29.10.19, 21:35Zdj. EPP, CC BY SA 2.0, Flickr

Były współpracownik szefa PO: Schetyna łatwo władzy nie odda... Nawet kosztem Platformy

Czy pogłoski o politycznym końcu Grzegorza Schetyny są mocno przesadzone? Wydaje się, że po kolejnych przegranych wyborach wszystko sprzysięgło się przeciwko liderowi Platformy Obywatelskiej, a partyjni koledzy szykują się, aby odsunąć Schetynę od władzy w największym opozycyjnym ugrupowaniu. To jednak wcale nie będzie łatwe.

Tak przynajmniej twierdzi Norbert Wojnarowski, wieloletni poseł Platformy, który przez wiele lat współpracował z obecnym szefem PO.

"Współpracowałem prawie 20 lat z Grzegorzem Schetyną w Unii Wolności i Platformie Obywatelskiej. Byłem członkiem zarządu dolnośląskiego, którym on kierował. Schetyna wierzy w teorię siedmiu swoich żyć. Będzie do końca robił wszystko, żeby utrzymać władzę. Podobnie było w 2013 r., kiedy przestał kierować PO na Dolnym Śląsku"-stwierdził Wojnarowski w rozmowie z portalem tvp.info. 

Jak przypomniał Wojnarowski, Jacek Protasiewicz sześć lat temu pokonał Schetynę w wyborach na przewodniczącego tamtejszych struktur partii. Po ogłoszeniu wyników głosowania tygodnik „Newsweek” opublikował taśmy, na których Wojnarowski miał proponować delegatom posadę w KGHM w zamian za oddanie głosu na Protasiewicza.

"Nagraniami dotyczącymi mojej osoby Schetyna próbował do końca podważyć swoją przegraną, nawet kosztem niszczenia własnej partii. Chciał doprowadzić do powtórzenia zjazdu, podczas którego stracił władzę"-podkreśla rozmówca tvp.info. 

W ocenie byłego posła PO, trudno przypuszczać, aby Schetyna zrezygnował ze startu w listopadowych wyborach na szefa tego ugrupowania. Według byłego polityka, lider Platformy Obywatelskiej dysponuje pełną kolekcją "haków" na rywali politycznych i chętnie odpali któreś z tych taśm, gdy straci władzę w partii. 

"Będzie to samo, co w 2013 r. Po przegranych wyborach na drugi dzień wypłynęło moje nagranie z biura poselskiego po godzinach pracy. Wypływały później nagrania posła Jarosa. Próbowano zrobić coś z niczego"-twierdzi Norbert Wojnarowski.

Jak ocenia rozmówca TVP, tego typu działania mogą ostatecznie zniszczyć największą obecnie partię opozycyjną w polskim parlamencie. Problemem PO są również wewnętrzne wojny. 

"To Grzegorz Schetyna ciągnie partię w dół. Od wielu lat wiele osób wycofuje się z Platformy Obywatelskiej ze względu na jego metody, postawę i budowanie partii w systemie „ojca chrzestnego”, czyli nie partii dialogu, tylko partii totalitarnej"-podkreślił były parlamentarzysta. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

