05.06.21, 07:21Fot. screenshot YouTube

Cichanouska odpowiedziała na wpis Terleckiego. "Bardzo dziwny wpis"

Ryszard Terlecki z PiS postanowił skomentować spotkanie liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej z Rafałem Trzaskowskim. Stwierdził, że ta "powinna poszukać pomocy w Moskwie, jeśli chce reklamować antydemokratyczną opozycję". Cichanouska stwierdziła, że wpis Terleckiego jest bardzo "dziwny".

Terlecki jeszcze tego samego wieczora postanowił odnieść się do swojego wpisu na Twitterze. Wpis wywołał bowiem mnóstwo nieprzychylnych komentarzy.

"Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków" - napisał na Facebooku Terlecki.

Wpis Terleckiego skomentowała także Cichanouska w rozmowie na antenie TVN24.

- Teraz nie walczycie przeciwko sobie, tylko za Białorusinów. Nie wydaje mi się, byśmy musieli być w centrum sporu. Na Białorusi pojawia się pytanie, dlaczego mielibyśmy być. To bardzo dziwny tweet - stwierdziła Cichanouska.

- Nie sądzę, że to w porządku wobec sytuacji, w której są Białorusini. Jest porozumienie pomiędzy wszystkimi partiami politycznymi. Białoruś jednoczy w tym wyjątkowym momencie. Kraje się jednoczą, partie się jednoczą - dodała.

jkg/tvn24

Komentarze

mr.on2021.06.6 10:57
Jest podobna do Anny Marii Żukowskiej . Rysy mało słowiańskie - takie bardziej semickie.
ceramik2021.06.6 8:02
To głupia baba, która nie ma pojęcia o polityce i prawach nią rządzących, a w szczególności o dywersyjnej opozycji w Polsce. Olać ciepłym, bo walczymy o Białoruś o Ukrainę, a ci wybierają Niemców.
pol2021.06.6 7:26
nie dziwiłbym się jakby okazało się iż prowadzi ją FSB
Historyk2021.06.6 7:25
Ona to taka opozycja totalna antydemokratyczna nic wyczucia politycznego zero
Bogdan2021.06.6 5:26
Ciechanouska stanela po stronie gdzie stalo ZOMO i chce od Polski pomocy???
nie taki dziwny2021.06.5 20:37
Nie taki dziwny. A czy Panią Cichanouską to sprawdziły jakieś służby? Jak to się stało, że ona sobie wyjechała z Białorusi tak jak gdyby nigdy nic podczas gdy niektórzy opozycjoniści są torturowani i bici podobno Pan Poczobut też siedzi w więzieniu i jest torturowany. Dlaczego je włos z głowy nie spadł i może sobie tak spokojnie podróżować nie nękana przez nikogo to znaczy przez żadne służby? Jak to jest, , że Ona tak swobodnie krytykuje Łukaszenkę ale o Putinie i o relacjach z Rosją ani słowa? Czy jej mąż miał powiązania z nacjonalistami rosyjskimi na Krymie? Te pytania należy zadać.
Prawda2021.06.5 17:08
Ciechanowska to widać ,że popiera walkę z Wiarą i ABORCJĄ === STOP===
Anonim2021.06.5 16:42
wyciuchana bialoruska sucz..
YORK2021.06.5 15:24
Pamietam jak zapytono marszalka o dziwna wypowiedz syna gowina , odparl to jakis dziwak, ale to syn gowina spletowal pytajacy w bardzo fajny sposob odpowiedzial , a nie wiedzialem.To jest swoista klasa.
