Trzymam mocno trzyma kciuki za udany mecz w sobotę Bayernu Monachium z FC Augsburg i za rekord Roberta Lewandowskiego; dla nas Robert już jest kimś wyjątkowym, z pewnością najlepszym obecnie ambasadorem Polski - napisał Morawiecki na Facebooku. 

Robert Lewandowski ma szanse pobić rekord bramek strzelonych w jednym sezonie Bundesligi. Rekord obecnie należy do legendarnego niemieckiego napastnika Gerda Mullera - w sezonie 1971/1972 Muller strzelił w barwach Bayernu Monachium 40 goli. W trakcie swojej kariery Muller zwany był również Bomber der Nation.

Lewandowskiemu udało się wyrównać rekord Mullera. Do rozegrania został mu jeszcze ostatni mecz w sezonie - właśnie z FC Augsburg.

- Musimy chronić rekord Gerda Mullera - zapowiedział trener Augsburga Markus Weinzierl. Jego zespół zrobi wszystko by powstrzymać Bayern i Lewandowskiego.

- Robert jest jak diament. Jest obecnie największym diamentem światowego futbolu, lśni najmocniej. (...) Proszę przekazać polskiemu premierowi, że Robert Lewandowski jest teraz najlepszym ambasadorem Polski - powiedział w rozmowie z wp.pl Karl-Heinz Rummenigge, były wybitny niemiecki piłkarz, a obecnie prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium.

jkg/facebook, wp.pl