26.09.19, 13:44zdj. screen Youtube

Ciągnie swój do swego... Eliza Michalik broni Jachiry: Pozytywnie zakręcona, nieustraszona satyryczka

Publicystka Eliza Michalik, która ostatnio wpadła na "genialny" pomysł, aby kandydaci w wyborach byli poddawani obowiązkowym testom wiedzy o Konstytucji oraz obowiązkowym badaniom psychiatrycznym (tuż po żenującej akcji "Nie świruj, idź na wybory", a Michalik podkreśliła konieczność tego rodzaju badań i testów zwłaszcza w odniesieniu do rządów PiS, twierdząc, że nie chce więcej u władzy "szaleńców i fanatyków"), teraz postanowiła wesprzeć kandydatkę PO-KO do Sejmu, Klaudię Jachirę. 

Felietonistka "Gazety Wyborczej" w tekście dla portalu koduj24.pl chwali "nieustraszoną, samotną satyryczkę”, której wygłupy już dawno przekroczyły wszelkie granice dobrego smaku. Mimo iż od kandydatki słynącej z żenujących "happeningów" odcięli się politycy PO-KO, redaktor Michalik nie razi pozowanie do zdjęcia pod pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego z transparentem "Bób, Hummus, Włoszczyzna", "sprzedaż" parówek smoleńskich ani quiz "Czyja to kończyna".

Dla Elizy Michalik Klaudia Jachira jest "nieustraszoną, samotną satyryczkę, pozytywnie zakręconą". 

"Ma prawo do własnej ekspresji, także takiej, która mi i wszystkim innym się nie podoba. Także, a może przede wszystkim takiej, która uraża czyjeś uczucia (...)"-przekonuje dziennikarka w felietonie dla koduj24.pl. 

"Wolność to nie teoria, to praktyka, to działanie. To rozumienie, że inni mają prawo postępować w przestrzeni publicznej jak uważają za stosowne, oni, a nie ty, dopóki nie łamią prawa. I choć niektórym trudno to pojąć, nic bardziej nie służy demokracji i debacie publicznej"-podkreśla Eliza Michalik. Publicystka uważa również, że po "happeningu" z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”, "rozpętało się polskie dulskie, bogoojczyźniane piekło"

"Odebrałam ten happening jako ostrą, ale uzasadnioną w świetle tego, co wyprawiają różni politycy z Bogiem i Ojczyzną na ustach kpinę z hipokryzji (...)- napisała Michalik. 

