28.03.21, 07:41fot. yt/el australliano

Czerwono - brunatno - tęczowy nihilizm zalewa Polskę

Marksizm i jego różne mutacje (faszyzm, nazizm, komunizm, LGBT, ideologie promujące aborcję i eutanazję) to ideologie nihilistyczne. Termin „nihilizm” wprowadzony przez Friedricha H. Jacobiego na określenie skrajnego idealizmu teoriopoznawczego jest dzisiaj używany jako synonim anarchizmu (nihilizm społeczny), amoralizmu i immoralizmu (nihilizm etyczny). Najczęściej opisuje się tym terminem różne postacie nihilizmu etycznego, a w szczególności poglądy uznające pewne dziedziny działalności człowieka za niezależne od norm moralnych (np. sfera seksualna). Takie ujęcia rzeczywistości prowadzą często do poczucia absurdalności życia i świata, do utraty sensu życia, a w najlepszym razie do indyferentyzmu moralnego.

#

Człowieka nihilista to osobnik, który odrzucając moralność, negując wartości duchowe i porządek społeczny, pełni destrukcyjną rolę w społeczeństwie. Negacja standardów moralnych i wartości wiąże się często z hedonizmem, materializmem, sensualizmem czy libertynizmem i jego współczesną odmianą jaką jest LGBT- jak też z ideologiami promującymi aborcję i eutanazję. Zagrożenie jakim jest nihilizm było głównym tematem dzieł Fiodora Dostojewskiego. Opisywał on nihilizm społeczny i polityczny - bunt egzystencjalno-metafizyczny przeniósł na poziom ustroju społecznego jako formę działań spiskowych i terrorystycznych.

#

W wersji politycznej, odnoszącej się do życia zbiorowego, nihilizm wikłał się w różne rewolty. Jego wywrotowy potencjał, opierający się na przemocy przybierał formę rewolucji (np. rewolucja bolszewicka w Rosji i rządy komunistyczne w różnych krajach) lub terroryzmu. Nihilizm kwestionował systemy wartości, mające silne kodeksy etyczne, podważając w ten sposób tradycyjny ład moralny. Nihilizm polityczny opisał Herman Rauschning w książce „Rewolucja nihilizmu: kulisy i rzeczywistość Trzeciej Rzeszy”. Diagnozując rządy narodowego socjalizmu, ukazał jak nihilizm egzystencjalny i obyczajowy, którego przykładem był homoseksualista Ernst Röhm, objawia swoje społeczne konsekwencje, prowadząc do zbrodniczego państwa bezprawia. Rauschning uznał nihilizm za nieodzowną przesłankę i składnik narodowego socjalizmu. Nihilizm nazistowski miał instrumentalny stosunek do wszelkich idei i dlatego posługiwał się przemocą, terrorem i podstępem. Nazizm instrumentalnie traktował i cynicznie wykorzystywał wszelkie wartości. Postawa nihilistyczna przejawia się w nazizmie jako totalny dynamizm, gdzie nie ma nic stałego za wyjątkiem pędu do wzmagania własnej mocy i walki o panowanie.

#

Typowym nihilistą był jeden z najważniejszych homoseksualistów XX wieku Ernst Röhm (ur. 28 listopada 1887 w Monachium, zm. 1 lipca 1934) – niemiecki oficer, jeden z czołowych działaczy Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP), założyciel i dowódca Sturmabteilung (SA). Był on jednym z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera i jedną z najważniejszych osób, które umożliwiły zbudowanie potęgi Hitlera. Może być on z powodzeniem uznany za patrona tęczowego nihilizmu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_R%C3%B6hm ).

