17.02.20, 17:30Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Były spiker Izby Gmin opowiada o spotkaniu ze Schetyną: Nie przejawiał żadnego zainteresowania...

Wtedy zauważyłem, że zwłaszcza w Polsce nie dostrzega się sensu, by przewodniczący parlamentu był - tak jak spiker w Wielkiej Brytanii - niepartyjnym arbitrem, bez żadnych dalszych politycznych ambicji” - napisał w swojej autobiografii o wizycie w Polsce w okresie rządów Platformy Obywatelskiej były spiker brytyjskiej Izby Gmin John Bercow.

We wspomnianym fragmencie Bercow stwierdza, że w trakcie spotkania ówczesny marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna nie przejawiał zupełnie zainteresowania ani polskim, ani brytyjskim parlamentem, chciał jedynie wiedzieć, jakie są ambicje polskiego polityka.

Kiedy powiedziałem mu o moich planach usprawnienia pracy Izby Gmin, wyglądał na nieprzekonanego”

- stwierdza Bercow.

Dalej dodaje, że Schetyna przeprosił za niejasne sformułowanie pytania i zapytał raz jeszcze o to, jaki Bercow ma cel na okres po skończeniu kadencji spikera. Brytyjski polityk podkreślił, że wyjaśnił mu, że nie chce żadnego politycznego awansu. Jak dalej zrelacjonował:

Jego mina sugerowała, że ma mnie za wariata lub świętego”.

dam/twitter,wpolityce.pl

Komentarze

antypolszewik2020.02.18 11:03
On nikogo nie reprezentuje,schetyna sprawdźcie w słowniku etymologicznym a jak będą oddawać 20%dworów to ucieknie do izraela
roman2020.02.18 7:17
Co oni w tej Angliji zwariowali, czy co ? Napchali tych ciapatych na stołki burmistrzów i in. a teraz jakiś Bercow. Ruski, czy co ?
wrzód2020.02.18 2:29
Schetyna pewnie myślał o charataniu w gałę.
Hej2020.02.17 21:47
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, ========= Moje kontakt do mnie telefon tu - www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
anonim2020.02.17 20:17
grześ miał plana, ale piaseek mu wyciurkał i został we wsi z dziurką
KATON STARSZY2020.02.17 18:22
,,Nie był zainteresowany"- on nic nie rozumiał,z jego tępej miny to wynika.To nie tylko SChetyna,to cała PO-bolszewia,Kidawa,Kerwiński,Budka itd,itd,itd.Tylko pejsate i ich pochodne,tak zaciekle umieją walczyć o żłóbPrzykro,że niektórzy polacy stali się użytecznymi idiotami.
KATON STARSZY2020.02.17 18:16
,,Nie był zainteresowany"- on nic nie rozumiał,z jego tępej miny to wynika.To nie tylko SChetyna,to cała PO-bolszewia,Kidawa,Kerwiński,Budka itd,itd,itd.Tylko pejsate i ich pochodne,tak zaciekle umieją walczyć o żłób.
YourFavoriteFutureArsewipe2020.02.17 17:56
To matka 10-letniego Ibrahima złamała prawo, wywożąc go do Polski - przekazał rzecznik belgijskiej prokuratury. Chodzi o wyrok sądu z 2018 roku, na mocy którego dziecko miało zostać w Belgii pod opieką ojca. Wcześniej służby informowały, że to ojciec chłopca miał zostać pozbawiony praw rodzicielskich. Po zgłoszeniu zaginięcia w jego sprawie uruchomiono procedurę Child Alert. Rozumiem, że update'u waszego wcześniejszego newsa nie będzie, Frondo?
Leszek2020.02.17 17:45
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
man.of.Stagira2020.02.17 17:44
"Up, up, up" - c a ł y Schetyna i Platforma Obywatelska - rządzić BEZ POMYSŁU na dobro publiczne żałosne typy
Piotr Nowak2020.02.17 17:43
Tyle złego, ile zrobili Tusk i Schetyna dla polskiej polityki i polskiego parlamentaryzmu, nie zrobił dotąd nikt ! Zamiast budować konkretne programy wyborcze i polityczne i walczyć o ich akceptacje wśród wyborców, wybrali inną drogę – drogę nienawiści do innej partii politycznej – do PIS. Oboje reprezentują poziom intelektualny Afrykańczyków z Rwandy, gdzie w końcu z nienawiści doszło do rzezi pomiędzy dwoma zwaśnionymi plemionami Tutsi i Hutu. Ci dwaj PO-je-by planowali to samo w Polsce. I podobnie jak Afrykańczycy z Rwandy nazywali siebie robactwrm, tak ci dwaj pseudopolitycy nazywali swych przeciwnikłw politycznych od watach, szkodników czy szarańczy ! To, odsunieęcie ich od władzy i od koryta korupcji w 2015 roku wywołało u tych osobników takie zachowania, taką nienawiść, taką zajadłość, mściwość i zacietrzewienie ! Posługując się kłamstwami i zdradą opluwali rządzących z PIS dążąc permanentnie do konfrontacji i siłowego przejęcia władzy. Jeden z nich Tusk ostatecznie stchórzył i zrezygnował z polskiej polityki, drugi zaś Schetyna, stoi na krawędzi bankróctwa politycznego. Trybunał Stanu oceni ich działalność polityczną, a historia oceni ich obu jako zdrajców narodu polskiego ! Oby Polska zapomniała o nich jak najszybciej !
Anonim2020.02.17 18:05
Najlepszym tego przykładem jest reakcja Schetyny na pytanie dziennikarza o 3,4 przykłady co PO dobrego zrobiło dla Polski ,Polakòw.Zwiesił głowę i milczał.Im tylko chodzi o władzę.
ridado2020.02.17 17:42
Halo PO-myleńcy, wam się w pewnym okresie waszego „rozwoju” coś pomyliło – w wasze życie wkradł się jakiś błąd ! Wiecie dlaczego nazywamy was gorszym sortem ?! Bo każdy normalny człowiek jak popełni błąd lub się pomyli, to przynajmniej stara się ten błąd usunąć, a tą pomyłkę naprawić ! A wy tkwicie w tej waszej PO-głupiźnie bez końca. Wy nie jesteście normalni. Wy jesteście po prostu gorszym sortem !!!
Iza2020.02.17 17:41
Do wyborców PO: Polska przez lata była pod wpływem propagandy socjalistycznej ze wschodu i ta właśnie trucizna socjalizmu pozostawiła piętno na waszej mentalności. Media mętnego nurtu ukształtowały was w ten a nie inny sposób, a to dlatego, że nie chciało wam się ruszyć du py i sięgnąć po źródła niezależne. W dalszym ciągu nie jesteście w stanie zrozumieć co wokół was się dzieje i co do was się mówi. Agresja jest więc dla was samoobroną .