14.07.20, 19:01fot. yt/tvp

Brawo Polska! Obajtek: Skończyła się patologia mafii paliwowych. Za PO drenowano Polaków

Daniel Obajtek, prezes Orlenu był dzisiaj Gościem Wiadomości TVP. Mówił m.in. o konieczności inwestowania, a także o patologii mafii vatowskich, które przejadały znaczną część polskiego dochodu narodowego.

Na temat tworzenie z Orlenu firmy multienergetycznej powiedział:

- To ciężka praca moja jak i premiera Morawieckiego i Sasina, to jest budowa czempiona europejskiego, budowa firmy która ma zadanie bardzo mocno inwestować. Budowa firmy multienergetycznej służy budowie czempiona, który ma w Polsce budować transformację energetyczną. Z niskoemisyjnych źródeł do zeroemisyjnych źródeł i do tego musimy być połączonym koncernem. Sama zmiana z technologii węglowej na gazową to już jest optymalizacja

W odniesieniu do mafii vatowskich stwiedził:

- Za rządów PO, w przeciągu 8 lat, Orlen miał zysku 2 miliardy 900 mln. W przeciągu 4 lat Orlen ma zysku 23 miliardy zł. Oczywiście, kryzys, pandemia powoduje zmniejszenie przychodów, ale przetrwamy ten czas, bo wcześniej firma generowała bardzo duże środku. Cała ta patologia mafii paliwowej się skończyła w końcu. Mafie przestały niszczyć nasz narodowy biznes. To było drenowanie Polaków, bo jeśli się mniej paliwa sprzedało na stacjach, to ceny były wyższe. Mafie grabiły zyski budżetu ale również Polacy drugi raz tracili, bo rafinerie nie pracowały na pełnych obrotach i cena jednostkowa na stacji była wyższa. Im więcej się w mniejszym odcinku czasu wyprodukuje, tym ta cena jest niższa

Odniósł się też do konieczności inwestowania, aby firma mogła być konkurencyjna:

- W tak dużym przemyśle trzeba inwestować, w tym roku 8 miliardów wydamy na inwestycję, Lotos jest też potrzebny do tego wkładu w przemysł petrochemiczny i te inwestycje będą znacznie wyższe przy zoptymalizowanych kosztach. Synergia spowoduje wyższe zyski i wyższe inwestycje

 

