28.11.19, 14:25Fot. via Pixabay, CC 0

Były burmistrz Włoch Artur W. i biznesmen Sabri B. pozostają w areszcie. Sąd odrzucił zażalenia

Były burmistrz warszawskich Włoch Artur W., który jest podejrzany o przyjęcie 200 tys. złotych łapówki od Sabriego B., pozostaje w areszcie. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał dziś w mocy decyzję o trzymiesięcznym areszcie dla W. To samo dotyczy wspomnianego biznesmena.

O sprawie informuje Polska Agencja Prasowa. W rozmowie z nią, mec. Jacek Dubois, który jest obrońcą byłego burmistrza, mówił:

Będziemy się starali przekonać sąd, że najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania nie jest w tej sprawie niezbędny, ponieważ niezakłócone postępowanie może być prowadzone w sytuacji, kiedy podczas procesu nasz klient będzie na wolności”.

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie zażalenia obrońców Artura W. i Sabriego B. odrzucił, a więc obaj pozostaną w areszcie do końca stycznia.

Sprawa miała swój początek w październiku, kiedy to Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch osób uwikłanych w proceder korupcyjny. Z informacji CBA wynika, że zatrzymano go na gorącym uczynku po tym, jak przyjął 200 tys. złotych łapówki.

Agenci twierdzą, że były to pieniądze, w zamian za które W. miał wydawać korzystne dla dewelopera decyzje administracyjne.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej 2019.11.29 9:04
tak działa PełO-wska mafia --kraść kraść kraść --innych mają w z---upie -standarty tuSSka gronkiewicz walc adamowicza ,itd itp --na pewno d.c.n.
skuter2019.11.28 17:38
Od tamtej wrzutki jeżdże z pozamykanymi oknami żeby nie było
Zosia2019.11.28 15:09
Ciekawa jestem, co im zrobią? Ktoś panu Burmistrzowi coś rzucił przez otwarte okno, ( on jak pali zawsze otwiera okno ) jak zobaczył, co to jest, chciał natychmiast jechać na policję. Uciekał tylko dla tego,że myślał, widząc z tyłu jadący za nim samochód, ze to mafia go ściga, żeby odzyskać kasę !!!
Po2019.11.28 14:29
Za co ?! Za to, że jechał autem z otwartym oknem ?!