Czy na Litwie wciąż zakazane są polskie szkoły?2021.06.5 13:21
..... i czy rezydującej ponoć na Litwie(?) Ciechanouskiej, Litwini zmienili jej nazwisko na Ciechanowiczius??, tak jak bezprawnie pozmieniali mieszkającym tam z dziada pradziada Polakom, dodając do ich polskich nazwisk końcówkę "wiczius", czym okradli Ich z polskości!
nowomowa bolka z Popowa2021.06.5 13:05
Pusty śmiech ogarnia, gdy uzurpatorka Cwietłana - ot, jakiś tam garkotłuk bez żadnego formalnego, opozycyjnego zaplecza, nazywana jest "opozycjonistką", a do tego "politykiem", bo przecież ona jest "żołnierzykiem" sorosowej Antify na miarę anarchistycznej "organizacji SK"-lempart! i tylko patrzeć jak te białoruskie(?) latawice zamienią białe kwiatki na tekturki ze znakiem brunatnego pioruna!
rafalek i wyciuchanowska2021.06.5 16:39
to tylko ugly sucz ..chlopa nie ma to trzaskowskiego namawia na bunga bunga !!
Anonim2021.06.5 13:00
ta damulka co najmniej jak merkel albo prezydent usa spotyka się z opozycją ... pogięło cię paniusiu, nikt ci biedaczko nie powiedział, że nikim nadzwyczajnym nie jesteś i że za wysokie progi?
ee, tam ciągnie swój do swego2021.06.5 13:08
qva qvie łba nie urwie, a progi opozycji w Polsce, są akurat na jej POplątane nogi.
Anonim2021.06.5 11:50
we wrzesniu było spotkanie z Budką i Dudą z solidarności https://www.rp.pl/Polityka/200909353-Piotr-Duda-Solidarnosc-jest-z-Bialorusia-i-Swiatlana-Cichanouska.html .............. trzeba naglosnic na cala Bialorus jak PIS w Polsce wywalil ze szpitali 3 miliony pacjentow by przyjac 200 tys osob z covidem
wyciuchana...2021.06.5 11:46
moskiewska sucz.....
cam2021.06.5 11:15
Aż ciężko uwierzyć, że ta ciężko sterana butaprenem i alkoholem fizis Terleckiego kryje znacznie bardziej plugawe i odrażające wnętrze...
Tolek2021.06.5 12:27
Popatrz na facjatę her tusk. Tragedia.
olo2021.06.6 7:58
TUSK MA FAJNY KINOL NIEMIECKI.
A.2021.06.5 13:23
Profesora Terleckiego, tępaku! Wicemarszałek jest historykiem, profesorem nauk humanistycznych, autorem licznych publikacji. Więc nie zajeżdżaj tu z butaprenem i alkoholem, głupku. Terlecki prawdopodobnie poznał się na Ciechanowskiej, bo nie zaatakowałby jej tak mocno, to bardzo mądry człowiek. W czasie zamieszek i przewrotów nigdy nie wiadomo, kto jest naprawdę opozycjonistą, a kto jest po prostu podstawiony.
cam2021.06.5 17:21
Nie! Dla mnie jest symbolem podłego partyjniactwa. Jest gotów wypowiadać rzeczy podłe i niegodziwe w imię partyjnych korzyści. W świetle tego, jego dorobek naukowy i humanistyczne wykształcenie nie jest warte papieru na którym je wydrukowano... Towarzysz Szmaciak jak żywy...
Topek2021.06.5 11:05
Uwaga! Ostry atak alzheimera na Marszałka Terleckiego!
Olej2021.06.5 10:23
Kto jest opozycją na Białorusi wie tylko Moskwa. Dlatego takich działaczy jak owa pani, której zachowanie i wypowiedzi są nietaktowne, zwłaszcza gdy jest u kogoś w gościnie, lepiej przyjmować z większą ostrożnością. Te wschodnie nacje mają taki mentalny sowiecki rys, że szybko z przyjaciół mogą przemienić się w zaciekłych wrogów. Pomagać ludiom, Białorusinom, dystansować się od działaczy, co do których nie wiele wiadomo, skąd się wzięli.
B.2021.06.5 13:03
A przede wszystkim mają wschodnią pychę, która każe tej białoruskiej dziewoi pouczać profesora, marszałka polskiego sejmu i to będąc gościem w Polsce. Rząd musi uważać, bo popierając takie indywidua, może wyrządzić wiele szkody tamtejszym Polakom.
