30.01.16, 11:15

Brudziński: Co Tusk zrobi ze Schetyną?

W programie w radiowej "Trójce" Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości zastanawiał się, jakie mogą być przyszłe konsekwencje wygranej Grzegorza Schetyny w wyborach lidera Platformy Obywatelskiej. 

Jak mówił Joachim Brudziński w „Śniadaniu w Trójce”:

„W wymiarze personalnym, podszedłem do wygranej Grzegorza Schetyny z uznaniem. Umiejętność bycia skutecznym i przeczekania tych miesięcy, a w wypadku Schetyny lat, grillowania i upokarzania najpierw ze strony Donalda Tuska, później Ewy Kopacz, pokazało, że Schetyna… W tym wymiarze z uznaniem przyjmuję to, że Schetyna okazał się politykiem skutecznym”

Dalej mówił:

„Natomiast w wymiarze politycznym, bardzo niepokojące są dwa elementy. Co z tą wygraną Schetyny zrobi Donald Tusk w najbliższych latach? Jaki będzie pomysł Tuska na siebie, jeżeli wróci do polityki krajowej. Czy to będzie skutkowało tym, że prędzej czy później ta walka rozegra się w takim kierunku, że Platforma zostanie przełamana i część liderów oraz działaczy zasili w sposób koniunkturalny pana Petru”

daug/300polityka.pl

Komentarze

anonim2016.01.30 11:29
Tusk nie wróci do Polski uda się na migrację do Niemiec, bo będzie bał się że mu postawią zarzut działania na szkodę RP
anonim2016.01.30 12:07
Co Schetyna zrobi z Tuskiem?
anonim2016.01.30 12:38
Tusk ukradnie Schetynie buty i Schetyna nie będzie mógł wyjść z domu.
anonim2016.01.30 12:51
Tusk jeśli kiedykolwiek odzyska swoją pozycję, to Schetyna popełni samobójstwo strzelając sobie w plecy z odległości 10 metrów, albo powiesi sie na podokiennym kaloryferze.
anonim2016.01.30 13:12
Tzw. Platforma to dzisiaj prawdopodobnie już tylko masa upadłościowa i zamknięty projekt. Zbyt się to zgrało i skompromitowało aby coś jeszcze z tej "partii" wycisnąć. Nie jest natomiast wykluczone, że Niemcy z zasobów folksdojczy i swojej wyhodowanej agentury spróbują coś wystrugać, wtedy dla Tuska byłoby kolejne zadanie. Wszystko jednak zależy od rozwoju sytuacji.