23.11.19, 10:45Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Co tak naprawdę stało się 10.04.2010 r.? Macierewicz mocno o kłamstwach Millera i Anodiny

Marszałek senior Sejmu RP IX kadencji, a także przewodniczący podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz był wczoraj gościem programu Telewizji Republika, „10.04.2010. Fakty”. 

"Raport pani Anodiny i Pana Millera są fałszywe nie tylko w szczegółach, o których wielokrotnie mówiliśmy, ale także w całościowym oglądzie sytuacji. Tam stało się coś zupełnie innego i przebieg był inny"- mówił polityk. 

Macierewicz opowiedział o wynikach pomiaru wraku TU-154M, dokonanego przez kierowaną przez niego podkomisję we współpracy z Narodowym Instytutem Badań Lotniczych przy uniwersytecie stanowym Wichita:

"Pomiary zostały rzeczywiście zakończone, chociaż niektóre elementy są jeszcze dogrywane, ponieważ trzeba zdać sobie sprawę, że do dokonania tych symulacji w pełni, poza samymi pomiarami całego samolotu niezbędne jest rozłożenie masy tego samolotu, czyli także tych części, które są ruchome"-tłumaczył były minister obrony narodowej. Gość Telewizji Republika wskazał, że badacze muszą wykonać olbrzymią pracę, gdyż wszystkie części są zidentyfikowane i umieszczone we właściwym położeniu i kształcie. 

Antoni Macierewicz przekonywał, że prowadzone przez podkomisję symulacje pozwolą na weryfikację dotychczasowych ustaleń na temat wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. 

"Dokonywane są symulacje, które weryfikują trzy raporty jakie powstały w tej sprawie, czyli raport pani Anodiny, raport Millera i raport techniczny który opublikowała komisja, którą mam zaszczyt kierować. Te dwie pierwsze symulacje w zasadzie są już gotowe, teraz trwają prace nad weryfikacją raportu technicznego"-ujawnił marszałek senior, zapewniając, że badania prowadzone przez podkomisję są czymś odmiennym od wszystkich, z którymi dotychczas mieliśmy do czynienia. 

"Umowa, która nas łączy z Narodowym Instytutem Badań Lotniczych przy w Wichita, zastrzega, że do raportu końcowego, ani instytut, ani my, nie będziemy udostępniali efektów tych badań"-wskazał gość Telewizji Republika. Prowadzący, Aleksander Wierzejski zwrócił uwagę, że już zaledwie kilkanaście minut po tragedii, w której zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z delegacją, formułowano wersję przebiegu katastrofy. 

"Mam wrażenie ze pierwsza wersja, którą usłyszał od kontrolerów lotu Radosław Sikorski, to było już kilka minut po katastrofie. (…) Nie mam wątpliwości, że tragedia rozpoczęła się dużo wcześniej"-stwiedził Macierewicz. Były szef MON wskazał, że rekonstrukcja wydarzeń przeprowadzona przez podkomisję falsyfikuje ustalenia MAK i komisji Millera:

"Nasze badania w ostatniej fazie koncentrują się na rekonstrukcji wydarzeń, tak by każdy mógł porównać to co każdy widział, z tym jaki jest efekt symulacji, która pokazuje jak dokładnie odtworzony samolot, uderzając z tą samą prędkością rozpada się. On rozpada się, jeśli użyć paramentów MAK, zupełnie inaczej, w innym miejscu i kształcie"-podkreślił wiceprzewodniczący Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodał Macierewicz, część ekspertów pracujących w komisji Millera świadomie złożyła podpis pod kłamliwym raportem, mimo iż początkowo starali się rzetelnie i uczciwie zbadać, co faktycznie miało miejsce.

"Oprócz tych badań podejmujemy badania także obejmujące dane dotyczące wielu innych kwestii. Badacze z komisji pana Millera wskazywał właściwe miejsce katastrofy, które było dużo wcześniej niż w miejscu, w którym rosła brzoza, ale zamieciono to pod dywan. Szkoda, że potem podpisał fałszywy raport. To częstsze zjawisko w komisji Millera. Wielu z tych ludzi uczciwie i solidnie pokazywało co naprawdę miało miejsce, ale potem posłusznie podpisywali się pod kłamstwem"-ocenił polityk. 

Antoni Macierewicz podkreślił ponadto, że Polska w wyniku działań rządu Tuska utraciła najważniejsze materiały dotyczące smoleńskiej tragedii. 

"Słusznie podkreśla się, że Rosjanie bezprawnie nie dają dostępu do wraku, ale to nie jest nowa sytuacja. Komisja Millera też nie miała do niego dostępu. Najpierw, przez pierwsze dwa dni nie miała dostępu, dlatego, że wysłano ludzi, którzy nie mieli żadnej podstawy prawnej do reprezentowania państwa polskiego, bo pan Klich dopiero po trzech dniach powołał komisję"-wskazał gość Telewizji Republika. 

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej przypomniał, że pierwsze, najważniejsze materiały dowodowe uległy zniszczeniu, a cała Platforma Obywatelska na czele z Donaldem Tuskiem, jak również Sojusz Lewicy Demokratycznej, głosowali za pozostawieniem śledztwa Rosji. 

"Raport pani Anodiny i Pana Millera są fałszywe, nie tylko w szczegółach, o których wielokrotnie mówiliśmy, ale także w całościowym oglądzie sytuacji. Tam stało się coś zupełnie innego i przebieg był inny"-zaznaczył. 