Agnieszka2021.06.5 10:16
Włazi na otwarcie pomnika z ukradzionym logo, który nic nie ma wspólnego z Białorusią, ale wiele z walką polityczną w Polsce i uważa, że jest pępkiem świata, wokół którego wszyscy się jednoczyć muszą, bo swoich problemów nie mają i nie mogą bez wspominania o niej nawet uczcić bohaterów ze swoje historii - bo jeśli to miała być cześć im oddana, to nie ona była tam ważna i w centrum. A każdy najgłupszy wie, że chodziło w rzeczywistości o wbicie szpili rządowi, który dał jej więcej niż powinien kosztem Polaków, którzy za to odcierpią na Białorusi. Bezczelna baba, która głupią udaje. Dobrze, że nie wygrała na Białorusi, bo już by Polskę, polską władzę atakowała razem z Tokarczuk gorzej niż Łukaszenko, szukając poparcia wśród totalniaków europejskich. ZERO zaufania i poparcia dla tej kobiety!!!
A.2021.06.5 12:57
Pełna zgoda!!! Niech sobie paniusia wraca na Bialoruś i więcej do Polski nie zagląda, bo porusza się jak słoń w składzie porcelany. Może ma wokół siebie putinowską agenturę, która przy jej pomocy chce uderzyć w polski rząd, a może ktoś jej nagadał, że niedługo koniec rządów PiS i należy podlizywać się opozycji, która ma wpływy w PE. Ale przede wszystkim rzeczywiście jej odbiło i uważa, że ma prawo pouczać wicemarszałka polskiego sejmu, profesora Terleckiego, zamiast przeprosić za obecność na załganej uroczystości. Niech rząd da sobie spokój z Białorusinami, którzy nie potrafią docenić, co się dla nich robi i zajmie się przede wszystkim Polakami na Białorusi. Trzeba wspaniałą, odważną Polkę - Angelikę Borys wydostać z więzienia.
katolik2021.06.5 10:12
ale w polsce jest przecież anarchia totalitarna, wiec ani T ani C nie wie o czym mówi
bogdanus2021.06.5 10:12
Panie Terlecki pani Cichanouska nie musi orientować się w polskiej polityce i niepotrzebnie wypowiada się pan tak ostro.
mlody2021.06.6 8:02
Jak sie nie orjetuje ze swoimi zydowskimi doradcami to niech pasie na bialorusi gesi.
Böno2021.06.5 10:04
Brawo Terlecki. Jak baba przyjeżdża do Polski i szuka wsparcia, to powinna go szukać u rządzących, spotkać się z prezydentem, z premierem, a nie z opozycją. Powinna najpierw zapoznać się z sytuacją w Polsce. Takich prezydentów jak Ciechanouska, tchórzy, co ojczyznę w potrzebie opuszczają Białoruś nie potrzebuje. Za wolność i poglądy idzie się do więzienia, a nie opuszcza kraj i żyje się w dostatku.
B.2021.06.5 10:02
Moją sympatię pani Ciechanowska straciła. Myślę, że putinowska agentura jej poradziła bratanie się z trzaskowskim, żeby wywołać w Polsce kontrowersje. Rząd uwolnił z więzienia 3 polskie nauczycielki, a Ciechanowska brata się z totalną antyrządową opozycją, która bez przerwy bije w rząd jak w bęben i przeszkadza we wszystkim, jak tylko może. Gratulować pani Ciechanowskiej orientacji w polityce! Ale prawdopodobnie to putin ma długie ręce i wielu agentów wpływu, którzy działają także wokół Ciechanowskiej. Celem putina jest wywoływanie zamieszania w Polsce, co własnie czyni przez te słabo zorientowaną kobietkę. A może przez trzaskowskiego Ciechanowska chce bratać się z niemcami, którzy finansują swego drugiego, po tusku, lokaja? DZIWNY NIE JEST WPIS TERLECKIEGO, LECZ DZIAŁANIE CIECHANOWSKIEJ. Rząd powinien skupić się na Związku Polaków i wyciągnąć z więzienia dzielną Angelikę Borys, a pani Ciechanowska niech sobie szuka pomocy gdzie indziej, a nie od polskich podatników. Bardzo piękne są frazesy o polsko-białoruskiej przyjaźni, ale musimy pamiętać, że to Bialorusini wydawali po wojnie Akowców sowietom i UB, a za czasów PRL byli najlepszymi przyjaciółmi ZSRR.Nie zapomnę, jak w mojej pracy, Bialorusinka, która była kadrową głosiła na zebraniach, że Polacy powinni wzorować się na Związku Radzieckim, bo sami nic nie potrafią.
