30.10.14, 18:29Papież: Diabeł istnieje! Tak mówi Słowo Boże! (fot. Wikipedia)

Papież: Diabeł istnieje! Tak mówi Słowo Boże!

Chrześcijańskie życie to walka z demonem, światem i namiętnościami ciała – mówił dziś Ojciec Święty Franciszek. W porannej homilii skomentował pierwsze czytanie, w którym Apostoł Narodów św. Paweł opisuje językiem wojskowym zmagania ze złem.

Franciszek zaznaczył że w tych zmaganiach potrzebne są „moc i odwaga”, bo nie są to „chwilowe starcia”, ale ciągła batalia, która wynika z grzechu pierworodnego.

Zagrożenia mogą pochodzić albo od diabła, albo od świata – albo z naszego wnętrza.

I choć zbawienie jest możliwe dzięki darmowej łasce, którą daje nam Jezus Chrystus, to musimy jej jednak w sobie bronić.

„Przed czym mam się bronić? Co mam czynić? «Obleczcie pełną zbroję Bożą» – powiada Paweł, co znaczy, że obroni nas to, co pochodzi od Boga, by oprzeć się zakusom diabła. Jasne? Jasne. Nie można wyobrazić sobie życia duchowego, życia chrześcijańskiego bez opierania się pokusom, bez walki z diabłem, bez nakładania tej Bożej zbroi, która daje nam moc i osłonę” – mówił Ojciec Święty.

„Tymczasem to pokolenie – i wiele innych – uwierzyło, że diabeł to mit, figura, idea, wyobrażenie zła. A jednak diabeł istnieje i my mamy z nim walczyć. To mówi Paweł, nie ja! Słowo Boże to mówi! Wszelako my nie jesteśmy za bardzo przekonani. A następnie Paweł opisuje, jaka jest ta Boża zbroja, jak wyglądają poszczególne elementy wyposażenia składające się na tę wielką Bożą zbroję. I powiada: «Stańcie więc do walki przepasawszy biodra wasze prawdą». Taka jest Boża zbroja: prawda” – dodał Franciszek.

„Życie jest bojowaniem. Chrześcijańskie życie jest walką, piękną walką, bo gdy Pan zwycięża na każdym kroku naszego życia, daje nam radość, wielkie szczęście: tę radość, że Pan w nas zwyciężył dzięki swojemu darmowemu zbawieniu. Owszem, wszyscy jesteśmy nieco ospali w tej walce i pozwalamy się ponieść żądzy i pokusom. Tak jest, bo wszyscy jesteśmy grzesznikami. Ale nie ma się co zniechęcać. Odwagi i naprzód, bo Pan jest z nami!” – zakończył papież.

bjad/radio watykańskie

Komentarze

anonim2014.10.30 20:02
Choć raz Papież Franciszek w jednoznacznych słowach mógł potępić Haloowyn bo wielu niby Chrześcijan uskutecznia ten pogański zwyczaj oddawania pokłonu diabłu.
anonim2014.10.30 20:03
Kto jak kto, ale papa bogiorno wie o istnieniu szatana nie tylko z Pisma Świętego!
anonim2014.10.30 21:10
Fra Nie, jestem hetero... Homosistwa się brzydzę za homosiów się modlę, także za tych, którzy chcą ich zboczenie wprowadzić do KK. Papa - to po wlosku popularnie: papież bongiorno, to ksywka, którą sam do siebie przypisał, pozdrawiając człowieka, zamiast Boga! JEDYNYM PRAWOWITYM PAPIEZEM JEST BENEDYKT XVI! Jego nauczaniu jestem wierny!
anonim2014.10.31 8:12
Jak.Szymon: kłamiesz. Nie jesteś wierny nauczaniu Benedykta XVI. Gdybyś był, to, tak samo jak on, byłbyś wierny Franciszkowi. Skoro wypierasz się papieża, jesteś zwykłym sedewakantystą, czyli heretykiem.
anonim2014.10.31 9:21
Cóż za debilne wypociny na tym forum...
anonim2014.10.31 11:08
Jakub Majewski Zapewniam cię Jakubie, że Benedykt XVI jest wierny nauczaniu Jezusa Chrystusa w przeciwieństwie do Franciszka i ja temu nauczaniu jestem.także wierny. Benedykt przyrzekł formalne posłuszeństwo Franciszkowi i ja takiemu tez jestem FORMALNIE jemu wierny, ale gdy drogi ich nauczania WRAZNIE SIE ROZCHODZĄ i przychodzi czas schizmy, zapewniam.cie, że jedynym prawym papiezem za tej ziemi, łez padole pozostaje Benedykt XVI. Zrzucanie mi klamstwa to strzelanie z armaty do wróbelka. Jeśli ci bliżej do heretycznego nauczania Franciszka, to droga wolna. Mnie jeszcze nikt nie przymusza i nie wywiera presji, tak jak na Benedykta. Dlatego nie muszę wykazywać posłuszeństwa wobec kogoś kto generuje herezje i wyklucza się ipso facto z KK. Benedykt tez nie musiał... Ale to sprawa jego sumienia w relacjach z Panem Bogiem. Tam zapewne nie mam prawa wkraczac. Jestem wierny nauczaniu Jezusa Chrystusa i Benedykta, które to on propaguje. Fałszywemu prorokowi mowię NIE - nawet jeśli tacy jak ty obwołają mnie kłamcą! To nie ja wyszedłem Kk, tylko Franciszek -przez herezje jakich juz wiele uczynił. Pomijam fakt, że najprawdopodobniej został nielegalnie wybrany na papieza, a są na to aż cztery dowody! Wyzywanie mnie od sedewakantystow to kolejne strzelanie kulą w płot, bowiem nie twierdzę, że tron jest pusty. Twierdzę, że puki żyje przymuszony wbrew własnej woli do abdykacji BXVI, nie mamy innego papieza jak właśnie jego!
anonim2014.10.31 13:42
Air Wolf DUCH ŚWIĘTY wieje kędy chce! Dopuszcza by ujawniło się to co zgniłe, dopust oznacza, że nie jest to zgodne z Wolą Boga!