26.04.14, 13:31fot. Wikimedia Commons

Bronisław Komorowski spotkał się z Papieżem

Eskortę Komorowskiego stanowili: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski z małżonkami, marszałkowie Sejmu i Senatu Ewa Kopacz i Bogdan Borusewicz oraz Karolina Kaczorowska - wdowa po ostatnim prezydencie na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim.

Jak zapowiedział Komorowski przed wyjazdem do Watykanu, spotkanie z Papieżem będzie okazją do omówienia bierzącej polityki międzynarodowej, w tym konflikt na Ukrainie, oraz temat światowych dni młodzieży w Krakowie. "Z tym się wiąże wizyta papieża w naszym kraju" - podkreślał prezydent. Oczywiści Polacy będą rozmawiać z Papieżem o świętym Janie Pawle II.

Prezydent Polski wręczył Franciszkowi obraz olejny "Święty Brat Albert", biografię brata Alberta i faksymile jego listu oraz naczynie z polskiej porcelany do picia Yerba Mate. 

Po południu prezydent wraz z małżonką zainauguruje w Instytucie Polskim wystawę "Papież Wolności" oraz spotka się z przedstawicielami Polonii i Polakami mieszkającymi we Włoszech.

mod/IAR

Komentarze

anonim2014.04.26 15:13
A gdzie jakiś komentarz od redakcji?
anonim2014.04.26 17:38
"Szkoda, że papież Franciszek nie wyczuł "swądu szatana" z ust tego zepsutego człowieka jakim jest "nasz" obecny prezydent"." - piękne :D
anonim2014.04.26 19:14
Papież jest również głową państwa, polityka wymaga aby i szmaty przyjmować.
anonim2014.04.26 21:23
@brzęczyszczykiewicz Masz rację to czołówka szmaciarstwa Polskiego