24.02.21, 12:20Fot. via Pixabay - stevepb

Chiński sąd: Mężczyzna ma zapłacić żonie za prace domowe

Do ciekawego wydarzenia natury prawno-rodzinnej doszło w Chinach. Tamtejszy sąd nakazał mężczyźnie zadośćuczynić finansowo po rozwodzie swej byłej żonie za wszelkie wykonywane przez nią w trakcie pięciu lat trwania małżeństwa prace domowe oraz opiekę nad ich synem.

Zgodnie z nowym, obowiązującym od bieżącego roku chińskim kodeksem cywilnym, w przypadku rozwodu, małżonek, który ponosi większą odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi czy starszymi krewnymi, uprawniony jest do otrzymania rekompensaty finansowej od byłego współmałżonka. W tym przypadku na skutek rozpadu małżeństwa pana Chen z panią Wang, mężczyzna, który zresztą wystąpił o rozwód, na który jego żona początkowo nie chciała się zgodzić, zmuszony był wypłacić jej 50 tys. juanów. W przeliczeniu na naszą walutę daje to niespełna 500zł za każdy miesiąc wspólnego małżeńskiego życia.

Orzeczenie sądu oraz cała ta sprawa to wywołała w Chinach bardzo ożywioną dyskusję.

ren/polsatnews.pl

Komentarze

przemyśl-72021.02.25 12:23
Jeśli chiński sąd każe płacić żonie za prace domowe ,to ile powinien zapłacić swiatu chinski rząd za kowidowe ????
matis892021.02.24 13:13
A u nas lewacki PIS wspiera tym plagę rozwodów bo kobieta zajmująca się domem i dziećmi dostaje później ochłapy od od byłego faceta który najczęściej sam jest winny rozpadu. Takich przypadków jest wokół pełno jak i pełno rozwalonych rodzin. Lewactwo i lewacki PIS to wspiera i za to odpowiada.
edek2021.02.24 17:06
Pis odpowiada za to, ze się ludzie rozwodzą?? coś pan bredzisz.
Nie nadajesz się do tej roboty "nowy"2021.02.24 12:45
j.w.