20.03.20, 13:42

Czy Maryja ostrzegała przed epidemią? Przesłanie z Trevignano

Przesłania Matki Bożej z Trevignano Romano odnoszą się do współczesności. – To, co mówi tam Maryja dzieje się właśnie teraz – podkreśla teolog, ojciec Falvio Ubodi. Dlaczego Matka Boża swoje przesłanie przekazuje w Trevignano Romano? I co dokładnie chce nam powiedzieć?

Trevignano Romano to niewielka miejscowość pod Rzymem, położna nad uroczym jeziorem Bracciano. Dotąd słynęła raczej jako uroczy kurort dla turystów. To miejsce, gdzie można się zrelaksować, napić wina w uroczej knajpce czy popływać żaglówką po jeziorze. Od kilku lat jednak do Trevignano Romano co miesiąc przyjeżdża około tysiąc pielgrzymów, by na kolanach doświadczyć spotkania z Maryją.

Narzędzie Maryi

Gisella Carda to kobieta w średnim wieku. Jest bardzo sympatyczna, bije od niej ciepło. Uśmiech na jej twarzy wydaje się inny niż ten typowy, włoski, trochę przewrotny. Gisella uśmiecha się jakby serdeczniej. Ale skrywa też tajemnicę: od kilku lat doświadcza głębokich, mistycznych przeżyć. Wpada w ekstazy, w okresie Wielkiego Tygodnia otrzymuje stygmaty. Na jej dłoni pojawiają się krzyże. Trzeciego dnia każdego miesiąca Matka Boża objawia się jej publicznie, na wzgórzu Tre Vigne, położonym przy samym jeziorze Bracciano. Gromadzi się tam zwykle około tysiąca ludzi, którzy odmawiają różaniec. Po czwartej tajemnicy Gisella doświadcza widzenia. Słowa Maryi zapisuje w specjalnym zeszycie. Przesłanie odczytuje publicznie po zakończeniu modlitwy.

JUŻ WKRÓTCE W POLSCE UKAŻE SIĘ KSIĄŻKA Z ORĘDZIAMI MATKI BOŻEJ Z TREVIGNANO ROMANO. ZOBACZ!

Jestem narzędziem w rękach Matki Bożej – mówi Gisella. Gdy pytamy, czy dar widzenia jest dla niej źródłem radości czy raczej balastem. Ale po chwili namysłu dopowiada: – Przede wszystkim troszczę się o to, by tego daru nie zmarnować. Myślę o końcu swojego życia, o tym czy wypełnię wolę Bożą. Pod tym względem jest to ciężar – odpowiada.

Co takiego przekazuje Giselli Maryja? Przede wszystkim nawołuje do pokuty. W jednym z objawień prosiła o modlitwę za Chiny, zwracając uwagę, że właśnie stamtąd pojawi się zagrożenie dla nas. Co więcej, w wielu orędziach Matka Boża apelowała o modlitwę w intencji Włoch. Ten kraj miał bowiem miał być narażony na wielkie tragedie. Nie brakuje osób, które właśnie w Trevignano Romano dostrzegają zapowiedź tego, co dzieje się obecnie.

W przeciwieństwie do objawień w Fatimie czy Medjugorje, w Trevignano Romano nie pojawiają się jednak żadne tajemnice. – Objawienia w Trevignano Romano przypadają na czas, gdy wszystko, co Matka Boża zapowiadała wcześniej, już dzieje się na naszych oczach – podkreśla teolog, o. Flavio Ubodi, który z ramienia komisji diecezjalnej badał objawienia w Civitavecchia.

PRZECZYTAJ TEŻ: WIRUS, TRZĘSIENIA ZIEMI I TRAGEDIA WŁOCH. PRZED CZYM OSTRZEGAŁA NAS MARYJA?

Ojciec Ubodi wie, co mówi. Przepowiednie Matki Bożej z Trevignano Romano są nie tylko bardzo konkretne, ale też wypełniają się często niedługo po ich ogłoszeniu. Przykłady? 3 września, 2017 roku Matka Boża wzywała zebranych do modlitwy nie tylko za Włochy, ale też przede wszystkim za Hiszpanię. Niedługo potem doszło do dramatycznych wydarzeń na Półwyspie Iberyjskim: zamachu w Madrycie oraz rebelii w Katalonii. Z kolei 9 września 2017 roku Maryja powiedziała Giselli: „(…) módlcie się w intencji Stanów Zjednoczonych, gdyż wielu doświadczy tam cierpienia”. Kilka dni później wielkich powodzi na terenie USA, wiele zamieszkałych terenów znalazło się pod wodą.

Jak jednak doszło do tego, że w Tre Vigne dzisiaj spotykają się setki wierzących, by z różańcem w dłoni wpatrywać się w niebo i wsłuchiwać w głos Maryi?

