniem Europejczyka że można zaciukać w obronie własnej, a pomyśleniem "różnorodnych", że można zatłuc atakując. Europa musi się zbroić, prowokować swoich prześladowców i wykonywać natychmiastowe wyroki na napastnikach. (w tym przypadku prowokacja jest prosta - wystarczy chodzić sobie swobodnie pośród najeźdźców - oni sami podejmą atak)."
abcd2019.11.30 15:49
"Państwo, żeby wymuszać respekt na pewnych grupach społecznych, na tych grupach, których myślenie jest poniżej progu racjonalności, powinno posiadać instrumenty, które mają znaczenie symboliczne. Może z tych instrumentów korzystać bardzo rzadko, ale powinno je posiadać. Jednym z takich instrumentów jest właśnie kara śmierci. Państwo, które nie może dysponować karą śmierci pozbawia się samo majestatu." prof. Andrzej Zybertowicz
Lesiu Keller do Mirusia T.2019.11.30 15:41
Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum. Nie będziesz rozczarowany.
Zeon Wydymaniec 2019.11.30 16:41
Masz zero wpisów, sianko wepchnij w odbyt, Cwelu!!!!!!
Magdalena Obciągarek. 2019.11.30 15:36
To ma być BOHATER?! Jak go zaprosiłam na noc to jeszcze nie włożył, a już się SPUŚCIŁ!!!!!!! KOMPROMITACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
L'chaim towariszcz z rogiem w doopie2019.11.30 15:32
Kim jest ten: 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭 - gudłaj 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 ? Nazwisko jego jest Lech Keller-Krawczyk i jak sam przyznaje, cyt.: "Nazywam się Lech Keller-Krawczyk (spolszczone żydowskie -Sznajder) mam lat 70 plus jestem Żydem i homoseksualistą." - i dalej, cyt.: "Można mnie znaleźć m.in. pod "nickami": 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤 (mam słabość do bolszewików), itp." - Lech Keller-Krawczyk, sowiecki Żyd, homoseksualista a jako taki pedofil. Prawdziwy stachanowiec blogowy, zaczyna rano i kończy rano. Stara dobra szkoła leningradzka.
Bizon2019.11.30 15:27
Łukasz, prosimy cię - wracaj do Polski !!! Potrzebujemy takich jak ty do walki z PO-je-ba-mi, zbo-czkami i czerwoną i tęczową za-ra-zą !!!
KKK2019.11.30 15:25
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Maria2019.11.30 21:27
Ten biorn to jakaś Szwecja gnida?
anonim2019.11.30 15:21
"z półtora metrowym kłem narwala" gościu chodzący z kłem po Londynie!? pewnie podwędził podczas zwiedzania "British Museum"! czemu polacy wszędzie kradną?
hehe2019.11.30 23:34
starego się zapytaj
Klon2019.11.30 14:58
Powoli dowiadują się, że można się bronić. Tylko czy to nie za późno?
Jarku 2019.11.30 14:48
Nie rozumiem tego, że mając 2 m kieł narwala, nie nadział - prostym ruchem - na niego tego Pakistańca. Po prostu powinien celować w bebechy tego allaha.
Bizon2019.11.30 15:30
Ty bawole już niczego nie zrozumiesz ! Tyś tępy jak cep !
Jarku 2019.11.30 16:36
Rzeczywiście - może ten kieł miał tępy koniec. Ja tam bym tego nadział nawet na tępy
Tadzibullach2019.11.30 16:37
ale z ciebie wielbład jest
ja2019.11.30 14:40
Czy to znaczy że policja przyjechała i zastrzeliła obezwładnionego gościa ?
ja2019.11.30 14:35
Jak tylko usłyszałem że przechodnie obezwładnili terorystę z nożami od razu pomyślałem że "nasi tu byli"
nie domniemaj - działaj jak Łukasz2019.11.30 14:20
nie domniemaj - działaj jak Łukasz "Podejrzany" został zastrzelony jak pies przez londyńską policję bez "domniemania". Nazywa to się "Imminent Peril".
guess who Leszku2019.11.30 16:00
Nazywa to się "suspect": https://www.nbcnews.com/news/world/london-bridge-stabbing-attack-suspect-was-released-last-year-after-n1093526 Nie bądź jak Bodakowski. Weź się do pracy. Działaj. Napisz książkę. A choćby i o Romanie Dmowskim. Jest przecież tyle wspaniałych materiałów, czekających aż ktoś je poskłada. Zrobię dla ciebie okładkę - w zamian za egzemplarz z autografem.
nie domniemaj młodzieńcze2019.11.30 16:30
Zapoznaj się z terminami "allege" i "suspect" i jak się od siebie fundamentalnie różnią. Plus, nie do policji należy "domniemać" ale zapewnić bezpieczeństwo otoczeniu. Stąd jest nie tylko w prawie angielskim "imminent peril" i dlatego policja jest uzbrojona. Młodzieńcze nie jestem, ani "alleged", ani "suspected" by być "Bodakowski", by pisać o "Dmowskim"? ""Zrobię dla ciebie okładkę" - dziękuję, ale od tego mam zawodowych introligatorów.
guess who 2019.11.30 20:18
"Within five minutes of being called officers confronted the suspect - who was shot dead by police - she said." https://www.bbc.com/news/uk-50604781 Leszku, projektowaniem okładek nie zajmują się introligatorzy.