mp/tvp

Komentarze

widz2020.07.15 10:19
Premier Morawiecki to wybitny finansista,to deska ratunkowa zagubionej polskiej gosPOdarki!!Zrobił tyle dobrego dla naszej Ojczyzny,dla rodaków! oby rządził jak najdłużej.Panie Premierze,100 lat!
f232020.07.15 9:19
Ten Pan był kiedyś redaktorem całkiem fajnego pisma o komputerach. (Bajtek)
Michał Jan2020.07.15 10:29
Mylisz się. Ten pan był wójtem Gminy Pcim. Nie wiem, kto wpadł na to, żeby go stamtąd zabrać, ale nawet mu się całkiem udało.
Michał Jan2020.07.15 6:36
Tak się robi propagandę na użytek takich trampkarzy intelektualnych, jak np. ten tutaj Anonim. PKN Orlen odzyskał swoją wartość sprzed zakupu rafinerii w Możejkach, około roku po decyzji o umorzeniu wartości tego nieszczęsnego zakupu, czyli tuż przed objęciem przez PiS władzy. A kto podjął decyzję o zakupie tego niewypału, jak miało to miejsce w 2006 r.? I nie da się zaszczekać trampkarzowi, że spora część tego wspaniałego zysku pochodzi z kieszeni właścicieli samochodów. Sieci jest wiele, ale i tak wszystkie kupują paliwo prawie wyłącznie z Orlenu. Tylko dodatki mają swoje - w większości znacznie lepsze niż oryginalny dostawca. Mimo wszystko, ex-burmistrz Pcimia bez wątpienia jest najlepszym prezesem spółki państwowej z nadania obecnej ekipy. Wszyscy, mimo ewentualnych niechęci politycznych, powinniśmy mu życzyć powodzenia w realizacji fuzji z Lotosem.
Anonim2020.07.15 8:00
Ja wiem tęczowy specjalisto (POKO - PO+KOnfederacja), że najlespsiejsze to jest wtedy kiedy wprowadzi się ekonomiczny darwinizm KOrwina. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że właściwie akurat tu PiS spełnia postulat KOrwina. Orlen staje się silną grupą. Na zglobalizowanym rynku gdzie koncerny międzynarodowe mają budżety większe niż niejedno państwo, to żeby przetrwać i prowadzić swoją politykę a nie politykę np. niemiecką to trzeba być jak jeden koncern a nie "każdy sobie rzepkę skrobie". Najlepszym na to dowodem jest to, że Niemcy swoich koncernów bronią do upadłego w tym medialnego monopolu a innym wciskają kit o tym, że kapitał nie ma narodowości. Poza tym pomiędzy zakupem Możejek było jeszcze osiem lat rządów PeŁowiaków, których jedynym celem było doprowadzenie wszystkiego co polskie do ruiny i wyprzedaż tego za bezcen byle by było na ośmiorniczki. Dowodów aż nadto. To teraz nie ma na ośmiorniczki, za to warchoły - jak Wy tęczowe totalniactwo na nas mówicie - żrą masło. I są zadowoleni. Państwo jest po to by ludowi żyło się dobrze a nie tylko wąskiej grupie cwaniaków. I tak się głupio składa, że w urnie wyborczej głos delektującego się elytarnego matoła jest tak samo ważny jak tego przyzwoitego bidoka co teraz może żreć masło. Ci wszyscy głupio-mondrzy bysmesmeni co mózg maja w odbycie zapominają, że wielkim skarbem dla prowadzenia interesów jest wewnętrzny spokój, który totalniactwo takie jak Ty, chce zniszczyć. Chińskie powiedzenie z "Tao te King" Lao Tsego mówi, że "mądry napełnia żołądki a opróżnia umysły". Spróbuj zrozumieć. Dobrobyt kraju to nie ośmiorniczki dla nielicznych i salony dla tłuków typu Tusk i Trzaskowski, tylko masło dla wszystkich lub większości. Przynajmniej tej uczciwej. Większość ludzi bowiem nie ma aspiracji by rządzić światem. Chcą w spokoju swój chleb jeść, pośmiąć się, spędzić wolny czas z przyjaciółmi a nie walczyć o przetrwanie. I po to jest państwo by im to bezpieczeństwo zapewnić. Niestety tacy tęczowi debile jak Ty tego nie rozumieją. Zgłoś mnie do sorosowskiej Fundacji Praw Człowieka czy jak to się tam nazywa. Za komuny władza mnie straszyła osobiście to dziś nie było by nic nowego nawet jak bym był ścigany z paragrafu o nieprzestrzeganiu tęczowej miości. Nie mam nic czego bym się obawiał utracić bo to co to i tak niewielkie w dodatku nie moje, by tak rzec. Dziś tego używam a co będzie jutro to zobaczymy. Może umrę a może będę bogaczem, a może nikim. Bez znaczenia.
