14.08.20, 17:11fot. wikipedia.org

Czy ks. Boniecki broni LGBT?

Można by przyjąć, że sposób, w jaki pisze ks. Boniecki, może być pewną taktyką retoryczną, ponieważ Bóg kocha każdego człowieka, a więc wszystkich zwolenników LGBT także. Niemniej nie oznacza to zdecydowanie, że uznaje czyny tych ludzi za dobre, a ich poglądy za słuszne.

Do dyskusji, być może na zasadzie adwokata diabła, włączył się też ks. Adam Boniecki, były redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”, który obecnie jest traktowany jak samozwańcze pismo „katolickie”.

W przeddzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na łamach tygodnika kilka słów napisał od siebie ks. Boniecki:

- Jesteśmy maryjni. Nawet dziś, w dobie laicyzacji, na Jasną Górę i do innych sanktuariów Matki Boskiej w jej święta i poza świętami wędrują tysiące ludzi starych i młodych. No i nadal „nie dozwalamy bluźnić imienia Maryi”. Dlatego się oburzamy na tęczową aureolę domalowaną Częstochowskiej. Chociaż…

Po czym posłużył się następującym cytatem:

- Niedawno osoba mądra, wierząca, religijna i nie LGBT powiedziała mi, że dla niej ta aureola bluźnierstwem nie jest. „Według mnie – powiedziała – to znak, że i dla tych od tęczy Matka Boska jest matką. Tęczowa aureola jest jak przytulenie się do matki. A matka, jak to matka, najczulej kocha dziecko przez innych nielubiane

Na koniec dodał od siebie:

- Pewnie to właśnie tak drażniło przeciwników tęczowej aureoli: kocha jak matka ICH? I to kto? Matka Boska!

Rozmydlanie rzeczywistości to bardzo często stosowana technika manipulacyjna. Czy ks. Boniecki chciał sprowokować do myślenia, czy może zasiać kolejny ferment wśród katolików, a warto przypomnieć, że „tęcza” LGBT zawiera jedynie sześć kolorów i brakuje w niej koloru białego, który w symbolice biblijnej oznacza czystość, która to czystość jest podstawą łączności z Bogiem. Ale o tym, to już chyba ks. Boniecki wie? Albo przynajmniej powinien wiedzieć.

A może po prostu czas na prawdziwą emeryturę?

 