Anonim2021.06.5 10:03
Należy jeszcze dodać, że kilkakrotnie występowali o przyłączenie Białostocczyzny do ZSRR.
Agnieszka2021.06.5 10:27
To ty wierzysz, że Cichanouska nie jest agentką Putina? Przecież to norma, że reżim, który gdzieś chce mieć władzę to kształtuje liderów także na opozycji, żeby mieć silę nacisku na obecną władzę i wyjście awaryjne jakby władzę trzeba było zmienić. Tak est zawsze z rewolucjami u sowietów. Nawet w Polsce nam to tak zorganizowali
B.2021.06.5 13:14
Możliwe, że masz rację. U nas na czele Solidarności służby sowiecko-polskie postawiły swoich współpracowników, na Białorusi może być podobnie.
AAAlampart2021.06.5 9:55
ta baba to reprezentuje poglądy faszystowskie.Czym szybciej gonic ją z Polski.Najlepiej przekazac by bylo ją prezydentowi Łukaszence.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.06.5 9:52
Skoro ta pani Cichanouska tak mocno przykleja się do antydemokratycznego i skompromitowanego już w samej Europie obozu "totalnych" w Polsce, no to teraz tylko patrzeć jak w Brukseli zacznie protestować przeciwko "reżimowym" rządom w Polsce. Obłęd paranoi wszechogarniającej naszą cywilizację w rozkwicie!
Białorusini kochają Rosje2021.06.5 9:52
Nie wolno rozdzielać kochanków ani pchać się miedzy nich!!!
Słowiańska Jedność! w Jedności Siła!2021.06.5 10:06
A co w tym dziwnego? Przecież Białorusinów tak jak i wszystkich Słowian łączy wspólny gen wartości i kultury i żadne tam germanizmy, judaizmy itp izmy, swoimi srebrnikami nie były, nie są i nie będą w stanie zainfekować słowiańskiego genu!!!
Darek2021.06.5 10:25
Guzik wiesz o Białorusi. Białorusini Rosjan nie nawidzą. Starsze pokolenie tęskni za ZSRR ale nie za ruskimi. Jak na placu Lenina gość miał rosyjską flagę to Białorusinki po minucie już się nim zajęły, zanim milicja zareagowała gość już był na ziemi a ruska flaga podarta i w śmieciach. W hotelu jak Rosjanin pyta o pokój na ogół słyszy że nie ma miejsc i żeby sobie poszukał gdzie indziej. Tak na prawdę ruscy są na Białorusi najbardziej prześladowaną nacją. To paradoks bo jednocześnie ci sami Białorusini w dużej części niemal czczą ZSRR.
czekista2021.06.5 9:22
Pani Ciechanouska, prosze sie nie przejmowac tym co mowi p. Terlecki. Jego wory pod oczami, wskazuja na zly stan zdrowia a zarazem na zla kondycje mozgu. Jakie cialo taki mozg. A wory, to papierosy, alkohol i zapewne butapren w czasach mlodosci a moze i nadal.
AAAjózef B.USA2021.06.5 9:57
w czasie młodości pana Terleckiego budaprenu nie było,palancie peowski.
Artur2021.06.5 13:19
W latach 60,70 kleiło się modele z Małego Modelarza tylko butaprenem.Był to najbardziej dostępny klej w PRL.
czekista2021.06.5 23:10
Zapomnialem jeszcze dodac, rozpuszczalnik NITRO.
