14.12.19, 15:45

Czy kasta sędziowska to potomkowie żydokomuny?

Kasta sędziowska próbuje dziś zbudować w Polsce system trybunalski. Sędziowie pozbawieni wszelkiej kontroli mieliby sprawować  tak naprawdę najwyższą władzę. Prawo i Sprawiedliwość próbuje ukrócić tę anarchię, co spotyka się z niezwykle zajadłymi atakami; nic dziwnego, to wojna. Kasta sędziowska wywodzi się pośrednio, a niekiedy jeszcze wciąż bezpośrednio, z komunistycznego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Sądownictwo w PRL miało w niemałym stopniu żydokomunistyczny charakter. Długo by mówić o zbrodniach, jakich na polskich patriotach dopuszczali się przedstawiciele żydokomuny, antenaci dzisiejszej kasty sędziowskiej. A czym była sama żydokomuna? O tym znakomicie pisał amerykański badacz fenomenu żydowskiego zaangażowania w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne, prof. Kevin MacDonald.

***

 

Nakładem wydawnictwa Aletheia ukazała się monumentalna, 616 stronicowa, praca naukowa profesora Uniwersytetu Kalifornijskiego Kevina MacDonalda „Kultura krytyki. Ewolucjonistyczna analiza zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne”. Praca poświęcona jest stworzonym przez Żydów nurtom intelektualne, które skutecznie niszczyły cywilizacje zachodnią w XX wieku, oraz temu jak destrukcja cywilizacji zachodniej służyła realizacji interesów społeczności żydowskiej. Na marginesie drobiazgowego opisu rzeczywistości, dosłownie na kilku stronach, MacDonald przybliżył czytelnikom rolę żydokomuny w Polsce po II wojnie światowej.

 

Według MacDonalda przedwojenną ekspozyturą żydokomuny w Polsce była Komunistyczna Partia Polski. KPP była sowiecką agenturą w Polsce, wspierała agresje ZSRS na Polskę w 1920 i 1939 roku, antypolską politykę sowietów na okupowanych ziemiach Polski, terror i eksterminacje.

Zdaniem MacDonalda podobnie jak w innych krajach Europy zajętych przez sowietów po drugiej wojnie światowej, tak i w Polsce, grupa żydowskich komunistów przejęła władze w Polsce. Żydokomuna rządząca powojenną Polską wywodziła się z tradycyjnych rodzin żydowskich. Wyrosła z kultury judaistycznej, posługiwała się jidysz jako językiem ojczystym, nie miała nic wspólnego z kultura polską. Świat postrzegała przez kalki żydowskiej socjalizacji i tożsamości. Jako komuniści pozostawała w swoim żydowskim środowisku, jej idolami byli inni żydowscy komuniści. W ZSRS widziała opokę dla swoje żydowskiej tożsamości. Kochała ZSRS, bo w ZSRR władza znajdowała się w rękach Żydów, sowieci zapewniali rozwój kultury żydowskiej, ZSRS surowo karało za antysemityzm. Polski nienawidziła, uznawała Polskę za wrogi i prymitywny kraj.

W powojennej Polsce, zdaniem MacDonalda, „komuniści żydowscy na najwyższych stanowiskach w państwie, tworzyli nadal spójną i wyodrębnioną grupę”. Ich solidarność etniczna była niezwykle dostrzegalna dla zniewolonych Polaków. Żydzi by być solidarnymi względem siebie nie musieli składać werbalnych deklaracji. Od 1948 do 1956 roku pełnia władzy nad zniewoloną Polską była w rękach Żydów. Żydokomuna w powojennej Polsce realizowała „radzieckie interesy polityczne, gospodarcze i kulturalne” i „agresywnie urzeczywistniała interesy specyficznie żydowskie, jak choćby eksterminacje narodowej opozycji politycznej”. „Zdominowany przez Żydów rząd komunistyczny zabiegał o odrodzenie i utrwalenie społeczności żydowskiej w Polsce”. Równocześnie żydokomuna prowadziła „wytężoną kampanie ograniczania wpływów politycznych i kulturowych kościoła katolickiego”.

