06.07.20, 17:41Fot. screenshot - YouTube (Radio Puls)

Czarzasty popiera Trzaskowskiego i tłumaczy się z porażki Biedronia

Na wspieranym przez Sorosa lewicowym portalu „Krytyka Polityczna” przedrukowany został z „Trybuny” artykuł lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego („Prezydent Rober Biedroń – co poszło nie tak? Odpowiada Włodzimierz Czarzasty”), w którym lider lewicy poparł kandydaturę Rafała Trzaskowskiego na prezydenta.

W artykule Włodzimierz Czarzasty zadeklarował, że „zagłosuję na Trzaskowskiego, bo w walce o przyszłość Polski jego wizja daje szansę na normalność, a jego prezydentura przyczyni się do dekonstrukcji złej władzy PiS-u”.

Oceniając przyczyny klęski wyborczej Biedronia (który dostał trzy razy mniej głosów od Bosaka) lider lewicy stwierdził, że była to wina zbyt późnego zaprezentowania kandydata, tego, że posłowie lewicy po powrocie do sejmu nie docenili wagi wyborów prezydenckich, Biedroń nie przemówił do wszystkich lewicowców tak jak wspólna lista w wyborach parlamentarnych.

Lider lewicy w swoim artykule nie zgodził się z tezą, że Biedroń był zbyt mało lewicowy i niepotrzebnie zabiegał o elektorat PO. Problemem w prowadzeniu kampanii Biedronia stała się dla lewicy pandemia.

Słabość lewicy unaoczniło to, że już w pierwszej turze „1 mln wyborców Lewicy zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego”. Okazało się, że wyborcy lewicy bardziej boją się PiS, niż popierają swoje ugrupowanie, i są skłonni przerzucić swoje głosy na największe antyPiSowskie ugrupowanie. Dodatkowo 500.000 wyborców Lewicy zagłosowało na Hołownie, zdaniem lidera SLD był to elektorat szukający nowości, na który lewica nie może liczyć.

Lidera lewicy zbulwersowały głosy porównujące Biedronia do Ogórek, uznał je za krzywdzące dla Biedronia, który ma doświadczenie polityczne i w opinii lewicowego lidera „za Roberta nie będziemy się wstydzić i się nie wstydzimy, za Roberta nie będziemy nigdy przepraszać. Bo jeśli chodzi o wartości, o lewicowość, jest człowiekiem takim samym jak my. Nie spodziewam się, że Robert zmieni poglądy i zacznie pracować w jednym albo drugim medium”.

Włodzimierz Czarzasty za największy błąd SLD w historii uznał Ogórek. Zdaniem Czarzastego „po tej haniebnej bzdurze, którą zrobiliśmy z Magdaleną Ogórek, wypadliśmy z Sejmu. Bo jedną z głównych konsekwencji wystawienia Magdaleny Ogórek było właśnie to, że wypadliśmy z Sejmu. Przypomnę wszystkim tym, którzy bardzo łatwo o tym zapomnieli, że m.in. dzięki Biedroniowi do tego Sejmu pół roku temu wróciliśmy”.

Lider SLD chwaląc Biedronia, stwierdził, że „Biedroń pokazuje system wartości i przesuwa granice dyskursu politycznego w Polsce. Nikt już się w Polsce nie będzie dziwił, że gej był kandydatem na prezydenta. Nikt w Polsce już się nie będzie dziwił, że zostały złożone w trakcie tej kampanii projekty ustaw dotyczące równości małżeńskiej. Nikt już nie będzie się dziwił, że Lewica to nie tylko sprawy socjalne, ale także sprawy związane z systemem wartości, z przestrzeganiem Konstytucji i praworządności. I to mamy dzięki niemu”.

Czarzasty zadeklarował, że „nigdy nie zagłosuję na PiS i Dudę – uważam ich za władzę łamiącą Konstytucję, która powinna zostać postawiona przed Trybunałem Stanu”, oraz że „zagłosuję na Trzaskowskiego, bo w walce o przyszłość Polski jego wizja daje szansę na normalność. Wierzę, że jego prezydentura przyczyni się do dekonstrukcji złej władzy PiS-u”.

