22.04.20, 13:31Borys Budka, lider PO/YT/Super Express

Budka już nie taki pewny Gowina?

Czy uda się opozycji zablokować głosowanie korespondencyjne? Okazuje się, że wielu posłów Porozumienia Jarosława Gowina chce pozostać w rządzie oraz w koalicji z PiS. Mimo, że sam lider Porozumienia jest przeciwny przeprowadzeniu najbliższych wyborów w formie głosowania korespondencyjnego, wielu posłów ten pomysł chce poprzeć.

Okazuje się również, że sytuacja w Platformie Obywatelskiej i podejściu do rozmów z Porozumieniem ulega zmianom.

Lider PO Borys Budka zapytany o możliwości obalenia głosowania korespondencyjnego oraz potrzebną do tego ilość głosów powiedział:
- Jarosław Gowin twierdzi, że ma wystarczającą liczbę posłów do tego, aby wspólnie z nami odrzucić głosowanie korespondencyjne

Dodał jednak na temat ilości posłów, na których mógłby liczyć Gowin:

- Myślę, że on sam nie wie, ilu posłów zostało mu po wolcie pani Emilewicz i tych, którzy na siłę chcą być w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

Tradycyjnie też powtarzał mantrę o wprowadzeniu stanu wyjątkowego:

- Żeby odłożyć wybory w czasie, potrzebny jest stan klęski żywiołowej. O tym mówi polska konstytucja. Do tego potrzebna jest decyzja Rady Ministrów. Naszym zdaniem można ustawowo zobligować Radę Ministrów do wprowadzenia takiego stanu i takie rozwiązania będziemy przedstawiać

 

 

