08.01.22, 18:14fot. policja.pl

Cela plus. Odpowiedzą za bestialskie uśmiercenie psów

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego, który drewnianą sztachetą uśmiercił psa. Widok mężczyzny idącego ze zwierzęciem w kierunku lasu zaniepokoił okolicznych mieszkańców, którzy powiadomili funkcjonariuszy. Taka sama kara grozi 64-latce z Olsztynka, która do śmietnika wrzuciła worek ze szczeniakami. Jeden z psów nie przeżył.

Zatrzymany po reakcji świadków

W minioną środę (05.01.2022r.) oficer dyżurny braniewskiej Policji został powiadomiony przez zaniepokojonego mężczyznę o tym, że jeden z okolicznych mieszkańców najprawdopodobniej zabił psa. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że tego wieczoru 62-latek szedł ze zwierzęciem w kierunku lasu. Obawę wzbudził fakt, że podejrzany nigdy wcześniej nie był widziany z czworonogiem, co więcej miał ze sobą drewnianą sztachetę. Świadkowie ruszyli za nim, a gdy po chwili usłyszeli dziwne odgłosy postanowili powiadomić policjantów. Kiedy funkcjonariusze dostrzegli w stawie truchło psa, na miejsce wezwali grupę dochodzeniowo-śledczą. Policjanci ruszyli śladem 62-lata, który przed przyjazdem patrolu uciekł z lasu. Już następnego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego (06.01.2022r.). Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego kryminalni przedstawili 62-latkowi zarzut zabicia zwierzęcia, do którego się przyznał. Czynności w tej sprawie trwają.

Piski zaniepokoiły sąsiadów

We wtorek (04.01.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że z jednego ze śmietników na terenie Olsztynka dobiegają piski szczeniaków. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z otrzymanych informacji wynikało, że pewna kobieta najpierw miała wrzuć do śmietnika zawinięte w foliowy worek szczenięta, a następnie - po interwencji sąsiadów, a przed przyjazdem policyjnego patrolu - zabrała pieski z powrotem do domu. Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce poszli pod wskazany adres, gdzie zastali 64-latkę, która przyznała, że wrzuciła 4 szczeniaki do śmietnika, a potem zabrała je do domu. Niestety jedno ze zwierząt nie przeżyło. Policjanci na miejsce wezwali przedstawicieli Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals w Olsztynie, którzy zaopiekowali się dwutygodniowymi szczeniętami i ich matką. To właśnie dzięki ich pomocy możliwe, że czworonogi znajdą swój nowy, lepszy dom. 64-latka została zatrzymana i trafiła od policyjnego aresztu. Okazało się, że była nietrzeźwa. Swoje zachowanie tłumaczyła brakiem środków finansowych potrzebnych do opieki nad zwierzętami. Następnego dnia po wytrzeźwieniu, kobieta usłyszała zarzut znęcanie się nad zwierzętami. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


