15.07.21, 11:50Fot. bluuurgh via: Wikipedia (domena publiczna)

CNN pokazało egzekucję afgańskich komandosów

Stacja CNN opublikowała nagranie egzekucji przeprowadzonej przez talibów na 22 poddających się afgańskich komandosach. Według Departamentu Stanu USA nagranie jest autentyczne.

- „Stany Zjednoczone nie mają powodów, by wątpić w autentyczność nagrania wideo, na którym talibowie zabijają afgańskich komandosów, kiedy próbują się oni poddać”

- przekazał Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu.

Do masakry miało dojść 12 czerwca w afgańskim mieście Dawlat Abad.

Jak relacjonuje CNN, talibowie wzywali afgańskich komandosów do poddania się. Kiedy ci nieuzbrojeni wyszli z budynku, padły strzały.

- „To nie pierwszy raz, kiedy talibowie rozstrzeliwują naszych żołnierzy. Talibowie nie mają litości dla nikogo, od wojskowych po niewinnych cywilów - ludzie są katowani. Talibowie nie mogą zaprzeczyć tej zbrodni. Na nagraniu wyraźnie widać, jak rozstrzeliwują naszych żołnierzy po poddaniu się”

- powiedział rzecznik afgańskiego ministerstwa obrony Fawad Aman.

Sami talibowie zaprzeczają egzekucjom i przekonują, że CNN sfabrykowała „dowody”.

Amnesty International uznała te zabójstwa za zbrodnię wojenną.

kak/PAP

Komentarze

joooe baiden2021.08.26 19:05
... cooo mowita , zli ludzie ..???? a makowiny majo dobre , noooo niemozliwe ... to bespodstawne oszczerstwo i antysemityzm ... szalom malejkum
mateuszjegliński2021.07.16 9:01
Głupota lewactwa jest porażająca, bo wspiera talibów, nie rozumiejąc, że lewaków talibowie zamordowaliby jako pierwszych. Talibowie, uważają się za najwierniejszych z wiernych muzułmanów, i uważają, że każdy, który nie jest muzułmaninem, ale przechodzi na islam, albo ma być zabity. Krew na rękach amerykańskiego lewactwa z ich lewackiej koterii zwanej partią demokratyczną i prezia bidona, który w największym bajzlu w Afganistanie zaprzestał misji,wycofując żołnierzy, co będzie skutkować, odrodzeniem talibów i kolejnymi zamachami na świecie w tym w Ameryce. Diabeł już zaciera swoje , no nie wiem co, bo znowu będą ginąć ludzie.
Jakub2021.08.26 19:46
To nie jest głupota "lewactwa" ale celowa działalność satano komunistów mających od rewolucji 1917r. do zmiany ich masek na świecie po upadku cccp, 100 mln ofiar, bestialsko zamordowanych ludzi.
Po 11 ...2021.07.15 20:55
Ale talibowie nie pałują protestujących kobiet....
Skrzypek na dachu2021.07.15 13:12
Rzad w Afghanistanie prowadzi rozmowy i wypuszcza z wiezienia tysiace zolnierzy mudjahedinow ale Talibanstwo twierdzi ze nie trzyma zadnych jencow wojennych bo to jest walka do smierci .
To tylko waszym wolno stosować zasadę2021.07.15 11:53
"zabijajcie wszystkich - bóg rozpozna swoich" ?