Anonim2020.07.15 8:04
A anonimowy (nick) jest dlatego, że jak się podpisywałem czy to własnym nazwiskiem czy nickami to się podszywano pode mnie - podobni Tobie zapewne - i puszczano treści, z którymi się nie utożsamiałem. A nawet gdyby to nie były moje. No to teraz macie anonima czyli "sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało". "Lata mi i powiewa" ile będzie "anonimów" w okolicy. Jeść co mam, spać gdzie mam, ubrać się też w co mam. I mam na drobne przyjemności. Więcej mi nie potrzeba. Sam tak wybrałem choć mogłem inaczej. A wiek już mam taki, że jeszcze trochę i trzeba będzie odejść. Interesuje mnie przede wszystkim gdzie znajdę się "po drugiej stronie" jak przyjdzie mój czas odejścia, choć w sumie jest to ta sama strona w kolejnym etapie.
Anonim2020.07.15 8:07
Errrata: "...bo to co mam, to i tak niewielkie..."
Michał Jan2020.07.15 10:27
To że naprzepisujesz tyle polit-gramoty, nie daje ci jeszcze awansu z okręgówki, trampkarzu.
Walter2020.07.15 6:16
Andrzej Duda wielokrotnie złamał konstytucję (art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190) i został wybrany na drugą kadencję, choć być może kiedyś stanie przed Trybunałem Stanu. Większość jego wyborców nawet nie wie, co to jest konstytucja. PiS ma około 36%-40% poparcia, choć w czasie rządów tej partii w wyniku rozdawnictwa, zadłużenie finansów publicznych Polski w latach 2015-2020 wzrosło o ponad 290 mld zł. Następne ekipy będą miały po rządach PiS-u Polskę w ruinie. Telewizja publiczna i gazety popierające PiS wymyślają kolejne pomówienia na Rafała Trzaskowskiego, a ciemny lud we wszystko uwierzy. Teraz rozumiem dlaczego doszło do rozbiorów Polski.
opty2020.07.15 5:54
Skończyła się PełO-kracja!!!.......Jelity co się nachapały..., to se ne wróci.....
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.07.15 5:46
https://spidersweb.pl/autoblog/ceny-paliw-a-cena-ropy-ujemna/
Anonim2020.07.15 5:56
A zobaczyłeś manipulancie datę ukazania się tego artykułu? 21.04. W środku pandemii, kiedy chwilowo chciano się pozbywać zapasów ropy bo nie było zbytu, bo gospodarka światowa a nie tylko polska stała. Wszystko wtedy "leciało na łeb na szyję". I mówili o tym chwilowym pikowaniu w dół cen ropy wszyscy. Ja tu mam coś takiego: https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ ... i ... https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/zagranica/ . Jesteś lewackim trollem. Nie dziwię się, żeście przerżnęli bo prawdy w was nie ma a ci, którzy poparli was tylko dlatego, że nie lubią PiS-u szybko się przekonają o waszych oszustwach i wiarołomstwach.
Anonim2020.07.15 5:58
Gdybym cię folksdojczu nie zapytał o źródło dalej byś wciskał ten totalniacki kit. Obecnie mamy połowę lipca i sytuacja jest inna niż w kwietniu. Lekko licząc to jakieś trzy miesiące różnicy, oszuście.
Anonim2020.07.15 5:59
Daliście d..., przerżnęliście młotki i nie umiecie się z tym pogodzić. Wygląda na to, że dalej będziecie oszukiwać i żadne porozumienie nie będzie możliwe. Ale tak to jest z miłośnikami dawania d...
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.15 5:46
Tak sie drenuje rozgarniety elektorat... "Równo rok temu baryłka ropy kosztowała niecałe 102 dolary, a uśredniony litr benzyny w Polsce - 5,05 zł. Dziś za baryłkę trzeba zapłacić 48,5 dolara, benzyna zaś wciąż stoi powyżej 5 zł. W porównaniu rok do roku jej ceny niemal nie drgnęły, podczas gdy surowiec spadł aż o 50 proc. To ujęcie roczne, ale w ujęciu tygodniowym można zauważyć nieznaczne spadki."
Anonim2020.07.15 6:03
