22.06.13, 09:30Wojciech Cejrowski (fot. Przemysław Jar_Wikipedia)

Cejrowski: Cieszę się, że zrezygnowałem z doktoratu na KUL. Mój Anioł Stróż czuwał

Informowaliśmy ostatnio na portalu Fronda.pl o liście, jaki do władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego napisał bp Wiesław Mering zaniepokojony wykładami z gender, jakie mają odbyć się na uczelni. Ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński odpowiedział na pytania włocławskiego biskupa, jednak jego odpowiedź nie wszystkich usatysfakcjonowała. 

Głos w sprawie zabrał Wojciech Cejrowski. Na Facebooku napisał, że bardzo cieszy się, że zrezygnował z robienia doktoratu na KUL. "Mój Anioł Stróż czuwał" - dodał. 

"Tłumaczenia ze strony Uczelni uważam za miałkie, a w kontekście tego, że jest to Uniwersytet Katolicki, mogę jeszcze dodać, że kiedy się jest w Kościele, to nie wszystkim WARTO się zajmować/interesować i nie wszystko GODZI się obserwować/rejestrować/badać/studiować" - podkreślił znany podróżnik. 

"KUL nie jest "normalną" uczelnią, która powinna mieć pełen przekrój zainteresowań i kierunków. KUL jest (był?) uczelnią SZCZEGÓLNĄ i w tej sytuacji pakowanie się w gender źle wygląda. Skoro specyfika uczelni kieruje ją w stronę pewnego "nadmiaru" kierunków teologicznych, to równie dobrze mógłby tam być "niedobór" kierunków sprzecznych z nauczaniem Kościoła. Amen" - skonstatował Cejrowski. 