Proponuję taką akcję2021.06.5 9:09
J­ebać PiS i Konfederację.
"słowiańskie"rysy etniczne Racheli Ciechanouskiej2021.06.5 9:03
Cwieta - białoruska "męczennica reżimu Łukaszenki" odpowiedziała w TVNie (hihihi) prof. Terleckiemu, demokratycznie wybranemu Posłowi RP, a Polacy jej odpowiadają językiem, który "noblystka" TokarczUK określa jako "poetycki" ---> WYPIE DALAJ ciechanouska jak najdalej od Polski!
Polexit2021.06.5 9:02
Żydówka, lewaczka - to w końcu z kim ma się spotykać? Oczywiście, że ze swoimi! Bo oni chcą zbudować Białoruś na wzór ue, a nie na wzór Polski czy Węgier!
NaziBarbi2021.06.5 8:57
Brawo Terlecki, precz z lewackimi ojszczypłotami!
Laura2021.06.5 8:56
Wynoś sie kobieto z Polski.Nie rób zamieszania swoim pobytem.Mamy w Polsce inne problemy jak Białoruś.Białorusi niech pomoze unia europejska .Won!!!
Sex randka2021.06.5 8:55
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
M.2021.06.5 8:55
Bidulka nic nie rozumie. Tylko po co pcha się do polityki?
Anonim2021.06.5 14:44
Bo w polityce dobrze płacą, teraz ma podróże , hotele wszystko free.
­2021.06.5 8:46
Karczewski o Łukaszence: „Bardzo ciepły człowiek”.
określenie "ciepły człowiek"nikomu nie zaszkodziło2021.06.5 9:40
a ty przypomnij sobie AFERĘ za rządów Tuska, związaną z przekazaniem Białorusi informacji bankowych o tajnych kontach Alesia Białackiego - "białoruskiego opozycjonisty", na które to konta były lokowane w bankach w Polsce duże kwoty pieniężne przekazywane przez jego "zachodnich" mocodawców. MSZ pod wówczas kierownictwem Sikorskiego Radka nie stracił okazji do kompromitacji, bo zasadniczym problemem nie było to, że tuskowa prokuratura przekazała Białorusi dane na temat tajnych kont bankowych białoruskiego "obrońcy praw człowieka", ale to, że dała mocne podstawy białoruskim władzom do wysunięcia wobec Białackiego oskarżeń o charakterze karno-skarbowym, jak też potwierdziła słuszność oskarżeń Białackiego o agenturalny charakter jego niebezinteresownych działań. Białacki za przestępstwa skarbowe otrzymał wyrok 4,5 lat kolonii karnej i calkowity przepadek mienia.
MT(*)2021.06.5 8:40
No więc dobrze, jeżeli pani Cichonauska - jako reprezentantka Białorusinów - uważa, że w uzyskaniu wolności i demokracji dla jej rodaków pomoże Trzaskowski i PO oraz cały antyrządowy i antydemokratyczny obóz "totalnych" w Polsce, to niech już dziś oni wszyscy wraz z nią, wezmą kredę i zaczną malować napisy i obrazki przeciwko Łukaszence na chodnikach Warszawy czy Gdańska. Pomogą jej zapewne w tym i "waleczni bohaterowie" przybyli z UE, być może na czele z Tuskiem. Bo tyle dotąd oni faktycznie zrobili dla wolności Białorusinów w odróżnieniu od obozu rządzącego w Polsce. Patron Łukaszenki i jego terrorystycznych rządów na Białorusi ,czyli Putin, pozostaje przecież ulubieńcem wszystkich głównych decydentów UE - Merkel, Macrona, rządów Belgii, Holandii etc. To właśnie z nimi gazowo - naftowe interesy robi bezczelnie Putin i za ich zgodą możliwe jest utrzymanie rządów terroru zarówno w samej Rosji jak i na Białorusi. I jeśli tego pani Cichonauska nie wie, to nie powinna aspirować do roli reprezentanta interesów prawdziwie wolnych Białorusinów, przynajmniej w Polsce. Jeśli zaś o tym wie, a swoje poglądy utożsamia z obłudą UE i ferajny Trzaskowskiego i Tuska, to musi ona uznać, że w Polsce jedynie dyskredytuje starania wolnościowe znacznej części swoich współbraci. I to właśnie wyraził wicemarszałek polskiego Sejmu Terlecki. I zrobił to i tak bardzo dyplomatycznie, jako reprezentant obozu rządzącego Polską i wybranego demokratyczną większością w wolnych wyborach. Wynik takich wyborów w wolnym i demokratycznym świecie zawsze daje rządzącym prawo do przebudowania państwa zgodnie z wolą większości narodu. Daje również tym rządzącym prawo do oceny intencji i poczynań tych, którzy rzekomo oczekują polskiej pomocy i wsparcia.
