19.11.21, 19:29fot. policja.pl

Cela plus! Zabezpieczono mienie o wartości 24 mln zł. Zorganizowana grupa przestępcza - pranie pieniędzy, nieruchomości

Policjanci do walki z Cyberprzestępczością dolnośląskiej komendy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej i pranie pieniędzy pochodzących z oszustw. W przedmiotowej sprawie zatrzymano już wcześniej trzech mężczyzn, wobec których sąd zastosował tymczasowe areszty. Tymczasowo zajęto mienie: luksusowe apartamenty i nieruchomości zakupione przez podejrzanych o wartości szacunkowej około 24 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są dalsze zatrzymania.

Funkcjonariusze do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy 40-letnią prawniczkę. Kobieta podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie pieniędzy pochodzących z oszustw.

Cała sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu w ramach toczącego się śledztwa.

Środki finansowe pochodzące z nielegalnej działalności zostały pozyskane wcześniej za pośrednictwem jednego z internetowych serwisów aukcyjnych. W przedmiotowej sprawie zatrzymano już w 2020 roku trzech podejrzanych mężczyzn w wieku 29, 32 i 43 lat - jeden z nich to radca prawny, wobec których orzeczono tymczasowe areszty na okres od 3 miesięcy do 1,5 roku. Ponadto zatrzymano także 3 inne osoby współdziałające z rozbitą grupą.

Na obecną chwilę działania Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu oraz Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu doprowadziły do zabezpieczeń majątkowych w postaci luksusowych apartamentów i nieruchomości zakupionych przez podejrzanych o wartości szacunkowej około 24 mln złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe są dalsze zatrzymania oraz zabezpieczenia majątkowe.

Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów sąd zastosował wobec 40-letniej kobiety tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 

mp/policja.pl

Komentarze

Filip2021.11.20 18:13
Zbigniew Ziobro zmienił przepisy żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenie swojego majątku. Dziennikarze wartość jego nieruchomości oszacowali na kwotę 35 mln zł. Wartość majątku Mateusza Morawieckiego przepisanego na żonę dziennikarze oszacowali na 32 mln zł. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Roman Giertych był adwokatem Austriaka. W odwecie Roman Giertych został bezprawnie zatrzymany przez CBA, a sąd zarzuty w stosunku do niego uznał za absurdalne. Marian Banaś upublicznił wiele przekrętów obecnej władzy za co jest niszczony. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z ukradzionych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Przekręty opisane w powyższym artykule to jest pikuś w porównaniu z innymi.
Anonim2021.11.20 14:33
Na zdjęciu powyżej lewacka bizneswoman.
Po 11 ...2021.11.19 20:02
Ciekawe, że jak ktoś obiecuje wysłanie towaru na portalu aukcyjnym, kasuje wpłatę, a potem niczego nie wysyła to trafia do aresztu za oszustwo, a jak ktoś kasuje pieniążki, żyje w 100% na koszt tych, którym obiecuje życie wieczne, to policja do niego nie wpada o 6 rano. Gdzie tu logika, gdzie tu sprawiedliwość???
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.19 19:58
a durne kretyńskie katolki dalej twierdzą, że tylko za Tuska kradli...
Anonim2021.11.19 23:18
no ale to ludzie popierający tuska kradli i kradną - ale na szczęście są wyłapywani - brawo służby
Anonim2021.11.20 15:21
Dlatego w zakładach karnych PO ma bardzo duży elektorat 90%.
Anonim2021.11.20 14:32
Za Tuska mieli przyzwolenie żeby kraść, a za rządów PiS są aresztowani ale kasta sędziowska i tak złodziei wypuszcza na wolność, a nawet przyznaje odszkodowania.
komandor2021.11.22 12:20
Jesteś wyjątkowym chamem do kwadratu.