By tworzyć pozory samorządności w powojennej Polsce, zdaniem MacDonalda, tych Żydów, „którzy pod względem fizycznym mogli uchodzić za Polaków (…) zachęcano do zmiany nazwisk na polsko brzmiące i podawania się za Polaków”. Żydokomuna w powojennej Polsce uważała Żydów nie komunistów za lojalne i wyobcowane z polskości zaplecze kadrowe dla nowego reżimu. „Pochodzenie żydowskie szczególnie ceniono przy naborze do służby bezpieczeństwa”. Żydokomuna była całkowicie świadoma, że władze ma dzięki sowietom, i może ją utrzymać tylko za pomocą terroru. Dodatkowo żydokomuna z bezpieki siała terror wobec Polaków, jej działania było motywowane nienawiścią rasową do Polaków. Powojenna Polska rządzona z nadania sowieckiego przez Żydów, wbrew Polakom, zapewniała Żydom korzyści finansowe z władzy.

Według MacDonalda w wyniku destalinizacji w 1956 roku ograniczono udział Żydów we władzy. Pogorszenie pozycji finansowej żydokomuny w powojennej Polsce rekompensowała hojna pomoc finansowa dla Żydów ze strony amerykańskich Żydów. To i fakt, że dzieci i wnuki żydowskich komunistów wracały do swojej judaistycznej żydowskiej tożsamości, należy uznać „za mocny dowód na rzecz tezy, ze wielu komunistów żydowskich w rzeczywistości było krypto Żydami”. Im słabsza była pozycja Żydów w systemie sowieckim, tym silniejsza była ich solidarność rasowa. „Kiedy ostatecznie upadli, szybko odrzucili wszelkie pozory polskiej tożsamości o otwarcie deklarowali żydowską tożsamość. Zwłaszcza w Izraelu, dokąd wyjeżdżała większość polskich Żydów”. W Izraelu Żydzi zdejmowali kostium komunistów i stawali się syjonistami.

Zdaniem MacDonalda żydokomunę w powojennej Polsce trzeba traktować jako ugrupowanie żydowskie realizujące partykularne interesy polityczne i ekonomiczne Żydów. Dążące do zniszczenia kościoła katolickiego i polskiego nacjonalizmu, eksterminacji nieżydowskich elit narodowych, niszczenia kultury polskiej, wyzyskiwania ekonomicznego Polaków, wspierania interesów ekonomicznych Żydów i kultury żydowskiej. Środowisko Żydów, którzy nie wyrzekli się swojej żydowskiej tożsamości. „Zdominowane przez Żydów władze komunistyczne w Polsce walczyły z polskim nacjonalizmem i autorytetem politycznym i kulturowym kościoła katolickiego, głównym źródłem spójności tradycyjnego społeczeństwa polskiego”.