jula2019.10.30 10:26
Będzie ciekawiej niż na KSW.
Ziomek2019.10.30 7:58
Schetyna musi zostać. Chyba, że Jachira będzie jego kontrkandydatką.
Andy2019.10.29 23:47
Z taką aparycją tylko liście grabić. Teraz jest właśnie sezon. schetyno obleśna do dzieła!
lady chapel2019.10.29 23:33
16 kapłanów archidiecezji gdańskiej w oświadczeniu potwierdziło prawdziwość informacji zawartych w programie TVN24 "Czarno na białym" na temat metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Jednocześnie wyrażają gotowość powtórzenia zarzutów wobec abpa Głódzia nuncjuszowi apostolskiemu w Polsce. Skierowali oświadczenie do nuncjusza apostolskiego w Polsce abpa Salvatore ennacchio. Napisali w nim, że potwierdzają prawdziwość informacji zawartych w programie "Czarno na białym" i "wyrażają gotowość ponownego przedstawienia wspomnianych w nim faktów wobec nuncjusza apostolskiego". Nazwiska sygnatariuszy oświadczenia wraz z ich odręcznymi podpisami zostały podane do wiadomości nuncjusza. Treść oświadczenia przekazano też do wiadomości Sekretariatu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.
Daniel K2019.10.29 23:30
Pamiętajmy o tym,że ta mafia która opanowała samorządy i instytucje życia publicznego tak łatwo nie odpuści" powiedział w swoim wystąpieniu przew. Krakowskiego Klubu "GP" Marek Michno 10 sierpnia 2015 r. w czasie obchodów 64 Miesięcznicy Smoleńskiej w Krakowie.
Jack Em2019.10.29 23:25
13 października skończył się grzegorz Schetyna ! Bye, bye !
Iza2019.10.29 23:23
Płaczę nad wami - zwolennicy PO, bo jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi. Sam Schetyna mówi, że rząd i sejm PO podnieśli wam wiek emerytalny, kradną i pozwalają kraść miliardy z waszych podatków, żrą i piją w Sowa i Przyjaciele na wasz koszt, ludzi wyrzucają z kamienic na ulicę a sądy i komornicy śmieją się im w oczy, piorą pieniądze pochodzące z korupcji – a wy i tak na nich głosujecie ! Dlaczego ?! Czym oni wam imponują ? Czy wy nie chcecie własnego normalnego państwa ? Czy wy naprawdę jesteście tacy głupi jak oni ?
Polka2019.10.29 23:22
Mafia PO ma się dobrze po wygranych wyborach parlamentarnych 2019: Pierwszy mafiozo PO Gawłowski, z prokuratorskimi zarzutami korupcji i prania brudnych pieniędzy rozdał karty w (innej) restauracji. Oto jego kandydatury: Zdrojewski na szefa partii, Gawłowski na sekretarza generalnego, Mucha i Nitras na zastępców PO, Budka na przew. Klubu parl. PO Kidawa na prezydenta Tusk na szefa partii EPP, A Schetyna ..... ja pie-rdolę na śnietnik historii ?!!!!! Dlaczego ?! Przecież tak ochoczo krytykował PIS i zajmował się PIS-em, kłamiąc wszem i wobec co się dało ! A ile nawymyślał, nawet porównał PIS-owców do szarańczy – i na śmietnik ? Nie może być ! Pytanie: a gdzie jest szef troli z Inowrocławia, jak on się tam wabi .....acha, Brejza ?!! Taką wspaniałą kampanię pt. SilniRazem zrobił i co ?! Też na śmietnik ?! To nie przystoi ! Krzysiu wracaj ! Podobnie Bartuś, to znaczy Bartosz Arłukowicz zniknął ?! A przecież tak trafnie przepowiedział przyszłość jego politycznej mafii.
Otto2019.10.29 23:20
Sketyna: Dzięki ci Panie za tych idiotów, którzy nas jeszcze popierają ! Podnieśliśmy im wiek emerytalny, podatki, ukradliśmy ich pieniądze z OFE i z WAT, a oni i tak wolą nas od PIS-u. Gzesiu jest prorokiem ! Ten żulik przepowiedział, że Wojciechowski nie nadaje się na komisarza i w drugiej turze przesłuchań spakuje swoje rzeczy i wypad. Ludzie, ten fircyk potrafi nawet przepowiadać ! Mimo to Grzesiu jest sprytny. Wyasygnował Kidawę na kandydatkę na premiera, ta baba kłapie sztuczną szczęką i czyta zawzięcie z promptera, a nie wie jeszcze tego, że Grzesiu robi sobie ciepłe gniazdko na tylnym siedzieniu, skąd będzie kierował pracami przyszłej premiery. Ja pie-rdolę, ale patologia !
Bez żadnego trybu2019.10.29 22:02
To, czy Schetyna władzę w PO odda czy nie, nie ma żadnego wpływu na Polskę, po ta partia Polską nie rządzi. Rządzi prawica z PiS na czele która będzie dociskana z prawej przez konfederację. I to prawica będzie meblować Polskę, pod wpływem kościoła i konfederacji może wprowadzić przymus umierania kobiet ( całkowity zakaz aborcji, nawet gdy ciąża bezpośrednio zagraża życiu matki), czyli prawo znane z dyktatur religijnych typu ISIS. No ale wtedy Polki i Polacy wyjdą na ulicę....
Marzena2019.10.29 23:02
Trybie, zejdź na ziemię ! To jest tylko twoje "gdybanie", a rzeczywistość może być inna! Swoją drogą, to jak może Konfederacja dociskać? Ich jest tak mało w Sejmie!? Oni mogą sobie tylko pokrzykiwać ! I tyle !
Pisbusters2019.10.29 22:02
Schetyna nie jest tak ograniczony umysłowo jak Prezes PiSdzielców by nie ustąpić ze stanowiska gdy zajdzie taka potrzeba
czarna2019.10.30 1:10
Żebyś się nie mylił....
Ziomek2019.10.30 7:59
Jesteś tego pewien?
Piotr Nowak2019.10.29 21:54
Proponuję sondaż dla lewackich szczochów na Frondzie ! Pytanie: Kto z was, lewackich przygłupów zamiast wpisać „x” w kratce przy nazwisku, skreślił/a logo POKO za nazwiskiem ?! Prosimy o rzetelne odważne odpowiedzi, gdyż wynik sondażu chcemy porównać do wyników uzyskanych przez przedszkolaków biorących udział w przedwyborczej próbie Komisji Wyborczej !
PePe2019.10.29 21:52
Ja pier-dolę ! Debile z POKO złożyli protest wyborczy przeciwko swoim wyborcom !!! Ich wyborcy zamiast wpisać „x” w kratce przy nazwisku, skreślali logo POKO za nazwiskiem. Komisja Wyborcza stwierdziła, że przedszkolaki uczestniczące w próbie przedwyborczej skreślali prawidłowo karty wyborcze, natomiast wyborcy POKO mieli duże trudności.
KKK2019.10.29 21:52
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Bizon2019.10.29 21:50
Wasz czas lemingi z PO już minął !! Trzeba złamać kark PRL-owi ! Według posła PO platforma obywatelska gra nie o to czy wrócą władzy, tylko o to, czy ich członkowie będą siedzieć w więzieniu. Wyłapiemy wszystkich złodziei z PO, skorumpowanych burmistrzów prezydentów miast, Neumanów i Gawłowskich. Niech nikt nie liczy na przychylność sądów. Tacy ludzie powinni straszyć w rezerwatach postkomunizmu. Nowy Program: Cela plus i reforma sądownictwa już wkrótce !