08.07.21, 10:21Fot. screenshot YouTube (RMF24)

Brudziński: chcemy przywrócić równowagę medialną w Polsce. To nic nadzwyczajnego

Według jednego z wiceprezesów PiS Joachima Brudzińskiego przywrócenie równowagi na rynku medialnym to standard w całej Europie i nie powinno nikogo dziwić, że do tego dąży także Zjednoczona Prawica.

Brudziński dyskutował na temat stosownej ustawy, jaką w tym zakresie przygotowuje Zjednoczona Prawica.

- Nie znam szczegółów tej ustawy, ale wielokrotnie mówiliśmy o tym, że należy przywrócić taką elementarną równowagę, również kapitałową, jeżeli chodzi o rynek medialny w Polsce i nie jest to nic nadzwyczajnego - powiedział Brudziński na antenie TVN24.

Brudziński posłużył się także przykładem z Hiszpanii, gdzie jeden z brytyjskich inwestorów musiał sprzedać swoje udziały w jednej z hiszpańskich gazet, ponieważ nikt nie był zainteresowany kupnem czasopisma. 

- Nie twierdzę, że nikt nie chce oglądać waszej stacji, a wręcz przeciwnie, jestem gościem waszej stacji, natomiast z tego co zdążyłem się zorientować, to te zapisy tej ustawy przewidują, że nie tylko inwestor amerykański, ale każdy, niemiecki, francuski może być udziałowcem do 49%, więc tutaj nikt nie zakazuje robienia interesów, również w tym obszarze rynku mediów - powiedział Brudziński do prowadzącego program Konrada Piaseckiego.

Jarosław Gowin stwierdził z kolei na falach TOK FM, że projekt tej ustawy nie został skonsultowany z jego partią.

- Dowiedziałem się o nim dziś rano jadąc na nasze zdalne spotkanie - stwierdził.

- Trudno żebyśmy popierali rozwiązanie, które służyło do ograniczenia wolności mediów - dodał, podkreślając, że ustawa to projekt poselski, nie rządowy.