eMBe

Komentarze

anonim2013.06.22 9:44
Czyli uczelnia ma nie wiedzieć dlaczego coś jest złe, wystarczy że studentom z góry się powie że coś jest złe i koniec tematu?
anonim2013.06.22 9:58
Oczywiście że genderystów należy gonić jak najgorszy element. Żadnych głupich dyskusji (bo i o czym) tylko za drzwi na kopach. Zgraja łajdaków - w normalnym kraju będa gnić w więzieniach. I tak sie stanie czy się to zboczeńcom podoba czy nie.
anonim2013.06.22 10:04
ksiądz Antoni widocznie ma w rodzinie geja
anonim2013.06.22 10:22
Drogi D.R.U. Na czym miało by polegać "zajmowanie się" genderystami? Co tu rozkminiać? To może wprowadzić Polpotyzm, Zielonoksiążeczkizm, goszyzm, maoizm.? Te wszystkie ścieki ludzkości nie kwalifikują się do rozpracowywania naukowego innego niż przygotowywanie prokuratorów do ich ścigania.
anonim2013.06.22 10:26
Zwracam się do ludzi dobrej woli z prośbą o wypełnienie ankiety na temat systemu wartości I religijnego radzenia sobie ze stresem: http://www.e-ankieta.org/1-8/index.php?sid=24722&lang=pl Wyniki będą wykorzystane w pracy magisterskiej na taki własnie temat.Bardzo dziękuję za pomoc
anonim2013.06.22 10:30
Za Granata był - Katolicki Za Krąpca był - Uniwersytet Dziś - Lubelski (choć Lublin to piękne miasto). Nie daję już ani gronia na tę fałszywkę.
anonim2013.06.22 10:45
Zerro ma rację, po co badać jakieś zboczenia? jak mawiano u nas w szkole : " nie ma sensu rzeźbić w gó**ie"
anonim2013.06.22 10:49
O czym tu pisać i mówić? Jeśli na KUL-u studiował hartman i paligłup? Obaj idioci. Obaj gardzący CZŁOWIEKIEM. Obaj dążący do obniżenia wartości jednostki ludzkiej.
anonim2013.06.22 10:54
Ach, drodzy Ściemniacze przeciez dobrze wiecie, że "wydziały genderyzmu" NIGDY nie powstają aby badać zjawisko jako wynaturzenie, jak np badania nad schizofrenią... Te wydziały powstają by to wstrętne i groźne zjawisko promować i wcielać w życie (i rzycie) jego idee. Macie nas za idiotów jeśli myślicie że tak prostackie kłamstwa nas zwiodą? Nie oceniajcie nas własną miarką.
anonim2013.06.22 11:08
Idioci! Wszędzie idioci! Czy do Was nie dociera, że w cywilizowanym kraju nawet gdy w 100% odrzuca się jakąś ideologię to trzeba podać sensowne argumenty? Jak takie argumenty konstruować gdy nie znamy ideologii? Przecież aby walczyć z grzechem trzeba wiedzieć co to jest grzech - czy na KUL nie ma wykładów o grzechu? Tylko kretyni mówią "nie bo nie" i tacy jak Cejrowski czy Zerro, oraz inni Frondowi pyskacze prezentują poziom kretynów.
anonim2013.06.22 11:19
Oj Kszyśkuj, więcej pokory: z tego, ze TY nie wiesz co to genderyzm, nie znaczy że my nie znamy/nie wiemy, dlatego uważamy że ta ideologia oparta na kłamstwie nie wymaga niczego więcej poza zdecydowanym odrzuceniem.
anonim2013.06.22 11:21
KrzyśkuJ Kretynami sa przede wszystkim genderyści. Trudno o głupszy pomysł na człowieka. Nie potrzeba tu "wykładów" i "wydziałów" - cała głupota streszcza się na 2 kartkach A4. My to wszystko wiemy. Nie można dopuścić, aby powstawały takie rozsadniki zarazy. Znamy strategię genderystów. Powtarzają ten numer od lat. Znamy też ich mocodawców - wrogów Kościoła i człowieka. Synów diabła. Wiceprezydent Joe Biden we wtorek 18.06. wieczorem na inauguracji Jewish American Heritage Month: “Przede wszystkim to przywódcom żydowskim w mediach zawdzięczamy zaakceptowanie małżeństw homoseksualnych przez Amerykanów” “Sądzę, iż to co wpływa na nasze społeczeństwo,na jego poglądy i mechanizmy w nim działające, to głównie kultura i sztuka” “Założę się, że 85% takich zmian, zarówno w Hollywood jak i w socjalnych mediach internetowych, to konsekwencja działalności żydowskich przywódców. Ich wpływ jest ogromny. I mógłbym dodać, iż wychodzi to nam na dobre” “Myślę, że bardzo nie doceniacie wpływu, jaki mieliście na rozwój tego narodu. Jesteśmy wielkim krajem dzięki wkładowi Żydów w jego rozwój i, co najważniejsze, dzięki żydowskiemu dziedzictwu i wartościom, jakie wniosło”. Pochwała była tak wylewna, że Jonathan Chait z New York Magazine uznał ją za kłopotliwą Oto prawda - plan "czarnej szlachty" sprowadzenia Gojów do poziomu Bydła.
