04.06.21, 19:59Fot. screenshot - YouTube (Chrzanowska Telewizja Lokalna, polsatnews.pl)

PO użyła białoruskiej opozycji do partyjnych rozgrywek

W mocnych słowach wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował deklarację udziału Swiatłany Cichanouskiej w organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego wydarzeniu „Campus Polska Przyszłości”. Szef klubu PiS stwierdził, że w ten sposób Cichanouska „reklamuje antydemokratyczną opozycję”.

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wystąpiła dziś na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Dla samego wiceprzewodniczącego Platformy było to trudne spotkanie. Kandydatka na prezydenta Białorusi w ubiegłorocznych wyborach obaliła retorykę Platformy Obywatelskiej na temat rzekomej bierności polskiego rządu wobec działań reżimu Łukaszenki. Organizatorzy mieli też problem z flagami wyświetlanymi na pulpitach. Na pulpicie, przy którym stał Trzaskowski, została wyświetlona żółto-czerwona flaga. Cichanouska natomiast stała przy pulpicie, na którym wyświetlono niebiesko-czerwono-niebieską flagę.

Mimo wpadek Rafał Trzaskowski po konferencji z dumą ogłosił w mediach społecznościowych, że białoruska opozycjonistka weźmie udział w wydarzeniu organizowanym przez jego ruch.

- „Najpierw liderka białoruskiej opozycji, a dziś już prezydent-elekt, Swiatłana Cichanouska będzie z nami na Campus Polska Przyszłości. Dziękuję! Wierzę, że czeka nas niesamowite i z pewnością pouczające spotkanie. Historia Białorusi dzieje się na naszych oczach i porozmawiamy o tym na Campus Polska”

- napisał prezydent Warszawy.

Do sprawy odniósł się na Twitterze w ostrym tonie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

- „Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowsiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”

- napisał.

Wpis wicemarszałka wywołał burzę w sieci. Czy jest jednak autentyczny? Nie wierzy w to wicepremier Jarosław Gowin.

Wpis wicemarszałka Terleckiego wywołał burzę w mediach. Odniósł się do niego na antenie TVN24 szef Porozumienia Jarosław Gowin, w którego ocenie mogło dojść do włamania na konto polityka.

- „Przez cały czas jestem przekonany, że doszło do jakiegoś włamania na konto marszałka Terleckiego, bo nie wyobrażam sobie, żeby spod jego palców mógł wyjść taki wpis”

- stwierdził wicepremier.