Nie dawaj tekstów sprzed trzech miesięcy. Tu masz obecne dane: ... https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ ... i ... https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/zagranica/
Anonim2020.07.15 5:40
Totalniacy, przerżnęliście. Daliście d..., mówiąc inaczej. Macie trzy lata. Przygotujcie jakieś sensowne propozycje, a nie zajmujcie się ciągle, tym że Kaczyński jest "be". No dobra, niech będzie, że jest "be" ale to i tak nie zastąpi programu. Bo jak na razie jedynym programem z Was wyciśniętym to dawanie d... i robienie z dzieci seksualnych maszyn. A najlepsze w tym jest to, że tzw. narodowcy z KOnfederacji to poparli. Dlatego POKO. Niestety zamiast dać jakąś sensowną propozycję rozwoju dla Polski jedyne co potraficie to toczyć "sok z buraka". Jesteście nieudacznikami i jeśli tak będziecie działać dalej to przerżniecie wszystko co jest możliwe.
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski.2020.07.15 5:32
Wy nas drenujecie w bialych rekawiczkach! Widac to po cenach paliw na stacjach a cenie na za barylke na ryku swiatowym!!!!
Anonim2020.07.15 5:35
A jak widać po cenach paliw w innych krajach i co było rok temu?
niech bedzie pochwalony jaroslaw kaczynski2020.07.15 5:38
"Równo rok temu baryłka ropy kosztowała niecałe 102 dolary, a uśredniony litr benzyny w Polsce - 5,05 zł. Dziś za baryłkę trzeba zapłacić 48,5 dolara, benzyna zaś wciąż stoi powyżej 5 zł. W porównaniu rok do roku jej ceny niemal nie drgnęły, podczas gdy surowiec spadł aż o 50 proc. To ujęcie roczne, ale w ujęciu tygodniowym można zauważyć nieznaczne spadki."
Anonim2020.07.15 5:48
A skąd źródło? Bo ja tu mam coś takiego: https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/ ... i ... https://www.autocentrum.pl/paliwa/ceny-paliw/zagranica/ . Widzisz rozbieżności pomiędzy tym co Ty podajesz a twardymi danymi? Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć skąd masz swoje dane to Twoja wypowiedź będzie znakomitym przykładem totalniackich manipulacji.
zzz2020.07.15 5:20
Bardzo przykro mi to powiedzieć, ale za 3 lata PiS prawdopodobnie przegra wybory do parlamentu: 1. Młodzież, która teraz ma 18 lat i pierwszy raz poszła głosować - w chwili dojścia PO-PSL do władzy miała 5 lat, a po zakończeniu przez nich rządów 13 lat. A dzisiejszy 15-latkowie za 3 lata pójdą głosować. Oni nic nie wiedzą o tym, jak się wtedy (2007-2015) ciężko żyło i jak ich rodzice musieli harować na 2 etatach żeby zapewnić rodzinom życie na granicy egzystencji. Nie są uświadomieni kompletnie, ze rodzice się zadłużali w parabankach, żeby im np. kupić komputer lub Xboxa. 2. Młodzież czerpie informacje (w tym polityczne) wyłącznie z Internetu siedząc w smartfonach całymi dniami. Ich domena, to głównie sieci społecznościowe, w tym lewicowo-komunistyczny Facebook. Wiadomo, że właśnie tam jest największa nagonka i kłamliwa propaganda szkalująca PiS i inne prawicowe ugrupowania. 3. Wszelkie media w naszym kraju (gazety, stacje radiowe, portale internetowe, stacje TV itp.) należą do zagranicznych koncernów, w tym w 95% do Niemiec. Rząd miał tyle lat na dekoncentrację wrogich nam mediów i wszystko to zostało zaprzepaszczone. 4. Rząd PiS nie kompletnie żadnej niezależnej platformy cyfrowej, a co się z tym wiąże żadnej oferty muzycznej i telewizyjnej skierowanej do młodzieży. Dlatego siedzą tylko w Netflixie i łykają lewicową narrację przyjmując ją jako jedyną właściwą. 5. Jak powiedział bulterier Tuska niejaki cham Jażdżewski, za 3 lata umrzeć może około milion starszych ludzi w Polsce (główny elektorat PiS) oraz zaczną głosować ci, którzy właśnie ukończyli 18 lat (młodzież otumaniona przez lewacką propagandę z Facebooka, Netflixa, TVN-u niemieckich gazet itp.). Można by tu wymieniać dziesiątki czynników determinujących możliwą przegraną prawicy za 3 lata. Wyjście jest jedno, wziąć się za solidną edukację młodzieży oraz stworzyć ofertę rozrywki skierowaną do nich. Zrobić porządek z wrogimi mediami, sądownictwem itp.
