02.10.19, 13:04(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Cenckiewicz ostro o Wałęsie. ,,Stosunek do Solidarności Wałęsa miał zawsze jak bolszewicy''

Prof. Sławomir Cenckiewicz skomentował wypowiedź Lecha Wałęsy na temat zmarłego w poniedziałek Kornela Morawieckiego.

W poniedziałek zmarł Kornel Morawiecki, założyciel Solidarności Walczącej, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, a także kandydat Zjednoczonej Prawicy na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim.

- O zmarłych w naszej chrześcijańskiej kulturze nie należy mówić źle, problem w tym, że z mojej perspektywy pod ten adres nic dobrego nie mam do powiedzenia. Więc w obliczu śmierci wybaczam po chrześcijańsku pretensje zgłaszane wcześniej za;; próbę rozbicia Solidarności w 1982 r, za uzgodnioną wcześniej dezercje: ,za drukowanie fałszywek od Kiszczaka w prasie solidarności walczącej . za chwilę dołączę do tamtej strony , pragnę więc po Nas zostawić prawdę , a nie perfidnie kłamliwą wymyśloną wersje Kaczyńskich - napisał wczoraj w późnych godzinach wieczornych na Facebooku Wałęsa.

- Macie swoje "dobro narodowe" i "żywą legendę"... Na niego zawsze można liczyć. Stosunek do Solidarności Walczącej i Kornela Morawieckiego miał Wałęsa zawsze taki sam jaki mieli bolszewicy. Annę Walentynowicz też atakował i obrażał po jej śmierci... - napisał na Facebooku prof. Cenckiewicz.

- Zło nie śpi i napada na Kornela! Kornel był i pozostanie bohaterem walki z komuną. Nie zgodził się na dyktat TKK w podziemiu, ideę dialogu z komuną i założył SW. Pozostanie też tym, który wydrukował tzw. listę Macierewicza w 1992 na której było nazwisko Wałęsy jako TW Bolek! - dodał z kolei na Twitterze.

Komentarze

mordechaj2019.10.4 13:47
PRAWDA jest taka, że Solidarność Walcząca niczego dla polski nie wywalczyła. Wywalczyli ci, co rozmawiali z komunistami przy Okrągłym Stole i Magdalence, jak Lech Wałęsa i Lech Kaczyński, który był obecny w Magdalence na KAŻDYM tajnym spotkaniu z Kiszczakiem. Solidarność Walcząca rozbijała jedność opozycji w PRL. Prowadziła własną, ale nieskuteczną działalność i dlatego przegrała.
bolek noblowka2019.10.3 0:16
Boleslau First Walesy - King Third of Republic ^_^
igor2019.10.2 19:58
bolku, bolku, krecie, krecie..
tadeusz2019.10.2 15:31
Panie Lechu Wałęsa. Dlaczego nie startujesz w nadchodzących wyborach. Miałbyś doskonałą okazję przekonać się o swojej wartości i o tym jak postrzegają cię Polacy. Zawsze byłeś tchórzem i kłamcą. Umiałeś tylko obrażać i znieważać swoich oponentów. Jesteś żałosny w swej podłości. Dzisiejsza współpraca z neobolszewikami, wspólne pisanie listów jednoznacznie lokuje cię na śmietniku historii.
zapamietaj raz i na zawsze ....walesa to komunista2019.10.2 21:34
on nie pan ...tylko ubecki cham....
wacula2019.10.2 15:15
Natomiast człowiek , którego imię nosi w RP wiele placów i ulic , na którym m.inn. wzoruje sie na Kaczyński , którego tak chetnie wspomina i czci obecna władza ,który dla wielu jest do dziś bohaterem narodowym a Wałęsę się wycina i poniża Nie zmienicie historii zawistne ludziki. Nawet Bóg tego nie zrobi bo by sobie zaprzeczył. Tylko padalcy mysla ze moga zawrócić czas.. To sie stało. Walesa obalil komune w Polsce. Kazdy powazne wydawnictwo historyczne uwazają go za wielkiego człowieka. A was zawistnych i prymitywnych zapytam: Kto wygrał bitwę bez zadnych starat? A co dopiero cala wojnę. A Walesa wygrał wojne. Dotarło? Czy dalej ta miedza o dwa palce za szeroka zaślepia wszystko?
zapamietaj raz i na zawsze ....walesa to komunista2019.10.2 21:33
kto ci dzi placi niedorobiony trolu ???
wacula2019.10.3 17:03
ten komunista chodź do komunii świętej a ty
oficer kgb2019.10.4 13:24
Jaka wojne ? Zdrajca nic nie wygrywa tylko jest posluszny swojej wladzy !
Patriota 2019.10.2 14:56
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
100 % racji2019.10.2 14:52
Plus ,,ujemny" POnownie zaiskrzył !!! w Moskwie uśmiechnięci od UCHa do UCHa mołodiec nasz człowiek ! POP czyli pełniący obowiązki polaka.
antypoko2019.10.2 14:06
Współczuję księdzu, który będzie musiał przemawiać w czasie pogrzebu tego agenta piekła, Bolka Otua. Bo wielu przypuszcza, że kiedyś resztki wstydu w tym bydlaku się obudzą i strzeli sobie w łeb!!!
Zephyr2019.10.2 14:05
Bolesław to komunista więc trudno, żeby jego stosunek do Solidarności był inny niż jego pobratymców. Nie dość, że komunista, to jeszcze szpicel i zdrajca własnego narodu.
anonim2019.10.2 13:24
Bolek to narodowa kompromitacja i to od dawna!
Marian2019.10.2 14:00
Bolek nadal jest potrzebny,zdobywa bowiem wszystkie tajne plany wladz Gdanska i donosi gdzie trzeba.