Jan Bodakowski

Komentarze

Gumowy Żuk2019.12.17 17:52
Dość, dość tych talmudycznych sędziów i sądów w Polsce!
Tomaszy?2019.12.15 11:06
Pierwszym potomkiem jest Jarosław Kaczyński matka zydowka
Gumowy Żuk2019.12.17 17:54
Jadwiga była żydówką? Z tego co wiem, to Kaczyńscy nie są/byli żydami w talmudycznym znaczeniu, bo właśnie matka nie była żydówką.
Iza2019.12.15 10:58
Panie Janie niech się pan przygotuje na wizytę ABW z długą bronią i zarzuty za ten artykuł .
kamilo2019.12.15 8:10
Kloaczny język z czasów Stalina. Ot, portal Chystusowy. Sprawę zgłosiłem do zainteresowanych.
cela+2019.12.15 0:00
michniki maja sie dobrze.
stan2019.12.14 23:18
Sytuację przedwojennych żydów opisuje w swych powieściach noblista I.B. Singer - żyd piszący w jidysz. Z jego powieści i opowiadań wynika, że Istotnie rewolucjoniści, komuniści, anarchiści - rekrutowali się z żydów. Wobec Polaków, jak to żyd, wcale nie był łaskaw.Przedstawiał ich jako oszołomów, nie z tego świata marzycieli, nie dbających o własne majątki. Żydzi zaś byli albo grubszymi rybami (wzbogaconymi na majątkach polskiej szlachty zesłanej na Sybir), albo pospolitymi złodziejami, oszustami i rozpustnikami (pod tym względem mają niezły potencjał). Zawsze żydom było bliżej do komuny, bo to też był ich wymysł. Poza tym, nie znali języka polskiego. W czasach rozbiorów Polski rozmawiali w języku jidysz i po rosyjsku, swoim dzieciom nadawali też rosyjskie imiona. Obecnie - proszę przyjrzeć się, kto protestuje - również oni w awangardzie "by było, jak było" i to są ponadpartyjne kamaryle tych samych dawniej nazywanych "trzymających władzę".
andrzejhahn32019.12.14 22:56
to chyba jezusek stoi na czele te zydowskiej kasty.......ale wy katole macie zjeba......ne berety plujecie na zydow a jednoczesnie modlicie sie do zyda
Olej2019.12.14 20:33
Vincenta od liczenia polskiej forsy za panowania PO zastąpiono innym londyńczykiem z umiejętnością liczenia nam w kieszeni, z zapowiedzią likwidacji żywej gotówki i przejścia na virtual many. I tak nam robią wirtual, że nie będziemy mogli dojść gdzie, co i ile mamy.
stan2019.12.14 22:57
Virtual many? Skąd o tym wiesz? Może obszerniej napiszesz o tym? Oznaczałoby to, że skoro nie chcemy wejść w strefę euro, to nas załatwią poprzez virtual? To były zamysły masonów. Napisz koniecznie, jeśli wiesz więcej. Są sprawy, których nie mogę jakoś połączyć.
B522019.12.14 19:27
niema sensu ściganie katów i tak będą uniewinnieni
anonim2019.12.14 19:26
MacDonald widzi sytuację przed i powojenną Polski w ogólnym żydowskim zarysie . Artykuł jest tendencyjny , na czasie , w interesie PiS . Odnosi się tylko do kasty sędziowskiej . Nie widuję zbyt wielu sędziów na co dzień lub w mediach a więc nie wiem , czy wszyscy mają żydowskie korzenie . Ale w TK Żydów było wielu za rządów PO . PiS wprowadził swoich . Też Żydów . A więc o co ten raban ? Jednych Żydów zastąpiono innymi Żydami . A co z elitami rządzącymi ? Trzy czwarte to Żydzi . We wszystkich partiach politycznych . A co z administracją w całej Polsce na każdym szczeblu ? Przeważnie Żydzi . Co z wojskiem ? Wyżsi rangą to Żydzi . To samo w Policji .Co ze Służbą Zdrowia ? Lekarze to w dużej mierze Żydzi . Co z całą inteligencją ? Przeważnie Żydzi . Co z celebrytami ? Przeważnie Żydzi . Biskupi .......przeważnie Żydzi . Prawdziwi Polacy to rolnicy lub robotnicy . Jeśli ktoś piastuje wyższe stanowisko nawet w tych dziedzinach polskiej gospodarki ma z pewnością żydowskie korzenie . Redaktorzy Frondy lub autorzy artykułów Frondy to przeważnie Żydzi . A więc co Fronda pragnie powyższym artykułem sugerować ?
realista2019.12.14 18:21