mp/tygodnik powszechny/fronda.pl

Komentarze

janusz2020.09.10 15:51
Różne przepowiednie wskazywały odchodzenie wiernych od kościoła z powodu zgorszenia przez księży.I postać Bonieckiego jest tego przykładem .
r2020.09.10 3:31
Czemu Judasz popełnił samobójstwo skoro go Jezus kochał a nie tylko matka boska? Łk17,1 L Niepodobna żeby nie przyszły zgorszenia, lecz biada temu przez którego przychodzą. So 1,3 Usunę ludzi i bydło, (...) i zgorszenia wraz z bezbożnymi i wytępię człowieka z oblicza ziemi - wyrocznia Pana. Rz16,11 Proszę bracia strzeżcie się tych którzy wzniecają spory i zgorszenia, przeciw nauce którą otrzymaliście, strońcie od nich. dużą cierpliwość ma Pan
stefan2020.08.15 14:16
No proszę jak ten komediant KK wykombinował: "Tęczowa aureola jest jak przytulenie się do matki. A matka, jak to matka, najczulej kocha dziecko przez innych nielubiane" (!) Od siebie dodam, że Ojciec, jak to Ojciec, jak walnie nielubiane dziecko w tyłek kijem parę razy , to ono szybko się ogarnie.
XD2020.08.17 10:50
Wygrałeś tytuł ojca roku! Twoje dzieci mogą się wypowiedzieć, czy siedzą w piwnicy za leworęczność? 🤣
rachmaninow2020.08.15 14:06
A co księdzu Bonieckiemu powiedziała osoba mądra, wierząca, religijna i nie LGBT o wizerunku Matki Bożej, stworzonej przez "artystkę " w kształcie waginy? Sprzedawała te figurki w sieci, sprawa miała pójść do prokuratury, ale może właśnie osoba mądra, wierząca i religijna, znajoma ks. Bonieckiego stanęła w obronie i prokurator uległ?
mk2020.08.16 12:15
Ksiądz Boniecki nie jest dla mnie autorytetem. Tyle w temacie.
Karol2020.09.9 14:02
Dodam tylko, ze moze "ks." Boniecki, zinterpretuje to wieszanie Matki Boskiej na toj-tojach, moze jakas: " osoba madra, wierzaca, religijna i nie lgbt, " powie "ks." Bonieckiemu, ze to tez bluznierstwem nie jest, to z "czystej milosci " kazdy z nas wiesza zdjecia naszych mam na kiblu !!!!
Obserwator2020.08.15 14:02
Jaki to znawca fizyki widzial w teczy kolor bialy??? Dopiero mieszanina wszystkich siedmiu kolorow (czerwony, pomaranczowy, zolty, zielony, niebieski indygo oraz fiolet) daje bialy, symbol czystosci.
boniecki2020.08.15 12:37
on taki ksiądz jak nycz,
Petr2020.08.15 12:34
Lenin trafnie zdiagnozował zjawisko istnienia tzw. pożytecznych idiotów.
Bożena2020.08.15 9:34
Ksiądz Boniecki wielokrotnie wypowiadał się w sposób kontrowersyjny i szokował swoimi argumentami. Po obronie Nergala palącego Biblię, zakazano mu wypowiadania się w mediach. Chyba ksiądz strasznie się nudzi na zesłaniu emerytalnym, skoro ponownie usiłuje zaistnieć. Chyba wie, że prowokatorom LGBT nie chodzi o kolory nanoszone ba obraz Matki Boskiej, ani o to, czy poprzebierani za dziwadła, zachowujących się obscenicznie wulgarnie i po chamsku - kochają, czy są kochani przez Matkę Boską. Naiwnym jest myśleć, że rozwrzeszczanej, awanturniczej poprzebieranej za dziwolągi tłuszczy chodzi o to, co wywrzaskują na ulicach. Mądrym człowiekiem i świętym człowiekiem był Jan Paweł II, a mówił, że nie należy w żaden sposób kłaniać się środowiskom , które chciałyby zmusić Kościół do akceptacji rozmaitych dewiacji. ...... W liście do rodzin "Gratissimam Sane" szczególnie zaznaczał,...:cyt. Przemawiam mocą Jego prawdy do człowieka naszych czasów, aby pojął, jak wielkim dobrem jest małżeństwo, rodzina i życie, jak wielkim niebezpieczeństwem jest brak poszanowania dla tych rzeczywistości, bagatelizowanie tych największych wartości, które składają się na życie rodziny i stanowią o godności człowieka.” .... Pismo Święte: „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich”. Czy kapłan w kontekście obecnych ulicznych ""rozważań"" o „homomałżeństwach” i ich skutkach (adopcja dzieci) nie dostrzega niedorzeczności?
katolik2020.08.15 8:34
Boniecki, jesteś księdzem czy sługą szatana????????? Za kim masz stać murem, komu przysięgałeś wierność? A zegar tyka coraz wyraźniej Opamiętaj się, bo trafisz tam, w co przestałeś wierzyć.
prawy2020.08.15 8:15
jaki ksiądz,chyba komunistyczny działacz POszedł do Seminarium,zeby teraz niszczyc KOŚCIÓŁ!!!!!
Kaz2020.08.15 7:08
Po drugiej stronie życia będzie się z tego rozliczał!
Anonim2020.08.15 4:15
Ks.Boniecki jest promyk nadzieji w ciemnosciach ; który przywala, by Jezusa Chrystusa obrażać grzechem sodomii........../ogonki...../
Glaudiusman2020.08.15 1:00
Lepiej by nie zabierał głosu i nie mącił, dosyć już tego było przez dziesięciolecia. Precz.
moly2020.08.15 0:02
Ks.Boniecki jest promyk nadzieji w ciemnosciach . Mozna wierzyc ze nie wszystko stracone dla Polski. Wiem ze On ma zastep zwolennikow w ludziach wiary ktorzy po prostu chca byc lepsi
BieS2020.08.15 9:25
Nadajesz z zewnątrz. Pewnie zakodowana i różowa. Europa opanowana teraz czas na Polskę i nastanie zamordyzm dla tzw "dobrych".
Jot2020.08.14 23:17
Z tej milości zrównał Sodomę z ziemią. Chrystus zapowiada otchlań Korozain i Kafarnaum - nie sądzę aby mówił o budynkach. Ogarnijcie sie z ta nowomową wszystkomiłujacą. Sodomitów wszystkich krajów włącznie z tymi w klerze odłączyć!
bonita2020.08.14 22:42
Kościół namawia osoby LGBT+ do schizofrenii moralnej...mimo iż Bożyna ulepiła ich genomy to wg Kościoła mimo chęci na sex mają zmieniać chęć na inny sex zamykając oczy...dla dobra społeczeństwa
Jot2020.08.14 23:18
Bez obaw - sodomitow wytraci. To już raz bylo grane - pójdą w piach te nieudane wyrodnialce.
