04.12.18, 19:41zdj. screen Youtube

Cejrowski: Odniosę się do argumentów TVP

Wojciech Cejrowski, znany podróżnik i publicysta nie będzie pojawiał się na antenie TVP Info. Cejrowski pojawiał się co czwartek w programie Michała Rachonia "Minęła 20", jednak w zeszłym tygodniu Telewizja Publiczna podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z kontrowersyjnym rozmówcą. 

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej poinformował, że Wojciech Cejrowski wróci na antenę TVP, potrzeba jednak "chwili na refleksję". Prezentowane przez pisarza poglądy Olechowski określił jako "sprzeczne z polską racją stanu". Zdanie szefa TAI podziela prezes TVP, Jacek Kurski, który również zapewnia, że telewizja chętnie zaprosi Cejrowskiego do współpracy po Nowym Roku.

Podróżnik w ostatnim czasie ostro atakował partię rządzącą, a najmocniej jej lidera, Jarosława Kaczyńskiego, zwłaszcza w kwestii zakazu aborcji. Wcześniej wokół programu zrobiło się głośno, gdy Cejrowski podpalił kartkę z wydrukowaną flagą Unii Europejskiej. Co prawda nie uczynił tego na wizji TVP, lecz w dodatkowym materiale transmitowanym w internecie, niemniej zrobił to podczas rozmowy z dziennikarzem Telewizji Publicznej, Michałem Rachoniem. 

Dziś Cejrowski zapowiedział na Twitterze, że o godzinie 20.00 opublikuje film, w którym odniesie się do całej sprawy.

yenn/Twitter, Fronda.pl