EMD2020.07.15 5:53
AD2) PiS nie jest partią prawicową. Partia prawicowa to wspieranie gospodarki wolnorynkowej, ochrona własności prywatnej i wstrzemięźliwość w reformach społeczno-gospodarczych. PiS nie ma z tymi cechami nic wspólnego. To partia typu katoliccy socjaliści.
Matka Polka2020.07.15 9:54
Pełna zgoda. Z drobnym dodatkiem - coś jeszcze trzeba zrobić ze szkołami i uczelniami. Tam się dopiero dzieje... Mam nadzieję, ze PIS jest tego świadom. Na to wszystko są tylko 3 lata.
Polak2020.07.15 3:52
Kolejny niekompetentny aparatczyk próbujący wmawiać że "obrót" to to samo co "zysk". Ale pisowskiej mafii zawsze było nie po drodze z rzeczywistością.
Anonim2020.07.15 3:43
Jak widać, eliminacja patologii prowadzi do rozkwitu.
John2020.07.14 23:02
Zyski Orlenu spadają ale 100 000 zł miesięcznie za ciężką pracę w pocie czoła się zarabia, no i premie na koniec roku za spadki obrotów też wpadają.
mordechaj2020.07.14 20:28
Skoro Szumowski z bratem mógł "robić polskiego czempiona", to dlaczego Obajtek nie może ? Spoko.
Switar2020.07.14 21:10
" W morde...chaj!" Lechu Kellerze, Zamknij tę swoją "mordeczkę..." Kto ciebie słucha...? Czemu jesteś taki parapet i nic nie rozumiesz!?Jesteś taki stalinowski przeżytek...!
Ala2020.07.14 21:43
mordo ty jedna, PO co robić polskiego czempiona, wystarczy robić parady "równości". Zachód się ucieszy. Będą nas podziwiać. Taki otwarty, nowoczesny naród.
zawierucha klimatyczna2020.07.14 19:59
Będziemy namierzać IP niektórych komentujących.
kretynie2020.07.14 20:09
namierz trzaskowskiego...bedzie troche smiech..
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.14 20:27
No! 🙂
WESTA2020.07.14 21:13
TO WSPANIALE ! TYLKO KTO TO BĘDZIE NAMIERZAŁ? TY, LECHU???
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.14 19:47
Skoro skończy się dopiero teraz to wychodzi na to, że PO pozwalała robić wałki na paliwie przez 8 lat a PiS przez 5 lat. ... Tak w sumie, to raczej nie ma się czym qwa chwalić!! ________________ (ja rozumiem że te partyjne czopki mają nakaz dzielenia Polaków (służalcze kundle....), ale chyba czasem sami się w tym gubią... Poza tym mafie paliwowe jak były tak będą. Takie prdolenie zwykle oszustwo. Nic poza tym.
Olek2020.07.14 21:16
Piotrze N.. ale ty bredzisz??? Jak potłuczony! Mów do mnie jeszcze.....!
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2020.07.15 2:12
Ty mniem Pietrka nie obrarzaj. Bendziesz zokien wyskakiwał. Pietrek dobrze muwi, mafie były som i bendom. żebym było tak jak było , no. tyle rzem z tym prdoleniem by troszkiem przestał. Szkoda chłopa!
edi2020.07.14 19:24
WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2015 r. POLSKA RATUJE SWÓJ NARÓD PRZED ZALEWEM IDEOLOGII GENDER, LGBT itp. - 2020 r. WYGRYWA ANDRZEJ DUDA POLSKA ROŚNIE W SIŁĘ MATERIALNĄ, SPRAWIEDLIWOŚCI i DUCHA TAK TRZYMAĆ !! BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
Iks2020.07.14 19:39
Masz rację - to walka między 3-cim pokoleniem UB i 3-cim pokoleniem AK - AK na szczęście dla Europy wygrywa.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.14 19:21
Obsyrajtek teraz PiSdowate kurvvy drenują polaków robiąc lewe interesy na maseczkach, respiratorach itp.
Iks2020.07.14 19:27
Dzielą Polskę, no dzielą Polske - na zdłodziei i normalnych
Anonim2020.07.14 19:44
Mówisz do lustra czy tylko mamroczesz robiąc pod siebie?
Anonim2020.07.14 20:11
twojej matki PiSde tez drenuja ...pomatolskie kretyny za darmo...
vgro2020.07.14 21:23
Zamknij się pedziowaty Żydzie? Przecież to ty jesteś teraz tą męską 'K......." ! Zapomniałeś jak się chwaliłeś? Przestań się nami interesować ! Za Don, tam skąd przyszliście z Wojskiem ruskim!