Kim oni są – ci z POKO i ZLew-u ?! Skoro nie chcą brać udziału w świętach narodowych, tudzież świętach kościelnych, Skoro uważają, że Polskość to nienormalność, Skoro śedztwo katastrofy smoleżskiej z 96 osobami elity polskiej sprzedali rosjanom, Skoro okupantów sowieckich nazywają wyzwolicielami, Skoro zdradzają ojczyznę donosząc kłamstwa do UE, szczują i żądają karania Polski, Skoro są przeciwni odebrania przywilejów i obniżenia wysokich emerytur eSBekom, Skoro murem bronią komunistów z PZPR w wymiarze sprawiedliwości, Skoro blokują 13-tkę dla emerytów, Skoro życzą sobie biednej i zacofanej Polski p.t. aby było jak było, ........... to kim oni są – Polakami ?!!!
Olej2019.12.14 18:18
Nic dodać ! Ciąg dalszy trwa ! Problem kiedyś wyjdzie w samej Ameryce gdy się ludzie zorientują jak dalece zostali zemulgowani na czerwono oraz kim będą ze swoją wolnością wobec wolności wybranych. A my polski ludek mamy swoje ,,igrzyska prezydenckie'' i ekscytację ludu jakiego to ekonoma karbowego wybrać sobie na swój własny kark. Pojawił się na horyzoncie ,,katolik'' reformowany tak święty jak jego deklaracje wiary, zmieniające się wraz z kierunkiem oświetlających go lamp studyjnych w redakcjach TV. Gdzieś pobłyskuje Johny D uwielbiający nas tak jak kokosowe interesy robione na naszej durnocie. Cóż jesteśmy takim narodem, takim środowiskiem w którym B-Art-yści mogą pływać jak w mleku i miodzie. U Teutonów już sobie nie popływają, a u siebie absolutnie, bo tam sami Art-B pływacy.
Po2019.12.14 18:13
12.12.2019 Projekt ustawy o ustroju sądów powszechnych – w sejmie !!! Dziękujemy wam sędziowie rodem z PRL-u, sędziowie „nadzwaczajnej kasty” i zaufani sędzieowie PO-je-bów, że daliście nam PIS-owcom paliwo, możliwość i pewność do przeprowadzenia i zakończenia gruntownej reformy sądownictwa. Dlaczego wam dziękujemy ? Bo zdemaskowaliście sami siebie ! Bo swoimi czynami pokazaliście Polakom, że wy nie jesteście reformowalni, że wy nie chcecie służyć narodowi lecz być ponad narodem, że kwestionujecie prawo polskie i unijne interpretując go na swoją modłę, bo wy sędziowie namawiacie do łamania prawa – o zgrozo, bo sprzeciwiacie się prerogatywom Prezydenta, bo nie zgadzacie się na legalnie wybraną KRS, TK, a także Izbę Dyscyplinarną przy SN. Miarka się przebrała po tym jak trzech fioletowych ludzików z NSP oznajmiło wszem, że KRS to żaden KRS lecz NEO-KRS w mundurach PIS, a Izba Dyscyplinarna w SN – to żaden sąd ! Natomiast prezes SN oświadczyła, że sędziowie tych sądów powinni wstrzymać się od orzekania, i że jedni sędziowie mogą oceniać innych sędziów ! Innymi słowy, rozpoczęliście destabilizację państwa, anarchię i ogłosiliście ROKOSZ , na który Polska pozwolić nie może !!! Dlatego poniesiecie daleko idące konsekwencje ze zmianami ustaw o sądach, zmianami sądów powszechnych i SN, będziecie musieli składać oświadczenia o przynależności do stowarzyszeń i partii politycznych i pokazać wasze komentarze w internecie. Nie będziecie mieli prawa oceniać innych sędziów, oraz to co dla was najważniejsze, wprowadzimy wam kary pieniężne i procedurę złożenia sędziego z urzędu ! Gdybyście nie byli tacy durni i siedzieli cicho, gdybyście nie chwalili się nadzwyczajną kastą , gdybyście nie gardzili urzędem Prezydenta i jego prerogatywami, a także Sejmem, to przypuszczam, że jeszcze latami trwałoby to wasze bagno ! Jednakże, szczególnie w ostatnich tygodniach, sukcesywnie podcinaliście gałąź na której siedzieliście. Gałąź runęła w dół razem z wami i teraz będziecie rżeć jak końska du-pa do bata, bo wasz czas, sędziowie PRL-u już minął - WON !!!
Reytan2019.12.14 18:12