jkg/tvn24

Komentarze

Marek2021.07.9 5:59
Brawo pisiaki. Najpierw media a potem wojsko amerykańskie pogonicie z kraju.
Alojzy Cedzidło2021.07.8 20:38
Ja to mam zawsze problem ze zrozumieniem tego nowoczesnego ,świata . Co to jest ta NIEZALEŻNOŚĆ mediów ? TVP jak Tusk dojdzie do władzy , zniknie z ekranu i z Polski . O . Rydzyk do likwidacji , to już wszystko będzie niezależne >A prasa ? Jak zniknie Gazeta Polska , Razem .wSieci Wprost .itp to tylko Gazeta Wyborcza i te inne pisma . będą niezależne . Od Polków owszem . Ja to już gdzieś widziałem . Był tam jedyny organ niezależny , Trybuna Ludu . i ruska ' Prawda " . ...
Foster2021.07.8 19:21
Jak nie będzie w Polsce mediów niezależnych, tylko propaganda mediów rządowych i ich satelitów, to popadniemy w nerwicę. Patent na jedyną prawde beda mieli tylko Ogórek, Rachoń. Sakiewicz, Karnowscy, Rydzyk. Nawet w PRL tak nie było. Co więcej wydaje mi się, że w szybkim tempie zbliża się poważny konflikt polsko-amerykański. Kto w tej dumnej Polsce zainwestuje jak okradziony zostanie tak jak to chcą zrobić z Discovery.
Japa2021.07.8 20:18
"Fosterku " Szanowny , a gdzie Pan tu widzi zwalczanie "niezależności ". Przypomnienie niezależności" z czasów PRL -u to troche robienie na nas idiotów .
Jan2021.07.8 18:27
Oni (PIS) nie chcą równowagi. Chcą wziąć wszystko... aby przekaz na poziomie kurwizji szedł z każdego źródła
Prorok niesmialych✍️2021.07.8 12:13
Pusty człowieku, ślący puste słowa w pustkę. Twoje słowa, puste jak plewy. One powrócą jak bumerang, o którym teraz nie wiesz nic. One wrócą odbite, rykoszetem, aby cię zabić.
A co jeśli to jednak Islam jest właściwą religią?2021.07.8 14:18
Pet2021.07.8 11:40
Nie, towarzyszu Brudziński. Nie byłoby sprawy gdyby TVN wam klaskał, a że nie klaska to kręcicie bat. Za waszymi górnolotnymi hasełkami kryje się zwyczajna chęć zawładnięcia każdą wolną sferą życia zwyczajnego Polaka. Wszyscy mają was chwalić pod niebiosa, jacy to jesteście wspaniali. Teraz TVN, a później inne media, a wówczas będzie Korea Płn. bis. I wsród waszej obłudnej kamaryli zapanuje pełnia szczęścia.
taka uwaga2021.07.8 11:50
To TVN jest pod wpływem komunistow - dzis komunisci to skrajna lewicowo-liberalna KOTERIA MEDIOW I WIELKICH KONCERNOW POD WODZA GATESA i SOROSA - WSPIERANA PRZEZ OBAME, BIDENA CNN I DISCOVERY >. Putin i Ziao-Ping to zwykli bardzo niebezpieczni tyrani i biznesmeni, ale juz nie komunisci - czy tam masz dzis kołchozy? Nie - tam sa też MacDonaldy i inne kapitalistyczne korporacje.
Pet2021.07.8 12:04
I co z tego? Pisiorki czerpią pełnymi garściami ze "zdobyczy" komuny, nawet tęskno im do wschodu, co jasno widać po ostatnim porozumieniu między Orbanem, zresztą wielkim przyjacielu Putina, LePen i Salvinim.
prawdy nie zakrzyczysz2021.07.8 13:15
Orban bierze tylko gaz ze Wschodu, bo nie ma innego wyjscia - to NIEMCY i FRANCJA chcą brać nawet wiecej gazu od Rosji, to Niemcy z Merkel i Tuskiem wspieraja Putina (kto mowil ze 'Pu utin to taki szczery prawdomowny czlowiek kiedy klamal o Smolensku? Masz amnezje?. Czy to nie ludzie Tuska z ludzmi Putina pakowali 10 ciał do jednej trumny - a pozniej chwalili sie - zrobilismy z Rosjanami wszystko ze szczegolna tarannoscia? Ciekawe też- skoro Pis i Kaczynski tak niby kocha Putina - to dlaczego Putin go tak nie lubi ? A Tuska tak zawsze klepal po placach i przybijał zółwika?
Pet2021.07.8 17:07
Tylko gaz? Radzę się doinformować. Może też jesteś Sputnikiem szczepiony?
obserwator2021.07.8 11:32
Regulacje, które ograniczają udział ZAGRANICZNEGO kapitału, zwłaszcza spoza UE, są normalną rzeczą w wielu krajach europejskich. W Polsce przepisy w tym momencie są bardzo luźne i liberalne pod tym względem . Jest to dobry ruch rządu, bo wiadomo, ze wiekszosc mediow w Polsce jest w rekach zagranicznych (głownie lewicowo-liberalnych amerykanskich lub niemieckich koncernow). Dlaczego np media w Niemczech, USA nie maja polskiego własciciela, albo chorwackiego? Primo - obywatele tych panstw nie zgodziliby sie na to, sekundo - zdrowy rozsadek mówi - że media jako czwarta wladza nie powinny byc pod kontrolą obcych panstw. Inne krają moga miec media wolne, albo tylko w nieznacznym stopniu ograniczone konrolą zagraniczną - ale Polska juz nie - bo Niemcy, czy inne kraje sa ROWNIEJSZE. Czyli to własnie jest tzw. tolerancja represywna neomarksistow - my mozemy wiecej niż wy. “Tolerancja represywna” to uzasadnienie dominacji niewielkiej, świadomej swoich celów i dobrze zorganizowanej mniejszości nad rozbitym, upokorzonym, nie potrafiącym bronić własnego systemu wartości społeczeństwem. Esej pod takim tytułem napisał w 1965 r. ideolog Nowej Lewicy, niemiecki komunista Herbert Marcuse.
obserwator2021.07.8 11:42
Dodam że komunisci, wtedy kiedy Marcuse napisał 'Tolerancje Represywną' stanowili jeszcze mniejszosc, obecnie niestety, ale - stanowią wiekszosc. Tak jak planowali - Marszem Przez Instytucje - zindoktrynowali , rozbili spoleczenstwa tak, że wiekszosc tego społeczenstwa przeszła już na ich strone... Może częśc z nich przynajmniej jeszcze sie opamięta, ale to chyba tylko 'wishful thinking'.
