02.04.21, 20:13Zdjęcie ilustracyjne

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

Wielu rodziców wciąż jeszcze obawia się podjęcia decyzji o zabraniu dziecka do psychologa dziecięcego. Ciągle bywa to jeszcze kojarzone z porażką rodzicielską, rodzice boją się też stygmatyzacji dziecka. Tym jednak, co budzi największe obawy, jest zawsze nieznane. Dlatego warto przygotować się do wizyty i pozytywnie nastawić. Psycholog dziecięcy chce w końcu pomóc Tobie i Twojemu dziecku. Czym zajmuje się psycholog dziecięcy? Sprawdź!

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

Psycholog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i rozwiązaniem problemów emocjonalnych i rozwojowych dzieci. Robi to w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie, a także przy pełnym wsparciu rodziców lub opiekunów prawnych dziecka.

Do psychologa dziecięcego zgłaszają się rodzice samodzielnie lub po sugestii ze strony szkoły. Pierwsza wizyta zawsze odbywa się bez towarzystwa dziecka. Psycholog dziecięcy spotyka się z rodzicami, by porozmawiać o dziecku i jego problemach, by zrobić wstępne rozeznanie w temacie i przygotować się do spotkania z dzieckiem, a także ustalić wspólny plan działania z rodzicami.

Psycholog dziecięcy a psycholog dla dorosłych

Psycholog dziecięcy zajmuje się doradzaniem i pomocą w rozwiązywaniu problemów. Problemy te związane mogą być z opóźnieniem w rozwoju, trudnościami wychowawczymi, trudnościami rozwojowymi, zaburzeniami rozwoju i zachowaniem, które wydaje się po prostu niepokojące i może wynikać na przykład ze zmian w życiu lub przykrych doświadczeń. Współpracuje przy tym z osobami trzecimi – rodzicami lub opiekunami, by wspólnie z nimi działać dla dobra dziecka.

Psycholog dla dorosłych zajmuje się z kolei między innymi podejściem do pacjenta. Cała relacja opiera się na rozmowie i słuchaniu. Psycholog nie rozwiązuje problemów, a nakierowuje pacjenta i zachęca go, by samodzielnie rozwiązał swoje problemy. Korzysta też z innych metod dotarcia do pacjenta, bo dorośli mają inne zdolności poznawcze.

Jak rozmawiać z psychologiem dziecięcym?

Z psychologiem dziecięcym rozmawiaj szczerze i otwarcie. Nie traktuj go jako wroga ani zagrożenia. To Twój sprzymierzeniec, który też chce pomóc Twojemu dziecku. Odpowiadaj na pytania w sposób wyczerpujący, jeśli czegoś nie rozumiesz – nie wahaj się pytać.

Szczerość to podstawa relacji. Dlatego jeżeli nie czujesz się dobrze w towarzystwie konkretnego psychologa postaraj się to zmienić. W końcu macie jeden cel – dobro Twojego dziecka, a przez to też całej rodziny.

Jak wybrać dobrego psychologa dziecięcego?

Jeżeli potrzebny Ci psycholog dziecięcy Warszawa to dobre miejsce, by zacząć szukać. Znajdziesz tu wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów. Nie bój się pytać innych o opinię – jeżeli chcesz zająć się tym samodzielnie, zadzwoń po prostu do gabinetu i zapytaj o wszystko, co Cię interesuje.

Zawsze możesz też zdać się na porady innych ludzi – całkiem sporo osób korzysta lub korzystało z usług psychologa dziecięcego i może Ci bardzo dobrze doradzić. Jeżeli wybierzesz już gabinet, umów się na pierwszą wizytę i spotkaj z psychologiem dziecięcym.