Czym jest lewactwo w Polsce ? Otóż Stalin po wojnie „przysłał” do Polski 200 tys. swoich zaufanych, 100% ateistów, rozstawiając ich w wojsku, policji, UB, sądach, administracji i szkołach, głównie w dużych miastach. Sprawdzam zatem: 200 tys. tych ruskich wie-przy pożeniło się między sobą i z innymi co daje 250 tys par. Pierwsze pokolenie okres 25 lat, 1945-1970: licząc po 3 dzieci = 500 tys rodziców + 750 tys ich dzieci = 1 mln 250 tys osobników, Drugie pokolenie 1970-1995: 500 tys dzia-dostwa, 1 mln 500 tys rodziców i po 2 dzieci = 1 mln 500 tys dzieci = 3 mln 500 tys osobników, Trzecie pokolenie 1995-2020: mln 500 tys dzia-dostwa, 3 mln rodziców i 3 mln dzieci, co daje razem 7 mln 500 tys osobników ! To jest dokładnie tyle samo ilu lewaków ateistów głosowało 13.10.2019 na PO i Lewicę : 5 mln +2 mln 300 tys = 7 mln 300 tys osobników i 200 tys. głosujących na PO w Wielkiej Brytanii i Norwegii ! No to teraz wszystko jest jasne skąd oni pochodzą !!! Oni są potomkami ru-skiej czerwonej zarazy, zawszonej sw-ołoczy i sowieckich tęp-aków !!! Oni są po prostu Homo sowie-tikusami !!! Polsko języczne ho-mo sowiet-ikusy nie mają polskiej tożsamości, nie są więc Polakami. Czy u homo sowiet-ikusa znajdziemy rozum, prawdomówność, uczciwość, roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, moralność, etykę lub choćby elementarną przyzwoitość ? Oczywiście, że nie znajdziemy. ( Lenin, cytat : „Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno.”).
Konfederata2019.12.14 18:11
Myślę sobie co się stało z Polakami z tym dumnym narodem , który potrafił się buntować w czasach niewoli, okupacji, terroru komunistycznego ?! A teraz z podkulonym ogonem siedzi cicho i czeka aż ktoś za nich wszystko zrobi. Dlaczego nie uczestnicząc w wyborach pozwalacie sobie wybrać lewackich łachów ?! Nie stać was na te minimum aktywności da własnej ojczyzny ? Czy naprawdę chcecie tego, aby grupa homo sowietikus przejęła władzę, i żeby było jak było ?! Skąd u was ta obojętność i znieczulica ? Przykład: Wybory samorządowe w Warszawie 2018 rok: Trzaskowski: 56.67 % tj. 505187 głosów, Jaki: 28.53 % tj. 254324 głosów Uprawnionych do głosowania w Warszawie 1,400 MLN osób A zatem 505187 + 254324 + kilkanaście tysięcy na innych kandydatów = 760 tys. głosujących. I teraz 1,400 mln uprawnionych do głosowania w Warszawie – 760 tys. głosujących = 640 tys. uprawnoinych do głosowania, którzy nie uczestniczyli w wyborach lecz pozostali w domach ! Dlaczego ? Biorąc pod uwagŁ to, że lewactwo jest bardzo zmobilizowane i zdeterminowane, wynika, że wszyscy z tego błoku idą na wybory. To znaczyłoby, że te 640 tys. niegłosujących to lenie, którym nie chce się wyjść z domu na godzinkę i zagłosować. Pamiętajmy, że zwolennicy lewactwa wybierają swoich polityków złodziei, żeby ich , ale i nas okradali ! Pytanie, to dlaczego wy nie chcecie tego co proponuje i robi dla was i dla nich PIS ?!! Nie rozumiecie, że pozostając w domach, ci homo sowie-tikus wyboerają za was ?!
Fanny2019.12.14 17:21
A Kaczyński to jakie miał poprzednie nazwisko K......n cz to nie żydowskie?
czytelnik2019.12.14 17:07
Zbyt daleko idące wnioski. Autor tekstu strzela sobie w stopę. Komuniści pochodzenia żydowskiego raczej nie wspierali kultury żydowskiej i żydowskiej tożsamości. Nie mówiąc o prześladowaniach żydów religijnych i niszczeniu synagog na równi z cerkwiami i kościołami.
Grizzly2019.12.14 17:02
Wyłapać i na zbity ryj!
Ja 2019.12.14 16:51
I to, trwa do dzisiaj. Narodowcy niszczeni, pałowani, muszą prosić o pozwolenie na Marsz, ha, ha, Niepodległości, czy wniesienie flag polskich na drzewcu.
Michauowa2019.12.14 16:45
Za małą mam stodołe na nich wszystkich :(
jak wstydzą się pochodzenia, to coś ukrywają 2019.12.14 16:34
Czy kasta sędziowska to potomkowie żydokomuny? A co to za głupie pytanie, ono nie powinno brzmieć "czy to potomkowie żydokomuny" tylko "ilu ich jest, i kto to?" Jako osoby publiczne ich rodowody powinny być szeroko znane, jak są nieskazitelni powinni nie wstydzić się swych korzeni. A jak ich przodkowie robili coś złego, powinni się od nich odciąć, a jak odciąć się nie chcą, to znaczy że są tacy sami