mp/policja.pl

Komentarze

heniek2022.01.12 15:02
debili nie brakuje
heniek2022.01.12 15:00
zydzie lecz się
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.9 14:56
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
paul2022.01.9 8:19
Kiedy odpowiedza winni smierci paru (na razie)milionow ludzi poprzez wywolanie pandemi odpowiednio skonstruowanym wirusem?Psy i koty stoja w cenie zycia wyzej niz czlowiek... Tragiczne i chore.
Janusz Barwinek2022.01.8 19:57
Rocznie na świecie 42 mln dzieci jest zabijanych w łonie matki, a zboczony świat tropi "zabójców" nie chcianych przez nikogo przybłędów, często agresywnych wobec ludzi, które mnożą się na potęgę. Świat stoi na głowie!!! A dlaczego krowę, świnię, osła, baranka, itd. wolno uśmiercać?!
Po 11 ...2022.01.8 21:08
Ok. 70 milionów dzieci zabija Bóg poprzez "samoistne" poronienia. Wychodzi na to, że Bóg jest największym mordercą.
ssssssssss2022.01.9 6:18
a ty największym idiotą
qwerty2022.01.8 19:29
O!!! Jaka błyskawiczna reakcja sąsiadów i policji, no, no... Ale jak psy się wydzierają tak, że nawet na we własnym domu nie ma spokoju to w porządku. W Polsce psy są postawione ponad ludźmi.
Anonim2022.01.8 19:15
dzieci mozna ale pieski to juz be
Jerzy2022.01.8 19:14
nie rozumiem, goście likwidowali swoją własność - za co te wyroki! kupiłem psa, trzymałem w obejściu, przestał mi się podobać to biorę sztachetę i do lasu, albo do śmietnika - kogo to interesuje co z nim zrobię? To moja własność!!! W jakim kierunku zmierzamy? co się z nami dzieje??? Zapominamy, że to my mamy czynić sobie Ziemię poddaną? Zaczynamy przyznawać kundlom ludzkie prawa??? A gdzie prawa mordowanych poprzez aborcję dzieci? Gdzie!!!
Po 11 ...2022.01.8 19:29
Jurek ma rację. Zabijamy miliony zwierząt w rzeźniach. A psy to zwierzęta. Jaka różnica? Tylko dlaczego nie robimy kiełbasy z psów?
Po 11 ...2022.01.8 19:03
Kościół jest, z p. widzenia kościoła, autentycznym autorytetem moralnym – rości sobie nawet pretensje do monopolu – i jako taki demonstruje obojętność, a czasem nawet wrogość, wobec zwierząt. Wobec tego można czuć się dobrym katolikiem i jednocześnie dręczyć zwierzęta. Nie ulega wątpliwości, że Kościół odgrywa negatywną rolę, zwłaszcza w utrwalaniu pogardliwego stosunku do zwierząt na wsi. Większość drastycznych przypadków indywidualnego dręczenia zwierząt – a nie zinstytucjonalizowanego, jak na przykład w rzeźniach – koncentruje się w polskim „pasie biblijnym”, czyli na południu i wschodzie. Kościół przyczynił się do obalenia zakazu uboju rytualnego, a teraz niektórzy jego przedstawiciele gardłują za utrzymaniem ferm futerkowych.
Janusz2022.01.8 19:35
Jesteś chory!
Po 11 ...2022.01.8 18:34
Psy nie mają duszy. Można je dowolnie torturować, zabijać, a ładniejsze gwałcić. Zgadza się katozboczki?
Anonim2022.01.8 19:08
Idiota
Po 11 ...2022.01.8 19:19
Dlaczego idiota? Dusza ludzka jest elementem katolickiej tożsamości. Obdarowanie nieśmiertelną duszą wyłącznie człowieka jest dowodem na to, że „człowiek jest jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego” (Gaudium et spes, 24). Pośród zmienności i śmiertelności ciała dusza ludzka pozostaje elementem niezmiennym, nieśmiertelnym, niezniszczalnym. Dzięki niej człowiek łączy w sobie świat duchowy i materialny. Odpowiada ona za życie duchowe człowieka. Stanowi podstawę jego istnienia i funkcjonowania jako rozumnej i wolnej osoby. W takim rozumieniu duszy nie można mówić o duszy zwierząt. To właśnie dusza ludzka decyduje o odrębności, tożsamości człowieka. Zwierzęta muszą być jej pozbawione, inaczej byłyby równe człowiekowi.
Anonim2022.01.8 22:30
Bzdet.
Po 11 ...2022.01.9 2:24
Głębokość intelektualna katolickich argumentów poraża ("idiota", "bzdet"). Mnie to cieszy, bo widzę, że po drugiej stronie stoi tylko brutalna, butna fizyczna siła pozbawiona intelektu. Coś jak ruskie hordy z medalikami na szyjach, które puszczały bąkiewiczów jak gwałciły niewinne polskie kobiety.
Janusz Barwinek2022.01.8 19:37
Widać właśnie, kto tu jest zbokiem!
duch azorka2022.01.8 18:34
To jest czysta hipokryzja Przecież w Polsce nie rejestruje się psów i można z nimi zrobić wszystko o ile dyskretnie czyli natrzeźwo .Pies to nie koza której właściciel tanio nie wykpi się w ARiMR bajką ż3e poszłać Pacanowa .