14.09.21, 11:48Fot. Pixabay

Czy UE narzuci wszystkim krajom członkowskim obowiązek uznawania „małżeństw” jednopłciowych?

Podczas dzisiejszego głosowania w Parlamencie Europejskim, zdecydowaną większością głosów przyjęto tęczystowską rezolucję mówiącą o tym, że "małżeństwa" lub związki partnerskie zarejestrowane w którymś z państw członkowskich Unii, powinny być analogicznie uznawane przez wszystkie pozostałe kraje członkowskie, a jednopłciowi partnerzy traktowani tak samo jak małżeństwa.

Przegłosowana dziś rezolucja wzywa też wszystkie kraje UE, by uznawały one osoby uznane w akcie urodzenia dziecka, za rodziców, nawet jeśli byłyby to osoby żyjące w związku jednopłciowym.

Europosłowie wezwali też Komisję Europejską, by ta wywarła nacisk na Rumunię, w celu dostosowania przez nią własnego ustawodawstwa do orzeczenia TSUE, zrównującego w prawie dotyczącym przemieszczania się na terenie UE, związki jednopłciowe z małżeństwami. Protęczystowscy europosłowie uznali także, że Polska i Węgry dyskryminują „społeczności LGBTIQ” oraz wezwali unijne instytucje do wywarcia na te kraje nacisków sądowych i prawnych.

Rezolucja dotycząca "praw osób LGBTIQ" na terenie Unii Europejskiej, przyjęta została aż 387 głosami, przy 161 głosach przeciwnych oraz 123 wstrzymujących się.

 

ren/PAP

Komentarze

rebeliant2021.09.18 11:35
UE sama sobie przeczy, gdyż każdy człowiek według ich ideologii to odrębna płeć - dając w rezultacie ponad 7 miliardów płci - a biorąc pod uwagę coś takiego jak "małżeństwo jednopłciowe" uzyskujemy małżeństwo z samym sobą.
AAATomek.2021.09.17 13:04
chyba ,że sami w tym UE będa się posuwac.Przeciez to pedały ,lesby i synowie oraz wnuki esesmanów.
Anonim2021.09.16 15:23
Tęczystowską rezolucję mówiącą o tym, że "małżeństwa" lub związki partnerskie zarejestrowane w którymś z państw członkowskich Unii, powinny być analogicznie uznawane przez wszystkie pozostałe kraje członkowskie. Te małżeństwa to związek dwóch osób tej samej płci, te osoby wymagają leczenia. LGBT to osoby którym powinno się pomóc, nie atakować tylko poddać terapii leczenia.