guess who kagan2019.12.14 16:18
Gdzie można zapoznać się z życiorysami przodków p.Bodakowskiego?
JanP2019.12.14 16:28
To nie jest jego rodowe nazwisko.
Janek2019.12.14 16:29
U wuja Sama w Gooooogleeee?
Janek2019.12.14 16:17
Ustawa o publicznej chłoście dla sędziów-potrzebna już! att.neon24.pl/post/152009,ustawa-o-publicznej-chloscie-dla-sedziow-potrzebna-juz
Rafał2019.12.14 16:16
Fronda drukuje tak rozsądne teksty? No, no...
Algirdas sūnus Vytauto2019.12.14 16:04
Dla Bodakowskiego: „Modlitwa III - Pozwól mi” • https://www.youtube.com/watch?v=QfideG41r1w
Toni2019.12.14 16:01
Uczonych Polaków wybili i na Sybir wywieźli, a zastąpili ich żydo -komuchami, dlatego jest ich bardzo dużo w Polsce na stanowisku sędziów. Oni nawet nie musieli kończyć prawa mieli tylko przyspieszone kursy w Moskwie i do dzisiaj mają się za sędziów z nadzwyczajnej kasty.
Trójoka wrona2019.12.14 16:05
Na przykład kto?
Sebastian Lorenc2019.12.14 16:24
O rany, co za bzdury. Najwięcej orzekających sędziów to ludzie urodzeni w latach 60 i później.
kapral2019.12.14 17:13
Znaczy się ich dzieci i wnuki. A wy Agnieszk czy Anieszka, ha?
Iza2019.12.15 11:05
Znasz pojecie: resortowe znajduchy
Trójoka wrona2019.12.15 15:03
Czyli Toni i jemu podobni potrafią tylko rzucać tylko bezpodstawne oskarżenia których potem nie są wstanie udowodnić, a jak ktoś już zada sensowne pytanie, to nie są wstanie odpowiedzieć i dają tylko łapki w dół.
Stańczyk2019.12.14 15:58
Adam Michnik: "...Jak na pewno wiecie, środowiskiem, z którego pochodzę, jest liberalna żydokomuna. To jest żydokomuna w sensie ścisłym, bo moi rodzice wywodzili się ze środowisk żydowskich i byli przed wojną komunistami. Być komunistą znaczyło wtedy coś więcej niż przynależność do partii to oznaczało przynależność do pewnego języka, do pewnej kultury, fobii, namiętności..." Ojciec -Szechter - działacz stalinowskiej agentury. Brat -stalinowski oprawca sądowy. Aż się boję spytać jak wygląda radykalna żydokomuna.
Kandyt.2019.12.15 17:11
"Stanczyku" ? Tchórzem jesteś! Dlaczego nie piszesz swojego właściwego nazwiska? Boisz się" I tak wiemy na twój temat zbyt dużo ! Mam o tobie napisać? Jesteś chyba naprawdę głupi, tu wchodzą różni ludzie, z pełną wiedzą o tobie też!
Stańczyk2019.12.16 7:15
Nie strasz bi się zes....sz:)
Tomek 2019.12.14 15:53
Podmiana elit jaka nastąpiła w czasach stalinowskich to jedna z głównych przyczyn współczesnych kłopotów.
Janek2019.12.14 16:26
Premier Gowin wieszczy kolejną wymianę elit w Polsce, tym razem na ukraińską "elitę", turańską, chazarską. Ale to nie ostatnie słowo rządu zjednoczonej prawicy, bowiem coraz to nowe zaciągi "elit" zmierzają już do Polski.
Foster2019.12.14 15:53
Na pewno.....tak samo jak autor tego artykułu jest potomkiem biblijnego Kaima.
Polecam:2019.12.14 15:50
Polecam "Jesteśmy okupowani przez poststalinowskie elity" W.Gadowski.
Święty Israel twoim panem .2019.12.14 19:57
Jesteście głupi jak but według was teraz macie coś do gadania...? nawet mniej bym powiedział .
Cool2019.12.15 8:36
Tu muszę sie z tobą zgodzić ... być może znowu nas okradniecie ... ale to was dosięgnie ręka sprawiedliwości. ... Nie pierwszy raz w historii!
Marian2019.12.15 9:27
Rozpanoszyli sie juz bardzo,tak tez bylo przed tym pierwszym holokaustem.
polak2019.12.14 15:47
zydokomunistyczni sędziowie i ich potomkowie winni być z Poskich sądów wypierd---leni to staluinowskie pokolenie --tego się tyczy też--- stalinowscy potomkowie w uczelniach
Święty Israel twoim panem .2019.12.14 19:56
Kiedy zpłacicie długi setki milionów co ? potraficie tylko biedować i skomleć a wasza pycha nie zna granic ..
Marian2019.12.15 8:20
To wy ku-r-wy obrzezane oddajcie dlugi jeszcz z okresu I RP