18.09.20, 11:28fot. yt/pis

Czy dojdzie do odwołania ministra Zbigniewa Ziobry?

Jak podaje rmf24.pl, powołując się na źródła z okolic premiera Morawieckiego, pojawiają się spekulacje na temat możliwego odwołania ze stanowiska ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Przyczynkiem do takich spekulacji – jak podaje portal – ma być wyłamanie się z dyscypliny partyjnej klubu Zjednoczonej Prawicy posłów Solidarnej Polski podczas głosowania ustawy „Piątka dla zwierząt”.

Prezes PiS zapowiedział już dziś spotkanie w tej sprawie i wyciągnięcie konsekwencji partyjnych względem posłów PiS, którzy taką dyscyplinę złamali o głosowali przeciwko tej ustawie.

Jak informuje portal rmf24.pl, jeszcze w dniu dzisiejszym ma dojść do spotkanie szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, a przedmiotem spotkania ma być omówienie obecnej sytuacji w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

Polityk PiS Marek Suski powiedział w tej sprawie RMF FM:

- Ktoś, kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości

W trakcie głosownia nad ustawą ochrony zwierząt „Piątka dla zwierząt” wszyscy posłowie Solidarnej Polski włącznie z jej liderem Zbigniewem Ziobrą głosowali przeciwko jej przyjęciu.

 