­2021.06.5 8:47
Nie Cichonauska, lecz Cichanoŭska.
Nikt nie2021.06.5 9:04
upoważnił Cichanowskiej do wypowiadania sie w imieniu Białorusinów.To taki Geremek i Kuroń w spódnicy.
MT(*)2021.06.5 9:13
Tak, faktycznie, błąd w nazwisku. Zbytni pośpiech. A przy okazji dodam, jak ona może w ogóle wspierać - przynajmniej w Polsce - obóz 'totalnych", który wraz z rządzącymi obecnie UE liczy na interesy naftowo - gazowe z Putinem? Przecież to proste, że obłudne umacnianie Putina umacnia jednocześnie Łukaszenkę. A mocny Łukaszenka to trwanie terroru na Białorusi. Ona tego nie rozumie, czy tylko udaje, że jest inaczej? Tym gorzej dla niej. Znacząco tym zawęża obszar potencjalnej sympatii Polaków dla wolnych Białorusinów i zakres dalszej, ewentualnej pomocy ze strony zwykłych Polaków i rządzącego Polską obozu politycznego. Dziecko jest w stanie to zrozumieć bez najmniejszych problemów. I jeszcze jedno : dlaczego Cichanouska swoim postępowaniem na terenie Polski w sposób oczywisty umniejsza starania wolnościowe Polaków żyjących na Białorusi? To żyjący tam Polacy są od dawna obiektem ciężkiego terroru ze strony Łukaszenki. Dlaczego sami Białorusini tak mało robią dla wolnej Białorusi? Dlaczego wzorem, choćby pierwszej SOLIDARNOŚCI, nie podejmują skutecznych prób wielokrotnych powszechnych strajków generalnych? Nie robią tego, bo zabrania im białoruski reżim? Dlaczego w protestach pod placówkami Białorusi, choćby w Polsce, najliczniejszą grupę protestujących zawsze stanowią Polacy? Obecni na miejscu Białorusini zbyt często przyglądają się im z boku i ograniczają jedynie do dość komentowania. To moja obserwacja i ciągle jestem tym poruszona. Ponownie podkreślę, że poczynania pani Cichanouskiej na terenie Polski dowodzą albo braku jej rozeznania politycznego, albo są celowe i podyktowane jej upodobaniem do polityki europejskich sił UE, która de facto wspiera poprzez Putina reżim na Białorusi. I dlatego wolni Polacy i demokratyczny rząd RP musi zachować wobec tej pani spory margines ostrożności politycznej i wyłonić, najszybciej jak się da, reprezentanta białoruskiej opozycji, reprezentującego zdecydowanie szersze spektrum tego narodu niż to, które faktycznie pani Cichanouska udaje, że reprezentuje. Polska powinna wspierać zwykłych Białorusinów faktycznie walczących z reżimem, a nie polityczne kariery samozwańczych polityków białoruskich pragnących jedynie kontynuować proputonowską - a tym samym terrorystyczne rządy Łukaszenki - wszechogarniającą Europę obłudę polityczną UE.
