29.08.19, 17:30(fot. epp cc by sa 2.0/wikimedia commons)

Co chce przed nami ukryć Rafał Trzaskowski? ,,Kolejne kłamstwo''

- Kolejne kłamstwo Rafała Trzaskowskiego. Woda z kranów nie jest badana – napisał na Twitterze radny Prawa i Sprawiedliwości Filip Frąckowiak i opublikował fragment wypowiedzi prezydenta oraz swoją wymianę korespondencji z władzami Warszawy.

– W Warszawie doszło do awarii układu przesyłowego ścieków MPWiK. Uspokajam – woda w stolicy pobierana jest w bezpiecznych miejscach, regularnie badana i zdatna do picia. Współpracujemy z wojewodą i wszystkimi służbami, a o sytuacji będziemy informowali na bieżąco – poinformował w środę prezydent Trzaskowski.

- Nie ma powodów do niepokoju, nie ma żadnej katastrofy ekologicznej – mówił na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Jak wynika z pisma z lipca br., podpisanego z upoważnienia Trzaskowskiego, woda, tzw. kranówka jest badana jedynie przed wodomierzem głównym. 

„Odpowiadając na Pana interpelację z dnia 4 czerwca 2019 r. w sprawie przedstawienia szczegółowego składu chemicznego wody tzw. Warszawskiej Kranówki uprzejmie informuję, co następuje (...). Spółka MPWiK zapewnia i odpowiada za jakość wody do wodomierza głównego (...) nie odpowiada za jakość wody w sieciach instalacji wewnętrznych odbiorców (…) standardy jakości wody są jednakowe dla całej sieci wodociągowej w Warszawie (...) co nie oznacza, że woda w każdej z dzielnic ma ten sam skład chemiczny – czytamy w piśmie. 

„Prezydent Trzaskowski stwierdził, że pomoc Wojska w związku z katastrofą ekologiczną nie jest potrzebna. To dowód ignorancji i braku szacunku dla ludzi. Zagrożeni są nie tylko Warszawiacy ale też mieszkańcy Mazowsza, Kujaw i Pomorza” – napisał w czwartek na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Proszę nie przeszkadzać tym, którzy chcą pomóc!” – zaapelował minister.

Z kolei w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widzimy skandaliczną wypowiedź Rafała Trzaskowskiego zestawioną z inną, równie haniebną byłego prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