anonim2013.06.22 11:29
W sumie definicje grzechu można streścić jednym zdaniem, ale nigdy do głowy by mi nie przyszło pisać, że wiem wszystko o grzechu, oczywiście Wy jako wielcy teolodzy wiecie wszystko:P Wychodzę z założenia, że ks. prof. dr hab. wie lepiej jak przygotować studentów do polemik z genderystami. Polska tokraj (w teorii) wolny więc możecie ważać się za mądrzejszych od rektora KUL, co trochę mnie śmieszy bo pokazujecie, że brak Wam pokory (której ode mnie wymagacie:P ).
anonim2013.06.22 14:22
Gender nalezy zwalczać a nie studiować . Jak kazdą inny skrajna i niebezpieczna głupotę.
anonim2013.06.22 15:14
Ciekawe co Pan W.C. powiedziałby o przekrętach w zamiejscowym wydziale KUL w Stalowej Woli. KUL to już nie jest uczelnia katolicka tylko maszynka do zarabiania. Jak ktoś chce studiować na katolickiej uczelni to niech się dobrze zastanowi...
anonim2013.06.22 15:32
Amen!!!!!!!!!!
anonim2013.06.22 15:46
Ten kto wspomaga materialnie tę genderowo-lewacką uczelnię działa na szkodę chrześcijaństwa.
anonim2013.06.22 16:27
Kiedyś mówiło się "ciekawość pierwszy stopień do piekła" i coś w tym jest!Pytanie czy warto fascynować się każdym dziwactwem,zboczeniem i patologią?czy warto gonić za każdą chorą nowinką i czynić to ramach katolickiej uczelni?Może lepiej jednak studiować św.Bernarda .Ciekawość. Jest ona, sama w sobie, czymś absur­dalnym. W jej efekcie przecież, angażując często wiele sił, środków i czasu, nabywamy informacje i rozumienia,które są i będą dla nas całkowicie bezużyteczne. To ciekawość mówi św. Bernard spowodowała upadek szatana, grzech Ewy. "Szatan - czytamy - odpadł od prawdy przez ciekawość, albowiem wpierw z wielkim zainteresowaniem podglądał to czego potem grzesznie pożądał i zuchwałe oczekiwał" Ciekawość zamienia naszą świadomość w wielkie śmietnis­ko. Wszystkie te śmieci zakrywają to co ważne, cenne, istotne.
anonim2013.06.22 18:05
Kiedyś KUL był na prawdę cool. Teraz daleko mu do UKSW czy innych uczelni katolickich.
anonim2013.06.22 18:07
Właśnie Panowie udowodniliście, że studia nad Gender są wam jak najbardziej potrzebne, bo nie macie zielonego pojęcia co to. Gender to przede wszystkim dekonstruowanie płci, jako czegoś narzuconego nam przez kulturę i chodzi tu raczej o role społeczne jakie są nam przez ową kulturę przeznaczoną a nie o uwielbianych tak bardzo przez was "degeneratów" i "zboczeńców".
anonim2013.06.23 9:41
Towarzysze Fas-ation, Wró- _Z_-Pap i inni niedouczeni lewaccy ideolodzy, gdybyście zrobili trochę wysiłku i spróbowali poszukać u siebie rozumu zamiast fanatycznej lewackiej ideologii to byście sami zauważyli, że z nonsensem, złem i jego propagowaniem (a tym jest np. gender, queer itp zaburzenia) nie dyskutuje się, tylko - jeśli możliwe leczy, a jeśli agresywnie atakuje ludzi, to zwalcza. Ale wy , lewacy macie ostry deficyt rozumu,którym się pokaraliście i próbujecie nadrabiać fanatyzmem, agresją, i ideologiczną lewacką mową nienawiści. Biedni jesteście - ale zawsze możecie się nawrócić, wystarczy chcieć - naprawdę warto, spróbujcie.
anonim2013.06.24 10:11
Na konferencji prasowej po zebraniu polskich biskupów, przewodniczący KEP abp Józef Michalik, pytany o tę sprawę odpowiedział: - Katolicki Uniwersytet Lubelski ma zamiar spojrzeć krytycznie i zanalizować napór różnych pomysłów biologicznych i w ogóle w tej sferze gender, która dziś jest problemem. Dobrze, że tym tematem się zajmuje - mówił przewodniczący KEP. Dodał, że nieporozumieniem jest niepokój tych, którzy w wykładach gender na KUL widzieli promocję tego zjawiska. - KUL jest poważną uczelnią, która postanawia przeanalizować sytuację i ma prawo, a nawet obowiązek wysłuchać różnych stron i rozeznania tego zagadnienia. Oczekujemy pozytywnych owoców tego sympozjum - dodał abp. Józef Michalik.