kak/Twitter

Komentarze

OLO2021.06.6 7:20
Oj rozgrywa KGB i zagrywa z Panem Trzaskowskim przy pomocy Pani Cichanouskiej.
Grizzly2021.06.5 22:58
Ludzie na Białorusi chcę spokoju, chcą życia jak na zachodzie, a co Polska pod rządami PISlamistów daje za przekaz? Unia zła, Unia pedały, Unia nie słucha pana boba który w Polsce upatrzył sobie mesjasza 😅 , Unia zabrania nam bezprawnych działań więc ogranicza wolność (LOL :) )... Co My mamy dla nich za przykład?
miki2021.06.5 19:30
pewnie gierki są... tyle tylko że wszyscy wiedzą że znak solidarności należy do związku .. który to związek ma bardziej znaczenie historyczne i negocjacyjne z rządem .. a nie bardzo ma już inne znaczenie praktyczne .. bo jest wolny rynek prywatne firmy więc związek ma nie wielu członków .. problem jest taki że nie da się dziś wskrzesić 10 mln solidarności która miała wielki entuzjazm z powodu "rzygania" komuną która to komuna po prostu splajtowała , dzisiaj wielu obywateli się spełnia .. wybory co cztery lata.. a jak ktoś już tak bardzo chce "rzygać" to na ciamajdanową opozycje .. (zdradzająca o świecie) i dlatego takie zabawy w ukradziony znak solidarności ,, gierki, pomniczki, gładkie przemówienie.. itp... nic nie znaczą .. psychologiem nie jestem że ..ze Trzasio jest głupi to widać ..tylko dlaczego nie wiedzą tego jego ewentualnie przyszli wyborcy ... gładkimi gadkami, ukradzionymi znakami to se można co najwyżej kibel wytapetować ..tyle to znaczy co nic .. równie dobrze Trzasi się może posługiwać herbem Mieszka pierwszego .. ino problem jest taki że Trzasio jest tak głupi ze nie skojarzy dwóch prostych faktów że sam się wypisał z kościoła a Mieszko pierwszy nas wpisał do kościoła .. ale jak my "pijarowcy" kazali to zrobić to by zrobił .. jak to mówią "Matolstwo pełną parą" szkoda tylko Pani Ciuchanowskiej co nie rozumie tych głupich bezwartościowych gierek opozycji
odeslac na wschod2021.06.5 15:30
ta opozycja bialoruska to takie same lewaki co niszcza europe lataja z LGBT i chca wszystkie dzeci mordowac i skrobac ciekawe kto na te puste paly na starosc ma pracowac ? psy?
kaku zmarnował świetną okazję2021.06.5 10:53
żeby siedzieć cicho.
MT(*)2021.06.5 10:43
No więc dobrze, jeżeli pani Cichonauska - jako reprezentantka Białorusinów - uważa, że w uzyskaniu wolności i demokracji dla jej rodaków pomoże Trzaskowski i PO oraz cały antyrządowy i antydemokratyczny obóz "totalnych" w Polsce, to niech już dziś oni wszyscy wraz z nią, wezmą kredę i zaczną malować napisy i obrazki przeciwko Łukaszence na chodnikach Warszawy czy Gdańska. Pomogą jej zapewne w tym i "waleczni bohaterowie" przybyli z UE, być może na czele z Tuskiem. Bo tyle dotąd oni faktycznie zrobili dla wolności Białorusinów w odróżnieniu od obozu rządzącego w Polsce. Patron Łukaszenki i jego terrorystycznych rządów na Białorusi ,czyli Putin, pozostaje przecież ulubieńcem wszystkich głównych decydentów UE - Merkel, Macrona, rządów Belgii, Holandii etc. To właśnie z nimi gazowo - naftowe interesy robi bezczelnie Putin i za ich zgodą możliwe jest utrzymanie rządów terroru zarówno w samej Rosji jak i na Białorusi. I jeśli tego pani Cichonauska nie wie, to nie powinna aspirować do roli reprezentanta interesów prawdziwie wolnych Białorusinów, przynajmniej w Polsce. Jeśli zaś o tym wie, a swoje poglądy utożsamia z obłudą UE i ferajny Trzaskowskiego i Tuska, to musi ona uznać, że w Polsce jedynie dyskredytuje starania wolnościowe znacznej części swoich współbraci. I to właśnie wyraził wicemarszałek polskiego Sejmu Terlecki. I zrobił to i tak bardzo dyplomatycznie, jako reprezentant obozu rządzącego Polską i wybranego demokratyczną większością w wolnych wyborach. Wynik takich wyborów w wolnym i demokratycznym świecie zawsze daje rządzącym prawo do przebudowania państwa zgodnie z wolą większości narodu. Daje również tym rządzącym prawo do oceny intencji i poczynań tych, którzy rzekomo oczekują polskiej pomocy i wsparcia.
Filip2021.06.5 10:03
