27.01.19, 13:40Aleksander Smolar, fot. via youtube

,,Człowiek Sorosa w Polsce'' atakuje PiS i Czaputowicza

Aleksander Smolar, szef Fundacji im. Stefana Batorego dotowanej przez spekulanta finansowego George'a Sorosa, krytykuje sojusz polsko-amerykański. Okazuje się, że Smolarowi przeszkadza ,,zależność od stanowiska jedynego poważnego sojusznika''.

Smolar mówił o tym w kontekście wypowiedzi szefa MSZ Jacka Czaputowicza na temat backstopu w Irlandii Północnej. Chodzi o powstanie ,,twardej'' granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Otóż Irlandia nie chce takiego backstopu i wierchuszka unijna popiera jej stanowisko. Polska natomiast uważa, że backstop mógłby zostać wprowadzony na przykład tymczasowo, na pięć lat.


,,Znów, jak przy głosowaniu na kandydaturę Donalda Tuska, Warszawa jest przeciwko całej Unii, nikt tej koncepcji nie popiera. Na dodatek to jest czysta gestykulacja i godzi w interesy Irlandii, dla której to bardzo ważna sprawa'' - powiedział Smolar. Według szefa Fundacji Batorego Polska w ten sposób... próbuje ,,przypodobać się'' Stanom Zjednoczonym, które popierają wyjście Wielkiej Bytanii z Unii Europejskiej i dla których ważne jest, by umowa w tej sprawie została wreszcie podpisana.


Wreszcie ubolewał Smolar, że Polska jest wbrew unijnej polityce wobec Iranu, popierając kurs Stanów Zjednoczonych. ,,Mamy w ostatnich tygodniach dwa przypadki kolizji polskiej polityki zagranicznej z polityką europejską'' - grzmiał Smolar.


,,Obie te inicjatywy można traktować jako objaw dostosowania się do linii amerykańskiej. Władza, która cały czas mówiła o wstawaniu z kolan i niezależności, w istocie jest zależną od stanowiska jedynego poważnego sojusznika'' - perorował.


Tak - no bo lepiej, gdyby Polska była zgodna z Unią Europejską. Wtedy nie byłoby mowy o zależności od Brukseli, Berlina czy Paryża, prawda? Oczywiście, że nie, bo dla Smolara i ludzi jego pokroju w przypadku polityki unijnej kwestie zależności czy niezależności to abstrakcja. Uważają oni, że Polska powinna w pełni dostosować się do konceptów brukselsko-berlińsko-paryskich, bo przecież ich marzeniem jest zniesienie suwerenności państw i utworzenie jednego, zdegenerowanego super-lewackiego państwa. Smolar to znany zwolennik ,,państwa federacyjnego'' UE. 

A skoro Fundacja Batorego jest finansowana przez czołowego koryfeusza neomarksizmu, multikulturalizmu i innych plag XXI wieku, to musi naturalnie ostro zwalczać rząd PiS, bo ten staje okoniem wobec diabolicznych w istocie projektów gleichschaltowania Europy.

