08.10.19, 19:25Zdj. screen TVN24

'Czas decyzji'. Rozpoczyna się debata w TVN

Właśnie rozpoczęła się debata przedwyborcza w TVN24. Przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące kwestii najważniejszych dla Polek i Polaków. 

Debatę prowadzą Grzegorz Kajdanowicz oraz Monika Olejnik. Na pytania odpowiadają: Marcin Horała (Prawo i Sprawiedliwość) Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska), Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Adrian Zandberg (Lewica) oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja). 

Kategorie to- kolejno: zdrowie, polityka socjalna i gospodarka, klimat i ekologia, praworządność.  Uczestnicy odpowiedzą w każdej rundzie na dwa pytania, nie znając wcześniej ich treści. Kandydaci mają minutę na każdą z odpowiedzi, a oprócz tego-możliwość 30-sekundowej riposty. Debata zakończy się minutowym podsumowaniem.

yenn/TVN24, Fronda.pl

Komentarze

dzielnicowy2019.10.8 20:30
Te debaty to festiwal obietnic i wzajemne obrzucanie się g*wnem!
Senior2019.10.8 20:28
W tej chwiliw TVP info występuje jakiś menel intelektualny i przygłup od Nojmana i Tuska?
2019.10.8 20:45
Kup sobie kablówkę. Nie jest droga. Będziesz miał mniejsze klapki na oczach. TVP info wzoruje się na KRLD
Daniel K2019.10.8 20:28
Cz.2. Nie mówi się o tym, a przecież: - przyjaźniliśmy się z ZSRR jak również z aparatczykami komunistycznych demoludów, - opracowaliśmy plany napaści militarnej Układu Warszawskiego na zachodnią Europę, - wojska naszego brata rozmieszczone w Polsce czuwały nad naszym bezpieczećstwem, - nieposłusznych m.in. Kornela Morawieckiego deportowaliśmy z kraju, - powołaliśmy do życia jednostki ZOMO do pomocy skorumpowanej milicji i do brudnej roboty, - zorganizowaliśmy socjalistyczną władzę sądowniczą, której skutki odczuwamy do dzisiaj, - gospodarkę doprowadziliśmy do takiego rozkwitu, że już w latach 80-tych w sklepach był jedynie ocet, a reszta na kartki, w tym wiele bez pokrycia, - wprowadziliśmy stan wojenny przeciwko narodowi, bo był niegrzeczny, - zorganizowaliśmy siatkę donosicieli i kapusiów z Bolkiem na czele, - deportowaliśmy żydów z Polski (E. Ochab), ale niestety nie wszystkich, - wybudowaliśmy hutę „Katowice” na ruskiej technologii, za którą zapłaciliśmy USD pożyczonymi przez Gierka z zachodu, - zbudowaliśmy FSO na Żeraniu, a produkowane tam limuzyny i mustangi jeżdżą po naszych drogach do dzisiaj, - zbudowaliśmy najlepszą w Europie autostradę z Katowic do Warszywy, - zbudowaliśmy fabrykę traktorów Ursus, którymi rolnicy orzą pola do dzisiaj, a kombajny Vistula stoją do dzisiaj w muzeach, - zorganizowaliśmy pociągi przyjaźni dla turystów, gdzie w każdym wagonie jechał eSBek po cywilnemu, - wszyscy nauczyciele, urzędmnicy, wojskowi , inni mundurowi , pełniący funkcje od majstrów do profesorów musieli należeć do jedynie słusznej PZPR, - obecnie nasze dzieci resortowe, wielu aktorów, celebrytów, ludzi mediów, tudzież lewackich europosłów i totalnej opozycji politycznej pracują bardzo ciężko na rzecz zwoju Polski, praworządności według hasła PO – kto jest z nami okey – kto nie – ma problem, - i możnaby było tak wymieniać panie Szczeżasty aż do pana usranej śmierci ........ Panie Szczażasty, was powinno się wywieźć na Sybir bez możliwości powrotu ! Polska, to nie wasz kraj – nie wasza ojczyzna – a wy nie jesteście Polakami !!!
Daniel K2019.10.8 20:27
