07.05.21, 11:00Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Cela plus: Wielka akcja CBA. Zatrzymano 15 osób, w tym członków zarządu spółki

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 15 osób w sprawie dotyczącej działania na szkodę Huty Łabędy S.A. W akcji wzięło udział 60 funkcjonariuszy Biura.

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach postępowanie dotyczące podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez osoby reprezentujące Hutę Łabędy S.A.

Chodzi o możliwe nieprawidłowości w związku z nieuzasadnioną ekonomicznie i prawnie decyzją o zbyciu udziałów dwóch spółek kapitałowych (PPHU DOMUS sp. z o.o. oraz NZOZ PROMED sp. z o.o.) przez Hutę Łabędy. Doprowadzenia tym samym do wyrządzenia szkody i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia szkody majątkowej w mieniu Huty Łabędy. Postępowanie obejmuje lata 2012-2014. W toku śledztwa badany jest także wątek związany z oszustwem na szkodę udziałowców – pracowników spółki PPHU DOMUS sp. z o.o.

W ostatnich dniach funkcjonariusze CBA zatrzymali do tej sprawy 15 osób oraz przeszukali kilkanaście lokalizacji na Śląsku. W czynności zaangażowanych było 60 funkcjonariuszy. Wśród zatrzymanych znaleźli się m.in. prezes zarządu spółki, która nabyła udziały spółek DOMUS i PRO-MED, byli członkowie zarządu Huty Łabędy S.A., członkowie zespołu ds. przeprowadzenia negocjacji Huty Łabędy S.A. oraz dwaj rzeczoznawcy majątkowi.

Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach zarzuty działania na szkodę spółki Huty Łabędy w związku z podejmowanymi decyzjami o sprzedaży udziału dwóch gliwickich spółek. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał, że działanie zatrzymanych wyrządziło co najmniej 800 tys. zł szkody majątkowej oraz sprowadziło niebezpieczeństwo wyrządzenia szkody w wysokości co najmniej 3 mln zł.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

Śledztwo jest rozwojowe.

CBA.gov.pl

Komentarze

W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N2021.05.7 17:52
O­­­c­­e­­­ń­­ ­­­m­o­­j­­ą­­ ­­­m­­ł­o­­­d­­­ą­ ­c­­­i­­p­k­ę­­­ ­­­-­­ ­­­W­W­W­­.­X­1­7­.­­­F­­U­­­N
Tylko PO2021.05.7 11:59
Warto przypomnieć o takiej z PO, jak to przed kamerami ze złości OBSMARKAŁA się posłanka PO nijaka SAWICKA-CIELEBAK-KOT, gdy POLSKI AGENT TOMEK zablokował ZAJUMANIE jej POLSKIEJ SZŁUŻBY ZDROWIA. Taka jedna FRONTMENKA, ( co to jej CÓRECZKA UCIEKŁA do CANADY, dlatego, że POLSKA i POLACY ODZYSKALI NIEPODLEGŁOŚĆ i wybrali sobie POLSKI RZĄD PiS-u), była bardzo wpływowa przy tym możliwym OPĘDZLOWANIU SZPITALI, PRZYCHODNI i funduszy NFZ-u. Mimo wszystko dziękują AGENTOWI TOMKOWI Polacy za to, że widzieliśmy POSMARKANĄ POsłanke PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. To był BARDZO CENNY widok dla każdego PRAWDZIWEGO POLAKA. Ta OBSMARKANA PO-słówka z PO , to BEATA SAWICKA - CIELEBĄK, (z domu Kot, po mężu CIELEBĄK). Oczywiście zmieniane nazwiska (ИМЯ, ФАМИЛИЯ), jak to jest w modzie wśród tych co przyjechali z CCCP-u w 1944 roku na SOWIECKICH BOLSZEWICKICH TANKACH - CZOŁGACH..
Anonim2021.05.7 11:16
Karanie za sprzeniewierzenia publicznego grosza powinno być wyjątkowo dotkliwie karane. . Konfiskata majatku i 25 lat bezwględnej odsiadki. Chesz być urzędnikiem, to bierzesz na siebie taką odpowiedzialność jakby łapy cię swędziały.
Anonim2021.05.7 11:31
Buhahhahaa 😁😂🤣😂😁 szeregi PiSu przerzedziłyby się bardzo....
yhy2021.05.7 12:45
Nie gadaj. Zamknęliby połowę PiSu i pisowskiego rządu.
Debil z Po2021.05.7 12:58
2012-2014 kto to może byc ? Pisowce buhhhaha buhhhaha