10.05.13, 10:22Jarosław Gowin (Fot. Piotr Drabik/Wikipedia)

Czy PiS skusi Gowina do przejścia z PO?

Przemysław Wipler uważa, że odejście Gowina z PO to tylko kwestia czasu: "To już jasne, że Jarosław Gowin jest wagonikiem w pociągu Platforma Obywatelska, który jest już odczepiony. Póki pociąg jedzie z górki, to widać, że jedzie razem, ale przy pierwszym podjeździe pod górkę, a najbardziej twardym i konkretnym będą nim wybory, już nie pojedzie razem z resztą składu. Premier już ten wagonik odczepił i Gowin nie jest jedynym wagonikiem, który został odczepiony". "Nie da się utrzymać Platformy jako partii dla każdego, która ma swoją koncesjonowaną prawicę, swoją koncesjonowaną lewicę, ale jest targana wewnętrznymi konfliktami i emocjami. To nie jest projekt, który da się utrzymać długofalowo i same konfitury władzy to będzie zbyt mało, by utrzymać te ekipę razem" - mówił Wipler w Radiu TOK FM.

Wipler powiedział, że jednym z wariantów posła Gowina jest taki, że "staje się prominentnym politykiem PiS". I dodał Wipler: "Na moje oko prezes (Jarosław Kaczyński-red.) wie, że to oczywista oczywistość".

"Nie da się utrzymać Platformy jako partii dla każdego, która ma swoją koncesjonowaną prawicę, swoją koncesjonowaną lewicę, ale jest targana wewnętrznymi konfliktami i emocjami. To nie jest projekt, który da się utrzymać długofalowo i same konfitury władzy to będzie zbyt mało, by utrzymać te ekipę razem" - stwierdził gość TOK FM.

Czy dojdzie do spektakularnego transferu Gowina do PiS? Byłaby to niewątpliwie bardzo pożyteczna strategia dla opozycji.

sm/Tok FM

Komentarze

anonim2013.05.10 10:39
A ja wierzę w Gowina. To porządny gość chociaż dał się nabrać oszustom z PO. Myślę że jednak nie da się nabrać PISowi i będzie szedł własną drogą (PIS chce głosować przeciwko reformie Gowina). Ma pewną charyzmę i klasę, nie jest zbytnio umoczony, dlatego też Tusk z Kaczyńskim mogą się Gowina obawiać.
anonim2013.05.10 11:37
@mikro Ależ Ty głupi... Nie masz pojęcia co to jest Opus Dei. Swoją drogą chciałbym żeby Gowin należał do Opus Dei. Ale niestety tak nie jest.
anonim2013.05.10 11:38
@mikro proszę ujawnić kto z polityków nie jest!!! niczyją marionetką. Jeśli nawet jest "marionetką OPUS DEI" to z marionetek kgb, gestapo, mosadu, cia i innych jest to marionetka do przyjęcia.
anonim2013.05.10 11:47
Myślę że jest "marionetką" Bożych przykazań. Ale jakoś to dziwnie się składa że bycie niewolnikiem Pana Boga prowadzi do wolności Dziecka Bożego. I odwrotnie "wolność" od przykazań prowadzi do niewoli grzechu.
anonim2013.05.10 11:55
Niech go PiS nie bierze. To bez sensu. Gowin dla własnego i społecznego dobra powinien przejść na polityczną emeryturę. @monte Skąd czerpiesz wiedzę o Opus Dei? Z "Kodu da Vinci"? Gdyby Gowin był im wierny to na pewno nie popierałby możliwości mordowania poczętych dzieci tylko dlatego bo są niepełnosprawne/ich ojciec popełnił przestępstwo.
anonim2013.05.10 11:55
Marzenia ściętej brzozy.
anonim2013.05.10 14:22
@mikro Przepraszam za inwektywę. Masz rację nie należało tak mówić. "Niewolnikiem" nie czyni mnie Bóg, żeby było zrozumiałe. Chodziło mi o całkowitą uległość wobec Jego Woli, która jest najdoskonalszym planem na moje życie. Jeżeli bym chciał coś robić wg własnego uznania, wbrew Jego Woli, to popełniam grzech i tracę Życie. Co zaś dotyczy Jarosława Gowina, nie chodziło mi o to że może on należeć do Opus Dei. Tylko to co mówiłeś o jego przełożonych wobec, których miał być on uległy. Tak się składa że mam przyjaciół którzy należą do Dzieła, i powiem Ci że świecka osoba należąca do OD, żyje normalnym życiem, plus różaniec i msza w swojej parafii. Przynależność do OD nie narzuca ŻADNYCH świeckich obowiązków, tylko formację duchową. Dlatego uważam to co napisałeś o OD za bzdury.
anonim2013.05.10 14:23
Zresztą Newsweek przegrał w sądzie głosząc takie właśnie teorie o OD.
anonim2013.05.10 14:37
Poprawka postu z 11:55: zamiast "@monte" miałem napisać "@mikro". Sorry, monte.
anonim2013.05.10 14:45
@mikro Skoro wg ciebie Gowin jest wiernym sługą Opus Dei to dlaczego głosuje sprzecznie z tym co gł np. w sprawie obrony życia?
anonim2013.05.10 14:45
@mikro Skoro wg ciebie Gowin jest wiernym sługą Opus Dei to dlaczego głosuje sprzecznie z tym co gł np. w sprawie obrony życia?
anonim2013.05.14 20:28
Po zachowaniu i strategii Gowina widać, że nie jest on głupi. Ma ukończoną filozofię co daje mu bardzo dobrą pozycję. Gowin wykorzystał Nieztschego. Dlatego łatwo doszedł do fotela Ministra i a teraz może stworzyć własne ugrupowanie. Ale nie ukrywam, że nazwijmy to fuzja z PiS byłaby bardzo nam na plus.