Krwawe łzy

Wszystko zaczęło się 22 sierpnia 2014 roku. Wówczas włoskie małżeństwo Gisella i Gianni Carda wybrało się do Medjugorje, by na miejscu przemodlić wiele trudnych spraw i podziękować za dar małżeństwa. Przywieźli stamtąd małą figurę Matki Bożej Królowej Pokoju, której pierwowzór stoi w Tihalijnie. Figurka staje u nich w domu, na charakterystycznym dla wielu włoskich domów ołtarzyku z obrazkami świętych. Po pewnym czasie w domu państwa Carda dzieją się dziwne rzeczy. Znajomi, którzy przychodzą do nich na wspólną modlitwę, doświadczają uzdrowień z drobnych schorzeń. Jednak prawdziwy przełom miał dopiero nastąpić.

21 kwietnia 2016 roku Gisella modli się samotnie w pokoju. Nagle słyszy szepty. – Myślałam, że to Gianni ogląda telewizor, chciałam nawet zwrócić mu uwagę, ale po chwili głos stał się tak wyraźny, że nie miała wątpliwości: Ona tam była – mówi nam Gisella. „Moje dziecko, moja córko. Ja jestem Święta Dziewica, nie lękaj się. Wybrałam was, ponieważ przepełnia was miłość i nadzieja, a to one stanowią fundament życia” – to pierwsze słowa, jakie Matka Boża wypowiedziała do Giselli. Po chwili zapewniła, że potwierdzi niebawem swoją obecność w ich domu. I faktycznie: wkrótce figura przywieziona z Medjugorje zalała się krwawymi łzami. Łzy pojawiły się także na obrazie Jezusa Miłosiernego, który wisi w pokoju rodziny Carda.

Niedługo potem w domu Giselli i Gianniego sąsiedzi oraz przyjaciele zaczęli spotykać się na modlitwie. A Gisella doświadczała kolejnych spotkań z Maryją. Miejscowy biskup Romano Rossi dowiedziawszy się o wszystkim, udostępnił modlącym się kaplicę, by tam mogli wspólnie medytować i odmawiać różaniec.

Matka Boża poprosiła też Gisellę, by każdego trzeciego dnia miesiące udawała się na wzgórze Tre Vigne. Tam, często w obecności setek pielgrzymów, objawia się publicznie, by przekazać orędzie.

„Mój Syn jest blisko, nadejdzie ogień oczyszczenia”

Maryja w Trevignano Romano mówi nam o tym, że czas, w którym żyjemy, jest już czasem Apokalipsy. Matka Boża mówi o znakach, jakie zobaczymy. To one mają bezpośrednio poprzedzać nadejście Jej Syna. „Mój Syn przyspieszył swój powrót, jest bardzo zmęczony zachowaniem ludzi, żyjecie jak w Sodomie i Gomorze (22 listopada 2016); „Jesteście tak przyzwyczajeni do zła, że nie widzicie otaczających was demonów, nie jesteście w stanie dostrzec Antychrysta, który znajduje się wśród was (22 kwietnia 2017); a w innym miejscu czytamy: „Umiłowane dzieci, wkrótce zobaczycie znaki z nieba” (7 sierpnia 2018); Ogień oczyszczenia nadejdzie z nieba” (22 lipca 2017); „Nadeszły dni Ostrzeżenia, wkrótce zobaczycie mojego Syna przychodzącego z nieba na obłoku, a potężny huk sprawi, że ziemia zadrży. Wielkim znakiem tego zdarzenia będzie krzyż widoczny na całym świecie (22 września 2016).

„Płaczę z powodu Kościoła”

W ostatnich dniach szczególny smutek wśród wielu wierzących wzbudziło zamknięcie kościołów w miejscach, gdzie rozprzestrzenia się zaraza koronawirusa. Co więcej, wielu kapłanów w Polsce zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, traktując jako kwestię drugorzędną sprawę czci wobec Najświętszego Sakramentu. Nikt nie zwraca uwagi na to, czy wierni są przygotowani na taką zmianę oraz czy wśród wspólnoty Kościoła panuje faktyczna świadomość realnej Obecności Chrystusa.

Matka Boża w swoich przepowiedniach już kilka lat temu mówiła o głębokim smutku związanym z postępowaniem współczesnego Kościoła. „Płaczę z powodu złych decyzji podejmowanych przez władców i z powodu Kościoła, który znajduje się w trudnym położeniu, a przede wszystkim papież. Módlcie się za nich, aby w wyborach, których będą dokonywać, kierowali się jedynie sercem” (14 maja 2016); a w innym miejscu: „Zły ma zamiar objąć tron w Kościele zamiast mojego Syna, a Eucharystia wkrótce zniknie” (8 października 2016).

