04.07.19, 18:30Fot. European People's Party via Flickr, CC BY-SA 2.0

Trzaskowski będzie miał kłopoty? Chodzi o wypłaty za strajk nauczycieli

Czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski będzie miał kłopoty? Chodzi o jego obietnice dotyczące wypłat dla strajkujących nauczycieli. Dostał właśnie pismo Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

Rzecznik wystąpił do Trzaskowskiego z pismem, w którym domaga się, aby przekazano mu informacje dotyczące wypłat dla nauczycieli za okres, w którym trwał strajk – informuje portal wpolityce.pl.

Dodaje, że już wówczas Regionalne Izby Obrachunkowe ostrzegały włodarzy miast przed nielegalnymi wypłatami dla nauczycieli, którzy za okres strajku, zgodnie z prawem, nie mogą pobierać wynagrodzeń.

Jako pierwszy informację na temat pisma ujawnił na swoim twitterze radny Dariusz Lasocki. „BUM ! Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wnioskuje do Prez. @Trzaskowski_ o informację co do ewentualnego naruszenia dyscypliny finansów publicznych w zakresie wynagrodzeń dla nauczycieli za strajk” - napisał.

Okazuje się, że Trzaskowski odpowiedział, że nie wypłacił nauczycielom ani złotówki za strajk mimo że wcześniej, gdy strajk trwał w najlepsze, wypowiadał się w tej kwestii zdecydowanie inaczej. Teraz – dodaje portal – Trzaskowski zrzuca odpowiedzialność... na dyrektorów szkół.

dam/wpolityce.pl,Fronda.pl

Komentarze

JR2019.07.5 9:14
Ja bym jeszcze oczekiwał, obok ewentualnej kary za przekroczenie prawa, wyroku aby Trzaskowski zadbał o swój wygląd. Jak na razie przypomina zwykłego rzezimieszka.
Jan Radziszewski2019.07.5 12:33
pardon robola z bezrobocia !
szymek2019.07.4 21:07
Warszawka wybrała go nie dla zasług, ale na złość , z pełną świadomością , jak Żydzi Barabasza .......Tęcza , tramwaj , karta LGTB z tym + , parady tej kolorowej małpiarni i walka z rządem , te programy idą pełną parą , żlobki , komunikacja , stadion Skry .......e to tyko taka retoryka wyborcza ..... wkręciłem was.....kobiety z domu samotnej matki ?.....won,........,i te muczące i kwiczące towarzycho mu uwierzyło ?.........
Cogito ergo sum2019.07.4 19:32
Krętactwo jest cechą polityków tej partii. Trzaskowski usiłował złamać polskie prawo a potem będzie mówił, że żyjemy w państwie bezprawia. Jakie to urocze.
Leon Napoleon2019.07.4 18:51
Czy ktoś jest zdziwiony? Niczego innego po prezydencie stolicy nie mogliśmy oczekiwać. Mnie swoją postawą nie rozczarował.
Maria Blaszczyk2019.07.4 20:28
A mnie pozytywnie zaskoczył.
marek2019.07.4 20:30
Bo niczym się od niego nie różnisz. Może płcią ale to też nie jest takie pewne.
Zerr02019.07.4 23:43
Zaskoczył? Mnie tam niczym nie zaskoczył - jest typowym i do bólu przewidywalnym Resortowym Dzieckiem. Było oczywiste, że będzie wspierał wszelką patologię, no i wspiera.