22.08.19, 19:07

Cejrowski ostro o roszczeniach żydowskich: Bankructwo!

To jest kardynalna sprawa, którą Duda powinien się zajmować, bo jeżeli dojdzie do tego, że Polska będzie musiała oddawać majątki bezspadkowe - mówił Wojciech Cejrowski w najnowszym odcinku "Radiowego Przeglądu Prasy".

W trakcie rozmowy z Andrzejem Rudnikiem, Wojciech Cejrowski dyskutował na temat żydowskich roszczeń wobec Polski. Zdaniem podróżnika, to obecnie jeden z najważniejszych tematów w relacjach Polska - USA.

To jest kardynalna sprawa, którą Duda powinien się zajmować, bo jeżeli dojdzie do tego, że Polska będzie musiała oddawać majątki bezspadkowe, utracone, które Niemcy rozwalili podczas II wojny światowej, to nas nigdy na to nie będzie stać i możemy ogłosić bankructwo – podkreślił.

Zdaniem popularnego komentatora sceny politycznej, Polska powinna zająć jasne stanowisko w tej sprawie, powołując sie na prawo amerykańskie.

Duda powinien powiedzieć w tej sprawie coś innego: Panie Trump zastosujemy przepisy dokładnie takie same jak są w Ameryce i identyczne jak są w Izraelu. Kiedy w Izrael albo Ameryce umiera ktoś i nie ma potomków, to jego majątek przepada na rzecz państwa – tłumaczył Cejrowski.

Gdyby Polak umarł bezpotomnie w Ameryce, to jego majątek nie przechodzi na dom Polonii amerykańskiej, tylko na skarb państwa – dodał.