Fronda.pl

Komentarze

I82019.08.30 11:28
Gdyby był jaki awarii by nie było,jaja .
któś2019.08.30 8:15
"Czosnkowski" - jak to mają w zwyczaju POpaprańcy - zwyczajnie łże. Nie jest tak jak przed 2012. Do Wisły trafiały wówczas ścieki po podczyszczeniu w odstojnikach. Teraz trafiają ścieki SUROWE, w żaden sposób nie podczyszczone. To już nie jest sprawa lokalna. To niebezpieczeństwo skażenia Wisły na długie lata. To już nie jest sprawa lokalnego samorządu warszawskiego. To sprawa narodowa. Permanentne odrzucanie pomocy rządowej przez władze Warszawy można więc odczytywać jako działanie na szkodę Państwa Polskiego. Wygląda na to, że nie obejdzie się bez zarządu komisarycznego!
Foster2019.08.29 19:07
Skąd miał wiedzieć, że to jądrowa oczyszczalnia ścieków. Ja również byłem informacją przekazaną przez ministra Suskiego zaskoczony.
Olej2019.08.29 19:05
Co on chce ukryć ? Symbolika trzaska g……..em ! Wywala szambo chociaż drzwi przypierają, próbując zatamować ,,wyciek’’ Czerska zasłoniła sobie gęby czerwone i nabiegłe krwią, usiłując utrzymać zawartość. Trudno utrzymać potężnego hefta. Co będzie gdy elektorat stolyczny rzygnie niechcący ? Ot się PO-robiło. Jakże by było miło gdyby cały ten smród puszczany półgębkiem można było wpuścić w królową polskich rzek ? A do tego jeszcze każą to pić w Płocku i innych okolicznych aglomeracjach. Próbki nie wskazują na zbyt duża zawartość g…….a. Tak samo jak w życiu społecznym i politycznym próbki nie wskazują by ktokolwiek był cokolwiek winien. A skąd w takim razie g…….o ? Czynniki obiektywne spowodowały, że i taak dalej…………. Leci rzecznik, leci, publika słucha jak słuchała, będzie dobrze twierdzi dzidziulek, ten sam od grabiec do się biernych. PO-czątek był super twierdzi moja szanowna małżonka, a koniec ? No cóż, jakoś tak wyszło.
gosia2019.08.29 18:57
co chce ukryć? sabotaż
rebeliant2019.08.29 18:53
Bardzo prawdopodobne, że ta awaria jest skutkiem sabotażu.
NY2019.08.29 18:42
warszawka wybrała krętacza, będzie płacić i płakać
Ja 2019.08.29 18:41
Forum Żydów polskich izoluje się. Teraz trzeba się zalogować.
Wania bolszewik2019.08.30 8:38
Zamknac ich gettcie
PO kłamie nawet jak nic nie mówi 2019.08.29 18:41
Po jaką cholerę wobec tego oczyszczalnia ścieków, skoro można tygodniami wylewać gówna do Wisły bez żadnych negatywnych skutków dla ludzi i przyrody? Ziemkiewicz celnie stwierdza - "W takim razie, rozumiem, że w PO są za śledztwem i więzieniem dla HGW za to, że wydała 3,7 mld zł na zupełnie niepotrzebną oczyszczalnię"
A 2019.08.29 18:33
a czy wypowiedziała się już w rzeczonej sprawie gejzeta GoWniana??? to przecież największy ekspert na tej szerokości geograficznej od generowania gowien, szamba i smrodu
A 2019.08.29 18:13
Trzaskoski mówi że nic się nie stało choć właściwie nie wiedzą co się stało, ale za kilka dni sztab kryzysowy może się dowie i określą wtedy problem, którego usunięcie potrwa nawet ponad miesiąc.... Logika iście z filmów Barei. Oczywiście każde pytanie i zarzut to SPRAWA POLITYCZNA!!!!, tak samo jak nazwanie zboczeńca zboczeńcem - homofobia. Wybija powoli szambo ze studzienek. Pozatrudniali w służbach miejskich kolesi wyrzuconych od Gronkowca, którzy nie mają zielonego pojęcia o niczym, i teraz mamy tego skutki. Jak czytam oczyszczalnia Czajka obsługuje całą lewobrzeżna część W-wy oraz gminy Legionowo, Jabłonny, Zielonki, Marki i Ząbki, więc wywnioskować można że to przysłowiowe goowno nie trafia do oczyszczalni Czajka tylko bezpośrednio do Wisły... No a Trzaskoski, TVN, Schetyna, szcerba, POKO, lgbt, lemingi i warszawskie słoiki nie widzą w tym żadnego problemu... Gratuluję optymizmu, orkiestra na Titanicu była bardziej kumata w swym położeniu niż wy tefauenowskie debile
Cogito ergo sum2019.08.29 17:58
A to się gó...o przytrafiło opozycji w trakcie kampanii wyborczej. Mogą się ślizgnąć na nim i wyrąbać.
stop zarazie tęczowej2019.08.29 18:03
I niech w nim - GWnie - POzostaną aby Polska była Polską .
2019.08.29 18:50
Mówisz gówno – prosto i zarówno? A nie #posz?
freeasinfreedom2019.08.29 17:47
W Warszawie nie pobiera się wody z nurtu Wisły. Zaś oczyszczalnia która uległa awarii została oddana do użytku w roku 2012.
Maria Blaszczyk2019.08.29 17:55
Dla ścisłości - oczyszczalnia wcześniej, na początku lat 90., jeśli dobrze pamiętam. Ten kolektor - dla lewego brzegu - został urochomiony w 2012. Czyli w tej chwili mamy sytuację porównywalną z tą sprzed kilku lat. Tylko że wtedy tak było codziennie - a teraz mówimy o chwilowej awarii.
Wiesław Kaloryfer2019.08.29 18:11
W sumie te zarzuty o katastrofę ekologiczną to strzał w kolano. Skoro padło kolektor i odprowadzanie ścieków z lewobrzeżnej W-wy idzie prosto do Wisły, to znaczy, że mamy sytuację identyczną jak "od zawsze" do 2012 r. A więc skoro obecna sytuacja to katastrofa ekologiczna, to do 2012 r. cały czas mieliśmy katastrofę ekologiczną. A przynajmniej od początku XX wieku (bo wiadomo, że za piasta kołodzieja to nie ta skala miasta była). W tym czasie mieliśmy w fotelu Prezydenta Warszawy m. in. kadencję ś.p. prof. Lecha Kaczyńskiego. Jeżeli zatem Trzaskowski odpowiedzialny jest za katastrofę ekologiczną, bo za jego kadencji padły jakieś kolektory, to siłą rzeczy również Lecha Kaczyńskiego trzeba by obarczyć odpowiedzialnością za katastrofę ekologiczną, bo on nawet nie próbował tych ścieków oczyszczać (nie było oczyszczalni dla tej części stolicy). Czyli co? trzeba burzyć pomniki smoleńskie i "dekaczyzować" nazwy ulic? No chyba, że Fronda wykaże, że za tamtego prezydenta to Warszawiacy innym moczem sikali.
A 2019.08.29 18:27
a no tak, Lech Kaczyński za to odpowiada! jakże mogłoby byc inaczej ... Ty chyba k... jesteś k...ty w sam środek swego pustego łba, co wcześniej nie bylo oczyszczalni, sraleś do wiadra i wywalałes za okno?
Wiesław Kaloryfer2019.08.29 20:58
Aż takim matołem jesteś, że nie potrafisz odróżnić oczyszczalni ścieków od kanalizacji?
Zbycho2019.08.30 23:03
a zwierzęta? woda na plażach? ryby i inne zyjące w Wiśle? nic się nie stało!!!!!!
JONASIK2019.08.29 17:40
Mam pomysł na rozwiązanie problemu w stylu piss. Zakazać robienia kupy do czasu naprawienia rury. Po prostu robić do torebki i wstawiać do zamrażalnika. Potem zebrać na wiosnę i oddać rolnikom w ramach programu +nawóz.
Cool2019.08.29 18:15
A do jedzenia szczaw i mirabelki! .... żeby kupki zmieściły się w lodówce!