Portofino2021.06.5 8:33
Opozycja w Polsce jest nie tylko antydemokratyczna, ale jest też antypaństwową, opłacaną przez wrogo nastawioną zagranicę. Ta banda postanowiła wykorzystać do swoich celów nieświadomą tego Cichanouską. To jest naganne, a nie Terlecki.
Głos Rozsądku2021.06.5 8:23
Ciechanouska i jej świta mają prawo spotykać się w RP z kim chcą, ALE Rząd RP ma też prawo wspierać kogo chce. Jeżeli ona chce szukać wsparcia u wrogów obecnego Rządu RP, to daje jasny sygnał, że chce zmiany, że obecne wsparcie, to dla niej za mało, że woli inne źródło. Jeżeli ktoś tu popełnił błąd, to nie Terlecki (brawo za odwagę i szczerość), ale Ciechanowska, która idąc "pod rękę" z Czajkowskim wykazała się absolutnym brakiem taktu, kultury dyplomatycznej i inteligencji. Teraz niech jeszcze PObiegnie do Szechtera i do PoVN-u z jakimś durnym wywiadem.
Foster2021.06.5 8:12
Głupoty piszecie. Terlecki by nigdy takich bzdur nie powiedział. Przecież to by była zdrada stanu. Zapewne ktoś się włamał na jego konto.
AAAtomek2021.06.5 8:14
Pewnie jak zwykle, sam Alaksandr, własnoręcznie z Nokii 5110...
Foster2021.06.5 8:17
Aleksander raczej nie, przecie to taki ciepły człowiek. Marszałek Karczewski go dobrze zna.
Anonim2021.06.5 8:21
Prawiczki ogólnie lubią ciepłych... Wszak sam prezes...
KGFT2021.06.5 8:10
Przejmować się wpisami jakiegoś człowieka z mózgiem wyżartym przez butapren...
Foster2021.06.5 8:15
I ten facet jest vice marszałkiem polskiego Sejmu ?
Foster2021.06.5 8:24
Dlaczego musimy się wstydzic za słowa marszałka polskiego Sejmu ?
JUz2021.06.5 8:58
wynocha trolu z forum
Anonim2021.06.5 8:10
W przypadku Terleckiego obowiązek maseczkowy powinien zostać dożywotnio utrzymany, zarówno ze względów estetycznych, jak i dlatego, że maseczka utrudni mu wypowiadanie swoich debilnych opinii. 😁
Filip2021.06.5 7:59
Cytuję wpis Ryszarda Terleckiego: "Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków" - napisał na Facebooku Terlecki. Wpis Ryszarda Terleckiego jest wyjątkowo bezczelny i przeznaczony wyłącznie dla bardzo mało inteligentnych. Pragnę wyjaśnić, że TSUE uznała izbę dyscyplinarną wobec sędziów za nielegalną, łamiącą trójpodział władzy i niezawisłość sądów wpisanych w Konstytucji. To nie są legalne państwowe instytucje jak wpisał Ryszard Terlecki. Ponadto pragnę przypomnieć, że w 2014 roku Andrzej Duda jako europoseł w Europarlamencie oskarżał władze polskie o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. Tak więc podważał demokratyczny wybór dokonany przez wyborców. Obserwatorzy OBWE uznali ostatnie wybory prezydenckie w Polsce za nieuczciwe. TVP całodobowo oczerniała Rafała Trzaskowskiego i wychwalała Andrzeja Dudę. Pani Swiatłana Cichanouska jest wolnym człowiekiem i ma prawo spotykać się z Rafałem Trzaskowskim. Ryszard Terlecki mentalnie bardziej pasuje do Aleksandra Łukaszenki niż do Swiatłany Cichanouskiej. Pragnę przypomnieć, że Ryszard Terlecki publicznie wychwalał Aleksandra Łukaszenkę, nazywając go ciepłym człowiekiem.
Wynocha2021.06.5 9:00
trolu kremlowski
AAAtomek2021.06.5 7:52
Facjata butaprena powinna być na każdym pudełku papierosów. Z napisem: "olać twarz, ale ubytki mózgu są potworne!"...