yenn/Telewizja Republika, Fronda.pl

Komentarze

sensacyjne odkrycie2019.11.24 11:37
po pomiarach TU-154 okazało, że jego wymiary są zgodne z planami technicznym, przy okazji odnaleziono na wraku około 150 ton trotylu, których Putin zapomniał usunąć, jest nareszcie przełom, ciemny lud pisowski ma już temat
Alojzy Cedzidło2019.11.24 11:02
Tak się zastanawiam czy komentarze na tej Frondzie , to pisz Polacy czy może ....No bo tak.Ta nienawiść do Macierewicza , który ma inne zdanie na temat naszej polskiej tragedii (, on i członkowie komisji.), mogła by świadczyć o ogromnym strachu przed prawdą . To Polacy prawdy się boją ? . Z drugiej strony , jeśli nie strach to ślepa wiara jak za Stalina w świętą rację wszystkiego co nakazali ustalić Rosjanie I znów zapytam : to Polacy ślepo wierzą . Ciekawe , co?.
Antoni 2019.11.24 19:28
Myślę że skończyłeś szkołe specjalną
anonim2019.11.24 10:40
Ludzie ,litości ! to co wyrabia ten człowiek kompromituje nie tylko pis, ale cały kraj,po zamachu na wtc również pojawili się naukowcy ,czasami nawet z jakimś dorobkiem,którzy w naukowy sposób próbowali dowodzić że nie było żadnych samolotów, tylko wybuchły ładunki podłożone w wieżach,róznica polega na tym, że tam istnieje bariera ,której ci ludzie przekroczyć nie mogą ,to pole działania poważnej nauki i polityki,a u nas szef tej hucpy pełni ważne funkcje państwowe,i my chcemy być poważni traktowani przez świat ?,mało nam że jesteśmy postrzegani jako prymitywni ,wiecznie rozmodleni,niezdyscyplinowani głupcy?,czyżbyśmy mieli w sobie jakiś gen debilizmu? ,już sam nie wiem co z polakami jest nie tak,a może komuś na tym zależy ,aby tak było ?,działa w naszym kraju taka jedna korporacja , która, paradoksalnie ,z każdej naszej porażki wychodzi silniejsza.
Be komentarza2019.11.24 8:15
https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184NGJjMi9wL3BpY3R1cmVzLzIwMTUvMDMvMjYvODAwLzQwMC96b2x3aWtpLmpwZw==.jpg
Olej2019.11.23 22:17
Raporty, Raporty Raporty ! Bicie piany, w której już nic nie widać, a najmniej tych co powinni siedzieć a nie siedzą. Tam się stało coś co miało się stać ! Gdyż dopuścili do tego sami Polacy, polskie służby i cała organizacja /lub jej brak/ bezpieczeństwa państwa ! Za to powinni siedzieć wszyscy którzy odpowiadali za bezpieczeństwo prezydenta i zabezpieczenie tej wizyty w Sowietach Stało się również dlatego, że politycznie prezydent RP został ,,wystawiony’’ przez wrogie mu siły polityczne w kraju. Stało się również dlatego, że niekorzystne Polsce okoliczności międzynarodowe /reset Obamy z Sowietami - W marcu 2009 w Genewie sekretarz stanu Hillary Clinton i minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow uzgodnili "reset". I tak zaczęło się normalizowanie stosunków Rosji z USA. Początkiem nowej ery w relacjach Waszyngton – Moskwa była wizyta Obamy w Rosji w lipcu 2009. / odsłoniły politycznie Polskę z czego mogli skorzystać Sowieci. Stało się również dlatego, że politycy polscy z najwyższego poziomu władzy zapomnieli czego można się spodziewać po sowieckiej dezaprobacie wizyty polskiego prezydenta w Katyniu. Zatem Sowieci im 10 kwietnia 2010 r. o tym przypomnieli. Reasumując; Wciąż nie ma odpowiedzi kto odpowiada za śmierć prezydenta RP. Należy pomijać w tym wypadku odpowiedzialność sowiecką gdyż tu jest odpowiedź samoistna, nie podlegająca dyskusji, tym bardziej, że strona polska oddała tę kwestję do dyspozycji stronie sowieckiej. Nas Polaków interesuje odpowiedzialność po stronie polskiej, odpowiedzialność mająca znamiona zdrady i działań wywiadowczych na rzecz obcego państwa. Co powinno być równoznaczne z ujawnieniem winnych i ukaraniem ich stosownym do winy – w USA lub przedwojennej Polsce byłaby to kara śmierci.
Dell2019.11.23 19:53
Do J.P. Piszesz: "(...) Chyba nie, myli mu się miejsce pierwszego kontaktu maszyny z przeszkodą z miejscem katastrofy". Rozumiem, że za 'miejsce katastrofy' uważasz obszar, na którym leżały szczątki samolotu? Katastrofa to według słownika PWN: «wydarzenie, w którym ginie wiele osób lub dochodzi do dużych strat materialnych» Wydarzenie. Czyli coś co trwało, co miało początek i koniec. Początkiem jest moment wystąpienia przyczyny katastrofy. Miejsce, w którym wystąpiła przyczyna katastrofy to początek 'miejsca katastrofy'. Jeśli dobrze rozumiem, uważasz, że samolot zawadził o przeszkodę i wskutek tego, kilkaset metrów dalej runął na ziemię? Jeśli tak to początkiem miejsca katastrofy jest owa przeszkoda. Szczątki samolotu znajdowano jednak również przed tą "przeszkodą" (patrząc w kierunku lotu). Jeśli tam były to należy przyjąć, że przyczyna katastrofy wystąpiła wcześniej. A to oznacza większy obszar 'miejsca katastrofy'. Dla Macierewicza, "twoje" "miejsce pierwszego kontaktu z przeszkodą" leży w głębi "jego" miejsca katastrofy, a nie na skraju tegoż. Nic mu się więc nie myli. Rozumuje logicznie. Ty też. Tylko ty odrzucasz fakt znalezienia szczątków przed przeszkodą - stąd inne wnioski. Czy uważasz, że, w jakiejkolwiek dziedzinie, pomijanie faktów może prowadzić do wyciągania słusznych wniosków?
JONASIK2019.11.23 20:06
Biegli prokuratury wojskowej znaleźli przed brzozą jeden kawałek metalu pochodzący prawdopodobnie z konstrukcji lotniczej. To fragment owiewki z cienkiej blachy z podwozia. Brzoza, na której samolot stracił skrzydło nie była pierwszym drzewem, z którym samolot się zderzył. Wcześniej samolot zderzał się z cieńszymi drzewami. Ich cienkie gałązki nie mogły, co prawda, wyrządzić mu większej krzywdy, ale potem były grubsze drzewa o pniach grubości około 10 centymetrów. I takie drzewa mogły już powodować pewne zewnętrzne uszkodzenia samolotu, na przykład takich jak owiewki podwozia. Tak mogło dojść do zerwania fragmentu blachy, co w żaden sposób jeszcze nie wpływało na sprawność tego samolotu, jego zdolność do lotu. Przed brzozą znaleziono jeden kawałek metalu. Następne fragmenty zostały znalezione przy brzozie i przy dalszych drzewach.