apel2020.08.14 22:07
Apeluję o więcej zrozumienia i współczucia dla osób chorych oraz przekłamujących definicje medyczne bo nie wiedzą co czynią (treść sms): 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia,podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są niepodważalnym dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w typowo schizofrenicznych środowiskach artystów,więźniów,duchownych 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon,homofobia Nie istnieje Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych lub kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy też żydem przy ostrym targowaniu się z kontrahentami izraelskimi.
Marek2020.08.14 21:16
Pi...szy bubek hipokryta.
fredek2020.08.14 19:11
Boniecki jak ty taki filozof i modernista to złóż gwiazdę dawida u stóp krzyża i wyślij do rabina Polski. Zapewne tego zaniechasz bo to po naszemu chucpa
wicek2020.08.14 18:41
Ksiądz Boniecki nie powala intelektom, za to lubi cwano balansować i szokować. Taki ani zimny ani gorący. Ja takich gości nie lubię. Lubię takich jak u Norwida dla których "białe to białe czarne to czarne, bez światłocienia".
polacke2020.08.14 18:38
Dajcie już spokój z tym człowiekiem, z takiego księdza moralna nędza.
katolik2020.08.14 18:33
moze lewatywa wielokrotna zalala bonieckiemu zwoje.slaby obronca.uwaga na prowokatorow w kosciele katolickim.smierdzi siarka
katolik2020.08.14 18:46
wiesz,że nie jesteś katolikiem tylko z prostytuującego sie dna PO,
Szlojme Kurlender2020.08.14 18:32
Dobry - ale naiwny Boniecki - jeszcze wierzy w miłość bliźniego - jeszcze chce tę miłość w kościół i katolików posiać. Niestety - daremne żale, próżny trud. I kościół już nie ten i trzódka już nie ta. Księże Boniecki - ich w związku trzyma już tylko nienawiść do bliźniego. Przesłania Jezusa - przeminęły z wiatrem.
Jot2020.08.14 23:23
Prosze nie robic z Chrystusa jakies niemoty. "mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków". 31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!10 33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?" "Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. 23 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. 24 Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie»."
BieS2020.08.15 9:33
Widziałem ostatnio na ulicach tę miłość kochających inaczej. Oni sami są nienawiścią, którą chcą wmówić katolikom. Skąd my znamy przeinaczanie pojęć? Lewactwo i liberalizm tym się karmi.
oby nie2020.08.14 18:31
Grzech sodomski, to wydanie obcych-innych w ręce rozpustników. „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań” (czytamy w liście biskupów) , ale postępuje przeciwnie. Robi wszystko, aby ich pozbawić koniecznej pomocy w prawidłowej integracji w rodzinie i innych wspólnotach życia. Wydaje na pastwę bezwzględnych manipulatorów. Prowadzi do zagłady cywilizacji.
STANISLAW2020.08.14 18:24
Bóg kocha grzeszników, ale nie wtedy, nie w tym, że się grzechem przechwalają, za grzech nie żałują i szkod wyrządzonych nie naprawiają. Bóg NIENAWIDZI GRZECHU U GRZESZNIKA!
katolik2020.08.14 18:14
czy ks Boniecki, jeśli popierasz sodomię, to czy dasz rozgrzeszenie sodomicie, ktory dalej będzie żył jako sodomita, bo jest za tą ideologią szatańsko-masońską. Ks Boniecki nie wstydz sie poglądu, jako katolicki ksiądz i udziel odpowiedzi
katolik2020.08.14 18:10
Nawet ks, a nie wie, że w kolorkach chodzi o masonską ideologię zagłady człowieka. Prędzej umrze, niż to pojmie
opty2020.08.14 17:57
Kocha wszystkich, lecz nie pozwala na obrażanie Syna grzechem sodomii!!!!!!!!!
Broch niemiecki wynocha2020.08.14 17:41
Od kiedy Polacy mają Frondę nie muszą korzystać już z wrogich wp/onet lub interii... Ja nie korzystam...
NaziBarbi2020.08.14 17:39
Tęcza cuchnie, tęcza gnije, a tęczowym śmierdzą ryje.
fdf2020.08.14 17:35
Bez sensu jest atak na reźimową legalnie jeżdżącą furgonetkę z hasłami o lgbt za to dużo sensu i legalna byłaby jazda furgonetką z napisem np. czarny pedofil w kościele, jako odpowiedź.
Wojtek Polak2020.08.14 17:32
tylko czy nasza mama za którą uważamy Matkę Boską nigdy nie pochwalała grzechu a wręcz wzywała do nawrócenia pokuty i modlitwy. a dla siewców fałszywego miłosierdzia tęcza ma 7 kolorów a te 6 kolorowe logo symbol nowej sodomy i gomory czyli upadku moralnego nie jest tęczą.
Michał2020.08.14 17:31
Większość gejów to spokojni ludzie, którzy do obecnej "rewolucji kulturalnej" odnoszą się z dystansem. Sama tęcza może i nie obraża, ale przecież nie ma zwyczaju wieszania na pomnikach np. flagi Monako, która przecież też nie obraża. Cała ta sprawa jeżeli nawet nie obraża (mnie akurat nie obraża) to z pewnością coraz bardziej irytuje. Z drugiej strony uważam, że furgonetki Fundacji PRO nie powinny wielokrotnie jeździć na Wilczą, skoro wyraźnie dawano im do zrozumienia, że nie są tam mile widziani. Jak ktoś sobie nie życzy, żeby przez kilkanaście minut puszczać mu pod domem Zdrowaś Maria to należy to po prostu uszanować.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.14 17:30
katolickie kürwy zawsze muszą mieć jakiś wrogów by wylewać na nich swoją złość i życiowe nieudacznictwo! byli żydzi, uchodźcy, gender tera jest LGBT za jakiś czas gdy nienawiść się trochę wypali znajdą kogoś innego żeby go tak po katolicku gnoić i poniewierać!