Foster2021.06.5 7:58
Nie dołuj go - pewnie już czeka na rozmowę dyscyplinującą z Prezesem.
Kto tego [----] upoważnił do wypowiadania się2021.06.5 7:49
w imieniu "większości Polaków" ?
Job twaja2021.06.5 10:04
Ja trollu !!Ta kobieta wyglada na bialoruskiego bolka.
Nie lajkuj własnych komentarzy hamburczyku2021.06.5 10:45
bo to straszny grzech, prawie jak onanizm.
AK472021.06.5 7:47
czym się ta żydówka zaniepokoiła?
Nie lajkuj własnych komentarzy2021.06.5 7:50
dziadygo, bo to straszny grzech.
AK472021.06.5 7:59
już prezesowi rowa wylizałeś, że jesteś taki szczęśliwy?
To zaraz po drugiej dawce szczepionki2021.06.5 8:14
tej wyprodukowanej z waszych cebulackich płodów rzecz jasna hehehe
fdf2021.06.5 7:45
Przegnali ją z Białorusi przegonią i z Polszu.
bękart wojny2021.06.5 7:57
PIS tej bandzie żydowskich wichrzycieli z Białorusi dał willę do dyspozycji za która ty płacisz i ja płacimy
Pewnie ktoś mu się "włamał" na konto2021.06.5 7:45
a potem, że się włamał jeszcze raz - na drugom nóżkie. Taka będzie linia obrony jak "pies" dojdzie do siebie.
Anonim2021.06.5 7:44
Cichanouskiej wyznaczyli rolę, jaką pełnił kiedyś Wałęsa?
Jaki "naród" taki profesor2021.06.5 7:41
jw.
Anonim2021.06.5 7:41
Wszystkie "marionetki" pod kontrolą CIA?
A gdzie "SKANDAL!" w nagłówku?2021.06.5 7:41
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w wieczornym wpisie na Facebooku odniósł się do fali krytyki, która pojawiła się po jego komentarzu na Twitterze dotyczącym liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej. Terlecki twierdzi w kolejnym wpisie m.in., że Cichanouska, przyjmując zaproszenie do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego, będzie brała udział "w werbunku antyrządowych kadr".
Ala2021.06.5 7:40
To nie jest czasami bratanica Adasia?
Anonim2021.06.5 7:36
Swietłana nie wie jeszcze że kto nie szczeka na członków KO ten ruska onuca:) Właśnie się dowiedziała.
olo2021.06.5 7:42
i kto popieral zamkniecie turowa z ko to brunatna onuca
Maciej Piwowar2021.06.5 7:36
CAŁKOWICIE się zgadzam z Ryszardem Terleckim.A Ty B----- wiedz ,nie gryzie się ręki która karmi.
cam2021.06.5 7:37
Współczuję ciasnoty umysłowej.... bardzo boli?
Maciej Piwowar2021.06.5 7:40
@ cam Czuje sie WSPANIALE.Ale TY LEWACKI BUCU ,masz Jarmułkę przyciasną.
cam2021.06.5 8:13
PIS i jego partyjniaccy hunwejbini kolejny udowodnili, że nie istnieje żadna wspólna Polska i jej dobro. Liczy się tylko TYLKO PARTIA i jej partyjny interes.... A ty wyborcza AMEBO klaszcz, pasujesz intelektualnie do Terleckiego.
Foster2021.06.5 7:35
To nie może być prawdą. Przecież ktos mu dał tytuł profesora.
cam2021.06.5 7:34
Terleckiego można obwozić po szkołach jako żywą przestrogę do czego doprowadza ćpanie butaprenu w młodości, spotęgowane starczą demencją. Obrzydliwa moralnie i totalnie scoorwiała partyjna gnida....
Anonim2021.06.5 7:33
niedlugo sie okaze ze Tusk wlamal sie na konto Terleckiego
Anonim2021.06.5 7:47
Tusk niech lepiej szuka tych pieniedzy, ktore znikly z budzetu.