22.09.15, 13:30

Czas zmienić paragraf o obrazie "uczuć religijnych"!

20 listopada ma zakończyć się proces Jerzego Urbana, oskarżonego o "obrazę uczuć religijnych" po tym, jak przedstawił na okładce swojego tygodnika "Nie" wizerunek Chrystusa na drogowym znaku zakazu. Trzeba przyznać, że cała sprawa jest niesamowicie głupia i świadczy o tym, w jak marnej kondycji znajduje się obecnie Polska.

Nie powinno być bowiem tak, że w naszym kraju można karać za "obrazę uczuć religijnych" kogoś, kto szykanuje Chrystusa. Taki człowiek powinien być ukarany za to, co zrobił - a więc właśnie za obrazę Chrystusa! Czas skończyć z idiotycznym paragrafem, który w miejscu Boga stawia ludzkie "uczucia religijne". Czas wprowadzić w Polsce ustawowy zakaz obrażania Pana Boga, Matki Bożej, wszystkich świętych, papieża. 

Nie ma znaczenia, czy ktoś poczuł się "urażony" tym, co zrobił Urban. Urban obraził swojego Stwórcę i za to winien zostać bardzo surowo ukarany. Mamy nadzieję, że nowe polskie władze pójdą po rozum do głowy i uzdrowią prawodawstwo, przywracając normalność i wprowadzając ciężkie kary dla bezbożników bluźniących Bogu.

bjad

Komentarze

anonim2015.09.22 13:44
"Czas wprowadzić w Polsce ustawowy zakaz obrażania Pana Boga, Matki Bożej, wszystkich świętych, papieża." Autor tak na trzeźwo? Papież jest ostatnio ciągle obrażany na Frondzie. A to, że coś palnął, że agent masoński itp.
anonim2015.09.22 13:44
Thomas Faul jest idiotą. Ale to jego problem, Natomiast faktem jest,że takie prawo powinno być wprowadzone.
anonim2015.09.22 13:54
Nie powinno być bowiem tak, że w naszym kraju można karać za "obrazę uczuć religijnych" kogoś, kto szykanuje Chrystusa. Taki człowiek powinien być ukarany za to, co zrobił - a więc właśnie za obrazę Chrystusa! Czas skończyć z idiotycznym paragrafem, który w miejscu Boga stawia ludzkie "uczucia religijne". Czas wprowadzić w Polsce ustawowy zakaz obrażania Pana Boga, Matki Bożej, wszystkich świętych, papieża. Nie do końca rozumiem różnicę.
anonim2015.09.22 14:04
Tak, bo autor postuluje karanie obrazy Pana Boga, Matki Bożej, wszystkich świętych, papieża. Nie Allaha (innego boga).
anonim2015.09.22 14:05
No dobra, chyba kumam różnicę. Teraz karzemy, jeżeli ktoś poczuje się obrażony i wniesie pozew. Mamy karać zawsze, nawet jeżeli nie będzie pozwu (bo Bóg, Jezus etc. nie wniosą go fizycznie), czyli z urzędu? Czy chodzi tylko o zaostrzenie kar? bjad, kimkolwiek jesteś - wyjaśnij.
anonim2015.09.22 14:41
"Urban obraził swojego Stwórcę i za to winien zostać bardzo surowo ukarany." A Stwórca nie karze sam za takie występki piekłem?
anonim2015.09.22 14:53
a od kiedy urban jest polakiem, toć to żyd, sam się do tego przyznał, on tylko mówi po polsku a serce ma żydowskie i myślenie ma żydowskie, dlatego będzie zwalczał chrześcijaństwo, a najlepszą metodą jest sobie kpić, robić żarty, wyśmiewać, nic od wieków ten gostek nie wymyślił, jak nie można siłą jak muzułmanie to można piórem, nie ubabra się a słowo wszytko może może dać życie i je odebrać, i tak się dzieje z tym narodem żydowskim, trzeba się modlić o ich nawrócenie i niech będzie dla urbana piękny przykład Edyty Stein :)
anonim2015.09.22 16:00
Jak tak patrzę na zapędy, żeby tu wprowadzić zakaz obrażania postaci ważnych dla katolicyzmu, tam całkowity zakaz aborcji, ówdzie zakazuje się edukacji seksualnej, jeszcze gdzie indziej przyjmowania do wiadomości, że są inne modele rodzin/religie/światopoglądy i mogę jeszcze długo takie rzeczy wymieniać, to mam bardzo silne wrażenie, że komuś się marzy katolicka teokracja w kraju bez stosów.
anonim2015.09.22 16:10
Cenzura jak za PRL tyle ze kato cenzura
anonim2015.09.22 17:13
A których bogów dotyczyłby ten paragraf?
anonim2015.09.23 6:22
"Autor tak na trzeźwo? Papież jest ostatnio ciągle obrażany na Frondzie. A to, że coś palnął, że agent masoński itp." Napisz obraźliwie o Mahomecie, napisz obraźliwie o Żydzie ........ POśmiej się z koszerności żydowskiej, tak na POważnie.
anonim2015.09.23 8:20
Ten pan będzie miał poważny problem z ... wiecznością. Mimo tego, że myśli, że jej nie ma....