Komentarze

Anonim2021.04.14 20:35
Psycholog dzieciecy zajmuje sie przekonywaniem Jasia ze jest Marysia a Marysie ze jest Jasiem.
Sandor2021.04.10 19:27
Psycholog dziecięcy zajmuj się rozwalaniem rodzin.
Krakus2021.04.8 23:37
Pawłowicz (Krystyna) okazała sie najlepszym psychologiem dzieciecym :P Nie wiem czemu sie wycofała z ostatniego wpisu :D :D :D
Anonim2021.04.8 19:36
No i rodzice maja raacje ze nie korzystaja z pomocy psychologa gdyz po takiej wizycie dziecko rzada zmiany plci! Po co nam to !!!
XD2021.04.8 23:53
Pewnie po to żeby nie wyrosło na patologiczną mendę biegającą z nożem po szkole, nie zabiło się w wieku nastu lat, nie leczyło się całe życie z głębokich zaburzeń emocjonalnych lub depresji. No ale to Ty jesteś rodzicem – wiesz najlepiej czego potrzebuje Twoje dziecko <3 XD
taka uwaga2021.04.8 11:51
Zamiast dzieci totalnie odstresowywac i uczyc ich ZDOBYWANIA CALEGO SWIATA, czyli wyrabiania u nich egoizmu, trzeba dzieci po prostu uczyc cnot - czterech kardynalnych wartosci - czyli umiarkowania, roztropnosci (rozwagi). odwagi , i poczucia sprawiedliwosci - i praktykowac samemu te cnoty. Ale jak psychologow ucza prof. Sroda z UW - to taki psycholog nauczy dzieci o LGBT, i zamiast im pomoc - to dzieci te raczej zabierze je od rodzicow (bo sa biedni) i odda je na wychowanie dwom facetom -gejom. PSYCHOLOGIE po okresach komunizmu i lewicowego liberalizmu trzeba odklamac tak jak historie. Na przyklad wyrzucajac idiotyczne podreczniki dla psychologow (eg. Margaret Meade - demoralizatorka zrobiona przez marksistow na guru antropologii ).
Anonim vel AAAtomek vel masa innych nicków2021.04.7 17:45
Doszedłem do wniosku, że moim duchowym idolem jest… Adolf Hitler. Sam się zdumiałem, ale to fakt! A to ze względu na jego ważne słowa, które te wypowiedział na naradzie dowódców w przededniu podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Przecież ja (i moje wierne klony, jazgoczące kundelki szatana) nie robimy od lat na tym forum niczego innego! Zniszczyć Polskę! Zniszczyć Kościół! Zacytuję Hitlera: "Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem. […] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo. Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni". Piękne, prawda? Jemu nie udało się Messerschmittami i Tygrysami, ale nam uda się aborcją i LGBT!!!
Grizzly2021.04.6 12:51
Po co komu psycholog dziecięcy? Duchowni wspaniale potrafią ich zastąpić, podobnie jak psich psychiatrów lub kocich behawiorystów.
Grizzly2021.04.7 9:33
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka!
qwerty2021.04.6 8:12
Leczeniem dzieci po kontaktach z duchownymi.
rebeliant2021.04.6 15:15
Jedna osoba twierdzi, że to co piszesz nie może być prawdą.
rebeliant2021.04.6 15:17
To jest ten sam typ, który daje o kimś opinię, że jest dobry bo mówi dzień dobry.
Wsiok2021.04.4 18:12
MIELI DZIECI NA KOTLETY ?
Filmy seriale2021.04.4 16:06
Oglądaj -Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2020 oraz inne filmy i seriale. http://zobaczy.pl/ =========================== Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp,
Anonim2021.04.4 12:53
To jakaś płatna reklama? A gdzie rodzice, nauczyciele, księża?
Anonim2021.04.3 8:04
Psycholog dziecięcy naprawia szkody wyrządzone przez potwora w sutannie!
Po11... żydowska ratyzacja Europy2021.04.2 22:56
Przyznaje się, że jestem osoba o niskiej inteligencji, chorą psychicznie, ze skłonnościami pedofilskimi (nawet na wibratorze mam zdjęcie dziecka sąsiadki), bez podstawowej wiedzy o świecie, jestem skrajnie ogłupiona nienawiścią, zwykłą kürwą, prostaczką, prymitywną żydówą.
Po 11 ...2021.04.2 23:50
Ja, jak malowany. Nic dodać, nic ująć :))
Prof. dr Hertrich-Woleński pisze2021.04.3 3:28
CYT.: "W Polsce Niemcy wespół z Rosjanami wymordowali lub wygnali z Polski polskie elity, więc trudno znaleźć profesorów i ekonomistów" - - - - NO, NIE PATRZ TAK NA MNIE...! CO "PROFESORA, KÖRWA, NIE WIDZIAŁEŚ?
Po 11 ...2021.04.2 21:28
Czym zajmuje się psycholog dziecięcy? Jarkiem???
rebeliant2021.04.2 21:20
Jak już mówiłem - pomsta osobista na gwałcicielu to 90% uzdrowienia (tyczy się to również konsekrowanych purpurowych pyt). Natomiast ukrywanie za swoimi plecami sprawców, zacieranie prawdy, "zapomnij i idź dalej" no i oczywiście "a jeśli nie przebaczycie tak jak ja przebaczyłem..." daje 150% traumy + 10% na każdy rok. A psycholog to tylko taki tymczasowy plaster pomocniczy. Tam po drugiej stronie będą dane pas dildosy ofiarom gwałtów i zamiast małych dziewczynek będą dwumetrowe kosmate małpy i sam samiuteńki konsekrowany pomazaniec w swej izdebce - wówczas się przekonamy, czy ofiary przebaczają. Malowanie przyszłej rzeczywistości, że wypowiadając formułkę bandzior będzie chowany za plecami uuu Jeżu! a ofierze będzie uuu Jeżu grozić trafieniem do piekła radzę zastąpić faktem, że w przyrodzie nic nie ginie, wszystko jest możliwe, a wybawienie od potępienia wcale nie oznacza, że unika się wszelkich konsekwencji.
I'm Po 11... PRAVDA...jle_ffm... JEW RAT...2021.04.2 20:41
My fellow jews motherfuckers! Passover is almost over and you jews are still alive. Don't disappoint me and drop dead.
Po 11 ...2021.04.2 20:32
Czym zajmuje się psycholog dziecięcy? Przeprowadza terapię dzieci, które spotkały dziecięcego duchownego.