Komentarze

Jack Em2019.01.28 14:15
Mógłby zastąpić Berię na Kremlu z gęby ...
Marian2019.01.28 7:43
Co to się dzieje na tym portalu? A to się kółko kręci i blokuje komentarz, a to trwa idiotyczna zabawa w udowodnianie,że się jest człowiekiem, a nie robotem, a to zakreślanie różnych kwadratów. Internauci to nie przedszkolaki! Ponieważ przed chwilą kręcące się kółko zablokowało mój wpis, robię to po raz drugi. Kto nie na prawdziwej, antypolskiej roli Fundacji Stefana Batorego (tak na marginesie Stefan Batory w odróżnieniu od fundacji pozytywnie wpisał się do historii Polski!), ten nie wie jaką naprawdę jest niejaki Smolar. Dodam, ze z tą fundacją współpracował też były prezydent Komorowski. Polska, podobnie jak Węgry powinna wziąć się za tych faryzeuszy! Ale to nie tylko tych dwóch ludzi miało bądź ma nadal ścisłe powiązania z tą wrogą Polsce fundacją. Pozostali też pewnie są znani polskim władzom i służbom. Oni są hamulcowymi wszelkiego postępu w Polsce! Jeżeli ktoś mówi (podobnie jak Smolar), że kiedyś było dobrze, a teraz jest be, to wpisuje się do komitetu zdrajców Polski. Bruksela, owszem chwaliła nas, kiedy byliśmy okradani drogi Panie Smolar! Niech Pan zamilczy, a jak Panu jest źle w Polsce to droga do pańskiej ojczyzny jest otwarta.
Stanisław znad Dunajca2019.01.29 18:56
Ja też o to pytam. To tylko pod niektórymi artykułami!! http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/images/kurza_twarz.gif
Piotr Nowak2019.01.27 17:24
Każdy kto nie liże Jarka po rowku, to dla was psychole "obcy agent"? Weźcie sie spakujcie i przenieście do Korei Północnej - poczujecie się tam jak w niebusiu. Skasowaliście mi konto stalinowskie szmaciarze? I tak sobie dam radę - przecież nie trzeba się logować
anonim2019.01.27 18:39
Mądrego to aż miło poczytać.
abc2019.01.27 20:30
Ot język miłości peło. (kochających inaczej)
Weronika2019.01.27 17:24
Czas wrocic do "swoich". Precz Smolar z Polski!
anonim2019.01.27 16:34
Smolar to wielki prymityw umyslowy
zamek2019.01.27 15:33
Jeśli coś odpowiada fundacji Stefana Batorego i Smolar tego broni to znaczy, że to jest przeciw Polsce. Przeciw polskiej racji stanu. Tą fundację jako antypolską należy ograniczyć do minimum. Działalność jej to bolszewicka niewola Polski.
Urszula Lipska2019.01.27 18:17
Zgadzam sie z tobą - każda bolszewia, nawet pisbolszewia to niewola Polski. I to jeszcze jak.
Elżbieta2019.01.27 14:23
Pani Applebaum mówiła Bruksela i Berlin, czyli Soros i Niemcy.
Piotr Nowak 2019.01.27 14:05
Każdy kto nie liże Jarka po rowku, to dla was psychole "obcy agent"? Weźcie sie spakujcie i przenieście do Korei Północnej - poczujecie się tam jak w niebusiu.
kosa2019.01.27 14:06
Lecz odciski... a sieczkę z głowy daj kozie....
Reytan2019.01.27 14:03
Orban juz wszystkie organizacje Sorosa wyrzucil z Wegier. Pora na Polske.
Reytan2019.01.27 14:02
Smolar to stary agent antypolski.
Brokrak2019.01.27 13:59
Sojusz polsko-amerykański powinien być zupełny, czyli z aprobatą dla orzeczenia SN USA z 1973 roku - stwierdzającego, że prawo do aborcji jest jednym z podstawowych praw kobiet chronionych przez konstytucję!!!!!
Brokrak2019.01.27 14:37
Czemu te kciuki w dół??? Czyżbyście nie chcieli sojuszu z USA - jako masowym mordercą????
zamek2019.01.27 15:45
PO miało 8 lat na wprowadzenie takiego prawa aborcyjnego o jakie teraz walczą. 8 lat na usunięcie religii ze szkół i usunięcie kościoła z życia publicznego Polski. Dlaczego tego nie zrobiła ? Przez 8 lat nic nie robili a teraz krzyczą. Biedroniowi tęż obiecali małżeństwa tych inaczej kochających. I co ? i nic bo to taka partia co to gada , obiecuje i nic nie robi. Ostatni przykład oszusta to prezydent Warszawy Czaskoski. Co innego obietnice i co innego rzeczywistość. Typowe dla bolszewickiej zarazy.
Urszula Lipska2019.01.27 18:15
A w Ameryce biją murzynów. Chruszczowa sie naczytałeś czy jak? :D
ewr2019.10.25 14:01
Jedyne co robi peło to napełnia swoje kiesznie.