yenn/koduj24.pl, Fronda.pl

Komentarze

Zygfryd2019.10.12 16:09
Nigdy nie pojmiesz co to jest wolnosc ? a jeszcze wolnosc słowa to juz wogole tępota wypowiedzi jest przerazajaca
Majestic2019.09.29 17:54
Ludzie z Bogiem, Honorem i Ojczyzną nie uciekną gdy Polska będzie w opałach, postacie pokroju Jahiry wezmą swój bub, humus i włoszczyznę i gdzie pieprz rośnie się udadzą. Michalik broni przegranej sprawy, przekroczyła cienką granicę dobrego smaku, to spod budki z piwem wolność do wymiocin.
Jan Radziszewski2019.09.28 6:42
NMP 12.09.2019 Polacy, jako wasza Pani i Królowa ostrzegam was, szatan zawziął się na was, na wasz Naród i chce za wszelką cenę was wyniszczyć. Ludzie masonerii i iluminatów czynią wszystko, by was ogłupić, szczują, napuszczają celowo i z premedytacją jednych przeciwko drugim, płacąc „demonstrującym” niemałe pieniądze. Rządzą wami ludzie bez kręgosłupa moralnego, patrzą jedynie na doraźne korzyści. Chcą doprowadzić polski Naród do masowej depopulacji. Chcą oni, by jak największa liczba was zakończyła swoje życie, tak by oni mogli swobodnie przejąć waszą Ojczyznę, oraz liczne bogactwa polskiej ziemi. Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci Masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. "" a więc miłujący nas jakoby obecnie szwaby i żydzi chcą nas wyrżnąć a w tym dziele diabelskim pomaga im - miłująca jakoby Polskę i Polaków koalicja " PO KO "
babcia2019.09.28 1:41
O forpoczta anty PIS z super stacji tv.
antypoko2019.09.27 14:28
A kiedyś uczono, że ładunki jednoimienne się odpychają! A tu proszę: Jedno głupie, drugie niemądre -a ciągną do siebie!!!
katolik2019.09.27 6:36
Kobiety nigdy nie powinny mieć praw wyborczych, Kościół tego nie akceptuje i my katolicy też tego nie akceptujemy!! Przywróćmy (zgodnie z nauczaniem naszego Ojca Świętego Piusa XI) pierwszeństwo męża przed żoną i dziećmi, jak i podporządkowanie się skore, chętne i posłuszne żony, które poleca Apostoł tymi słowy: "Żony niechaj będą poddane mężom swym, jako Panu. Albowiem maż jest głowa żony, jako Chrystus jest głowa Kościoła". Jeśli Bóg, a jest on mężczyzną, będzie na pierwszym miejscu, wszystko będzie na swoim miejscu. Z Panem Bogiem!
krzysztof2019.09.27 6:27
lewackie ścierki na usługach
megalux2019.09.28 10:20
Nie chce mi się z tobą gadać - jak powiedział klasyk
wodnik2019.09.27 5:47
Eliza Michalik żaliła się ostatnio na to że aby mieć dużą oglądalność trzeba pokazać w necie gołą ... Najpewniej chodzi o to że jej pozycja medialna osłabła i teraz właśnie Michalik wystawia tą gołą ... Kasa, kasa , kasa. Zaraz ją pewnie wykupią Rosjanie i będzie pokazywała gołą ... za ruskie pieniądze.
anonim2019.09.27 5:00
Ostatnio oglądałam część programu tej Pani. Przyznam, że nie znam w moim otoczeniu osoby, która nie zrobiłaby tego mądrzej, sensowniej, lepiej. Tak że jak tylko politycy stworzą warunki, drogi do podniesienia poziomu kultury, czy zrobienia kariery, otworzą się dla wielu!
Antex2019.09.27 14:17
P. Eliza "Xero" Michalik, wielokrotna plagiatorka .... zaiste fantastyczny wzór. Mądrzej, sensowniej, lepiej ....
SLAWAN2019.09.26 18:33
Mam nadzieję, że nie tylko jakaś "Iza MIchalik" (kto to jest?), ale całe PO stanie murem za "tym czymś". W końcu walczymy o większość konstytucyjną.
anonim2019.09.26 17:23
Uważacie, że kandydat na posłankę/posła nie musi znać Konstytucji i nie musi być zdrowa/zdrów na umyśle?
ola2019.09.26 19:42
Nie wierzę że ktoś o zdrowym umyśle popiera coś tak wstrętnego i obrzydliwego.
megalux2019.09.28 10:16
jak najbardziej popieram badania w szerokim spektrum.
katolik2019.09.26 15:04
Rozmowa o tych dwóch ,nergalu itp. itd. jest niewarta,aby prawdziwy normalny Polak zawracał sobie głowę herezjami ich chorej psychy,rozmawial o nich.JEST TEMAT NACZELNY-POLSKA.Prawdziwy Polak idzie ratować Polskę przed dnem moralno-społeczno-politycznym popslsld wiosna nowoczesna,Prawdziwy 100 % Polak jest dżentelmenem dla upokorzonej matki Bożej i podniesie Polskę z kolan.IDZIE po większość konstytucyjną dla PIS<aby Polska nie zginęła,.BÓj to jest nasz ostatni... Madrzy i silni Polacy głosują na PIS!!!
megalux2019.09.28 10:14
AMEN. Módl się o zdrowie , szczególnie psychczne.
lolek2019.09.28 14:58
Przyklej sobie tupią czaszkę na czapke
dzielnicowy2019.09.26 14:13
obie to Q---rwy i dziwki
megalux2019.09.28 10:11
Milcz, bo milczemie jest złotem, jeśli to co powiedziałes to wszystko na co cię stać. !!!!!....