29.08.21, 12:25Fot. screenshot - Facebook (Campus Polska Przyszłości)

Cichanouska o kryzysie migracyjnym: Łukaszenka chce sprowokować UE

Białoruska opozycjonistka Swiatłana Cichanouska miała wziąć udział w organizowanym przez ruch Rafała Trzaskowskiego wydarzeniu Campus Polska Przyszłości. Informacje na ten temat wywołały ogromne kontrowersje, a list do byłej kandydatki na prezydent Białorusi skierował marszałek Ryszard Terlecki. Ostatecznie Cichanouska do Olsztyna nie przybyła. W czasie wydarzenia zaprezentowano jednak krótkie nagranie, w którym odniosła się m.in. do kryzysu na polsko-białoruskiej granicy.

Swiatłana Cichanouska miała wziąć udział w panelu zatytułowanym: „Jak bronić wartości Europy?”, razem z Elżbietą Bieńkowską i Cecilią Malmstrom. Ostatecznie jednak jej nazwisko usunięto z listy gości. W czasie imprezy puszczono przesłane przez opozycjonistkę nagranie, w którym odniosła się między innymi do prowadzonej przez reżim Łukaszenki „Operacji Śluza”.

- „To narzędzie do wywołania kryzysu z Polską i Litwą oraz sprowokowania Unii Europejskiej”

- podkreśliła Białorusinka.

Mówiła również o wciąż trwającej walce białoruskiego społeczeństwa o wolność.

- „Białorusini zasługują na lepszą przyszłość i pokazali swoją wolę życia w demokracji”

- zaznaczyła.

- „Białoruś jednoczy Europę. Niezależnie od różnic partyjnych, programowych. Białoruska walka o wolność i demokratyczne wybory powodują, że Europa znów mówi jednym głosem”

- dodała.

kak/Campus Polska Przyszłości, wPolityce.pl

Komentarze

Fumfel2021.08.30 7:59
Biegacz czy tam kopacz dmuchanej mówi co w polityce.... Widać, że to podstawka.
widać "siłę" tzw AKADEMIKA2021.08.29 17:34
kompromitacja na całej linii
Maciej Piwowar2021.08.29 14:46
Mam PYTANIE: Dlaczego ONA plus ,,polscy" Lewacy uważają Polskiego Suwerena za IDIOTĘ. Szybciej Rosja UTOPI Europe w Krwi ,lub z Polski ZROBI PUSTYNIE po ATOMOWĄ ,niż POZWOLI by Białoruś dołączyła do UE ,lub NATO. Proszę Spojrzeć na MAPĘ ,i policzyć Kilometry do Moskwy.A tak na marginesie nie słyszałem deklaracji USA,NATO że są GOTOWI na ARMAGEDON ,za Białoruś ,Kraje Bałtów ,lub Polskę. ILE to RAZY tzw. Zachód Handlował Polską,a potem zostawiał Polaków z ręką w ,,nocniku". Myśleć bo NIE BOLI.
harry2021.08.29 12:37
Lekcja poglądowa jakiej udzielił jej Terlecki dała rezultat. Zrozumiała, że niby-totalna opozycja w Polsce zagraża nawet UE i od takich należy trzymać się z daleka. Bo śmierdzi Kremlem a Łukaszenka to tylko putinowska babcia klozetowa. Nie obrażając tych babć.