Dell2019.11.23 21:36
Cieszę się, że można z tobą pogadać rzeczowo, na temat, spierać się ale bez złych emocji. Zwłaszcza tych skierowanych przeciwko człowiekowi.
JONASIK2019.11.23 21:43
Sper..laj z czymś takim! Ze mną rzeczowo? Tutaj??? Tu jest frądel, tu się bluzga i obraża. Twój wpis wk... mnie na maxa. Ogarnij się jesteś w końcu na katolickim portalu. Takie tu są zasady. :)
Dell2019.11.23 22:22
:)
JONASIK2019.11.23 22:38
Szacun. Niewielu tu kumatych.
J.P🧶2019.11.23 20:38
Dell, tak miejsce katastrofy to miejsce na którym leżą resztki wraku, większość samolotu inaczej mówiąc. Miejsce katastrofy i katastrofa to dwie różne rzeczy. Bywały katastrofy lotnicze gdzie w powietrzu samolot gubil element i leciał jeszcze kilkaset kilometrów niz doszło do tragedii, a miejscem katastrofy było zawsze miejsce gdzie spadł.
Dell2019.11.23 21:29
"Miejsce katastrofy i katastrofa to dwie różne rzeczy." Cieszę się, że się zgadzamy. Dokładnie to napisałem powyżej. Masz rację także, że ci, którzy zajmują się wyjaśnianiem katastrof za miejsce katastrofy muszą uznawać to, w którym leży większa część wraku. Przemawieją za tym względy prawne, logistyczne, techniczne itp. Tak musi być, choć (będę się upierał) katastrofa zaczyna się tam gdzie rozpoczęło się zdarzenie które doprowadziło do tragedii więc logiczne jest (mimo, że z punktu widzenia śledczych całkowicie niepraktyczne), że także to miejsce jest miejscem katastrofy. Powtórzę: zgadzam się, że trzeba ten obszar ograniczyć
J.P🧶2019.11.23 21:56
To poszukaj jeszcze dalej, proponuję Okęcie a jeszcze wcześniej sejm i powód dlaczego upierano się przy tym dziwnym lotnisku w Smoleńsku.
JONASIK2019.11.23 19:32
A ja się boję, że tajemnica zamachu smoleńskiego z ostanie zabrana do grobu przez Maćka Rewicza. Nie żeby teraz, zostanie zabrana za jakieś 30 lat (sto lat panie Antku!). Mam tylko nadzieję, że Maciek Rewicz zostanie beatyfikowany, zostanie świętym męczennikiem walczącym o prawdę, prześladowanym przez niewiernych, a potem objawi (na drodze objawienia) jakiejś gorliwej katoliczce PRAWDĘ. Wystarczy, że poczekamy jakieś 50 lat. Długo? Nie, każdego dnia zbliżamy się do prawdy.
ridado2019.11.23 19:20
Hey Macierewicz dosyc tego pieprzenia na pusto zaloguj sie w jakims klasztorze tam mozesz spokojnie medytowac
Dell2019.11.23 18:22
Do J.P. Piszesz: "Przepraszam Panie Antoni, jakich parametrów pan użyje do symulacji komputerowej? Skąd je pan weźmie?" Pan Antoni mówi: "jeśli użyć paramentów MAK" Do symulacji katastrofy zostaną użyte dane z raportu Anodiny. Ma to na celu sprawdzenie czy efekt katastrofy symulowanej będzie taki sam jak rzeczywistej.
J.P🧶2019.11.23 19:09
To absurd. Można to było zrobić już w pierwszym miesiącu działalności tej zacnej komisji. Przecież to jawna gra na czas, a ja nadal płacę za ten cyrk.
Dell2019.11.23 20:07
W pierwszym miesiącu nie było skanu "stodwójki", prawda? Nie było technicznej bazy naukowej bo polskie uczelnie podchodzą do zagadnienia naukowego ideologicznie więc odmawiają współpracy. Dopiero współpraca z Wichita na to pozwoliła. Nie zapominaj, że ja też "płacę" za te badania.:) Dlaczego uważasz, że nie należy wyjaśniać wątpliwości?
J.P🧶2019.11.23 20:32
Uważam, że wątpliwości są naciągane na siłę. Powstają najpierw teorie i na ich podstawie są tworzone wątpliwości. To jest jedna wielka polityczna hucpa która podtrzymuje elektorat. Chcesz to płać, ja nie chcę bo tak jak i w zeszłym roku Antoni miał wyskoczyć z wielkim hukiem ze swoim raportem otwierając oczy niedowiarkom tak i w tym jest to obliczone na nic więcej jak na medialny szum dla zwolenników spisków. Mówię ci tu otwarcie, to wielki pic. Nie było żadnego zamachu. Napisz do mnie po 10 kwietnia. Załóżmy się o symboliczne 100zl. że nie było zamachu. Jak okaże się, że był podajesz konto a ja ci wpłacam.
Dell2019.11.23 22:25
1."Nie było żadnego zamachu". Mam nadzieję. Choć w to nie wierzę. Chcę, żeby w tej sprawie zostały rozwiane wszelkie wątpliwości właśnie dlatego, że tli się we mnie ta nadzieja. Przestałem wierzyć, że nie było zamachu bo nie wierzę żeby nit mógł zostać "wstrzelony" w ciało człowieka tylko energią zderzenia samolotu z ziemią. Nie wierzę żeby drzwi same wypadły przed uderzeniem w ziemię i z wysokości kilku metrów (nawet kilkuset) wbiły się w nią (poziomo) na głębokość rzędu ich szerokości. Nie wierzę żeby drzwi wypadły po uderzeniu w ziemię i wbiły się w nią jak wyżej. Nie wierzę żeby brzoza zaczęła przecinać skrzydło za slotem; slota nie przecinając. I jeszcze w parę rzeczy nie wierzę. 2."To jest jedna wielka polityczna hucpa która podtrzymuje elektorat". Nie wierz w to co ci mówią o elektoracie PiS-u gazetowo-tefauenikowi. Zamiast ich słuchać porozmawiaj z ludźmi. Szczerze, rzeczowo i bez agresji. Nie znam nikogo dla kogo sprawa wyjaśnienia Smoleńska jest głównym powodem głosowania na PiS. Jestem "żelaznym elektoratem" i w moim otoczeniu większość to tacy jak ja. Czy chcą wyjaśnienia - tak ale nie dlatego głosują
J.P🧶2019.11.24 7:37
Często używasz słowa "wierzę " to daje do myślenia. Katastrofa została wyjaśniona ale nie po twojej myśli, nie po myśli twojego elektoratu. Te rzeczy o których piszesz to marne argumenty jak dla mnie. Sam się zresztą przekonasz.
Japa2019.11.24 17:40
Sz . ,,Dell " Marzyciel z Pana /i .Przekonuje ich Pan do konieczności. rozwiązania sprawy tragedii smoleńskiej. Marzyciel . Prędzej osła przekona ,że jest arabem. Jest i druga możliwość .FARMA !. Oni głupa graja za kasę .
adam2019.11.23 18:21