mp/pap/gazeta.pl

Komentarze

olo2020.04.23 13:34
Budka się przewróciła i mu się w głowie napaćkało.
sagita2020.04.23 10:54
Nie ma co zwracać uwagi na debila!!
CRYPTO - BULLSHIT - OKRADNĄ CIĘ!!! 2020.04.22 20:24
Nie wyszedł numer z "filmami online" to teraz próbują Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji i jakieś mendy polsko-języczne wpuścić frajera w maliny inaczej. NIE DAJ SIĘ WROBIĆ W TE "ZARABIANIE". WYCZYSZCZĄ CI KONTA - Z GOOVNEM W REKU ZOSTANIESZ! JEDYNI CO ZAROBIĄ TO ONI, A CIEBIE WYSZYKUJĄ NA DOBRE.
Zarabiaj nawet 500zl dziennie2020.04.22 20:17
Hej, Zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze w domu Dosłownie nic nie robiąc! --  https://inwestcrypto.com.pl -- Nie pytaj jak- Zobacz na własne oczy! Wystarczy się zapisać tutaj: --  https://inwestcrypto.com.pl -- Wpłacić pierwszy mały depozyt 1000zł A analitycy zrobią wszystko już za Ciebie! W ciągu dnia można otrzymać zwrot!
Walter2020.04.22 18:38
Podsumowanie działalności politycznej Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję, na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chce wymusić przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych w maju, w czasie pandemii koronowirusa, nawet kosztem zdrowia i życia biorących udział w głosowaniu. Za kilka miesięcy będzie głęboka recesja gospodarcza i jego szanse na reelekcję znacznie zmniejszyłyby się. Publicznie powiedział, że pandemię koronawirusa mamy już za sobą, co nie jest prawdą, ale okłamując wyborców chce ich zachęcić do głosowania. Czy chcecie reelekcji takiego quasi-prezydenta?
Rafa\\305\\2022020.04.22 21:56
TAK CHCĘ CAŁYM SERCEM. Bo wszystko co piszesz to bzdury i półprawdy rodem z TVN.
ewa2020.04.22 17:18
Chcą w 2021 roku wystawić Tusseka i dlatego tak walczą - o niemiecką władzę.
Karniak2020.04.22 16:05
Ja się tylko zastanawiam jak Ci wszyscy co są za wyborami mogą patrzeć w oczy swoim bliskim, rodzinom czy znajomym. Przecież tak jak Budka mówi, wybory w konwencji korespondencyjnej przekraczają jakiekolwiek normy odpowiedzialności i jesli chodzi o bezpieczeństwo narodu, ale i uczciwość i zgodność z konstytucją
Grizzly2020.04.22 17:15
Budka to jazgocze i żebrze o odłożenie wyborów bo muszą wymienić kandydata!
Rafa\305\2022020.04.22 21:53
A kto wytrzyma jazgot tych frustratów z opozycji którzy mają zaślepione oczy przez kolejne pół roku czy rok? Polska potrzebuje sprawnej ekipy do wychodzenie z kryzysu a nie wiecznej kampanii i plucia jadem. Zagrożenie przy wyborach nie przekracza tego które mamy przy codziennym obecnie funkcjonowaniu.
Karniak2020.04.23 16:07
No właśnie Polska potrzebuje sprawnej ekipy, czyli takiej która ma konkretną strategię na działanie, a nie ciągle tylko obiecuje kolejne niestworzone rzeczy
Halo jestem AGNIESZKA brudna larwa2020.04.22 15:06
Chcesz zobaczyć AGNIESZKA tłustą i brudną larwę kremlowską? Jestem tutaj: loveto.one/agnieszka96. Chcesz nawet przez internet złapać syfa kremlowskiego? Jestem tutaj: loveto.one/agnieszka96 Chcesz zostać impotentem do końca życia? Obejrzyj mnie tutaj: loveto.one/agnieszka96 Jesteś pedałem i chcesz nim pozostać? Obejrzyj mnie tutaj: loveto.one/agnieszka96 Syf i coronavirus na mojej "koronie" tylko tutaj: loveto.one/agnieszka96 Jako bonus dorzucę malware i wirusy aby ci się komputer sperd......lił!
Agnieszka2020.04.22 15:04
Cześć! Nazywam się Agniеszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnieszka96
Ciekawski2020.04.22 13:37
Kaczyński chce Polskę przenieść do czasów PRL, tylko że to on chce teraz być Gomułką. Cofnięto reformy (edukacja - likwidacja gimnazjów, emerytalna - cofnięto wydłużenie wieku emerytalnego - biedniejsi emeryci to tacy którym łatwiej rządzić, rzucając im co jakiś czas ochłap np. 13 emeryturę)., wraca centralne zarządzanie przedsiębiorstwami i nepotyzm, co prowadzi do obniżenia wydajności i wartości tych firm. Wybory stają się farsą, brak przejrzystości, zmienianie przepisów wyborczych w trakcie kampanii - to są standardy totalitarnych państw. "Polska wstaje z kolan", "za kilka lat prześcigniemy Włochy i Francję" - to wszytko już było za komuny. Poczytajcie historię. "Ci, którzy nie znają swojej historii, są skazani na jej powtarzanie."
marek2020.04.22 15:02
ciekawski którą historie czytałeś tą kumunistyczną
marek2020.04.22 15:03
miałeś rodzine w Polskiej Parti Kumunistycznej
MT(*)2020.04.22 16:20
Dopiero tyle lat po wojnie, Kaczyńskiemu jako pierwszemu politykowi udaje się odsunąć od władzy hordę byłych UB-eków, SB-eków, "geniuszy" z WSI, PZPR-owskie zasuszone mumie przytulone teraz do 'totalnych" i obdarowane za lata gnębienia Polaków mandatami posłów, senatorów, europarlamentarzystów jak te wszystkie Cimoszewicze, Millery, Rosatie, Senyszyny, Święcickie czy doradcy jak Cioski. Przecież to towarzystwo to ewenement biologiczno-politologiczny, Żaden wolny kraj nie pozwoliłby sobie na takich reprezentantów! Strach pomyśleć kim obłąkani "totalni" uczyniliby Jaruzelskiego czy Kiszczaka gdyby ci żyli. Jedynie Kaczyński potrafił tą obłąkaną hordę wziąć za twarz i sprowadzić do rynsztoka gdzie jej właściwe miejsce. Każdy kto tego nie potrafi rozpoznać, tkwi w paranoidalnym obłędzie.
MT(*)2020.04.22 13:36
Budka, zbliżamy się do finału PO, powoli lecz nieodwracalnie. I to nie będzie "sztandar wyprowadzić" czy też "salwą honorową pal !" To będzie po prostu "do budy".
Pisiory na wybory2020.04.22 13:33
B O J K O T
marek2020.04.22 15:00
miałeś chamie złoty róg, ino został pług