26.03.19, 14:19

Czy w Szkocji znów będą karać katolików?

Czy katolicy będą w Szkocji karani prawem za poglądy? To możliwe! Autonomiczny rząd Szkocji przystąpił bowiem do przygotowywania projektu ustawy o przestępstwach z nienawiści. Pierwszym etapem są konsultacje społeczne, o których tak wypowiedział się rzecznik tego rządu: „Zgadzamy się, że obowiązujące prawo jest już solidne, ale chcemy upewnić się, że wszystkie takie przestępstwa będą właściwie ścigane, dlatego właśnie analizujemy odpowiedzi i rozważymy je przygotowując nasz projekt ustawy o przestępstwach z nienawiści”.

Dodajmy, że ustawa ta ma rozszerzyć już funkcjonujący katalog „przestępstw z nienawiści”. A tak o tym niebezpieczeństwach, które wynikają z nowej ustawy, a także ze specyfiki życia publicznego Szkocji, wyraził się w zeszłym tygodniu Anthony Horan, dyrektor katolickiego biura parlamentarnego: W klimacie podwyższonej wrażliwości istnieje bardzo realne niebezpieczeństwo, że wyrażanie lub nawet wyrażanie indywidualnych lub zbiorowych opinii lub przekonań stanie się przestępstwem z nienawiści . Musimy się przed tym chronić i zapewnić ochronę wolności słowa, myśli, sumienia i religii – Niektórzy ludzie mogą sugerować, że wyrażanie stanowiska Kościoła katolickiego w sprawie małżeństwa lub ludzkiej seksualności może być próbą wzbudzenia nienawiści.”

A choć przywołany już rzecznik rządu twierdzi, ze przed podjęciem decyzji władze uwzględnią wszystkie głosy, które pojawią się w czasie konsultacji (a więc także katolików), to jednak rodzi się podejrzenie, że „tęczowy” totalitaryzm nie będzie zważał na tą niewielką (choć w Szkocji drugą co do wielkości) grupę wyznaniową. I znów, jak już to kiedyś było, zaczną oni trafiać do więzień...

erl/PCH24


 

 

Komentarze

mucha2019.03.27 19:44
Katolicy! Wasz problem jest taki, że nie rozumiecie jednej, podstawowej rzeczy - Wam nikt niczego nie chce bronić! Chcecie wychowywać dzieci w kościele? Proszę! Chcecie żyć w heteroseksualnych związkach? Super! Nie zgadzacie się na rozwody? Macie pełne prawo! Rzecz w tym, że geje, single, bezdzietne kobiety i wszyscy inni też mają prawa! Mają prawo do rozwodu, do życia w związku homoseksualnym, do bycia samotną matką. Do życia tak, JAK CHCĄ, nie krzywdząc innych. Wam nikt niczego nie zabrania, to wy na siłe chcecie zabraniać innym - stąd ta niechęć do was, znikąd indziej... Żyjcie jak żyliście do tej pory - przecież nie zamknęli Wam kościołów - i dajcie żyć innym. To takie proste...
Ika2020.03.7 18:46
Jesteś prostakiem intelektualnym- ci, których wymienilas/las mający,, tez'' prawa jeśli są członkami Krk muszą się stosować do jego nauki. Ot taka ciekawostka, która,, przypadkowo' 'ominelas/les. Wbrew temu co piszesz to właśnie Kościołowi katolickiemu wciąz chcą mówić o zmianie zasad i nauczania tacy jak Ty. To właśnie Krk jest najbardziej w tej chwili, prześladowana religia. To katolicy muszą się mieć na baczności jeśli chcą mówić o nauce swojego Kościoła lub o niepopularnych i antypopulistyczno-antyteczowych poglądach na życie. W jakiż to sposób katolicy nie dają żyć innym? To pytanie retoryczne- wyswiechtanych odpowiedzi i zero konkretnych argumentów dość słyszałam. Ludzie nie są głupi-mają dość tej pseudo wolności, podwójnych standardów moralnych cywilizacji smierci- chcą powrotu do normalności. A to się takim jak Ty średnio podoba- ludzie na smyczy z napisem,, róbta co chceta'' są łatwiejsi do sterowania.
Andrzej Malik2019.03.26 20:52
Sugerujecie zatem, że katolicy nie potrafią się porozumiewać jak cywilizowani ludzie, ale muszą lać jadem i obrażać? Dobrze zrozumiałem?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.26 15:34
Mam nadzieję, że wszyscy siejący nienawiść, nietolerancję, np.w stosunku do homoseksualistów, np. tu na frądla, będą się bać wyjechać na zachód Europy, w obawie o aresztowanie. Za to będą swobodnie jeździć do Rosji, albo do innych Chin, czyli tam gdzie ich miejsce.
M.2019.03.26 14:31
Szkocja nie chce karac Katolików. Chce karac nienawistne szuje, scierwa, mendy spoleczne i szczekaczy (taki szkocki odpowiednik fanatyka frondowskiego). Brawo Szkocja.