Antoni to nawet sam w swój bełkot już nie wierzy..!
Dell2019.11.23 18:02
Do J.P. Masz rację. Wirnik silnika to ruchoma część silnika. Ruchome w samolocie są także inne części. Na przykład podwozie, nieprawdaż? Podwozie chowa się albo wysuwa. Ruchome są 'sloty'. Elementy skrzydła wysuwane z przedniej krawędzi (krawędzi natarcia) skrzydła w celu zwiększenia siły nośnej. Ruchome są klapy. Elementy tylnej krawędzi (krawędzi spływu) także zwiększające siłę nośną. Ruchome są hamulce aerodynamiczne. Ruchome są lotki. Lotki współdziałają ze sterem kierunku. Ruchomy jest ster kierunku. Ruchomy jest ster głębokości. Ruchome są drzwi. Czytaj uważnie. Kiedy przeczytasz pomyśl. Kiedy pomyślisz napisz komentarz. :)
J.P🧶2019.11.23 19:01
Podwozie nie jest ruchome podczas lotu na wysokości przelotowej, jest chowane zaraz po starcie i wysuwane tuż przed lądowaniem. Uważasz, że on użył sformułowania części ruchome odnośnie do lotek, hamulców itp??? Taki profesjonalista a takie faux pas?? Pomyśl.
J.P🧶2019.11.23 20:22
Acha... dodaj do listy klapke od sedesu, stoliki odchylane i fotel bo da się regulować.
Dell2019.11.23 20:50
Masz rację, podwozie jest chowane zaraz po starcie i wysuwane tuż przed lądowaniem. Oznacza to, że jest nieruchome także na innych wysokościach niż przelotowa, nieprawdaż? :) Ruchome jest to co się porusza lub choćby ma możliwość poruszania się, prawda? Dlatego za ruchome należy uznać także nieruchome przez większą część lotu podwozie. Jeśli chodzi o: "klapkę od sedesu, stoliki odchylane i fotel" to nie są to elementy konstrukcyjne samolotu, nieprawdaż? Jeśli tak, to są bez znaczenia dla wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Dobrą zasadą jest nie używać słów, których znaczenia lub pisowni nie jest się pewnym. "Faux pas" to po polsku tyle co "nietakt". "Aha" (potocznie) «wykrzyknik wyrażający potwierdzenie, zrozumienie, przypomnienie, ironię itp.» (https://sjp.pwn.pl/sjp/aha;2439013.html) Pisanie "acha" to też nie "faux pas". Nawet się rymuje. :)
J.P🧶2019.11.23 21:49
No nudzisz normalnie. Czy części ruchome to jest terminologia profesjonalisty? Przecież Antoni to taki paździesz przy ekspertach. Części ruchome jest tak ogólnym pojęciem, że nawet podłokietnik można zakwalifikować do tego zbioru. W czarnych skrzynkach są zapisane parametry "części ruchomych" Komedia.
Japa2019.11.24 17:27
Ło matko . Na tej frondzie to sami uczeni . Co byś nie chciał wszystko wyjaśnią . Totalnie .Od katastrof , politykę , naukę , ortografię po deskę sedesową w klozecie . Gdzie mi tam do nich . A plucie po tych co mają inne zdanie , to ho ho ho ..najlepiej idzie ,
Krzysiek2019.11.23 18:02
te ŚCIERWA RUSKIE TO OBRAZA DLA POLSKI KŁAMIĄ TO BYŁ ZAMACH I TYLKO IDIOTA TEGO NIE OGARNIA
Marian2019.11.23 17:51
Gdzie wyjaśnienia tej niby podkomisji. Co z kasą podatników Panie Macierewicz?
Marek2019.11.23 17:10
Jaki był powód oddania śledztwa w ręce bolszewików, gdy prawo międzynarodowe mówi co innego, Dlaczego dotychczas nie oddano wraku, dlaczego go zniszczono i rozkradziono. Co się dzieje z czarnymi skrzynkami. Moim zdaniem prawda jest zamieciona 4 metry pod ziemią i nawet kopaczka tego już nie odzyska. Cały ten akt niszczenia dowodów, zaniechania w śledztwie, bałagan przy ekshumacjach był celowy. To był wyraz największej pogardy ze strony bolszewików i popaprańców z naszej strony. Nie znamy prawdy ale to nie znaczy że to co podano oficjalnie, jest prawdą i należy w nią wierzyć.
Piotr Nowak2019.11.23 16:06
Sędziowie nie-zawiśli , którzy jeszcze nie zawiśli przyznali się również sami, że są PO - H a ń b ą narodu polskiego ! Zrobili to bez liter na kawałkach papieru, bo pewnie nie potrafią pisać, ale swoimi wyrokami pokazują to dobitnie : - sędzia, który ukradł 50 zł starszej pani został uniewinniony bo był roztargniony, a sędzia, który kradł części w sklepie został uniewinniony, bo odsunięcie go od orzekania byłoby stanowczo zbyt wysoką karą. Ostatnio babcia 80 lat była winna jej potrącenia przez Najsztuba za „wtargnięcie” na pasy dla pieszych. Trzecią hańbą dla Polski to samorządowcy i urzędnicy, szczególnie w dużych miastach. Te miasta muszą być szczególnie odszczurzone. Mamy na to 4 lata ! I w końcu czwarta h a ń b a dla Polski to część nauczycieli i wykładowców akademickich. I tutaj musi nastźpić weryfikacja przydatności do zawodu ! Panie Macierewicz – mamy dużo pracy !!!
MirekT2019.11.23 17:03
Nowak nałogowy onanisto , jak już doszedłeś to szybciutko, wyliż spermę z ręki bo klawiaturę zachlapiesz cioto!!!!
Mirek T2019.11.23 16:03
Co tak naprawdę stało się pod Smoleńskiem wg Karlssona: 1. Pancerna brzoza, 2. Błasik w kokpicie.
MirekT2019.11.23 16:59
Nowak kur-wo znowu mnie udajesz !!!
Piotr Nowak2019.11.23 18:28
Uspokuj się debilu z Bielan i nie pisz na mnie więcej kur-wo, skoro twoja mamusia nią jest. Wiesz miruś skąd to wiem ? Bo ty jesteż sku-rw-ys-yn !
MirekT2019.11.23 22:36
Do twojej mamusi cała wieś na darmowe dymańsko przychodziła !!! Zamknij ryj, bo ci sperma wikarego wypłynie !!!
KKK2019.11.23 16:02
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Urszula2019.11.23 16:39
Nie bądź taki zazdrosny. Powiedz jak można sie załapać na te kasiorę z PO. Jesli wiesz, ze mozna na tę kasę liczyc to pewnie sam z niej korzystasz. Zdradź tę tajemnicę.
Janek2019.11.23 15:19
znalezione w sieci, Benjamin Fulford o morderstwie smoleńskim youtu.be/nkWHVM5rzNM?t=2334 Cyt.: "To było morderstwo z premedytacją, aby zmusić Polskę do wycofania własnej waluty, złotego."
Janku2019.11.23 15:47
A coś o zderzeniu z UFO znalazłeś?
Klapaucjusz2019.11.23 14:56