mp/rmf24.pl

Komentarze

stan2020.09.19 18:50
Czyż nie ciekawe, dlaczego prezes wprowadził dyscyplinę głosowania nad zwierzętami, natomiast przy głosowaniu nad życiem nienarodzonych nie było dyscypliny? Brawo p. Ziobro i tak trzymać. słów się dotrzymuje. Ze śp. prof. Szyszko też była dziwna sprawa. Kaczyński ogłosił, że opozycja przyczyniła się do skrócenia życia p. Szyszki, ale czy nie gorszym ciosem dla prof. było wypięcie się na niego własnej partii, ulegającej naciskom lewactwa? Istotnie kamaryli prezesa bliżej do lewactwa niż do konserwatystów.
Ryszard2020.09.18 11:52
PiS — in graemio — ma życzliwe spojrzenie na zabijanie dzieci nienarodzonych — tzw. aborcję. Nie będziecie Wy długo przy władzy. Oj, nie...
Glaudiusman2020.09.18 11:50
Oczywiście minister Ziobro jest bardzo dobrym ministrem. Cała wina tej sytuacji jest po stronie prezesa i przybocznych.
j23żyje2020.09.18 11:46
PiS sam się zaoruje. I to nie Ziobro jest temu winien. Być może rzeczywiście chce coś ugrać dla siebie, ale to nie ma znaczenia. Nie powiem, w sytuacji, która powstała, ustawa o bezkarności wydaje się być jedynym wyjściem. Ale dlaczego taka sytuacja powstała? Czy nie na skutek olania przez sprawującego urząd ministra zdrowia informacji z Chin, napływających przez kilka miesięcy i nie robienia nic w tej sprawie, aż do chwili gdy epidemia dotarła do Polski? A potem nagłe obudzenie się. kiedy było za późno. Wtedy dopiero podjęto próby zorganizowania na opustoszałym rynku, tego co powinno od 2-3 miesięcy leżeć w magazynach, po cenach 4 -5 razy wyższych od tych które były wcześniej. Czy gdyby zaatakowali nas Rosjanie, to dowiedzielibyśmy się o tym wtedy, kiedy Ruscy oblegali by Pałac Kultury i czy dopiero wówczas zaczęli byśmy gromadzić potrzebny sprzęt i amunicję. wcześniej licząc, że obecni tu Amerykanie będą umierali do ostatniego żołnierza w obronie naszych granic, a my ograniczymy się do roli obserwatora tych wydarzeń? Czy prawnicy PiSu nie uświadomili jego kierownictwa, że gdyby wybory odbyły się w maju korespondencyjnie, to Polska miałaby olbrzymie problemy z uznaniem tych wyborów, tak jak ma je dziś Łukaszenko? Wynikiem bezsensownego uporu była utrata 70 milionów zł. Ciekawie również już dziś wygląda sprawa emerytur SB-ckich. Wprawdzie Kaczyński pokazał w ten sposób jak bardzo jest antykomunistyczny, ale sposób w jaki to zrobił pozwala się odwoływać i jest możliwe, że trzeba będzie SBkom wypłacać wszystkie niewypłacone pieniądze. A teraz w imię ideologii, popełnił w sprawie zwierząt polityczne harakiri (takie samo harakiri jakie PO popełniła w sprawie nachodżców). Socjal wyborcy prawicowi darują partii prawicowej, ale ideologii lewicowej nie darują. Bo dziś "dobrzy ludzie" mają popierać walkę z cierpieniem zwierząt, a jutro być może będą musieli popierać "cierpienie nachodźców", walkę z prześladowaniami LGBT, cierpieniami bitych kobiet, a być może także walczyć z kapitalistami uciskającymi robotników… Podobno 70 procent Polaków popiera ustawę w sprawie zwierząt. Tylko że to 70 procent to są wyborcy partii lewicowych, plus mniej uświadomieni wyborcy PiSu (lub fanatycy). Natomiast te 30 procent to są czynni lub nieczynni prawie w stu procentach wyborcy PiSu, Kofederacji i być może w części PSL. Ciekawe jak się PiS poczuje bez 10-15 procent swoich wyborców, którzy zasilą np. Konfederację? Może liczy że zasili partię wyborcami SLD albo KO? Bardzo w to wątpię. Nie na darmo Amerykanie przygotowują już alternatywę dla PiSu w postaci pseudo chrześcijanina Hołowni.
Anonim2020.09.18 11:45
Ludzie jedyne co chce prezes to ponownie wjechać do rządu na białej norce i rządzić jako premier w policyjnej zamordystycznej Polsce nowych wirusowych czasów. Jest jeszcze czas by wysłać go na emeryturę i dać szansę normalnie myślącym ludziom
Dobra zmiana2020.09.18 11:45
Miller mial racje, mniej niz zero.
Anonim2020.09.18 11:42
Cóż za nieprawdopodobna empatia wobec zwierzątek. A gdzie byliście, gdy należało się pochylić nad ludzkim istnieniem? Społeczny projekt ustawy został odrzucony bez głosowania. Wam stołki pod d*pę ważniejsze, niż dobro waszych wyborców. Macie gdzieś tych, którzy wam zaufali. Przeanalizujcie swoje postępowanie i pogódźcie się zanim nie będzie za późno. Furtkę dla lewactwa już rozwarliście.
Anonim2020.09.18 11:37
Przy obecnej demoralizacji PiS, konsekwentnym zażynaniu gospodarki covidowymi zakazami (wkrótce czerwona strefa będzie wszedzie bo takie są prawa niższych temperatur) jedyne co utrzymuje PiS u władzy to homoterror. Frajerstwo z PO SLD gdyby nie ta zaraza mieli by sejm senat i prezydenta
Woleński, Hartman, Passent, Urban, Keller-Krawczyk2020.09.18 11:35
Wszystkim wam szmondakom i parchom życzę wam aby ten wasz parchaty "nowy rok? Rosz Haszana był waszym ostatnim. Mazel tov parchy!
Dziadek znowu zapomniał o lekach?2020.09.18 11:44
j.w.
Jan Radziszewski2020.09.18 11:34
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
gut myrning dziadzia2020.09.18 11:32
Czy pejsachówka schłodzona? To już dziś!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.18 11:31
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
ladychapel2020.09.18 11:32
Podpierniczas nicki, wypisujesz wulgaryzmy - ty gimbusie - kontrola rodzicielska jest ci potrzebna onanisto nastoletni