Maryja w Trevignano Romano podkreśla, że płacze z powodu decyzji podejmowanych przez wielu ludzi Kościoła, który „znajduje się w trudnym położeniu”.

Jednym lekarstw na ten kryzys i zamęt jest różaniec. „Zachęcam was do wyznania wszystkich grzechów z prawdziwą skruchą” (20 grudnia 2016);, „Nawróćcie się, odmawiajcie różaniec i wybaczcie waszym nieprzyjaciołom” (4 lutego 2017).

To, o czym mówi Matka Boża w Trevignano Romano stanowi niezwykłe wskazówki na trudne czasy. To nie tylko słowa przepowiadające nadchodzące wydarzenia, ale także wsparcie i otucha dla każdego z nas. I konkretne wskazówki, co robić, by uratować to najważniejsze życie: życie wieczne.

Już wkrótce w Polsce ukaże się książka „W drodze z Maryją” zawierająca orędzia Matki Bożej z Trevignano Romano. Zobacz

Komentarze

Waldemar Bieniak2020.03.22 9:04
Ktoś kto dopisał od siebie ten tekst którego Matka Boża w tym objawieniu wcale nie wypowiedziała manipuluje i wprowadza ferment. Jeśli Papież i Kościoły na całym świecie dopuszczają od wielu lat praktykę Komunii św na rękę to tylko przeciwni temu są fanatycy religijni tacy jak lefebryści i tradycjonaliści którzy nie są wjedności z Kościołem ten tekst jest perfidną manipulacją : „Płaczę z powodu Kościoła” W ostatnich dniach szczególny smutek wśród wielu wierzących wzbudziło zamknięcie kościołów w miejscach, gdzie rozprzestrzenia się zaraza koronawirusa. Co więcej, wielu kapłanów w Polsce zaleca przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, traktując jako kwestię drugorzędną sprawę czci wobec Najświętszego Sakramentu. Nikt nie zwraca uwagi na to, czy wierni są przygotowani na taką zmianę oraz czy wśród wspólnoty Kościoła panuje faktyczna świadomość realnej Obecności Chrystusa.
klara2020.03.22 10:51
Wanda Malczewska- zbliżają się czasy przewrotne-ojczyzna wasza będzie wolna od ucisków wrogów zewnętrznych- ale opanują ja wrogowie wewnętrzni, Przede wszystkim starać się będą wziąć w swoje ręce młodzież szkolną i dowodzić będą że religie w szkołach nie potrzebne że można ją zastąpić innymi naukami.spowiedź i inne praktyk religijne nie potrzebne, bo ścieśniają myślenie ucznia. krzyże i obrazy religijne będą chcieli usunąć aby te wizerunki nie drażniły żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą ojczyznę- zapisała w dzienniczku Wanda Malczewska
klara2020.03.22 10:53
koniec
Olej2020.03.21 13:07
Heiterzy, prześmiewcy, szydercy i grzezna, złośliwa obscena. Będziecie się niebawem śmiać - przez łzy !
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.21 12:32
przed pedofilami w sutannach też ostrzegała ale klechy miały to w doopie!
Ogladaj hity online2020.03.21 12:23
Co dziś na ekranie? https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem za jedyne 19,99zł . Polecam jak najbardziej!
J.P2020.03.21 9:57
Zawsze po czasie znajdzie się jakaś Maryja co ostrzegała. Teraz też ostrzega przed czymś co nastąpi, ale jeszcze nie wiemy przed czym, to jak już nastapi to wtedy dopasujemy treści do rzeczywistości. Śmieszne i straszne.
Andrzej2020.03.21 12:24
Ateiści wmawiali ludziom, że historia Sodomy i Gomory to bajka, albo straszenie ludzi. Jest to nie tylko kwestia wiary wobec przekazu Starego Testamentu ale też zdobyczy nauki, która potwierdza kataklizm w tych miastach. Zły duch jest bardzo zuchwały wobec ludzi i samego Boga. Jednak ostatnie słowo zawsze należy do Wszechmocy Bożej. Nie drwijcie z Boga i Matki Jezusa Chrystusa. Nie bądźcie sługami złego ducha. Dobry Boże daj im światło i podnieś.
J.P2020.03.21 13:29
A kto tu drwi? Jedynie kondycja umysłowa tego kto wymyśla takie artykuły jest dyskusyjna. Wiesz, udowodniono też prócz Sodomy I Gomory istnienie reinkarnacji, jest o tym setki filmów z ludźmi którzy gdy byli dziećmi wspominali poprzednie żywoty i wszystko to miało miejsce. Atlantyda też istniała, odkryto na dnie zalanego miasta budowle a nawet coś co przypominało jakieś mechaniczne pojazdy. Dla chcących na Marsie są piramidy i Sfinks. Na prawdę. Zdjęcia NASA są prawdziwe. Nie chce mi się dalej wyliczać.