#

Współcześnie nihilizm przybrał bardziej wyrafinowaną formę: pod pozorem tolerancji narzuca tym razem nie brunatny, lecz czerwono-tęczowy faszyzm, niszczący wszystkich nie godzących się na afirmację ZŁA moralnego.

mp/facebook/Bronisław Bombała

Komentarze

Total Mayhem2021.03.28 21:39
Jasne. 99,99999% skrajnej prawicy w Polsce to strasseryści, nawet taki Grzegorz Braun, Robert Winnicki czy Janusz Korwin-Mikke nic nie robią, jak tylko nucą na korytarzach sejmowych kawałki Death In June.
Felek2021.03.28 19:52
W Polsce tylko czarno brunatny
violencja2021.03.28 11:31
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
JanP2021.03.28 10:10
Bełkot poznawczy.
Carl Friedrich Freiherr von Münchhausen2021.03.28 10:01
nowy faszyzm nie powie, jestem faszyzmem, nowy faszyzm będzie głosił: jestem antyfaszyzmem (Ignazio Silone)
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 9:15
katoprawactwo szczeka karawana jedzie dalej, koronawirus wraz ze wzmożonym pomorem prawackich starców znacznie przyspieszy nadejście odrodzonej Polski
ryszard2021.03.28 9:33
Staropolszczyzny ci się zachciało. Karawana to idzie. Jedzie to karawan. Takie "akcenty" demaskują agenturę która wam płaci.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:20
Głos na PiSdy to wyborcy wiekowi, których wam ubywa w stopniu lawinowym tak z przyczyny naturalnych, jak i dzięki covidowi. Matematyka jest dla prawactwa bezwzględnie brutalna.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:30
to nie żadna staropolszczyzna buraku
Dell2021.03.28 12:57
Co się zaś tyczy Twojej kultury osobistej, to trudno nie odnieść wrażenia, że Twoje z nią kontakty są jeszcze rzadsze niż te zawodowe ("agenturalne") z kulturą polską. Za każdym razem, kiedy zły mnie podkusi żeby przeczytać co napisałeś, nabieram coraz większego przekonania, że nie jest wykluczone iż wychowywał Cię Palikot do spółki z Martą Lempart.
Dell2021.03.28 12:40
"Staropolszczyzny mnie się zachciało" - tak jest w oryginale. "Ryszard" sparafrazował kwestię z pewnego skeczu. Skeczu, którego nikt kto go widział nigdy nie zapomni. Twoja reakcja świadczy o tym, że go nie widziałeś. To czyni prawdopodobnym twierdzenie "Ryszarda" (z godziny 11:33), że Twój kontakt z kulturą polską, a tym samym z polskością, jest czysto "agenturalny".
cal.502021.03.28 9:38
"(...) Współcześnie nihilizm przybrał bardziej wyrafinowaną formę: pod pozorem tolerancji narzuca tym razem nie brunatny, lecz czerwono-tęczowy faszyzm, niszczący wszystkich nie godzących się na afirmację ZŁA moralnego". Cały artykuł jak i ten cytat jest idealnym zobrazowaniem ciebie, który siedzisz sobie na tym balkonie i klepiesz się po nabiale, towarzyszu wielonickowy AAAtomku i spółka z soku.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:19
nie wysilaj się wszyscy wiedzą ,że ten na balkonie to była wasza prawacka prowokacja
cal.502021.03.28 10:25
Nie kłam, zboku. Na balkon i klep się po nabiale. Tylko to potrafisz.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:27
zaklęcia nie pomogą prawackim psychopatom, tylko lekarz i polityczne wzięcie za mordę!
cal.502021.03.28 10:31
Zaklęcia nie pomogą lewactwu. Lecz się zboku a za mordę to uważaj, żeby ciebie ktoś nie wziął.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:39
psycholku nie strasz nie strasz bo się zesrasz
cal.502021.03.28 13:16
Psycholu, nie strasz. Na balkon, zluzuj majty i sklep sobie nabiał.