Cz.1. Na ostatniej konwencji lewicy Włodzimież Szczażasty wygłosił orędzie do lewackiego narodu ! Ponieważ ten cały Szczeżasty pisał to przemówienie sam, dzisiaj przedstawiamy jego II-gą część uzupełnioną przez jego doradców i ekspertów. Szczażasty: Ja nie wiem dlaczego o tym się nie mówi ? A przecież: - przywieźliśmy wam Polacy władzę prosto z Moskwy z Bierutem ny czele, -wytłukliśmy niezłomnych AK-owców, i wrogów politycznych PRL, - zbudowaliśmy pałac kultury rosyjskiej i nauki Łomonasowa, - założyliśmy robotniczą partię polityczną PZPR, tak jedynie słuszną, że na składnię liter tej partii robotnicy żygali, - powołaliśmy do życia najpierw UB, a następnie SB dla lepszej opieki obywateli, - wsadziliśmy do więzienia reakcjonistę Kardynała Wyszyńskiego, - zlikwidowaliśmy księdza Jerzego Popiełuszkę z niewyobrażalnym okrucieństwem wrzucając go z mostu do Wisły z kamieniem uwieszonym do szyi, - zlikwidowaliśmyi kilku innych księży, bo nam się nie podobali, - likwidowaliśmy wrogów ludu, robotników, studentów, opozycjonistów, którzy myśleli inaczej niż my, - strzelaliśmy z ostrej amunicji do strajkujących za chlebem w Poznaniu, strajkujących za wolne związki zawodowe na wybrzeżu, za strajkujących przeciwko stanowi wojennemu górników, - nasze szwadrony śmierci likwidowały po cichu niewygodnych dla PRL ludzi, - powołaliśmy do życia PGR-y i kołchozy-spółdzielnie rolnicze,
stan2019.10.8 23:04
Piękna wyliczanka. Uzupełnię: - nasi agenci utworzyli KPP (Komunistyczna Partię Polski), która występowała przeciwko odzyskaniu niepodległości Polski i w IIRP spiskowała z Moskwą przeciwko Polsce; - w czasie II wojny św. cierpliwie czekaliśmy nad Wisłą, aż Niemcy wymordują mieszkańców Warszawy i przyniesiemy zburzonej stolicy wolność (to wówczas powstał wiersz powstańca warszawskiego, poety Józefa Szczepańskiego "Czerwona zaraza") - opracowaliśmy dla Polski manifest PKWN, w którym proponowaliśmy włączenie Polski do ZSRR jako republiki, ale Stalin "nasze światło", "ojciec narodów" własnoręcznie skreślił to zdanie) - utworzyliśmy PPR (Polską Partię Robotniczą), by Polacy myśleli, że to robotnicy rządzą w Polsce - Zlikwidowaliśmy opozycyjną partię PSL i wspólnie z uległymi ludowcami stworzyliśmy PZPR (skrót rozszyfrował Leszek Moczulski: Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji). Obecnie SLDowcy i wszelkiej maści komuchy są ich naturalnymi spadkobiercami.
Senior2019.10.8 20:26
Czy nieprawdą jest, że politycy PO to cyniczni przestępcy?
Iza2019.10.8 20:29
To kłamcy, złodzieje i zdrajcy narodu polskiego !
Daniel K2019.10.8 20:25
Do totalnej opozycji: Dziękujemy wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Na was się mówi obecnie oszołomy i debile ! Dziękujemy wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
ARA2019.10.8 20:11
Szlak człowieka może trafić słysząc wypowiedzi Izabeli Leszczyna (Koalicja Obywatelska) i Władysława Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe) w kwestii służby zdrowia; przez 8 lat rządów doprowadzili do zapaści służby zdrowia;m.in. poprzez prywatyzację szpitali i umożliwili lekarzom oraz pielęgniarkom emigrację; a teraz u nas zamykane są oddziały szpitalne z powodu braku personelu medycznego. Powinni za to stanąć przed Trybunałem Stanu. Premier Morawiecki ma rację; biedny kraj Polska wykształciła lekarzy i pielęgniarki, którzy teraz leczą chorych w bogatych krajach; Niemczech, Francji, Szwecji czy Anglii. Póki będzie kurs złotego =przelicznik 4,3 z euro, póty nasi wykształceni medycy będą uciekać z kraju.
2019.10.8 19:52
Sasin się obsrał ze strachu, to PiSS wystawił wyszkoloną marionetkę która bredzi jak katarynka :)
JD"A2019.10.8 20:19
To przykład wypowiedzi zwolennika PO pełna kultury szacunku i miłości . I kto tu sieje nienawiść pogardę do ludzi o innych poglądach pani Kidawa niech poczyta posłuch a potem spot zmieni bo ten jad żmijowy od was POchodzi
2019.10.8 20:28
"Zdradziecka mordo". Mój ukochany "elemencie animalny". O czym ty kochanie bredzisz? Podoba ci się że zamiast zasłużonego działacza, sługusa zakonu PC, Jarek wystawił szczekacza po szkoleniach z bredzenia za 5 zeta? Nieładnie. I tak tą debatę wygra Zandberg, bo jest najinteligentniejszy, najspokojniejszy i najbardziej wyważony ;) Takie są fakty.
vvv2019.10.9 2:41
Spadaj lewaku za Don ! Ale masz piany, wytrzyj się !
Tomek2019.10.8 19:51
Przepaszam , a po CH... taka debata? I po co Vronda o tym napomina?
Daniel K2019.10.8 20:23
Wiesz po co ? Po to żeby się głupcy dziwowali !