Jan Bodakowski

Komentarze

Jahu2020.07.7 10:49
Jak tam komuchu z tęczowej d..... została wam tylko d....?
jures2020.07.7 9:06
Trzarzasty popiera Czaskowskiego. Albo odwrotnie? Ale jaka to różnica?!
Anna2020.07.7 4:14
Czarzasty ...lubiłam ciebie kiedyś za dowcip....niestety ostatnia odsłona twojego myślenia jest żałosna....Nie lubię ciebie...jesteś stary łobuz...
Anonim2020.07.6 19:50
A przecież kochał go aż do "bulu".
John2020.07.6 19:48
Czarzasty tłumaczy się z dumnej miłości od pierwszego wejrzenia z kandydatem sodomitą.
u la la2020.07.6 19:48
bój to jest ....
tw Lolek2020.07.6 19:42
sztandar wyprowadzić !
Gniazdo szczurów2020.07.6 19:33
Gratuluję szczurowi "katolicka kretynizacja...." wyczynu równego samemu stachanowcowi. Szczur "katolicka kretynizacja...." napie*dala już ponad 13 godzin ! TRZYNAŚCIE GODZIN - NON STOP! Brawa dla szczura "katolicka kretynizacja...."! Szczury tak pracowite zdychają szybko!
Glaudiusman2020.07.6 19:21
To akurat że lewica znalazła się na bruku pod butem to jest optymistyczne, bo nie mogą rządzić lewacy tęczowi. Problemem jest to, że wyborcy Trzaska, Hołowni to także w jakimś sensie lewacy, niewiele różniący się od hołoty Czarzastego.
Dominiq2020.07.7 7:42
Jeśli wierzysz że Czarzasty wierzy w cokolwiek prócz dopadnięcia się do władzy by kręcić lody to naprawdę masz o nim wysokie mniemanie.
Jan Radziszewski2020.07.6 19:04
wygrana jest pisana obecnemu Prezydentowi Andrzej Duda tym bardziej w obliczu znanego Przysłowia "Co ma wisieć nie utonie " a właśnie to zapowiada Andrzejowi Dudzie Pan i Król nasz "Słowo Wcielone" Jezus Chrystus 13.03.2020 Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne. +++ oraz Przekleństwa Bożego rzuconego na NIEGO "piątek, 26 czerwca 2020 26 VI 2020 Klątwa Boża rzucona na prezydenta Polski Andrzeja Dudę Piątek, 26 czerwca 21.40 Zapisz dziecko - Tak, dojrzał owoc. Prezydent Duda dostawał długo szansę. Nie korzysta z niczego co chce dać Bóg, co może pomóc Polsce. Teraz Polskę sprzedał w USA. Zatem rzuć na niego klątwę Bożą. - Ja, nieudany i marny sługa Boży Krzysztof Michałowski ( Cyprian Polak) rzucam na prezydenta Polski Andrzeja Dudę klątwę Bożą. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg. Przeklina Cię Bóg Andrzeju Dudo. Amen! Amen! Amen! - I tak się stanie. Amen. Tak mówi Jezus, tak mówi Trójca Przenajświętsza, Amen, Amen, Amen. Zbawię Cię Andrzeju Dudo i unikniesz potępienia, lecz Twój czyściec będzie bardzo ciężki. Klątwa zaś sprawi, że nie zdołasz się oczyścić przed śmiercią z grzechów w należyty sposób. Śmierć Twoja będzie przestrogą. Amen. Otrzymał Cyprian Polak
Roman2020.07.6 19:35
Spróbuj się pomodlić. Może spotkasz w końcu Jezusa inie będziesz straszył innych ludzi swoimi obsesjami. A klątwę to pan Cyprian może rzucić, kiedy będzie stałym mieszkańcem piekła. Tam się lubi rzucać klątwy. Jezus powiedział: Czyńcie innym ludziom to, co chcielibyście, aby wam czyniono.Kto rzuca klątwy, nie zna Jezusa. Albo jesteś bardzo zagubionym człowiekiem, albo celowo mącisz, ,aby zwieść słabych w wierze.
ccc2020.07.6 18:04
NARODOWCY, WYBORCY PANA BOSAKA WZYWAJĄ DO GŁOSOWANIA NA A. DUDĘ. Zobacz spot, PRZEKAŻ DALEJ WSZYSTKIM ZNAJOMYM. https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=bHFvJXDHMvQ&feature=emb_logo
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.6 18:03
No to już wiemy dlaczego PADnóżek kałczyńskiego mówił że będzie atak na jego rodzinę! Wygląda na to, że londyńska wycieczka żydowskiej córki obrońcy pedofilów była całkiem owocna. PADofil zostanie dziadkiem i nie ważne czy wnucze będzie ciapate, arabskie czy obrzezane byleby zdrowe było! buhaha...
Głowa do góry!2020.07.7 2:51
Dzięki, że przyczyniasz się do porażki niemieckiego pachołka
Anonim2020.07.6 17:53
Czarzasty i normalność... he, he, he...