09.02.16, 20:50

Ciąć Puszczę czy nie ciąć? Oto jest pytanie...

Od 2008 różne decyzje bądź ich brak doprowadziły do tego, że leśnik nie mógł w sposób wystarczający zając się lasem, co spowodowało katastrofę ekologiczna - w Poranku Wnet powiedział Andrzej Konieczny, Podsekretarz Stanu, pełnomocnik ministra środowiska ws. Puszczy Białowieskiej

W tej sprawie Radio WNET zasięgnęło opinii pani dr Sabiny PIERUŻEK-NOWAK ze Stowarzyszenia dla Natury "Wilk".

- Procesy zmian lasów, przemiany lasów i wymiany gatunków, występujących w lasach są notowane na całym świcie ze względu na zmiany klimatyczne - argumentowała pani doktor - To jest taki proces, który pozwala lasowi przystosować się do nowych warunków i do nowej amplitudy temperatur. Są w stanie przetrwać te drzewa, które maja zwiększoną tolerancję na nowe warunki. W Polsce są w stanie przetrwać świerki, które genetycznie są różne od świerków, które dotychczas miały optymalne warunki rozwoju .

Ta retoryka jest zbyt uproszczona – stwierdził Andrzej Konieczny, odniósłszy się do wypowiedzi pani doktor - Puszcza Białowieska nie jest nietknięta ręką ludzką, na co mamy dokumenty i opracowania. Była tworzona w symbiozie z człowiekiem. To, co mamy w tej chwili, to patologia poprzednich lat - Źle pojmowany model zarządzania ekosystemem i brak decyzji. 

Wysłuchaj całej rozmowy na antenie Radia WNET.

kad

Komentarze

anonim2016.02.9 20:56
Platforma chciała lasy pod osłoną nocy przejąć i dla obcego kapitału wręczyć w prezencie.
anonim2016.02.9 21:16
Ciąć - bo zastój w tym względzie prowadzi do degradacji lasu
anonim2016.02.9 22:37
Ciąć! Przecież Terlikowski pisał że Florai Fauna ma być podległa człowiekowi a kto myśli inaczej to pedał i aborter, arab i imigrant. No i na 500zł i darmowe leki trzeba kasę znaleźć, najlepiej z pedalskich lasów, gdzie ludzie jeżdżą rowerami i opychają zboczone wegetariańskie brzuchy jagodami.
anonim2016.02.10 11:07
Wrog_Z_Papieru You made my day
anonim2016.02.12 11:10
Był las, nie było nas..