B522019.11.30 14:18
czerwona szarańcza też nas chciała ubogacić w kozich synów
Bizon2019.11.30 15:34
Tak, rzecznik prasowy Kopasz mówił, że Polska jest gotowa przyjąć każdą ilość ciapat-ych uchodzców !
Eo2019.11.30 14:00
Co za bałwany z tych pismaków, równie dobrze mogli podać jego adres domowy. Powinien teraz zmienić pracę.
Bizon2019.11.30 15:31
.... następny tuman nic nie rozumie !
Ed 2019.11.30 13:02
Dlatego do szkół należy wprowadzić obowiązkowe zajęcia z samoobrony. Ja jak jeżdżę do Francji to mam przy sobie pałkę teleskopową, kosztuje grosze i jest skutecznym przedłużeniem dłoni. Jeszcze jej nie użyłem ale ze dwa razy tylko wyciągnąłem i rozsunąłem, to się 'podpalani" natychmiast wycofali. A jak by taki dostał taka pałką to by mu się opowieści Szeherezady przypomniały PS Brawo dla Łukasz, to się nazywa polska kreatywność. A tamtejsze cioty stały na miekkich nóżkach z telefonikami
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.30 12:45
jak takie rzeczy piszecie ---w/g komunistyczny delegatów UE---Polacy to faszyści i tylko są do tego zdolni żeby mordować żydów Polak to najgorszy istniejący gatune w europie ---tak piszą o nas gw,onet tvn niemieckie media tuSSk czarzastsld PełO--wska mafia i inni komunistyczni przedstawiciele --5takie informacje powinni być kasopiszę o tym jak będą się zachowywac nasi """przedstawiciele w UE""
Rafał budownictwa2019.11.30 12:40
Patrzcie zboczeńcy, kieł narwala może służyć także jako broń.
Seth2019.11.30 12:00
A CZY GDY SIĘ OKAŻE GEJEM ALBO ATEISTĄ TO USUNIECIE TEGO NEWSA, TAK SAMO JAK PRAWACKIE PORTALE USUWAŁY NEWSY O MĘŻCZYŹNIE KTÓRY ADOPTOWAŁ RODZEŃSTWO W USA, WIĘC STAWIALI GO ZA WZÓR, A POTEM OKAZAŁ SIĘ GEJEM?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.30 12:45
Q---as
Olin2019.11.30 14:50
gey czyli pedryl może mieć kieł, co najwyżej Nergala i to w tyłku....
Bizon2019.11.30 15:28
Uwaga debil na portalu. Prosimy nie komentować !
Maria2019.11.30 21:21
Łukarz jest kucharzem,gej to by schował się do mysiej dziury by chronić swoją dziurę.
Moshe Cvel2019.12.1 8:37
Co ma walka z terroryzmem zagrażającym społeczeństwu wspólnego z LGBTQ++.? Bardzo dużo bo ta tęczowa zaraza w wydaniu pewnej liczby tych dewiantów z zaburzoną osobowością można nazwać terroryzmem psychicznym na pozostałych inaczej myślących ludzi. Ideologia gender i LGBTQ++ to terroryzm psychiczny. Potempiłbym tego Łukasza gdyby był terrorystą psychicznym.
bezlitosny internauta2019.11.30 11:59
Nie sprawca, tylko podejrzany. W angielskim systemie również istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności w procesie karnym.
Rafał budownictwa2019.11.30 12:46
o czym bredzisz rasisto?
Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.30 12:46
jesteś tylko BARANEM i ćwokiem
taa2019.11.30 12:53
on jest podejrzany a 2 osoby zabiły sie same, akurat jak ciapaty przechodził z kosą i atrapą ładunków wybuchowych, ty jesteś zdrowo qrwniety
Gosc2019.11.30 16:24
Nie pieprz glupot
złoty żniwiarz2019.11.30 20:10
"Within five minutes of being called officers confronted the suspect - who was shot dead by police - she said." https://www.bbc.com/news/uk-50604781 SUSPECT cebulaczki po angielsku znaczy właśnie PODEJRZANY.