"Macierewicz opowiedział o wynikach pomiaru wraku TU-154M, dokonanego przez kierowaną przez niego podkomisję we współpracy z Narodowym Instytutem Badań Lotniczych przy uniwersytecie stanowym Wichita." dalej czytamy: "Słusznie podkreśla się, że Rosjanie bezprawnie nie dają dostępu do wraku"... Skoro Rosjanie nie udostępnili wraku, to co mierzy pan Maciarewicz? Zbliża się 10-ta rocznica, więc trzeba ją uczcić nowym, sensacyjnym raportem.
Piotr Nowak2019.11.23 18:34
Klapnij się w leb PO-je-bie !
Marek2019.11.23 14:24
Kto wydaje przepustki Antoniemu? To powinno być karalne.
Mirek T2019.11.23 16:04
Nie podniecaj się eun-uchu !
MirekT2019.11.23 16:57
Nowak ku-rwo znowu mnie udajesz?
Alojzy Cedzidło2019.11.24 22:01
Skąd to totalne bractwo zna tą łacinę kuchenną . Tak się nią , ta łaciną, popisują Czyby to po nauce na Farmie.?.
Michał Pasierb 2019.11.23 14:24
"Co tak naprawdę stało się 10.04.2010 r.? " To tylko jeden PAN BÓG wie.Reszta to tylko domysły, hipotezy etc.Trzeba wiedzieć też kim jest ww pani i jej cała rodzina, która w tamtych czasach dzierżyła lotnictwo w posowieckiej Rosji. Kto chce to sobie poszuka...Będzie wiedział więcej i co z tego....Mnie interesuje tylko odpowiedź na realne pytanie dlaczego nie oddano nam naszej własności?? I owszem nawet pięknie umyli szczątki samolotu...ale nie wierzę, że to z powodu zamiłowania do czystości naszych sąsiadów ze wschodu A to- " a cała Platforma Obywatelska na czele z Donaldem Tuskiem, jak również Sojusz Lewicy Demokratycznej, głosowali za pozostawieniem śledztwa Rosji."- nie wymaga chyba żadnego komentarza.Tu należałoby użyć mocnych słów, niestety.
Marek212019.11.23 14:20
Czy można głosować na PiS i nie wierzyć w zamach? Jeśli tak, to jakim cudem?
MirekT2019.11.23 18:25
Tacy debile jak ty nie powinni w nic wierzyć, podobnie jak moje tuczniki w chlewie. A niech cię ręka Boska broni głosować na PIS. Twoją brudną łapą zasmrodziłbyś całą partię ! WON !
Marek212019.11.23 20:29
A nie łaska po prostu odpowiedzieć na pytanie zamiast bluzgac katolicką miłością? Prawdziwi Polacy nie potrafią być merytoryczni?
Pisowiec2019.11.23 13:29
Ludu smoleński! Nie gaście nadziei! Wszystkie okoliczności mordu na umiłowanym synu narodu polskiego tow. Kaczyńskim i wielu, zbyt wielu szlachetnych synach i córkach ziemi polskiej zostaną wyjaśnione! Zbliżamy się do Prawdy!!! Kremlowscy siepacze dobijający rannych ocalałych z zamachu, ocalałych świadków zbrodni drżą ze strachu!!! Brawo Panie Antoni! Kontynuuj wielkie dzieło!!!
anonim2019.11.23 13:28
Antonio, gdzie wrak, gdzie raport ?
Piotr Nowak2019.11.23 18:29
Wy-pie-rda-lać stąd na onet.pl wy czerwone bydlaki, wy pomyleńcy, złodzieje i zdrajcy, wy wieprze i lochy czerwonej i tęczowej zarazy. WON !!!!!!!!!
Bez żadnego trybu2019.11.24 7:24
Jakie piękne, katolickie, pełne miłości pozdrowienie bliźniego!
psychiatra2019.11.23 12:37
Znowu przestła brać leki. Sam już nie wiem co z nim robić :-(
alcapone2019.11.23 12:08
Te pomiary wraku to czysta zmyłka. Ja uważam że był zamach ale Okęcko Smoleński. I Macierewicz dobrze o tym też wie, dlatego produkuje dym. A cóż z mierzenia wraku można wywnioskować? Ano nic. Gdy z ekshumacji można sporo, wyniki ewidentnie utajniono. A z badania odzieży osób które zginęły można wiele, ta odzież jest w Polsce od dawna, i … nikt nie bada. A z odczytu wojskowych radarów dalekiego zasięgu ( są takie przy wschodniej granicy Polski )wiedzielibyśmy co i kiedy leciało wtedy, a przypominam przez pierwsze godziny oni mieli dziwny problem jakby nie wiedzieli ile samolotów leciało, kiedy i jakie. No a te części samolotu które nasi turyści pozbierali na miejscu katastrofy? Kilka lat temu jak pamiętam władze Polski zbierały te części. Czy już je bez rozgłosu zniszczono? Zamiast tego mamy wesołą zabawę pod tytułem mierzymy wrak. Tak tylko głupców mogą oszukać. No i ten monitoring na Okęciu, był zepsuty wtedy czy działał? Same dziwne problemy. A podobno, ktoś wtedy z za pleców wypuścił taką informację że samoloty z takimi misjami tzw. head są w stałym kontakcie radiowym z ośrodkiem dyżurnym na terenie Polski, mają jakby stały podsłuch. Tam musieli rejestrować wszystko na bieżąco. Gdy odsłuchy czarnych skrzynek ewidentnie były fałszowane, to nawet nie było bardzo ukrywane. Kiedyś w mediach poszła wiadomość że Rosjanie dostarczyli kolejną lepszą wersję nagrań z czarnych skrzynek, a komisja Macierewicza nad tą kolejną ulepszoną wersją się pochyliła z uwagą.
Piotr Nowak2019.11.23 18:38
Oooo, jeszcze jeden debil !
J.P🧶2019.11.23 12:02
Nie, on jest nienormalny, przykro mi. To jakiś bełkot. To znów dostosywanie rzeczywistości do teorii. Jakie części ruchome? Wirnik w silniku? ""Nasze badania w ostatniej fazie koncentrują się na rekonstrukcji wydarzeń, tak by każdy mógł porównać to co każdy widział, z tym jaki jest efekt symulacji, która pokazuje jak dokładnie odtworzony samolot, uderzając z tą samą prędkością rozpada się. On rozpada się, jeśli użyć paramentów MAK, zupełnie inaczej, w innym miejscu i kształcie" Przepraszam Panie Antoni, jakich parametrów pan użyje do symulacji komputerowej? Skąd je pan weźmie? Nawet twardość gruntu jest zmienna w każdym metrze kwadratowym. Tego nie da się dokładnie przedstawić na symulatorze. Nie ma wszystkich danych aby efekt był miarodajny. "Badacze z komisji pana Millera wskazywał właściwe miejsce katastrofy, które było dużo wcześniej niż w miejscu, w którym rosła brzoza, ale zamieciono to pod dywan. " ??? Czy pan Antoni wie co w ogóle znaczy - miejsce katastrofy?? Chyba nie, myli mu się miejsce pierwszego kontaktu maszyny z przeszkodą z miejscem katastrofy. Albo celowo to robi. Przecież to manipulacja! Ręce i nogi opadają.
Piotr Nowak2019.11.23 18:39
Oooo, jeszcze jednemu debilowi wydaje się, że jest mądrzejszy od naukowców wyższych uczelni. Ja pie-rdo-lę, ale patologia !
J.P🧶2019.11.23 18:54
