Handel dziećmi i pedofilia stały się głównym tematem najnowszego dokumentu Patryka Vegi „Oczy Diabła”. Reżyser prezentuje w nim wiele szokujących, a chwilami nawet przerażających informacji.

Biorąc pod uwagę treści zawarte w tym dokumencie Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się w tej sprawie do Prokuratora Krajowego z wnioskiem o zbadanie, czy treści zawarte w produkcji, której reżyserem jest Vega są prawdziwe oraz czy transakcja tam przedstawiona rzeczywiście miała miejsce.

W dokumencie pojawiają się m.in. tematy handlu dziećmi do domów publicznych, pedofilii, wykorzystywaniu dzieci ze szczególnym okrucieństwem oraz handlu na organy.

- Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw – w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15 – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Państwową Komisję ds. Pedofilii.

 

mp/gov.pl/porta tvp info