mor/youtube.com/Fronda.pl

Komentarze

Reytan2019.08.23 13:57
Zydzi sa najgrozniejszym wrogiem Polski.
rebeliant2019.08.23 9:54
I śmiało można przypomnieć Amerykanom, kto sprzedał Polskę w Jałcie.
Laszlo_delta2019.08.23 9:38
Dlaczego jakiś jednonerkowy rozwodnik, Ekwadorczyk zabiera głos jako autorytet w sprawach, które go kompletnie nie dotyczą?
babcia były wyborca pis i dudy2019.08.23 5:42
zydzi i gminy zydowskie są winne polsce i państwu polskiemu ponad 25 miliardów dolarów długów KAHALNYCH jakie pozyczali od polski i polaków w złocie a których NIGDY nie oddali zydzi poczytajcie bo o tym milczą szabesgoje czyli slużacy zydow w polsce
ZERR02019.08.22 23:22
Dlaczego nikt nie wyśmieje wysokości tych 'wyliczeń'? Polscy Żydzi w ogromnej większości byli biedotą. Trzeba być przygłupem, aby łykac bez popitki brednie o tym, jakoby przedwojenny zamordowany bezpotomnie, pracujacy gdzies tam Żyd, pominąwszy oczywiście dzieci, po spłacie długów pozostawił majątek netto miliona PLN. To sa kpiny. Chodzi o to, że całe państwo Izrael szykuje sie do transferu do Europy - co dyskretnie sugerował Henryk Kissinger. Oni nie przyjada tu do pracy. Oni przyjadą tu pełnic rolę szlachty i panowac nad zbydlęconymi polaczkami. Sa przy tym od dziecka szkoleni wnienawiści do Polaków, więc czeka was los Palestyńczyków.
ZERR02019.08.22 23:27
I nie myślcie barani, że gdzies wyjedziecie. Nie wyjedziecie, bo granice zamkniemy wam przed nosem, żeby miał kto zapitalac w kieracie. No i żeby było skąd rwać kolejne głupie lachony do utylizacji. Odwracacie sie od Świętej Wiary Katolickiej? Dobrze, zostaniecie więc wdeptani w glebę, głupi goje.
???2019.08.22 23:46
A jak zostaniemy przy tej wierze to co? Nie zrealizuję się Twój czarny scenariusz?
ZERR02019.08.23 10:33
Dokładnie tak. nie zrealizuje się, lub zrealizuje w zdecydowanie mniejszym zakresie.
Kris2019.08.23 12:13
Polakiem to ty nie jesteś, co tu robisz?
aspiring educationalist2019.08.23 8:47
Proponuję mniej chlania obojętne czy z popitką lub bez, a więcej lektury. Hasło do wyszukiwarki: "nierówności społeczne w ujęciu historycznym"
ZERR02019.08.23 10:31
nastepny lewacki poxxxb?
mandarin oriental2019.08.24 6:21
Kto ciebie obrzezany parchu prosi o komenta po tobie zostana tylko pejsy zalatwia to araby z Palestyny
Wybrany 2019.08.22 23:00
Będziecie płacić i płakać płakać i płacić i nic nie możecie zrobić parasol ochronny rosji już tu nie sięga nadszedł czas sprawiedliwości !!
Wania bolszewik2019.08.23 7:54
Czas taki nadejdzie dla zydow,znow bedziecie pytac gdzie jest Bog
stahu2019.08.22 21:50
My tu 447 gadu gadu a tam Donald rychtuje się do Warszawy w odwiedziny , walihy pakuje jego śliczota szpilki a kiece mierzy by Dudowej nie dać cię przyćmić .. Donald przed lustrem dykcje ćwiczy przemowe serce rwące Polakom na na strzępy , poszybujemy znów w niebiosa z dumy .. Przygotówka pod największy geszeft od 3 tys lat ostatni taki to ogołocenie egipcjan ze złota . I pomyśleć że jeszcze ....podziękujemy !
Pisowiec2019.08.22 21:13
Cejrowski to pachołek Putina przecież to jasne. Pożyteczny idiota. Całkiem nie tak dawno temu było to kilkukrotnie wyklarowane we Frondzie. My ufamy najlepszemu w historii powojennej rządowi Polski i Wielmożnemu Panu Prezydentowi i nie słuchamy knowań ruskich onuc! Won za Don do swoich!
Valentynka2019.08.22 20:30
Prosto, krotko, węzłowato.
Alojzy Cedzidło2019.08.22 20:29
Czegoś tu nie rozumie . Pan Cejrowski ma rację . W przypadku dojścia do wygrania tych roszczeń przez Żydów amerykańskich , jesteśmy bankrutami . albo mieszkańcami jakiejś kolonii izraelskiej. Nie było by wesoło .A nasz nowy przyjaciel USA z Prezydentem Trampem na czele wygląda tak jak by olewał nasza sytuację. A nasz Rząd nie ma łatwo . Zaczyna na świecie być ,,tęczowo " I nie chodzi o kochających inaczej . Dość jasno opisał bp Jędraszewski A nam się zachciewa w tym postępowym ostatnio świecie , być biało czerwonymi . Najgorsze jest jednak to ,że i w tych sprawach nie jesteśmy solidarni. I na koniec . Panu W.C. dobrze się radzi . Bo co mu grozi w Arizonie . Ma tylko większa niż ja szansę , przekonać Amerykanów aby szacunek do Polski nie ograniczał się do komplementów.
Glaudiusman2019.08.22 20:07
Mienie bezspadkowe to bezprawie kompletne. Ale skoro stoi za tym takie mocarstwo i taka diaspora to już nie są żarty. A poza tym większość senatorów chyba siedzi w kieszeni diaspory, bo nie domagaliby się takiego bezprawia z własnej nieprzymuszonej woli. To chyba jasne.
Olej2019.08.22 19:56
Problem w tym, że oni nie umarli tylko zostali zamordowani w zbiorowym akcie ludobójstwa na masową i niespotykaną w dziejach świata skalę. I ich śmierć spowodowali Niemcy, takoż samo zrabowali ich mienie, niszcząc je i przejmując jako własność III Rzeszy. Po 1945 r. system jałtański i sowiecka władza nad Polakami wprowadziła ustrój siłą i tą samą siłą odebrała wszystko co było własnością zarówno polską jak i żydowską. Nie Polacy odpowiadają za Jałtę tylko Rooseveldt i Stalin. Gdyby nie Jałta inaczej potoczyłyby się losy Polski i Polaków. Niemcy odpowiadają za wymordowanie prawie dwóch milionów polskich Żydów, za przejęcie ich mienia, za zrabowanie Polski, za zniszczenie żydowskich dóbr kultury. I do Niemców należy adresować żydowskie pretensje o zwrot mienia bezspadkowego, jako do spadkobierców hitlerowskiej machiny mordu i bezprawia, na okupowanych ziemiach polskich. Analogicznie postępowali bolszewicy na zabranych Polsce ziemiach wschodnich, zrabowali i wymordowali wszystkich posiadaczy własności, z żydowskimi włącznie. Jedak do władz sowieckich Żydzi z Izraela nie zgłaszają roszczeń wiedząc, że ich siła tam nie sięga. Zatem jak traktować własność żydowską, zrabowaną przez bolszewików na wschodnich ziemiach Polski ? Jak traktować taką samą grabież mienia na tychże ziemiach przez okupanta niemieckiego ? Reasumując powyższe prawo do mienia bez spadkowego po zamordowanych ludobójstwem narodach powinni mieć inni przedstawiciele pokrzywdzonych narodów. Ormianie wobec Turków, Cyganie wobec Niemców, Polacy wobec Sowietów itd.
Marcin №2019.08.22 19:34
Polacy długo potrafią być ulegli oraz powściągliwi, nieraz az do przesady... lecz gdy zajdzie potrzeba, to zawiśnie na gałęzi nie jeden szabesgoj Żydzi sami z siebie są niczemu nie winni, ot po prostu twarda polityka oraz nieliczenie się z kimś kto i tak doopy daje w miedzynarodowych roszadach... Polska nie jest graczem tylko rosgrywana marionetką, z która nie liczy się nikt, i nic... jak skóre na niedzwiedziu, juz została przehandlowana, podzielona... finansjera dzieli łupy! Kto się nie szanuje, tego nikt nie uszanuje... żyd wam w morde pluje... a zatem:uj wam w pysk frajerzy! Tak rzecze historia, wiecznie powtarzana ;)
Reytan2019.08.23 13:51
Zydzi sa najgrozniejszym wrogiem Polski,ty prowokatorze,.
Urszula2019.08.22 19:31
Ma rację. Prawo polskie też tak stanowi. Jeśli wszystkie zainteresowane państwa mówią jednakowo w tej sprawie to ja nie widzę problemu. Tylko polskim rządzącym trzeba trochę odwagi i przystopowania z tym lizaniem tyłka jankesom.
Valentynka2019.08.22 20:32
Zazdrościsz bo to nie tyłek bolszewika.
Bożena2019.08.27 12:49
A skąd ten jad u Ciebie Valentynka??? Przecież Urszula nie napisała niczego co by było nieprawdą.