Mnie się nie wydaje, a ty mylisz naukowców z ekspertami. Był tam jakiś? Wiesz, że wszyscy płacimy za ten cyrk? Poza tym o czym z tobą dyskutować. Jak spotkasz się z rozumem to daj znać.
Japa2019.11.24 16:03
J.P w pudełku " Ty tez na skuterze walnałwś głowką o chodnik ?
gosc2019.11.23 11:59
w pierwszych minutach tej tragedii w telewizji był pokazywany stan z miejsca wypadku. Relacjonowane było na bieżąco. Był pokazywany / zwykły człowiek/świadek tragedii, krótki wywiad z nim i informacja że 3 lub 4 osoby przeżyły tragedię. To trwało krótko kilkanaście minut. Od tej pory nigdy więcej nie było przekazywanych tych relacji. Co się z tym nagraniem stało? To było na żywo pokazywane. To było rano, akurat moj syn włączył telewizor bo coś chciał sprawdzić i nagle -szok, jakaś relacja z tragedii samolotowej. Początkowo nieświadomi tak strasznej tragedii myśleliśmy że to nie dotyczy Polaków. Myśle że te unikatowe relacje są dobrze zakamuflowane, albo zniszczone.!!!>? Myślę że wszyscy w tamtej chwili nie wiedzieli co maja robić i była transmisja na żywo, ktora szybko została przerwana. Nikt mi nie powie że to był wypadek, a już o tym że brata prezydenta obarczyli niektorzy tą tragedią, to woła o pomste do Nieba. To jest osąd samego diabła.!!!! Nie wyobrażam sobie co ten człowiek musiał przeżywać. W pierwszej kolejności utracił brata, a potem osądy ludzi podłych którzy wydali na niego wyrok. Wspólczuje Jarosławowi Kaczyńskiemu jego tragicznych przeżyć i tego jak mocno został poraniony przez bezwzględnych, bezmyślnych ludzi. Myślę że prawda wyjdzie na jaw i to może niedługo. Zycze tego Polakom i Piolsce
J.P🧶2019.11.23 12:08
Nikt ci nie powie, że to był wypadek? To ja ci mówię. Nieudolność na ziemi i nieudolność w powietrzu.
gosc2019.11.23 13:49
Co powietpiewasz ze TVN kłamie i kłamało. Bo to ta telewizja nadawała relacje, tylko dlaczego po kilku minutach ucichła na zawsze???
J.P🧶2019.11.23 14:26
Co ci ucichlo? https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/katastrofa-smolenska-tak-wygladal-poranek-w-studiu-tvn24,531594.html
Urszula2019.11.23 12:47
Wystarczy jeśli posłuchasz co się działo w kabinie pilotów kilka minut przed katastrofą. Żaden atak nie jest możliwy przy takich słowach jakie tam padły. I to ignorowane przez pilotów powtarzane ostrzeżenie. No i ostatnie słowo któregoś z członków załogi: K.u.r.w.a mać. O czym świadczą? O zamachu? 3 osoby przezyły podczas gdy inne były rozkawałkowane do tego stopnia, ze trzeba był badać dna dla ustalenia tożsamości? Panią Marię Kaczyńska zidentyfikowano po obrączce. Więc jakim cudem te 3 osoby przeżyly? I gdzie je widziano? Chodziły? Jęczały? Co za bzdura.
gosc2019.11.23 13:48
Ja napisałem co było nadawane w telewizji i to TVN wiec chyba mowia prawde. Dlaczego tego nigdy więcej nie pokazali??? włącz myslenie to nie kosztuje
Urszula2019.11.23 15:08
Włącz myślenie - to nie kosztuje i pomyśl czemu ktoś tam powołuje sie na słowa jednego człowieka, jeśli te słowa w ogóle padły bo ja w to nie wierzę. Gdyby tak było to TVP na pewno te materiały by pokazała. A rydzykowa stacja to na mur. Oglądałam wszystkie mozliwe stacje po tej katastrofie i nigdzie nie znalazłam choćby jednej wzmianki o tym jakoby ktoś przeżył. Przy tej masakrze ludzi przeżycie kogokolwiek nie bylo mozliwe. Włącz myślenie - to nie boli.
Urszula2019.11.23 15:12
Ambasador, który miał przyjmować delegację Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku: ''Nigdy nie mówiłem, że trzy osoby przeżyły katastrofę'' Tomasz Turowski zaprzecza, by oficer federalnej służby ochrony rosyjskiej informował go tuż po katastrofie smoleńskiej, że trzy osoby ją przeżyły. - Powiedział kilkanaście minut po katastrofie, że wszyscy zginęli, ale u trzech osób zauważono "żizniennyje refleksy", co znaczy: odruchy bezwarunkowe, np. drgawki agonalne - mówi "Gazecie Wyborczej" Turowski, który 10 kwietnia był ambasadorem tytularnym w Moskwie, a w Smoleńsku miał przyjmować delegację prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Więcej: http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/katastrofa+smole%C5%84ska+kto%C5%9B+prze%C5%BCy%C5%82 "Nie ma żadnych wiarygodnych dowodów w śledztwie smoleńskim, że katastrofę przeżyły trzy osoby i akurat trzy. Takie twierdzenia to fantasmagoria" - napisał na Twitterze Rafał Rogalski Rafał Rogalski reprezentował Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim od kwietnia 2010 r. do marca bieżącego roku."
Japa2019.11.24 17:19
Myślenie ,myśleniem , ale pamięć wam nawala . leciały taki audycje , o tych ewentualnie osobach ,które przeżyły katastrofę . Nawet nagłaśniali rzekome strzały i ew ,dobijanie ofiar .A tak poza sprawą . Tylko idioci piszą takie diagnozy nie mając żielonego pojęcia o wypadkach . A tu bez dowodów obwiniać kogokolwiek . Co nie znaczy ,że sprawdzić nie trzeba , Zwłaszcza Ruskich po wcześniejszych z nimi doświadczeniach Tylko idiota tego nie widzi.. Idiota albo wróg Polski.
alcapone2019.11.23 14:52
Tylko dlaczego te taśmy z czarnej skrzynki trafiały i trafiały do Polski, przez wiele miesięcy. Tak, tak pierwsza wyprawa do Moskwy po nagrania czarnych skrzynek zakończyła się niczym. Zapewne zorientowali się że te oszukane taśmy wymagają poprawek, bo tandeta wychodzi. Dopiero po kilku miesiącach wreszcie przysłali te taśmy, a później jeszcze dosyłali ulepszone, nowsze wersje. I to wszystko było jak najbardziej podawane w mediach. I co jasne Macierewicz pracował ofiarnie na tych kolejnych nowszych wersjach, i nie miał wątpliwości co do ich zawartości.
juhas2019.11.23 11:48
Пошли нахуй все вы суки!
gracz2019.11.23 15:37
Od kiedy to sobacze syny przyjmują ksywkę "juhas"?
2019.11.23 15:43
Zwykle przyjmują ksywę «Jahu» albo «gracz»?
