22.05.19, 19:48Zdj. Facebook/Joanna Scheuring-Wielgus

Czy Scheuring-Wielgus wesprze schronisko dla zwierząt? Odpowiedź po prostu powala!

Ile wynosi trzyletni koszt utrzymania dwóch psów w schronisku dla zwierząt? Kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego, Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z portalem gazeta.pl przyznała, że nie wie, ile mogłaby wynieść ta kwota. Dziennikarz serwisu odpowiedział, że jest to ok. 20 tys. złotych, co w dodatku byłoby "wyjątkowo promocyjną stawką". 

Po tym, jak dziennik "Fakt" ujawnił, że posłanka Teraz! przed trzema laty oddała psy do schroniska, tłumacząc to alergią (na którą cierpi od 20 lat), rozpętała się prawdziwa afera. Postawa Scheuring-Wielgus oburzyła wielu internautów. W rozmowie z portalem Gazeta.pl usłyszała pytanie, czy wspiera schronisko, któremu powierzyła swoje psy. Odpowiedziała, że nie potrafi wskazać dokładnej kwoty, którą przekazała. 

Gdy dziennikarz uświadomił posłankę, że utrzymanie dwóch psów w schronisku przez trzy lata wynosi 20 tys. złotych, polityk odpowiedziała, że otrzymała gwarancję, że zwierzęta trafią do nowego właściciela, który odpowiednio się nimi zajmie. Czy zapłaci placówce wspomnianą sumę? 

"To gdybym się dostała to Parlamentu Europejskiego, mogłabym taką kwotę wpłacić"-odpowiedziała. 

yenn/Gazeta.pl, Fronda.pl

Komentarze

man woman albo gender2019.05.23 22:20
Jakież się frądle zrobiły wrażliwe, ciekawe gdzie byliście jak wasz Szyszko masakrował populację kornika w Puszczy Białowieskiej? :D https://www.fronda.pl/a/do-paki-za-psa-czyli-kpina-z-rozumu%2C107880.html
Urszula2019.05.22 20:57
Nie wiem po co ta awantura o psy. Jeśli ma alergię to dobrze, że je oddała do schroniska, a nie np. utopiła, co wielu tak robi. Przygarnęliśmy szczeniaka, który miał być uśpiony bo rodzina nie mogła sobie dać z ni m rady. Mieszaniec amstafa z owczarkiem niemieckim dał nam popalić. Nawet nie mogę policzyć ile wydaliśmy na jego szkolenie psa. Gdyby nie można było nad psem zapanować i gdyby był agresywny w stosunku do kogoś z rodziny to zostałby uśpiony. Dlatego nie na miejscu jest krytykowanie kogoś, że oddał psy do schroniska. Są różne powody dla których psy się oddaje i nikt nie woła o kasę.
Cogito ergo sum2019.05.22 20:15
Czołowa aktywistka na rzecz dyktatury kobiet rodem z Seksmisji łapie się za różne tematy. Byli niepełnosprawni, zwierzęta a teraz stała się łowcą pedofili kombinuje jak spłacić kredyt i stąd ten samobójczy marsz leminga do Brukseli. Trzeba jednak przyznać, że dodaje ta pani kolorytu na polskiej scenie politycznej.