Anka2020.03.25 8:25
Treść objawień była na bieżąco wrzucana do internetu, ks. Grzegorz Bliźniak wspominał o nich w swoich kazaniach już 1.5 roku temu. Po prostu stały się one popularne dopiero wtedy, gdy zaczęły sprawdzać się na dużą skalę (nie jakaś lokalna powódź w USA, ale pandemia).
Czesc kotku2020.03.21 9:53
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.lexlale.eu ======== Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
MB2020.03.21 12:10
Cześć Sandra, spotkajmy się o 15-tej. Znajdź sobie (może być necie) jak się odmawia koronkę do Miłosierdzia Bożego i zróbmy to razem. Mam nadzieję, do "zobaczenia" na modlitwie. Niewiele zostało Ci czasu...
gogol2020.03.22 20:42
Doczekasz się słodka Sandruniu oj doczekasz tyle gorąca i płomieni lizających twoje słodkie ciałko i to na wieczność masz zagwarantowane
zbg.2020.03.20 19:08
Maria nie ostrzegała przed wirusem bo od 2000 lat nie żyje.AMEN.
Dagm2020.03.22 12:45
Maryja nie żyje? Jest w niebie. Może przyjść w każdej chwili!
head doctor2020.03.20 18:45
Urojenia i halucynacje o treści religijnej występują w ramach rozmaitych jednostek chorobowych.
anonim2020.03.20 14:32
Jeszcze jakieś trąby zagrają i będziemy mieć: Wielki Finał!
anonim2020.03.20 14:28
A takie krótkoterminowe przepowiednie to chęć uwiarygodnienia przekazicieli.
Upadła Madonna - z wielkim cycem..2020.03.20 14:26
Oczywiście - że ostrzegała!!! Teraz już wiemy. I nadal ostrzega - ale jeszcze nie wiemy przed czym.
stan2020.03.20 14:42
Ciebie chyba nic nie jest w stanie ostrzec. Zło przesłoniło Ci wzrok. Nie rozumiesz, że jest to jedno z ostrzeżeń? Przyjdą inne, jeszcze gorsze i życie się skończy nagle, za to przed nami będzie życie wieczne z miłością Bożą lub według własnego wyboru - z diabelską nienawiścią. Nie kilkadziesiąt, czy nawet 100, ale cała wieczność? Czy mądrością jest wybór wiecznego cierpienia, znacznie gorszego niż to na ziemi?
Upadła Madonna - z wielkim cycem..2020.03.20 15:23
"Już taki jestem - zimny drań - i dobrze mi z tym - bez dwóch zdań".
Marian2020.03.20 14:25
Maryja obronila Polskę w 1920 przed czerwoną zaraza, to obroni tez przed korona-zaraza.Ja wierzę.
Stani2020.03.20 14:55
Ty głupi, ja wiem co to było. To wiadro tam stało. To nie żadna Maryja tylko gen. Rozwadowski nieuku.
Marian2020.03.20 15:16
Nawet wzięci do niewoli bolszewicy twierdzili ze widzieli więc Twoja opinię mozna spokojnie o kant d...y rozwalić
anonim2020.03.20 14:17
Bardzo Franciszkowe te przesłania.Nie zdziwię się kiedy i krzyż będzie i Antychryst będzie.
katolik2020.03.20 13:59
Episkopacie Polski dokonaj Intronizacji,masz obowiązek przed Bogiem uzyc wszelkich duchowych środków dla uratowania Polaków ! Nie licz ,ze jakoś będzie, bo nie będzie
stan2020.03.20 14:25
Niestety, wśród hierarchów też są tacy, którzy służą złemu. Oby się opamiętali w porę.
katolik2020.03.20 14:29
No właśnie nie sadzę, bo jest pycha
cenisz dobre dziennikarstwo?2020.03.20 13:58
Skoro ostrzegała, to dlaczego ta książka nie ukazała się rok temu. I dlaczego nie była dostępna do pobrania za darmo, by ostrzec świat przed tragedią?
Stani2020.03.20 14:18
bo w tych wszystkich objawieniach nigdy nie ma konkretów.
stan2020.03.20 14:23
Ukazało się już wiele lat temu kilka książek z podobnymi objawieniami i zapowiedziamy oczyszczenia świata. Na tym forum też o tym pisano. Do niedowiarków nic nie trafia. Matka Boża prosi o modlitwę o nawrócenie tych niedowiarów, ale oni mają wolną wolę i wybierają zło, za co cierpi wszystko stworzenie.
Stani2020.03.20 14:53
Niedowiarków? Podaj chociaż jedną, konkretną przesłankę świadczącą za uwierzeniem akurat w to konkretne bóstwo.
pol2020.03.20 13:51
Nic dodać nic ując AMEN