gracz2019.11.23 22:10
Jeśli piszesz na polskim portalu,to pisz ch.ju po polsku,poniał Saszka?.
Foster2019.11.23 11:29
O swoich kłamstwach już zapomniał ?
MirekT2019.11.23 11:47
Foster daj spokój, Antoni to obłąkany starszy człowiek z zaawansowaną demencją starczą!! Odpuść temu PSYCHOPACIE proszę .
janem2019.11.23 11:25
To juz jest dawno udowodnione ze byl zamach tylko do czesci ludzi to nie dociera tak jak to ze w Katyniu przez wiele lat mowiono ze to niemcy wymordowali Polakow-do niektorych ..i .komunistow nie docieralo to
Antoni 2019.11.23 11:29
A Elvis żyje?
Albert2019.11.23 11:30
"To juz jest dawno udowodnione ze byl zamach" Przez kogo? I jakie są to dowody?
Dam2019.11.23 11:39
Brak dowodu najlepszym dowodem?
MirekT2019.11.23 11:42
To niech kulawy z Żoliborza wojnę Kremlowi wypowie !!!
Albert2019.11.23 11:23
PIS w pigułce. Dużo szczekać, nic nie robić, wyłudzać pieniądze i karmić swój ociemniały elektorat bredniami. Szkoda, że ͏s͏k͏u͏r͏w͏y͏s͏y͏n też nie leciał tym samolotem.
Urszula2019.11.23 12:36
No właśnie. To dziwne, że nie leciał tym samolotem.
alcapone2019.11.23 12:59
Ano, to kolejna ciekawa kwestia, bardzo ciekawa. Też ludzie pytali jak on się wtedy dostał właściwie do Smoleńska? Nikt go nie pamiętał, żeby jechał. Macierewicz do tego sprawił że polska delegacja do Katynia nie udała się na miejsce katastrofy ( gdzie z pewnością narobiłaby tysiące zdjęć, mielibyśmy autentyczne dane z tego miejsca, bez obróbki ) tylko wsiadła w pociąg i pojechała do Polski. Bo Macierewicz narobił wrzasku pod tytułem - ruscy mordują, szybko uciekajmy.
Alojzy Cedzidło2019.11.24 15:55
Boli ,,Albercika " prawda ,oj boli . QWidać to po stylu i ..łacinie " Czyli uogólniając BRAKU KULTURY W POLEMICE 'Jakie to typowe dla totalnych z Farmy.
Topek 2019.11.23 11:13
Co za bzdury, nagrania rozmów z czarnej skrzynki pilotów do samego końca dowodzą że był to wypadek, samolot do wypadku nie miał żadnej awarii. Pilot jaka odradzał lądowanie ale Kapitan tupolewa stwierdził pokażemy jak lądują debeściaki i pokazali.
Piotr Nowak2019.11.23 18:41
Ooooo, jeszcze jeden debil, który myśli, że jest mądrzejszy od naukowców z wyższych uczelni !!! Patologia PO-je-bów !
Alojzy Cedzidło2019.11.24 15:49
Panie Piotrze . Tu ich , tych uczonych na Akademiach 1 Majowych i WUmL -ach. jest skolko ugodno . To oni jak mi się wydaje pracowali jako spece od ,,przypadków" lotniczych w Komisji Anodiny i Komisji naszego Millera .Doradzali również jak napisać hymny pochwalne na temat w.wym ,,Komisji panu gen ,(po awansie za Smoleńsk ) Laskowi . Imienia nie zapamiętałem. I co najgorsze .KONKURENCJI NIE CIERPIĄ . Stad ta zawiść do Podzespołu Macierewicza. I nna koniec smutna konstatacja . To potrwa jak z Katyniem . Na prawdę czekaliśmy kilkadziesiąt lat. Chociaż prywatnie wszyscy znali sprawców i cel zbrodni.
Eustachy2019.11.23 11:12
Szanowny Panie Antoni. Nikt tak jak pan nie ośmieszył, nie skompromitował, nie obrzydził i nie zmarnotrawił procesu dochodzenia do prawdy o Smoleńsku. Pańskie teorie w żaden sposób się nie potwierdziły. Przez cztery lata rządów PiS w okresie 2015-2019, nie dowiedzieliśmy się o tej katastrofie nic poza tym, co wiedzieliśmy w latach 2010-2015. Różnica polega na tym, że w latach 2010-2015 politycy PiS twierdzili, że to rząd PO PSL uniemożliwia dojście do prawdy, blokuje różnorakie możliwości, opozycja nie ma mocy prawnej, aby zgłosić się do międzynarodowych instytucji, itd. Tymczasem PiS mając już wszystkie możliwe instrumenty nie był w stanie niczego stwierdzić. Nie powołano żadnej międzynarodowej komisji, nie uzyskano żadnych dowodów mogących potwierdzić pańską wersję zdarzeń, temat umarł śmiercią naturalną, aby dalej już się nie kompromitować. Przypomnę, że będąc ministrem obrony narodowej oznajmił pan, że pojawiły się nowe, czyste, rzucające nowe światło na przebieg tragedii nagrania z kokpitu Tupolewa. Miały pochodzić z nasłuchu wojskowego jednego z państw nadbałtyckich. Deklarował pan, że opinia publiczna powinna zapoznać się z nimi niebawem. Minęło kilka lat od tych zapowiedzi i nikt nie tylko nie poznał żadnych nowych nagrań, ale nawet ich stenogramu. Ale dla fanatycznego elektoratu wystarczył złowrogi przekaz. To jest typowe pańskie działanie: wiem coś, ale nie powiem. Zasiać ferment i skończyć temat. Przez tyle lat słyszeliśmy na każdej miesięcznicy slogan, że jesteśmy coraz bliżej prawdy. To fanatykom wystarczało. Ba, ja byłem jednym z was, też byłem wyznawcą religii smoleńskiej. Do czasu aż otrzeźwiałem, że pan Macierewicz mógł sobie ze mnie zwyczajnie zadrwić.
MirekT2019.11.23 11:21
EUSTACHY szacun, mało kto na Twoim miejscu by to napisał !!!!!
MirekT2019.11.23 18:21
Ty za-job, powiedz mi jak taki debil może się wypowiadać w tak trudnej sprawie. Popatrz Eunuchu, a nie Eustachy, ile internet uczynił nam złego ! Kiedyś, kiedy jeszcze nie było internetu, to tylko twoja rodzina wiedziała, że jesteś debilem !
MirekT2019.11.23 22:32
Nowak Ku-RWO znowu się pod de mnie podszywasz !!!
Alojzy Cedzidło2019.11.24 15:33
A dlaczego wybrałeś tylko ,, Nowaka " I to tego, wg Ciebie z pod latarni Tam szukasz uznania dla swojej ,,tfurczości ' inowrocławskiej. ? Ten który cię wnerwia , nie siedzi pod latarnia . A dodatkowo jak Ci zwraca uwagę na Twój brak oleju a i honoru też , to on Ci dobrze życzy. . Gorszy ten co pisze podobne do Ciebie pierdoły.. Powinieneś go znać z Inowrocławia .
Bronisław2019.11.27 3:52
" Będą wybory , a może Prezydent gdzieś poleci ..." mówi to panu coś ?
anonim2019.11.23 11:05