Cytuję wpis Ryszarda Terleckiego: "Oburzonym moim tt wyjaśniam, że w czasie gdy polski rząd upomina się w Europie o wsparcie dla wolnej Białorusi, walczy o prawa polskiej mniejszości, finansuje niezależną telewizję, udziela białoruskim działaczom różnorodnej pomocy, pani Cichanouska zgadza się brać udział w mityngu opozycji, która w Polsce nie uznaje wyniku demokratycznych wyborów, kwestionuje legalność państwowych instytucji i wspiera łamiących prawo sędziów. W dodatku pani Cichanouska ma tam występować razem z liderem opozycji wobec rządu Victora Orbana. Gratuluję pomysłu. Co innego spotykać się z kim tylko ma ochotę, a co innego brać udział w werbunku antyrządowych kadr. Oto jak łatwo stracić sympatię większości Polaków" - napisał na Facebooku Terlecki. Wpis Ryszarda Terleckiego jest wyjątkowo bezczelny i przeznaczony wyłącznie dla bardzo mało inteligentnych. Pragnę wyjaśnić, że TSUE uznała izbę dyscyplinarną wobec sędziów za nielegalną, łamiącą trójpodział władzy i niezawisłość sądów wpisanych w Konstytucji. To nie są legalne państwowe instytucje jak wpisał Ryszard Terlecki. Ponadto pragnę przypomnieć, że w 2014 roku Andrzej Duda jako europoseł w Europarlamencie oskarżał władze polskie o sfałszowanie wyborów samorządowych, nie mając żadnych dowodów. Tak więc podważał demokratyczny wybór dokonany przez wyborców. Obserwatorzy OBWE uznali ostatnie wybory prezydenckie w Polsce za nieuczciwe. TVP całodobowo oczerniała Rafała Trzaskowskiego i wychwalała Andrzeja Dudę. Pani Swiatłana Cichanouska jest wolnym człowiekiem i ma prawo spotykać się z Rafałem Trzaskowskim. Ryszard Terlecki mentalnie bardziej pasuje do Aleksandra Łukaszenki niż do Swiatłany Cichanouskiej. Pragnę przypomnieć, że Ryszard Terlecki publicznie wychwalał Aleksandra Łukaszenkę, nazywając go ciepłym człowiekiem.
miki2021.06.5 22:29
Według konstytucji ustrój sądów reguluje ustawa, a w traktatach ta dziedzina nie jest przekazana ustawodawstwu UE więc se mogą orzekać o ciepłocie spuszczanej wody .. a co do meritum ..to czego sędziowie wybierani przez PO mają być praworządni a Przez PiS nie praworządni to nie wiem ..czysty bełkot ..na Malcie sędziów mianuje premier.. to już daj se siana z tym bełkotem.. Jeżeli w jednym województwie Mazowieckiem ilość głosów nieważnych wynosiła 10% a w pozostałych poniżej 1% to każdy głupi stwierdzi sfałszowanie a ty nie? Co za pech .. Następny bełkot… Opozycja jest dość głupia i permanentnie się podstawia (podkłada) swoja głupotą to czego TVP ma z tego nie skorzystać ? Co Ciamajdan miał być fajny ? co ? podkładanie się pod Panią Lampert co jej Trzasio w Wa-wie sponsoruje wynajem lokalu w centrum za 2 zeta od metra/mieś da się obronić ? No to TVP po tym „jedzie” zgodnie z prawda .. ? a co nie ma do tego prawa.. Pozdrów Bronka od czekoladowego orał i daj se na luz z tym matoleniem.. i się zastanów czego opozycja jest tak głupia i se zanalizuj ostatnie głosowania PO nad funduszem rozbudowy ..szkoła Bolka Jestem za a nawet przeciw .. albo plusy ujemne.. i tym podobny bełkot.. Wyborcy przestają być głupi i nie nabiorą się na twoje ściemnianie .. przydał by ci się kubeł zimnej wody ..i mniej bełkotania na forach ..
Iks De2021.06.5 9:50
Jakoś nikomu z komuszego Frondla nie przeszkadza, że spotkała się również z debilem, który jest związany z komuchami z PiSu.
komentarz2021.06.5 9:28
Niech rząd polski natychmiast zdystansuje sie od tej Cichanowskiej.
Ta liderka2021.06.5 8:17
to ruska wtyczka? Czego tam szukała?
6969692021.06.5 7:33
Szef największej frakcji parlamentarnej Terlecki mówi do liderki demokratycznej Białorusi - zwyciężczyni wyborów prezydenckich, żeby szukała pomocy w Moskwie. Jej mąż od roku jest politycznym więźniem Łukaszenki. 10 osób zamordowanych. 30000 represjonowanych. PiS pokazuje prawdziwą twarz!
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.06.4 23:01
codziennie módlcie sie aby Bóg wyzwolił nas od tego BYDŁA poPO-SBckiego!!!!
Sex randka2021.06.4 21:10
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
co?2021.06.5 15:32
idz dp pedalow
x2021.06.4 20:48
PiS zawsze walczył z opozycją demokratyczną, czy to w Polsce, czy na Białorusi, czy w innych krajach. Zawsze nienawidzili wolność.
KOSTEK2021.06.4 20:42
Pani Cichanouska, jeśli kiedykolwiek zdobędzie władzę, lub ktokolwiek inny z białoruskiej tzw. "demokratycznej opozycji", będzie takim samym wrogiem Polski jak pan prezydent Łukaszenka. O tę wrogość staraliśmy się zresztą od lat i ciągle nie ustajemy w staraniach, stojąc jak zawsze na pierwszej linii frontu walki o wolność waszą, ale nie zawsze naszą. Kto stoi na pierwszej linii, ten zawsze ponosi największe straty. Nawet po zmianie władzy w Mińsku niewiele się zmieni. Wystarczy, że prezydent Putin zakręci kurki z ropą i gazem dla Białorusi, a pani prezydent Cichanouska w podskokach zrobi wszystko, czego on sobie zażyczy. Dobre stosunki z Polską z pewnością będą mniej warte niż bezpieczeństwo energetyczne Białorusi.