ryszard2021.03.28 9:06
On jest tylko brunatny, reszta to najemnicy i kamuflaż,
Jakub2021.03.29 21:17
G. prawda Ryszardzie to jest czerwony , komunistyczny, kacapski pomiot realizowany przez gawnojedów takich jak ty.
man.of.Stagira2021.03.28 8:58
"Rzymskokatolicka instutycja religijna nie potrafiła oprzeć się pokusom, którym oparł się Nasz Pan Jezus Chrystus, kuszony przez Szatana: pokusie władzy ziemskiej, pokusie bogactwa, pokusie cudów; a do tego dokłada "przepiekny" wachlarz grzechów śmiertelnych, z chciwością i pychą na czele." // Co to za INTELEKT! -współczesność to jest ...ho, ho, ho!..no i ta 'instutycja' to już jest jakiś 'cymes' chyba...
york2021.03.28 8:48
PRECZ Z KOMUNA!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.03.28 7:48
Nie ma chyba drugiej takiej ideologii która w podobnym stopniu jak kościół rzymskokatolicki wykazała się na kartach historii chciwością, żądzą władzy i pogardą dla zwykłego człowieka. Jeżeli ktoś uważałby jednak, że jest to kwestia odległych czasów, na przykład średniowiecznych, to jest w błędzie: przykładów mamy aż nadto dzisiaj, w 2021 roku. Myślę, że to nie jacyś wydumani "moderniści", ale głęboko wierzący chrześcijanie patrzą dzisiaj z największym obrzydzeniem na działania tego kościoła: serwilizm wobec władzy politycznej (politycy przemawiający w kościołach), kupczenie sakramentami (ponowne "śluby kościelne" ludzi związanych z władzą), ukrywanie potworów gwałcących dzieci i tuszowanie ich zbrodni (np. najnowsza sprawa księdza, nomen-omen, Dymera, gdzie po raz kolejny napluto w twarz ofiarom) - można by tak wymieniać bez końca. Do tego wszystkiego dokłada się niezgoda ludzi, w kraju nadal relatywnie biednym, na przekazywanie potężnych kwot (np. 260 milionów dla biznesmena z Torunia) z budżetu Państwa, w którym mamy chronicznie niedoinwestowaną służbę zdrowia czy edukację. Rzymskokatolicka instutycja religijna nie potrafiła oprzeć się pokusom, którym oparł się Nasz Pan Jezus Chrystus, kuszony przez Szatana: pokusie władzy ziemskiej, pokusie bogactwa, pokusie cudów; a do tego dokłada "przepiekny" wachlarz grzechów śmiertelnych, z chciwością i pychą na czele. Nie należy się dziwić, że ludzie w końcu powiedzieli "dosyć" i odchodzą z tego odstępczego kościoła.
marianl2021.03.28 8:07
Kościół stanowi wspólnotę permanentnej odnowy, wzrastającą – dzięki nawracaniu się jego członków – w świętości. Jest to społeczność świętych, gdyż tworzy ją communio uświęcanych grzeszników.Tak wiele jest do zrobienia. Zapraszam .Najprościej potępiać.
Z odnową2021.03.28 13:49
w KK jest jak z dietą cud - zawsze wygrywa efekt jojo.
Srolle zSoku z BurakaPO wyper. z POLSKI2021.03.28 8:56
Nie ma chyba drugiej takiej ideologii która w podobnym stopniu jak LGBT wykazała się na sex mania, żądzą władzy i pogardą dla normalnego zwykłego człowieka.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:43
LGBT to ludzie, katolicyzm to ideologia. Katoprawactwo wywraca wszystkie pojęcia, ale to wam nic nie pomoże, bo wasz czas się skończy. Niedługo zrobimy z wami porządek.
edek2021.03.28 8:56
Krytykant i malkontent. Negujesz wszystko??? No to zostało ci się już tylko powiesić.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.03.28 10:49
powiedz to Jędraszewskiemu oraz innym katoprawackim psychopatom
cal.502021.03.28 13:17
Zamelduj to swojemu klonowi AAAtomkowi.