Co tak naprawdę stało się 10.04.2010 r.!!! (oczywiście przy ogłaszaniu poniżej wymienionych ustaleń zawsze to była ta jedyna ostateczna i najprawdziwsza przyczyna zamachu...) 1. sztuczna mgła, 2. elektromagnes, 3. fałszywe radiolatarnie, 4. fałszywe APM-y, 5. meaconing, 6. bomba paliwowa, 7. zestrzelenie rakietą, 8. lądowanie na ziemi, a następnie wybuch, 9. dobijanie rannych, 10. bezgłośny helikopter podmieniający wrak, 11. sztuczny hel, 12. strącenie bronią EMP, 13. "dwa wstrząsy", 14. pancerna brzoza, 15. maskirowka, 16. wybuchowa farba, 17. bomba termobaryczna, 18. wybuchy wielopunktowe....." 19. nie było półbeczki, 20. była półbeczka po odłączeniu tyłu kadłuba, 21. zdalna blokada lotek, 22. Macierewicz: "samolot został obezwładniony na 15 metrach" 23. Nowaczyk: "samolot rozpadł się na 36 metrach", 24. Rońda: "samolot nie zszedł poniżej 100 metrów" 25. trotyl, 26. nitrogliceryna 27. wybuch w salonce, 28. dwa wybuchy, 29. trzy wybuchy, 30. pękające parówki w mikrofali oraz miażdżona puszka po piwie "Lech" świadczą że był wybuch, 31. Macierewicz: "ekspertyza czarnych skrzynek potwierdza, że uderzenia w brzozę nie było" 32. ktoś majstrował przy skrzydle przed wylotem 33. bombę podłożono w Samarze umieszczając ją w skrzydle 34.trotyl odkryty przez anglików na całym kadłubie samolotu (przebadano kilkadziesiąt próbek z różnych miejsc samolotu) 35. wybuchowe drzwi 36. c.d.n...
MirekT2019.11.23 11:26
Karlsson, od kilku dni jakiś PISO - Katolski , wydymaniec się pod Ciebie podszywa !! Masz zdrowe nerwy, że nie reagujesz.
anonim2019.11.23 12:14
Niech się podszywa, mam na to wyje.ane ;) liczy się treść komentarza a nie nick...
MirekT2019.11.23 12:01
Może razem coś wskóramy z tym PISO-katolem.
anonim2019.11.23 12:35
trzeba olewać tego kretyna, reagowanie na bzdury które wypisuje tylko go podnieca tak jak księdza pedofila widok dzieci w basenie :)
JUDASZ TO CZLOWIEK SZATANA2019.11.23 12:16
ICEK WYLICZ CO SIE STALO ZE W 2015 R DOSTALISCIE POLSKIEGO KOPA W ZYDOWSKA ZOPE.
Kidawa2019.11.23 17:28
Ty jesteś poj...s !!! za dużo pytań ! skoncentruj si=ę BARANIE !!!!!!
Alojzy Cedzidło2019.11.23 22:45
A kiedy to panie ,,Wikingu " ciąg dalszy nastąpi? Kiedy ? Bo tą obiecankę czytałem przy innych okazjach chyba z 10 razy. Wystarczy ,że pojawi się nazwisko ,,Macierewicz " i ,,c.d.n. "się pojawia A sprawa jest ,,boleśnie prosta " , jak by powiedział były Prezydent , co to w ortografii mocny nie był. Przeżywamy powtórkę z historii Wyjaśnienie tragedii smoleńskiej , przebiega identycznie jak wyjaśnienie mordu katyńskiego .Tu tez polskie władze , pod nadzorem Moskwy wmawiali nam, do 80 roku ,że Katyń to Niemcy.Tylko Wolna Europa mówiła prawdę .Pod czyim ,,nadzorem " były rządy PO .,PSL.,że po,, żółwikach " pana Tuska z tow.Putinem ,oddano sprawę tragedii do całkowitej dyspozycji Rosji . Dziś wieszamy psy na Podkomisji i jej Przewodniczącym ., Podobnie jak władze PRL za wiadomości o Katyniu na Radiu W.E suchej nitki nie zostawiały Tow .Bjórn " nie idzcie śładem władz PRL.-u.. Nawet gdyby Farma dobrze płaciła.
662019.11.24 11:18
genialna lista
MirekT2019.11.23 11:04
Panie Antoni Macierewicz, członkowie Pana komisji zniknęli, i tylko ciężką kasę od ciemnego podatnika sobie wypłacają !! Proszę powołać nowych członków komisji do ogłoszenia Raportu Końcowego !!! W skład nowych członków komisji powinni wejść : Znany Krakowski sutener Banaś. Suwnicowy analfabeta Wyszkowski Miss Radia Maryja była posłanka Sobecka. Oczywiście Pan Panie Antoni pozostaje przewodniczącym komisji !!!!!
Newsroom2019.11.23 11:01
Za katastrofę smoleńską Kreml, nie powącha ani dolara za gaz, a niedługo gdy będziemy mieli hub gazowy, Kremlowi pofruną dolary koło nosa rónież od innych krajów Europy Środkowo Wschodniej ! To cena za którą zapłaci Moskwa, za imperialną politykę - miliardy dolarów pofruną koło nosa ! A naszą agenturę Kremla; mam nadzieje że dopadnie wreszcie ciężka łapa sprawiedliwości, za oddanie śledztwa Moskwie, oraz manipulowanie faktami !
MirekT2019.11.23 11:08
Jak to był zamach moskali, to nie kulawy z Żoliborza wypowie im WOJNĘ !!!!
662019.11.24 11:17
glupi jestes jak pies , rosja wtedy nie miala technologi zakrzywiania rzeczywistosci , tylko jedno panstwo na swiecie ma technologie hologramu, pokazuje co innego niz jest rzeczywistosci
kalinka2019.11.24 11:41
zmień na Newsrom, będzie adekwatne do treści twoich komentarzy
CotygodniowyRaportSmoleńskiZDomuWariatówAntka2019.11.23 10:53
Radiomaryjna kato-ciemnota z Podlasia i Podhala dalej wierzy w te spiskowe brednie Antka Wariata, który po obiadku zwiał spod Smoleńska, gdzie w błocie nadal leżały szczątki jego partyjnych kolegów?
JUDASZ TO CZLOWIEK SZATANA2019.11.23 12:13
WY OCZYWISCIE ICEK JESTESCI RABI CIEMNOTA
662019.11.24 11:09
nie powoluj sie psie na jakiesc radyjko katolickie ,takiego juz nie ma od 2015 jak przyszla do koryta sanacyjna partia brunatna spytaj gnoma powinien wiedziec ,jaki ma tu byc ustroj polinie
Marek212019.11.23 10:50
A kto zapłaci za zdemolowanie drugiego Tupolewa? Przebieg wypadku był inny? To proszę to udowodnić.
JUDASZ TO CZLOWIEK SZATANA2019.11.23 12:12
MAREK TY ZYDKU WYNOS SIE Z POLSKI DO KIBUCU BUCU.
Urszula2019.11.23 14:59
Polska nie jest twoją własnością. Nie odpowiadają ci inni to sam sie wynoś.
662019.11.24 11:06
no wyjedz pierwszy przygotuj miejsce dla tych ktorzy sa tu zbyteczni twoich kamratow
Kidawa2019.11.23 17:25
Marek 21 @ ty TŁUKU 80 tonowy samolot uderz skrzydłem w ,,brzóskę'' skrzydło dolatuje 50 m przed tą brzozą a smolot rozbija się na ok. 30000 częśći jak nie wjecej uderzając w teren błotnistu z wysiokości 20 m ?????
Marek212019.11.24 14:16
Poinformuj o tym Macierewicza, bo od 10 lat brakuje mu argumentów by ogłosić raport swojej komisji.
MirekT2019.11.23 18:18
Ha, debilom się niczego nie udowadnia. Debili się zamyka w domach wariatów !
662019.11.24 11:04
podatnik zaplaci za urojenia maciarewicza