bezlitosny internauta2021.07.8 11:30
"– Polscy żołnierze ratowali Europę (…), a następnie oddaliście Polskę w Jałcie i w Poczdamie pod sowiecką okupację – grzmiał Joachim Brudziński w Parlamencie Europejskim. Tylko które unijne państwo mogło wtedy zdradzić Polskę? „Chyba nie Niemcy?” – kpi Radosław Sikorski na Twitterze." https://www.wprost.pl/polityka/10466311/wpadka-joachima-brudzinskiego-w-pe-radoslaw-sikorski-wytknal-mu-blad.html
bogdanus2021.07.8 11:15
Pluralizm w Polsce zostanie zachowany mimo braku TVN. Zgodnie z prawem można im cofnąć koncesję. Jest to o tyle dobre że na miejsce TVN może powstaną media o bardziej uczciwym przekazie. Pamiętajmy jak TVN w niedemokratyczny sposób chciała z opozycją obalić demokratycznie wybrany rząd, to ich dyskwalifikuje.
Kto cię dziadu upoważnił2021.07.8 11:31
do wypowiadania się w "naszym" imieniu?
Pet2021.07.8 11:43
Chyba PiSowaty pluralizm, co z prawdziwym nie ma nic wspólnego. Przykładem takowego jest ściek dla niepoznaki zwany TVP.
Anonim2021.07.8 11:54
Skoro nie przeszkadzało ci ćwierćwiecze monopolu Resortowych Dzieci czyli gazet wyborczej, tvnu i polsatu, nie masz prawa teraz szczekać.
kefas2021.07.8 11:12
Jojo mówiąc o równowadze medialnej ma na myśli media po linii i bazie jedynie słusznej partii pisowieckiej. Komuna wraca !
POdPIS2021.07.8 11:09
Skoro konsekwentnie z PISem wracamy do PRL to przypomnę że był jeden a później dwa kanały i dało się żyć Pilot nie był potrzebny bo wszyscy wiedzieli kiedy leci serial ,,złamana strzała ,,. święty,, czy ,,wojna domowa,,
Anonim2021.07.8 11:09
Discovery to NIE SĄ ŻADNI AMERYKANIE. Sznurki prowadzą na bliski wschód.
Ala2021.07.8 11:27
Jeśli PiC będzie dalej zrażać do siebie sojuszników, to już niedługo Priwislinski Kraj jako zbuntowana prowincja Wielkiego Imperium Rosyjskiego wróci na kolanach do swej prawdziwej matki – Matki Rosji. Nie mamy wystarczających zasobów intelektualnych (w sensie liderów), aby istnieć jako samodzielne państwo. Jako że Rosja jest nam językowo i mentalnie bliższa, administracyjny i polityczny powrót do Rosji wydaje się bardziej prawdopodobny niż tkwienie w UE. Od czasów królów elekcyjnych nie potrafimy się sami ogarnąć. Wniosek: potrzebujemy obcego - zarządcy, zaborcy, okupanta.
Anonim2021.07.8 13:26
Niczego takiego nie potrzebujemy, a szczególnie nie potrzebujemy okupacji izraelskiej maskowanej jako "sojusz z USA". Zauważę, że dzisiejszy Izrael to państwo w praktyce rosyjskojęzyczne, zasiedlane w połowie i kontrolowane przez Rosjan pochodzenia żydowskiego.
PiotrS2021.07.8 10:58
pomyśleć, że były kiedyś czasy, kiedy media amerykańskie stawiało się za wzór a polskie stacje starały się kopiować tamtejsze rozwiązania. Teraz stacja telewizyjna, której właścicielem są de facto Amerykanie (Discovery) straszy obecnych rządzących tak bardzo, aż w nocy trzeba ustawę napisać, żeby ich wykurzyć z kraju.
Anonim2021.07.8 10:58
Jeżeli dla PiSdzielców 1:27 to "zwycięstwo", to "bierzemy wszystko" to "równowaga" 😁😁😁 Śmieszne jest tylko to, że PiSdzielski Ciemny Lud to kupuje...
rychu2021.07.8 11:11
Taki już jest elektorat PIC: - Chłopstwo z majątków dziedziców, później pegeerowcy, lud prosty, niewątpliwie często szczery i dobrego serca! w to nie wątpię! Ale okrutnie za rozumem tęskniący. Prezes dobrze wiedział co mówi...ciemny lud wszystko kupi. Ano prorok. Ciemny lud to ich grupa docelowa, ich głosy wystarczają do obsadzenia swojakami wszelakich koryt i paśników.
rebeliant2021.07.8 10:54
PiC uważa, że jak wykończy TVN24 i inne wolne media, to polska rzeczywistość będzie taka jak wygląda w Wiadomościach TVP.
Portofino2021.07.8 10:50
A tak przy okazji pokazać czerwonym jankesom, że nad Wisłą żydki jeszcze nie rządzą.
rebeliant2021.07.8 10:46
PiC nie wygra już żadnych wyborów, jeśli nie zdławi mediów, które tę władzę nieustannie kontrolują i kontrują. To jest cel ataku na TVN. To część kampanii PiC przeciwko wolności i wolności słowa.
Anonim2021.07.8 11:11
Chodzi ci o "wolność słowa dla ZDRAJCÓW" czy o "wolność dla WROGÓW POLSKI"? Lewactfo miało 30 lat monopol, przetrącenie tego monopolu to warunek jakiegokolwiek pluralizmu, więc może nie nazywaj prania mózgów, monopolu i zamordyzmu "wolnością".
Jenny2021.07.8 10:41
Sobie możesz chcieć pajacu!Pisowska szczujnia niedługo Netflixa nie będzie.Tylko tvpiSS!
Grizzly2021.07.8 10:43
I bardzo dobrze TVP ma ciekawe kanały,informacyjne,edukacyjne i kulturalne,pozostale śmiecie demoralizują młodzież!
Jenny2021.07.8 10:49
Wiesz młodzież ma głęboko gdzieś Pisuar,to partia nieobliczalnych fanatyków,ale w Polsce to nie przejdzie, jeszcze trochę!
Grizzly2021.07.8 13:35
Nam bolszewikom wystarcza tylko dwa programy, w których mówią tylko bolszewicką prawdę!