11.10.19, 14:07Zdj. Lukasz2, CC BY SA 3.0, Wikimedia Commons

Bukowski: Komu posłuży wysoka frekwencja wyborcza?

Komu posłuży wysoka frekwencja wyborcza?

Przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych gorąco zachęcają Polaków, aby jak najliczniej zagłosowali 13 października.

Bawi mnie ta ich troska o demokrację, ponieważ każdy z polityków w skrytości ducha marzy o tym, aby w wyborach wzięli masowo udział wyłącznie rodacy popierający jego ugrupowanie, przeciwnicy pozostali zaś w domach.

Wytrawni obserwatorzy naszej sceny politycznej potrafią wskazać, którym partiom zależy na wysokiej frekwencji, a które wolałyby, żeby była ona niska. Oczywiście wszystkie te prognozy znajdą lub nie swoje potwierdzenie dopiero wieczorem w najbliższą niedzielę.

Jerzy Bukowski

Komentarze

skopiowane z Do Rzeczy2019.10.11 15:28
𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓𝐔𝐑𝐀 𝐆𝐑𝐔 - 𝐊𝐆𝐁 Głosuj na 𝐊𝐨𝐧𝐟𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐞 𝐚 𝐳 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐚 𝐛𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐍𝐨𝐰𝐲𝐦 𝐒𝐨𝐣𝐮𝐳𝐞𝐦 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚. 𝐑𝐚𝐣 𝐏𝐮𝐭𝐢𝐧𝐚 : - Szkoły mają powybijane szyby i cieknące dachy. - W szpitalach brakuje nie tylko bandaży ale nawet i bieżącej wody. - Alkoholizm kosi populację. - Narkomania jeszcze bardziej. - Sorry, AIDS jeszcze bardziej. - Oraz wszelkie inne zakaźne choroby, z którymi już i Czarna Afryka poradziła sobie. Porównajcie wskaźniki demograficzne Afryki na południe od Sahary i ZaSRRanej. - Największy w świecie procent samobójstw, zwłaszcza dzieci. - Pedofilia i prostytucja dziecięca. - O przestępczości pospolitej nawet nie ma co wspominać. - Rekordowa korupcja i złodziejstwo. W wojsku też. 𝐊𝐎𝐍𝐅𝐄𝐃𝐄𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀 - 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓𝐔𝐑𝐀 𝐆𝐑𝐔 - 𝐊𝐆𝐁
Nowak2019.10.11 15:05
Bylibyśmy wspaniałym narodem gdyby nie 20% lemingów popierających sitwę złodziei z PO, 10% lewackich gnid popierających postkomuchów z SLD, 5% pachołków popierających zieloną szajkę z ZSL. Taka jest prawda obecnie o wspaniałym polskim narodzie ! Narodzie, który pozwolił sobie zabić Prezydenta, a współmorderców wybrał do władzy nawet na 2 kadencje. Dlatego patrząc na to społeczeństwo apeluje do pana Kaczyńskiego o szybkie opracowanie drugiego programu wyborczego PiS: Program I – już opracowany dla żelaznego elektoratu prawicy, dla ludzi inteligentnych którym bije polskie serce . Mamy w tym programie całą naszą Polskę z marzeń i snów. Ambitne cele , ambitne plany i konkretne rozwiązania sięgające na dziesiątki lat naprzód, i Program II – dla tych, którzy łykają papkę kłamstw i blag. Od siedmiu lat są dymani w tyłek i okradani w majestacie prawa a mimo to dalej na nich głosują. Dla nich wystarczy że przyjdzie jeden dureń z drugim POzerny na kasę i naobiecuje im, że nawet w zimnej wodzie im stanie i te durnie pójdą i zagłosują. Dla tej grupy należy porzucić narracje normalnego człowieka troszczącego się o wspólne dobro jakim jest Polska i mówić do nich jak do idiotów. Niech im pan obieca nie 3 miliony mieszkań ale 10 milionów , niech pan im obieca autostrady z wsi do wsi , loty na marsa i darmowe ciupcianie . Trzeba pokazać palcem złodziei i informować, że my nie będziemy kraść, ale zbudujemy 100 000 nowych żłobków, przedszkoli i przytułków , że zwiększymy socjal dla wszystkich , że absolutnie musimy dofinansować bezrobotnych, a lekarstwa będziemy rozdawać za darmo. Musimy im tak nakłamać, że z tej słodyczy marzenia będą im z nadmiaru wyłaziły doopą. Wtedy pójdą zagłosują na PIS i będziemy mieli szanse na budowę NASZEJ POLSKI. Zróbmy to bo inaczej po raz kolejny będziemy mieli program a i tak przerżniemy wybory, bo te ludziska wola wierzyć w kłamstwa i mrzonki !
ZERR02019.10.11 15:01
Wysoka frekwencja służy partiom kontrolującym telewizje, partiom opierającym sie na przygłupich masach ludowych. Dobrze i sprawiedliwie byłoby, gdyby za kartę do głosowania trzeba by zapłacić chocby dwie dychy. Wtedy głosowaliby ci co naprawde chcą, a więc może cos tam wiedzą a nie ida za głosem Dobrej pani z Telewizji. PS. Dlaczego np Jechowici, którym religia zabrania uczestnictwa w cyrku wyborczym mają finansować via podatki ten cyrk?
Nowak2019.10.11 15:07
Ja pie-rdolę 3 dni do wyborów, a tu taka patologia ! Jak zwykle u lewackich szczochów !
dzielnicowy2019.10.11 14:58
