30.10.19, 17:17Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Burmistrz Artur W. trafi do aresztu. Jest wniosek

Rzecznik stołecznej Prokuratury Okręgowej, Łukasz Łapczyński poinformował, że prokurator skierował wnioski o trzymiesięczne aresztowanie burmistrza Włoch, Artura W. oraz biznesmena, Sabriego B. Posiedzenie aresztowe ma się odbyć w czwartek.

"Przesłankami wniosków jest obawa matactwa procesowego oraz grożąca podejrzanym surowa kara"-podkreślił prokurator Łapczyński. Wczoraj ok godziny 21 zakończyły się czynności z zatrzymanymi Arturem W. oraz Sabrim B. 

"Arturowi W. prokurator przedstawił zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji publicznej burmistrza dzielnicy Włochy jako zapłaty za przychylność w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej"-ujawnia rzecznik warszawskiej prokuratury. Łukasz Łapczyński podkreślił ponadto, że podejrzany odmówił składania wyjaśnień, nie przyznał się także do zarzucanych mu czynów. 

Zarzuty usłyszał też były właściciel Pogoni Szczecin.

"Sabriemu B. prokurator przedstawił zarzut udzielenia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w kwocie 200 tys. zł burmistrzowi dzielnicy Włochy w zamian za przychylność burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej"-poinformował rzecznik. Sabri B., tak jak i Artur W., nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, nie chciał również składać wyjaśnień. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Grzegorz z Chetyna2019.10.31 9:29
Tylko pamiętaj Artur ,że w razie czego to się nie znamy ...
Michał Pasierb 2019.10.30 21:40
Świetnie o tym opowiada W.Gadowski ....Bardzo humorystycznie; proszę posłuchać jego felietonu... https://www.youtube.com/watch?v=cBdvbiqBLEU
Otto2019.10.30 18:11
Coooooo ?! Do aresztu ?! Przecież on jest niewinny ! Jak zeznał on nie przyjął żadnej łapówki - a wrzucono mu reklamówkę przez szybę do auta. Każdy, dosąownie każdy PO-niezależny sąd przyzna, że Artur jest niewinny, a okno w aucie otworzył z roztargnienia !
To tak dla odwróceia uwagi 2019.10.30 18:07
Współpracownik Banasia pobierał pensjęw areszcie! Co się działo w Ministerstwie Finansów i w Krajowej Administracji Skarbowej przez ostatnie trzy lata? Na myśl o tym, włos jeży się na głowie. Fakt ustalił, że Arkadiusz B., wysoki rangą urzędnik - dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości – aż do końca lutego 2019 r. pobierał wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę! Oznacza to, że podatnicy składali się na pensję tego człowieka, gdy już siedział w areszcie pod zarzutem poważnych wyłudzeń VAT. A przecież miał szkolić urzędników, żeby sprawniej tropili wyłudzenia!
Otto2019.10.30 18:13
No, a jak PO i PSL ukradła polakom 156 MLD zł z OFE to włosy wam się na głowie nie jerzyły - ku-rew-skie lewaki !
Dam2019.10.31 8:16
I to dla ciebie całkowicie usprawiedliwia kradzieże PISu? A tak przy okazji PIS teraz zrobił dokładnie to samo, ale jakoś na nich nie przeklinasz. No chyba, że wtedy to była kradzież, a teraz to jest "zabezpieczenie dobrobytu Polaków".