Płaczę nad wami - zwolennicy PO Płaczę nad tymi, którzy zmuszeni byli wielbić prezydenta Komoruskiego, który liczbą gaf, brakiem elementarnej kultury i znajomością ortografii osiągał humorystyczne (tragikomiczne szczyty). Łzy rzewne wylewam strumieniami nad tymi, którzy w premier Kopacz widzieli odnowę moralną, ratunek dla państwa. Jej kłamstwa smoleńskie tak łatwo zastępują jej dzielną, moskiewską postawą. Płaczę nad ich wiedzą i umiejętnościami liczenia, gdy dają sobie wmówić jak dzieci (wyjątkowo głupiutkie), jakie to sukcesy klimatyczne wielka odnowicielka osiągnęła. Smutek i żal wypełnia mi serce, jak widzę zajadłość i wściekłość tych tolerancyjnych niby osobników jak np.Schetyna , których jad i morze nienawiści wylewają na każdego, kto śmie wyrazić zdanie odmienne od ich światłego postrzegania rzeczywistości. Płaczę nad wami, zwolennicy PO, gdy wy nachylając się współczująco nad tymi, "których PiS wali w bambuko", sami jednocześnie wystawiacie nagi i chętny do bicia tyłek. A zgarniając kolejne kopniaki ciągle śpiewacie to samo... Nad jednym nie zapłaczę - jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi.
Albert2019.10.11 14:54
Ponieważ borykamy się z antypolskim układem i nową wersją PRL-u, życzę wszystkim Polakom by pomogli obecnej totalnej opozycji odejść , a dobro i bezpieczeństwo Polski wzięli wraz z PIS-em w swoje ręce !
2019.10.11 14:53
Jak Bukowski napisze felieton, to nie ma ch... we wsi. :) Komentarze są dłuższe. Bukowski, frendzel ci za to płaci?
Reytan2019.10.11 14:52
Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Iza2019.10.11 14:52
Mamy obecnie dwie opcje polityczne w Polsce: Albo Polska ideologii, nienawiści, kłamstwa, złodziejstwa i zdrady totalnej opozycji, albo Polska zrównoważonego rozwoju gospodarczego, socjalnych programów rodzinnych, wspaniałych programów pomocowych dla młodych ludzi, rolników i emerytów, niepełnosprawnych, Polska bezpieczna pod rządami PIS.
Kaczystan2019.10.11 15:47
Mózg Ci wypaliło jeśli kiedyś miałęś łazjo
stan2019.10.11 16:57
To jest wyborca totalny, który umie tylko ubliżać, podobnie jak jego partia. Polacy - "Kaczystasn" prezentuje program totalnej opozycji! Murem za PO i całą ferajną, bo nam potrzeba do życia tylko wulgaryzmów, "by żyło się lepiej".
Zosia2019.10.11 14:50
Kaczyński mówi, że w II kadencji nastąpi likwidacja postkomunizmu w Polsce ! Ci ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu.
Zyg2019.10.11 14:49
Podglądam ostatnie sondaże przedwyborcze i widzę, że w prawie każdym ok. 10% pytanych na kogo będziesz głosować, odpowiada: „nie wiem”. Trzymam się więc za głowę i myślę sobie, czy dzisiaj, po 4 latach rządów PIS-u , kiedy wszystkie obietnice wyborcze są zrealizowane i to z nawięzką, jest aż tak trudno rozróżnić 8 lat rządów lewackich złodziei i kłamców z PO i PSL, którzy zdradzali i zdradzają nadal naszą ojczyznę, kradli miliardy, każąc Polakom pracować do 67 lat przy ogromnym bezrobociu i biedzie, - i 4 lata rządów ludzi PIS, którzy są prawdomówni i wiarygodni i zrobili więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni kiedykolwiek. Pytam więc niezdecydowanych: To co jeszcze musiałoby się stać, żeby tych 10% Polaków uwierzyło w prawdę ?! Prawdę, która jest przecież oczywista i namacalna ! /pieniądze z programów socjalnych dla dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, a także 13-tka dla seniorów trafiają systematycznie na konta zainteresowanych, starsi mogą iść na emeryturę już w wieku 60 i 65 lat, młodzi do 26 lat nie płacą podatków, przedsiębiorcy mają wiele ułatwień, ludzie w wieku produkcyjnym mają zapewnioną pracę (bezrobocie tylko 5%), płace rosną w dobrym tępie, a gospodarka rozwija się w tępie >4% PKB. Pozatym uruchomiono programy budowy mieszkań, dróg lokalnych, transportu szczeg. w Gminach, pomoc dla rolników, zdrowe powietrze i wiele innych /. Niezdecydowani, powiedzcie więc nam, co jeszcze musiałoby się stać ?!!!!
Kaczystan2019.10.11 15:44
Lecz się na hemoroidy bo na gło estanowczo za późno.
Lolek kremowka2019.10.11 14:49
Hasło wyborcze: Sejm bez idiotów !!! Polacy i polskojęzyczni obywatele, nie głosujcie i nie wybierajcie do sejmu kandydatów Nowoczesnej, która to partia przylepiła się do PO jak goowno do statku. Wszyscy ich kandydaci, powtarzam wszyscy, to największe przygłupy w historii państwa polskiego. Oto oni: Lubnauer, Pihowicz, Zembaczyński, Meysztowicz, Misiło, Mieszkowski, Wielgus, Pampuch, Szlapka, Kloska, Pudłowski, i. In.. Nie wybierajcie śmieci !!!